KATUVIESTIN 2011 TULOKSET

11.5.2011

Savonlinnan Katuviesti 10.5.2011
Miehet kilpasarja             
Sija Nimi Tulos
1 Savonlinnan Riento             07:28,5
Naiset kilpasarja             
Sija Nimi Tulos
1 Riento 1                       05:46,9
2 Parikkalan Urheilijat          05:58,5
3 Riento 2                       05:59,8
Naiset puulaaki               
Sija Nimi Tulos
1 Flying Tanhuvaara              06:03,1
2 Riento 1                       06:41,8
3 Operative girls                07:05,3
4 Lande leidit                   07:18,3
5 Rantasalmen Kunta              07:23,5
6 Riento 2                       07:29,4
7 Anun ja Niinan juoksukoulu 2   07:53,0
8 Anun ja Niinan juoksukoulu 1   08:29,5
9 Kerimäen Ketterät Ketut        09:28,3
10 A-Grilli                       09:47,2
Naiset lukio+ muut oppil      
Sija Nimi Tulos
1 Savonlinnan lyseon lukio 1     05:57,8
2 Savonlinnan lyseon lukio 3     06:29,1
3 Kerimäen Lukio                 06:34,4
4 Taikkari Antispeed             06:35,1
5 Savonlinnan lyseon lukio 2     06:50,6
6 Parikkalan lukio               06:55,3
7 Taikkari Speed                 07:04,2
Naiset yläsaste               
Sija Nimi Tulos
1 Kirjolan koulu Parikkala       06:26,3
2 Mertala 8 A                    06:36,0
3 Kertsu I Kerimäki              06:38,1
4 Punkaharjun koulu 1            06:39,9
5 Säihkysääret Kerimäki          06:49,4
6 Mertala 9 B/C                  06:54,6
7 Talvisalo 7 E                  06:55,1
8 Mertala 8A/B                   07:00,2
9 Norssin kasiluokan nopsajalat  07:02,8
10 Mertala 9 F/E                  07:04,6
11 Kertsu ysit Kerimäki           07:07,1
12 Mertala 8 E                    07:08,2
13 Talvisalo 9.luokka             07:09,9
14 Pähkinänsärkijät Kerimäki      07:10,8
15 Mertala 7 B                    07:11,6
16 Punkaharjun koulu 2            07:12,9
17 Pesusienet Kerimäki            07:14,6
18 Mertala 7 A                    07:31,6
19 Mertala 7 E                    07:33,9
Miehet puulaaki               
Sija Nimi Tulos
1 Rantasalmen Kunta              05:19,0
2 Team Loisto                    05:38,6
3 Vapis Hope                     05:46,0
4 Rantasalmen seurakunta         06:02,5
5 KM-Huoltopalvelut              06:09,5
6 Kari Malmstedt Oy              06:12,5
7 Turvatiimi Savonlinna          06:17,4
8 Rantasalmen ukot               06:23,9
9 RanKaSe                        06:48,8
10 E-Savon Pelastuslaitos/Sln     07:36,5
11 Pyhän Olavin miekkailijat ry   07:47,9
12 PataKrouvi                     09:08,1
Miehet lukio + muut oppil     
Sija Nimi Tulos
1 Balls of Steel                 05:09,1
2 Savonlinnan lyseon lukio 2     05:23,8
3 Savonlinnan lyseon lukio 3     05:27,5
4 Kerimäen Lukio                 05:30,5
5 Rantsun Pojat                  05:33,7
6 Savonlinnan lyseon lukio 1     05:34,9
7 Taikkari Axe Antispeed         05:46,8
8 Team Muistilappu               06:00,0
Miehet yläaste                
Sija Nimi Tulos
1 Allianssi                      05:08,6
2 Kerimäen yläaste               05:35,3
3 Mertala 8-9                    05:37,4
4 Rantasalmen yläaste miehet     05:56,4
5 Mertala 8 E/F                  06:06,2
6 Mertala 7 A/B                  06:19,1
7 Mertala 7 E/F                  06:30,1
8 Mertala 7 C/D                  06:45,4
Ala-asteet 1-3 lk             
Sija Nimi Tulos
1 Mertala 3 a                    04:32,4
2 Pihlajaniemen koulu 3 A        04:39,3
3 Nojanmaa 2-3 lk                04:40,8
4 Kellarpellon koulu /3 b        04:47,8
5 Nojanmaa 3 lk 1 joukkue        04:50,3
6 Kulennoinen 1                  04:55,2
7 1-3 luokat Tornado/Enonkoski   05:06,4
8 Pihlajaniemen koulu 2-3 lk     05:08,0
9 Pihlajaniemen koulu 1 B        05:11,1
10 Mertala 2 lk                   05:13,4
11 Nojanmaa 3 lk 2.joukkue        05:16,8
12 Anttolan koulun 2 lk tytöt     05:17,8
13 Anttolan koulun 2 lk pojat     05:18,9
14 Kulennoinen 2                  05:47,3
Ala-aste 4-6 luokat           
Sija Nimi Tulos
1 Mertala 5-6 B                  04:06,2
2 Juvolan super siniset          04:16,1
3 4-6 lk Kasisilmä Enonkoski     04:17,8
4 Rantasalmen ala-aste 5-6 lk    04:19,0
5 4-6 lk Osikonmäen koulu        04:21,7
6 Pihlajaniemen koulu 6 lk       04:28,9
7 Kulennoinen 1                  04:29,9
8 Norssin 5 a/b pojat            04:31,3
9 Norssin 6 A ja B pojat         04:33,3
10 Parkumäen koulu                04:35,8
11 Rantasalon ala-aste 4 lk       04:36,8
12 Louhen koulu 1.joukkue         04:37,2
13 Pihlajaniemen koulu 5-6lk tytö 04:38,3
14 Norssin kutosen tytöt          04:41,4
15 Nojanmaa 5 A 1                 04:44,4
16 Mertala 5 A I                  04:44,7
17 Kulennoinen 2                  04:46,2
18 Pihlajaniemen koulu 5 lk tytöt 04:47,0
19 Kellarpellon koulu 4 a         04:47,4
20 Mertala 6 A                    04:47,8
21 4-6 lk Fazerin parhaat E-koski 04:48,3
22 Kellarpellon koulu 5 a         04:48,8
23 4-6 lk Hopeanuoli /E-koski     04:49,5
24 Pihlajaniemen koulu 4 lk /1    04:50,5
25 Pihlajaniemen koulu 4 lk tytöt 04:50,7
26 Juvolan ihku pinkit            04:52,5
27 Louhen koulu 2                 04:52,8
28 4-6 lk Vauhtiraita Enonkoski   04:53,2
29 Juvolan vauhti vihreät         04:54,6
30 Tuusmäen koulu Rantasalmi      04:54,7
31 Nojanmaa 4 A 1                 04:56,1
32 Anttolan koulun 4 lk           04:56,9
33 Nojanmaa 4 B 2                 04:57,4
34 Norssin 6 a:n teinitytöt       05:01,8
35 Mertala 5 A II                 05:02,4
36 Nojanmaa 5 B                   05:02,7
37 Mertala 5 A III                05:03,5
38 Pihlajaniemen koulu 4 lk /2    05:06,0
39 Nojanmaa 4 B 1                 05:06,4
40 Nojanmaa 5 A 2                 05:07,3
41 Nojanmaa 4 A 3                 05:10,4
42 Nojanmaa 4 A 2                 05:13,7