Aluemaastoista Siilinjärveltä kolme pronssia ja kulta rientolaisille sunnuntaina 5.4

6.5.2013

Etelä- ja Pohjois-Savon aluemestaruusmaastoista rientolaisille kolme pronssia ja kulta.

 

Pronssille juoksivat Naisten sarjassa Taru Laitinen, N 17 vuotiaissa Eveliina Huttunen, Miehissä Joni jäntti. Voittoon naisten sarjassa juoksi Pihla Hokkanen. Jari Turtiainen oli viides M 17-sarjassa

M Maastojuoksu 6,5 km

  1. Kimmo Randelin                          Iisalmen Visa                      20.07
  2. Väinö Klemola                           Kuopion Reipas ry                  21.00
  3. Joni Jäntti                             Savonlinnan Riento                 21.10
  4. Matti Haatainen                         Kuopion Reipas ry                  21.58
  5. Juha Pennanen                           Leppävirran Viri                   23.00
     Samu Sjöblom                            Helsingin Kisaveikot               23.19
  6. Hannu Jääskeläinen                      Heinäveden Yleisurheilijat         28.50
  7. Antti Juvonen                           Heinäveden Yleisurheilijat         29.00
  8. Petri Dahl                              Heinäveden Yleisurheilijat         29.08
  9. Ilkka Laitinen                          Heinäveden Yleisurheilijat         29.37

M17 Maastojuoksu 4 km

  1. Samu Mikkonen                           Kuopion Reipas ry                  12.56
  2. Vili Holopainen                         Kuopion Reipas ry                  13.07
  3. Mikko Hirvonen                          Kuopion Reipas ry                  13.55
  4. Joni Kumpulainen                        Kiuruveden Urheilijat              14.08
  5. Jari Turtiainen                         Savonlinnan Riento                 14.43
  6. Aku Heiskanen                           Jäppilän Urheilijat                15.01
  7. Santeri Hänninen                        Kuopion Reipas ry                  15.28
  8. Tuukka Invenius                         Leppävirran Viri                   15.35
     Lauri Mielonen                          Kuopion Reipas ry                    DNF

N Maastojuoksu 4 km

  1. Pihla Hokkanen                          Savonlinnan Riento                 15.04
  2. Anne-Marika Partanen                    Kuopion Reipas ry                  15.29
  3. Taru Laitinen                           Savonlinnan Riento                 15.59
  4. Marja-Terttu Repo                       Sulkavan Urheilijat -41            16.04
  5. Eija Hartikainen                        Mikkelin Kilpa-Veikot              16.15
  6. Aira-Maarit Immonen                     Varpaisjärven Vire                 16.42
  7. Riikka Aakula                           Vieremän Koitto                    17.09
     Venla Mäkäräinen                        Kuopion Reipas ry                    DNS
     Minna Rönkkö                            Vieremän Koitto                      DN

N17 Maastojuoksu 4 km

  1. Satu Kähkönen                           Siilinjärven Ponnistus             16.55
  2. Oona Virkkunen                          Maaningan Mahti                    17.14
  3. Eveliina Huttunen                       Savonlinnan Riento                 17.30
  4. Roosa Väistö                            Leppävirran Viri                   17.33
  5. Elina Kärkkäinen                        Kuopion Reipas ry                  17.38
  6. Eevi Sormunen                           Puijon Hiihtoseura                 17.39
  7. Marika Ikäläinen                        Siilinjärven Hiihtoseura           18.18
  8. Heidi Pennanen                          Sonkajärven Pahka                  18.53
  9. Hanna Hynynen                           Kuopion Reipas ry                  19.07
10. Mari Heiskanen                          Sonkajärven Pahka                  20.01
11. Aida-Linnea Kukila                      Juankosken Kuohu                   20.42
     Juulia Laakkonen                        Kuopion Reipas ry