Piirin kilpailukalenteri ja arvokisat 2010...

16.4.2010

Kilpailukalenteri 2010 (15.4.2010)

17.1. Avoimet piirinmestaruushallit, Tanhuvaara, Savonlinna
20.-21.2. SM-hallit M/N, Turku
27.2. Moukarin talvimestaruuskilpailut, Kaustinen
27.-28.2. SM-hallit M/N 17-22, Kuopio
6.-7.3. SM-hallimoniottelut M/N + M/N 17-22, Jyväskylä                                                 
6.3. Kiekon talvimestaruuskilpailut, Pori
7.3. Keihään talvimestaruuskilpailut, Pori
12.-14.3. MM-hallit, Doha, Qatar
20.-21.3. Euroopan talviheittojen cup, Salon de Provence, Ranska                                         11.4. Keväthallikisat, Tanhuvaara, Savonlinna
18.4. Lassin Hölkkä, Rantasalmi 
22.4. Kuvansin halkijuoksu                                                                                 
25.4. SM-maantie, Hamina
26.4. Mikkelin 12. katuviesti
1.5. Vappuhölkkä, Ristiina
8.5. Pm-maastot, Rantasalmi
11.5. Savonlinnan katuviesti                                                                                         11.5. Hese-piirikisa, Tanhuvaara, Savonlinna
16.5. SM-maastot, Lahti
31.5. Mikkelin kansalliset
8.6. Piirikunnalliset, Punkaharju
10.6. Savonlinnan kansalliset
14.6. Piirikunnalliset Sirpa Holopaisen muistokisat, Kerimäki
16.6. Piirikunnalliset, Pieksämäki
16.6. Kansalliset veteraanikilpailut, Kangasniemi
18.-20.6. Finlandia Junior Games, Helsinki/Espoo
19.-20.6. Euroopan joukkuemestaruuskilpailut, Bergen, Norja
17.6. 9-15-vuotiaiden otteluhuipentuma, Ristiina
21.6. Pm-viestit, Mikkeli

28.6. Vattenfall I osakilpailu, Ristiina
1.-4.7. Lajikarnevaalit, kaikki lajit
3.7. Mikkeli-maraton                                                                                                     3.7. Liekune-hölkkä, Hirvensalmi
6.7. Piirikunnalliset, Savonlinna
10.7. Ristiinan 11. puolimaraton ja hölkkä
10.-11.7. SM-viestit, Pedersöre
17.7. Haukihölkkä, Haukivuori                                                                                        20.-21.7. 9-15-vuotiaiden piirihuipentuma, Juva
19.-25.7. 19-vuotiaiden MM-kisat, Moncton, Kanada
26.-27.7. Pm-kisat, yleinen, Mikkeli
27.7.-1.8. EM-kilpailut, Barcelona
29.7. Juoksumaakuntaviesti, Savonlinna                                                                        
2.-3.8. Pm M/N17 ja M/N19, Pieksämäki (yhdessä PS:n kanssa) 
5.-8.8. Kalevan Kisat, Kajaani
10.8. 9-15-vuotiaiden viestihuipentuma, Savonlinna
13.-15.8. SM-kisat M/N 16-17, Tampere
14.-15.8. SM-kisat M/N 19, Ylivieska
14.-15.8. SM-kisat M/N 22, Tornio
16.8. Vattenfall II osakilpailu, Ristiina
17.-23.8. Youth Olympic Games, Singapore
20.-22.8. SM-kisat P/T 14-15, Helsinki
21.8. Kansalliset veteraanikisat, Mikkeli
27.-28.8. Suomi-Ruotsi-maaottelu M/N + M/N 17, Helsinki/Espoo
1.9. Piirikunnalliset, Pieksämäki
3.-5.9. SM-moniottelut M/N 17-22, P/T 14-15, Sastamala/Huittinen
5.9. Piirikunnalliset heittokilpailut, Ristiina
10.-11.9. KLL:n SM-kisat, Lohja
14.9. Mikaeli-juoksu, Mikkeli
18.9. SM-maantiekävelyt, Lappeenranta
21.9. Pitkien ratamatkojen pm-kisat, Savonlinna
24.9.
Kuvansin yöjuoksu
25.9. SM-maraton, Joutseno
3.10. 41. Punkaharjun halkijuoksu ja pm-maantiejuoksu, Punkaharju
10.10. 37. Osmon superhölkkä ja maraton, Pieksämäki
24.10 Tunnilan juoksu SU-41 ja Tunnilan Lento
31.12. Mikkelin Uudenvuodenjuoksu