KATUVIESTIN TULOKSIA

6.5.2008

Kiitos kaikille juoksijoille, toimitsijoille ja tukijoille jotka mahdollistivat taas Katuviestin järjestämisen. Saavutettiin 105 joukkueen hieno kisa. Tuloksia liitteenä

Savonlinnan Katuviesti 6.5.2008

 

 

x

 

 

 

 

 

 

Miehet kilpasarja            

 

Sija

Num

Nimi

Tulos

1

2

Kalvitsan Urheilijat         

6:44.6

2

1

Polvijärven Urheilijat       

7:07.8

3

3

Savonlinnan Riento           

7:29.1

 

 

 

 

Miehet puulaaki              

 

Sija

Num

Nimi

Tulos

1

12

Kuntojuoksijat R-Salmi I     

5:33.2

2

11

Savonlinnan Han Moo Do       

5:39.7

3

13

Kuntojuoksijat R-salmi II    

5:59.2

4

7

Etanat                       

6:00.0

5

6

Naislahden Hirviseurue       

6:09.2

6

9

K.Malmstedt Oy E-koski       

6:16.8

7

15

Rankase Rakas Rantas.karaten.

6:51.8

8

8

KM-Huoltopalvelut E-koski    

7:13.5

9

14

Olutseura Pata 91            

8:58.2

10

10

SOS Savonlinnan Olutseura    

9:26.3

 

 

 

 

Miehet lukio + muut oppil    

 

Sija

Num

Nimi

Tulos

1

29

Tanhuvaaran Urheiluopisto    

5:04.9

2

24

Lyseon Isku I                

5:24.1

3

20

Tanhuvaara LPT 11            

5:29.3

4

25

Lyseon Isku - Sport          

5:32.2

5

27

Lyseon Isku - Sapko II       

5:41.5

6

21

Parikkalan Lukio             

5:42.7

7

26

Lyseon Isku - Sapko I        

5:43.6

8

22

Kerimäen Lukio               

5:44.9

9

28

Lyseon Isku - Balls          

5:45.8

10

23

Lyseon Isku - Lentopallo     

5:50.3

 

 

 

 

Miehet yläaste               

 

Sija

Num

Nimi

Tulos

1

33

Kerimäki I                   

5:30.3

2

35

Rantasalmen yläaste          

5:44.0

3

31

7 AB Mertalan koulu          

6:21.1

4

34

Kerimäki II                  

6:22.8

5

32

7 CE Mertalan koulu          

6:50.2

 

 

 

 

Naiset kilpasarja            

 

Sija

Num

Nimi

Tulos

1

40

Riento 1                     

6:05.0

2

41

Riento 2                     

6:31.3

 

 

 

 

Naiset puulaaki              

 

Sija

Num

Nimi

Tulos

1

46

Landeleidit                  

7:13.8

2

47

Lyseo-taikkari               

7:37.3

3

45

Iken talli                   

8:13.0

 

 

 

 

Naiset lukio+ muut oppil     

 

Sija

Num

Nimi

Tulos

1

58

Lyseon Isku I                

5:56.3

2

59

Lyseon Isku II               

6:33.6

3

55

Parikkalan Lukio             

6:49.1

4

56

Taikkari                     

7:39.5

5

57

Kerimäen Lukio               

10:03.7

 

 

 

 

Naiset yläsaste              

 

Sija

Num

Nimi

Tulos

1

77

Kerimäki I                   

6:16.9

2

65

Kirjolan koulu Parikkala     

6:34.7

3

69

Mertala 8 B-G                

6:48.1

4

70

Mertala 8 A                  

6:53.1

5

78

Kerimäki II                  

6:53.8

6

68

Mertala 7 C/E                

6:54.1

7

79

Kerimäki III                 

6:54.3

8

66

Mertala 7 D/F                

7:00.2

9

75

Mertala 9 C                  

7:00.8

10

73

Mertala 9 A/D                

7:09.0

11

74

Mertala 9 B-D                

7:17.8

12

71

Mertala 8 B/E                

7:21.4

13

72

Mertala 8 C-G                

7:22.4

14

76

Mertala 8-9 mix              

7:32.9

 

 

 

 

Ala-aste 1-3 lk              

 

Sija

Num

Nimi

Tulos

1

83

Pihlajaniemen koulu 3 A      

4:40.5

2

90

Mertala 3 lk                 

4:46.7

3

91

Anttolan koulu 2-3 lk        

4:49.1

4

87

Louhen kuolu I               

4:49.8

5

84

Nojamaa 1                    

4:51.5

6

93

Kulennoisten koulu 2         

4:55.5

7

82

Lohilahden koulu             

4:59.6

8

85

Nojamaa 2                    

5:01.5

9

114

Mertala 2 A                  

5:08.7

10

89

Mertala 2-3 lk               

5:13.8

11

88

Louhen koulu II              

5:35.0

12

86

Nojamaa  3                   

5:38.6

13

81

Juvolan koulu 2              

5:40.4

14

80

Juvolan koulu 1              

5:43.1

15

92

Kulennoisten koulu 1         

6:25.0

 

 

 

 

Ala-aste 4-6 lk              

 

Sija

Num

Nimi

Tulos

1

110

Nojamaa 8                    

3:57.1

2

99

Lohilahden koulu 1           

4:02.2

3

96

Norssin 6 D:n tytöt          

4:05.6

4

123

Mertala 6 AB II              

4:07.4

5

119

Kulennoisten koulu 1         

4:17.5

6

112

Louhen koulu 1               

4:20.6

7

95

Kerimäen kirkonkylän joukkue 

4:23.1

8

100

Lohilahden koulu 2           

4:30.2

9

116

Mertala 6 lk tytöt           

4:32.6

10

120

Kulennoisten koulu 2         

4:36.5

11

111

Nojamaan koulun 5 AB         

4:37.0

12

122

Kulennoisten koulu 4 lk      

4:37.9

13

104

Sulkavan kirkkonkylän 4 lk   

4:38.2

14

97

Juvolan koulu 1              

4:39.3

15

117

Mertala 4 A                  

4:43.4

16

115

Mertala 4 B pojat            

4:45.6

17

106

Nojamaa 4                    

4:46.2

18

101

Pihlajaniemen koulu 4 A      

4:48.2

19

103

Pihlajaniemen koulu 3-4      

4:55.3

20

102

Pihlajaniemen koulu 5 A      

4:59.1

21

107

Nojamaa 5                    

5:00.8

22

121

Kulennoisten koulu 3         

5:02.3

23

98

Juvolan koulu 2              

5:03.7

24

113

Louhen koulu 2               

5:05.5

25

109

Nojamaa 7                    

5:19.9

26

108

Nojamaa 6                    

5:23.3

27

118

Mertala 4 B tytöt            

5:24.8

28

135

Mertala 9 DE                 

5:38.1

29

105

Mertalan koulu 6 AB          

6:01.6

30

133

Mertala 8 CD                 

6:10.0

31

134

Mertala 8 FG                 

6:22.2

32

131

Mertala 8 A                  

6:26.1

33

130

Mertala 7 DF                 

6:38.9

34

124

Mertala 6 AB I               

6:41.1

35

132

Mertala 8 BE                 

6:43.8

36

137

Mertala 7/8/9 mix            

6:48.5