Keväthallit Tanhuvaarassa 10.4.2011 kello 14.00 alkaen

5.4.2011

Mukana yli 80 kisaajaa. AIKATAULU JA ILMOITTAUTUNEET.

Sunnuntaina käydään Tanhuvaarassa talvikauden toinen hallikisa. Yli 80 kilpailijan Keväthalleissa pääosa kilpailijakaartista on junioreita. Esimerkiksi 13-vuotiaiden tyttöjen pituudessa on kilpailijoita peräti 17.
Savonlinnan Riennon kanssa kisat järjestävästä Kerimäen Urheilijoista on ilmoittautunut ennakkoon 23 kisaajaa ja myös Hirvensalmen Urheilijoista on komea 15 urheilijan joukko. Riennosta kisoihin on ilmoittautunut 14 urheilijaa.
Lisäksi Mikkelin Kilpa-Veikot, Punkaharjun Urheilijat, Puumalan Viri, Ristiinan Urheilijat, Oravisalon Urheilijat, Sulkavan Tarmo ja Savonlinnan Jyry ovat edustettuina.
Mukana on monta hallikauden ikäluokkansa Suomen kärkiurheilijaa. Kilpailut alkavat klo 14.00 ja kestävät noin kolme tuntia.

 

AIKATAULU

 

Aika

Juoksut

Pituus

Korkeus

Kuula

13.45

 

T9

 

 

 

 

 

 

 

14.00

T13 60maj.

 

M19

N17, P15

14.05

 

 

 

 

14.10

T15 60maj.

P11

 

 

14.15

 

 

 

 

14.20

P/T7 40m

 

 

 

14.25

P9 40m

 

 

T13

14.30

T9 40m

 

 

 

14.35

 

 

P13, P15

 

14.40

 

T11

 

 

14.45

T15 60m

 

 

 

14.50

M17, P15 60m

 

 

 

14.55

P11 60m

 

 

 

15.00

 

 

 

 

15.05

P13 60m

 

 

T15

15.10

T13 60m 1.erä

P9

 

 

15.15

T13 60m 2.erä

 

T13

 

15.20

 

 

 

 

15.25

T11 60m 1.erä

 

 

P11

15.30

T11 60m 2.erä

 

 

 

15.35

N17 60m

M17, P15, P13, T15

 

 

15.40

 

 

 

 

15.45

 

 

 

 

15.50

 

 

 

T11

15.55

 

 

T15

 

16.00

 

 

 

 

16.05

 

 

 

 

16.10

P/T9 Hallij. n.400m

 

 

 

16.15

 

T13

 

P13

16.20

 

 

 

 

16.25

P/T11 Hallij. n.600m

 

 

 

16.30

 

 

 

 

16.35

P/T15 Hallij. n.800m

 

 

 

16.40

 

 

 

 

16.45

T13 Hallij. n.600m

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M19 korkeus
53 Matti Keronen OravisalUrh
78 Juuso Teijonmaa SaRi
M17 60 m
46 Jasu Asikainen MiKV
54 Teemu Keronen OravisalUrh
M17 pituus
46 Jasu Asikainen MiKV
54 Teemu Kuronen OravisalUrh
P15 60 m
51 Vikke Elfving MiKV
P15 hallijuoksu
17 Aleksi Sairanen KeU
P15 korkeus
17 Aleksi Sairanen KeU
P15 kuula
30 Jori Kosonen KeU
58 Janne Voutilainen PuU
60 Mikko Holi PuU
P15 pituus
51 Vikke Elfving MiKV
P13 60 m
65 Saku Suutarinen PuVi
68 Jussi Kähäri RiU
P13 korkeus
42 Ville Savolainen KeU
P13 kuula
23 Henri Lyytikäinen KeU
65 Saku Suutarinen PuVi
68 Jussi Kähäri RiU
P13 pituus
42 Ville Savolainen KeU
68 Jussi Kähäri RiU
P11 60 m
19 Elias Andersin KeU
29 Jere Aalto KeU
69 Lassi Kähäri RiU
32 Juuso Kosonen KeU
33 Lenni Lindblad KeU
P11 hallijuoksu
19 Elias Andersin KeU
31 Juha Laine KeU
69 Lassi Kähäri RiU
29 Jere Aalto KeU
P11 kuula
19 Elias Andersin KeU
41 Toni Lyytikäinen KeU
63 Simo Kosonen PuU
29 Jere Aalto KeU
32 Juuso Kosonen KeU
69 Lassi Kähäri RiU
P11 pituus
19 Elias Andersin KeU
33 Lenni Lindblad KeU
41 Toni Lyytikäinen KeU
32 Juuso Kosonen KeU
69 Lassi Kähäri RiU
29 Jere Aalto KeU
31 Juha Laine KeU
P9 40 m
44 Arttu Elfving MiKV
77 Jooseppi Sallinen SaRi
49 Rasmus Kuusela MiKV
67 Iiro Rummukainen RiU
59 Juho Heikkonen PuU
79 Miska Käyhkö SaRi
P9 hallijuoksu
18 Arttu Turtiainen KeU
59 Juho Heikkonen PuU
67 Iiro Rummukainen RiU
77 Jooseppi Sallinen SaRi
79 Miska Käyhkö SaRi
P9 pituus
79 Miska Käyhkö SaRi
49 Rasmus Kuusela MiKV
59 Juho Heikkonen PuU
67 Iiro Rummukainen RiU
77 Jooseppi Sallinen SaRi
44 Arttu Elfving MiKV
P7 40 m
61 Saku Rinkinen PuU
N17 60 m
48 Oona Kostiainen MiKV
66 Tuula Penttinen PuVi
N17 kuula
66 Tuula Penttinen PuVi
87 Johanna Lintunen SuTa
N17 seiväs
74 Emilia Karvinen SaRi
T15 60 m
22 Henna Savolainen KeU
26 Janica Venäläinen KeU
1 Anniina Lång HiU
50 Roosa Parkkinen MiKV
T15 60 m aj
36 Netta Karvinen KeU
50 Roosa Parkkinen MiKV
37 Saara Torpakko KeU
T15 hallijuoksu
50 Roosa Parkkinen MiKV
T15 korkeus
36 Netta Karvinen KeU
50 Roosa Parkkinen MiKV
T15 kuula
1 Anniina Lång HiU
88 Susanna Lintunen SuTa
37 Saara Torpakko KeU
57 Iina Kosonen PuU
36 Netta Karvinen KeU
T15 pituus
1 Anniina Lång HiU
22 Henna Savolainen KeU
26 Janica Venäläinen KeU
T13 60 m
1.erä
52 Heidi Keronen OravisalUrh
14 Ronja Lundberg HiU
16 Vilma Mikander HiU
39 Sonja Torpakko KeU
12 Milla Tiilikainen HiU
2.erä
62 Salla Sivonen PuU
45 Elisa Pöyry MiKV
43 Aliisa Rahikainen MiKV
86 Tiia-Tuulia Kankkunen SaRi
76 Johanna Sairanen SaRi
47 Noora Tivinen MiKV
T13 60 m aj
1.erä
80 Nea Löytynoja SaRi
35 Linda Kilpeläinen KeU
2.erä
73 Ellinoora Karvinen SaRi
75 Henna Sallinen SaRi
45 Elisa Pöyry MiKV
T13 hallijuoksu
75 Henna Sallinen SaRi
T13 korkeus
10 Kaisa Mikander HiU
11 Kaisa Pasonen HiU
35 Linda Kilpeläinen KeU
75 Henna Sallinen SaRi
T13 kuula
2 Annika Hasanen HiU
39 Sonja Torpakko KeU
7 Janni Ollikainen HiU
9 Jina Hölttä HiU
15 Tuuli Kuitunen HiU
3 Christa Suuronen HiU
14 Ronja Lundberg HiU
11 Kaisa Pasonen HiU
12 Milla Tiilikainen HiU
16 Vilma Mikander HiU
75 Henna Sallinen SaRi
T13 pituus
43 Aliisa Rahikainen MiKV
73 Ellinoora Karvinen SaRi
9 Jina Hölttä HiU
75 Henna Sallinen SaRi
52 Heidi Keronen OravisalUrh
3 Christa Suuronen HiU
12 Milla Tiilikainen HiU
14 Ronja Lundberg HiU
35 Linda Kilpeläinen KeU
15 Tuuli Kuitunen HiU
45 Elisa Pöyry MiKV
47 Noora Tivinen MiKV
62 Salla Sivonen PuU
2 Annika Hasanen HiU
11 Kaisa Pasonen HiU
28 Janina Savolainen KeU
76 Johanna Sairanen SaRi
T11 60 m
1.erä
34 Liisi Vatanen KeU
8 Jatta Ollikainen HiU
24 Iiris Kolehmainen KeU
13 Petra Manninen HiU
2.erä
83 Riikka Pitkänen SaRi
10 Kaisa Mikander HiU
82 Netta Karjalainen SaRi
4 Inka Hasanen HiU
T11 hallijuoksu
4 Inka Hasanen HiU
8 Jatta Ollikainen HiU
13 Petra Manninen HiU
24 Iiris Kolehmainen KeU
34 Liisi Vatanen KeU
55 Aliisa Luukkainen PuU
84 Sandra-Sofia Kosonen SaRi
T11 kuula
24 Iiris Kolehmainen KeU
55 Aliisa Luukkainen PuU
13 Petra Manninen HiU
34 Liisi Vatanen KeU
4 Inka Hasanen HiU
10 Kaisa Mikander HiU
T11 pituus
83 Riikka Pitkänen SaRi
8 Jatta Ollikainen HiU
24 Iiris Kolehmainen KeU
34 Liisi Vatanen KeU
55 Aliisa Luukkainen PuU
82 Netta Karjalainen SaRi
4 Inka Hasanen HiU
T9 40 m
21 Elsa Kolehmainen KeU
27 Janina Laine KeU
64 Mimmi Ahonen PuVi
70 Ella Kainulainen SaJy
81 Neea Käyhkö SaRi
85 Sanni Tynkkynen SaRi
T9 hallijuoksu
21 Elsa Kolehmainen KeU
70 Ella Kainulainen SaJy
81 Neea Käyhkö SaRi
T9 pituus
21 Elsa Kolehmainen KeU
71 Erin Kainulainen SaJy
27 Janina Laine KeU
81 Neea Käyhkö SaRi
70 Ella Kainulainen SaJy
85 Sanni Tynkkynen SaRi
T7 40 m
20 Elli Andersin KeU
71 Erin Kainulainen SaJy

 

 

 

 

              

                                                    KILPAILUKUTSU

 

Avoimet keväthallikisat Tanhuvaarassa 10.4.2011 klo 14.00

 

Sarjat ja lajit:

 

P/T7      40m

P/T9     40m, hallijuoksu (n.400m), pituus

P/T11   60m, hallijuoksu (n.600m), pituus, kuula

P/T13   60m, 60maj., hallijuoksu (n.600m), pituus, korkeus, kuula

P/T15   60m, 60maj., hallijuoksu (n.800m), pituus, korkeus, kuula

M/N17 60m, 60maj., hallijuoksu (n.800m), pituus, korkeus, kuula

 

Myös yllämainittuja ikäluokkia vanhemmat voivat osallistua kilpailun ulkopuolella kisaan.

 

 

Osallistumisoikeus: 3 lajia + hallijuoksu ja pika-aidat/kilpailija

Osallistumismaksu: 6e/laji tilille SOP 565113-44422

 

Ilmoittautumiset: 4.4. mennessä sampsa.kokko@gmail.com

 

 

Tiedustelut: Sampsa Kokko 0400-990703, Toivo Juutilainen 050-5671950

 

Savonlinnan Riento, Kerimäen Urheilijat

 

 

 



Lisätietoja: /kilpailut_ja_tapahtumat/