Komea viides sija Riennolle SM-viesteistä: tuloskatsaus 3.-9.7.2013

9.7.2013

Kuopio, Savon Sanomat-kuukausikilpailu 2.6.2013

4) Netta Karjalainen T13 60m 8,83 (+1,6) (A-luokka)
Kilp.up. Netta Karjalainen T15 100m 14,33 (+1,3) (ennätys)

Kerimäki, KeU-cup 3.6.2013

Severi Niittymäki P13 kiekko 20,26 (ennätys)
Lauri Tossavainen P13 kiekko 14,91 (ennätys)
Arttu Härkönen P10 kiekko 18,42 (ennätys)
Jannika Paajanen T15 pituus 4,17 (+0,0) (ennätys)
Jessica Halonen T10 kiekko 15,74 (A-luokka T10) (ennätys)
Eevi-Inkeri Tossavainen T10 kiekko 12,27 (ennätys)
Nelli Paloheimo T9 pituus 2,82 (ennätys)

Savonlinna, ABC-kilpailut 4.6.2013 (mainittu T/P9 ja vanhemmat ennätyksen ja/tai A-luokan tehneet)

Leevi Kokkonen P13 1000m 3.50,15 (ennätys)
Jooseppi Sallinen P11 korkeus 105 (=ennätys)
Arttu Härkönen P11 1000m 4.21,71 (ennätys)
Simeon Mutikainen P9 40m 7,74 (+0,6) (ennätys)
Joona Hartikainen P9 40m 7,94 (+0,6) (ennätys)
Samuli LIimatta P9 40m 8,14 (+0,6) (ennätys)
Simeon Mutikainen P9 1000m 4.51,73 (ennätys)
Joona Hartikainen P9 1000m 5.10,72 (ennätys)
Eveliina Huttunen N17 1000m 3.17,12 (ennätys)
Ellinoora Karvinen T15 80m aj 11,84 (+0,6) (ennätys) (A-luokka T15,T14) (Suomen tilaston 2. T14)
Henna Sallinen T15 80m aj 13,06 (+0,6) (A-luokka)
Jannika Paajanen T15 korkeus 130 (ennätys)
Janika Pulkkinen T13 60m aj 9,87 (+2,0) (piiriennätys T12) (A-luokka T12,T13) (Suomen tilaston 1. T12)
Henni Rinkinen T13 60m aj 10,17 (+2,0) (ennätys) (A-luokka)
Sandra-Sofia Kosonen T13 60m aj 10,19 (+2,0) (ennätys) (A-luokka)
ALiisa Luukkainen T13 60m aj 10,52 (+2,0) (ennätys) (A-luokka)
Netta Karjalainen T13 60m aj 10,90 (+2,0) (ennätys) (A-luokka T12)
Etti Mehtonen T13 60m aj 11,10 (+1,3) (ennätys)
Roosa Rissanen T13 60m aj 13,20 (+1,3) (ennätys)
Sandra-Sofia Kosonen T13 korkeus 140 (ennätys)
Venla Naapuri T13 korkeus 125 (ennätys)
Nea Käyhkö T11 60m aj 10,64 (+1,2) (A-luokka)
Ella Kainulainen T11 60m aj 11,09 (+1,2) (A-luokka)
Iida Kokkonen T11 60m aj 11,85 (+1,2) (ennätys) (A-luokka T10)
Jessica Halonen T11 60m aj 12,95 (+1,2) (ennätys)
Eevi-Inkeri Tossavainen T11 60m aj (+1,2) 13,19 (ennätys)
Maija Tiainen T11 60m aj 13,66 (+0,4) (ennätys)
Jasmiina Siekkinen T11 60m aj 13,85 (+0,4) (ennätys)
Eevi-Inkeri Tossavainen T11 1000m kävely 6.23,26 (ennätys) (A-luokka T11,T10)
Ella Kainulainen T11 1000m 3.25,46 (A-luokka)
Jessica Halonen T11 1000m 3.39,77 (ennätys) (A-luokka T10)
Jasmiina Siekkinen T11 1000m 5.12,72 (ennätys)
Neea Käyhkö T11 korkeus 130 (A-luokka)
Ella Kainulainen T11 korkeus 130 (A-luokka)
Jessica Halonen T11 korkeus 110 (=ennätys)
Iida Kokkonen T11 korkeus 105 (ennätys)
Siiri Nyyssönen T9 40m 7,14 (+0,4) (ennätys)
Linnea Nousiainen T9 40m 8,61 (+0,4) (ennätys)
Siiri Nyyssönen T9 korkeus 113 (ennätys) (A-luokka)
Erin Kainulainen T9 korkeus 105 (ennätys) (A-luokka)
Anni Silvennoinen T9 korkeus 100 (ennätys)
Iida-Emilia Kaiponen T9 korkeus 090 (ennätys)
Anni Silvennoinen T9 1000m 4.28,53 (ennätys)
Iida-Emilia Kaiponen T9 1000m 4.37,19 (ennätys)

Joensuu, SM-viestit 6.-7.7.2013

5) T15 4x80m aj 50,08 (Petra-Sofia Laakso, Henna Sallinen, Iida Mäkelä, Ellinoora Karvinen)
9) N 4x400m 4.17,09 (Anu Painokangas, Taru Laitinen, Jonna Monto, Pihla Hokkanen)
9) T15 4x800m 10.16,84 (piiriennätys T14) (Sandra-Sofia Kosonen, Henni Rinkinen, Iida Mäkelä, Reetta Joronen)
DQ T15 4x100m (Johanna Sairanen, Ellinoora Karvinen, Iida Mäkelä, Petra-Sofia Laakso)
DQ N17 4x300m (Petra-Sofia Laakso, Annika Luukkainen, Ellinoora Karvinen, Netta Myllynen)

Parikkala, kotiseutukilpailut 6.7.2013

1) Tanja Kokkonen T11 pituus 4,20 (A-luokka)
1) Netta Karjalainen T13 60m 9,04 (-2,0)
2) Netta Karjalainen T13 pituus 4,28 (+2,3), 4,23 (+0,9)
2) Netta Karjalainen T15 100m 14,65 (-3,2)

Tarvasjoki, pm-moukari ja aluekilpailut 6.7.2013

1) Hannele Kuutti N moukari 55,43 (A-luokka)