Tanhuvaaran hallikisojen tulokset

7.2.2016

Kisan alkuvaiheen sähköajanoton reistailua lukuun ottamatta onnistuneet kisat. Muutamia lähtöjä lukuun ottamatta saatiin myös pikamatkoilla viralliset sähköajat. Rientolaisittain parasta antia oli Henna Sallisen 15 sentin ennätysparannus kuulassa lukemiin 13,70. Antti Tanhuamäki kohensi jälleen 60 metrin aitaennätystään, nyt lukemiin 8,76. SM-halliraja on enää kuuden sadasosan päässä. Lähellä rajaa ovat myös Severi Kosonen ja Ellinoora Karvinen 60 metrillä. Kosonen kellotti 7,10, sadasosan ennätyksestä ja Karvinen 7,91, niinikään sadasosa parhaastaan. 17-vuotiaide 60 metrin aidoissakin Karvinen pääsi ennätyksestään sadasosan päähän lukemin 8,66. Vieraspaikkakuntalaisista parhaimmista tuloksista vastasivat Orimattilan Jymyn pituushyppääjä Konsta Kauppinen ja Savitaipaleen Urheilijoiden korkeushyppääjä Jesse Huttunen. Kauppinen venytti 7,10 ja Huttunen floppasi 203.

M 60 m

  1. Severi Kosonen                          1998 SavonlRie            7,10
  2. Konsta Kauppinen                        1994 OrimJy               7,15
  3. Vikke Elfving                           1996 MikkKV               7,20
  4. Johannes Jauhiainen                     1994 LappUM               7,31
  5. Kalle Salminen                          1996 ImU                  7,43
  6. Antti Tanhuamäki                        1988 SavonlRie            7,51
  6. Joonas Liukkonen                        2000 JuvU                 7,51
  8. Tatu Rundelin                           1998 VarkKV               7,68
     Juhani Ryynänen                         1959 JuuanU                DNS

Erä 1               

  1. Kalle Salminen                          1996 ImU                  7,43
  2. Joonas Liukkonen                        2000 JuvU                 7,51
  3. Tatu Rundelin                           1998 VarkKV               7,68
     Juhani Ryynänen                         1959 JuuanU                DNS

Erä 2               

  1. Severi Kosonen                          1998 SavonlRie            7,10
  2. Konsta Kauppinen                        1994 OrimJy               7,15
  3. Vikke Elfving                           1996 MikkKV               7,20
  4. Johannes Jauhiainen                     1994 LappUM               7,31
  5. Antti Tanhuamäki                        1988 SavonlRie            7,51

M 60 m aj


  1. Antti Tanhuamäki                        1988 SavonlRie            8,76
     Juhani Ryynänen                         1959 JuuanU                DNS

M Korkeus

  1. Jesse Huttunen                          1994 SavitU                203
         190 195 200 203 206
           O   O   O   O XXX
  2. Johannes Harakka                        2000 LeppävVi              185
         170 175 180 185 190
          XO   O  XO  XO XXX

M Pituus

  1. Konsta Kauppinen                        1994 OrimJy               7,10               
             X  7,02  6,98  6,99  7,06  7,10
                                           
  2. Kalle Salminen                          1996 ImU                  6,80               
          6,80     X  6,71     X  6,45  6,60
                                           
  3. Samuli Pitkänen                         1992 ÄänekU               6,69               
          6,69  6,59     X  6,53     X  6,59
                                           
  4. Perttu Noponen                          1984 MikkKV               6,45               
             X  6,42     X     X  6,45     X
                                           
  5. Elias Kokkonen                          1998 KuopRei              6,12               
             X     X     X     X  6,12  5,94
                                           
  6. Tatu Rundelin                           1998 VarkKV               5,96               
             X  5,96  5,94     X     X  4,36
                                           
  7. Johannes Harakka                        2000 LeppävVi             5,91               
          5,91     X     X     X     X     X
                                           
  8. Joonas Liukkonen                        2000 JuvU                 5,76               
          5,76  5,55  5,49  5,09  5,29     X
                                           
     Juhani Ryynänen                         1959 JuuanU                DNS               
       
       

M Kuula

  1. Markku Savola                                SulkU               10,41
           9,66   9,97  10,41   9,47  10,33   9,70
  2. Esa Dufva                               1960 MikkKV              10,39
           9,53   9,72  10,39  10,35  10,15  10,28

P9 40 m


  1. Sisu Ukkonen                            2007 JuvU                 7,10
  2. Paloheimo Lenni                         2007 SavonlRie            7,11

P9 Pituus

  1. Paloheimo Lenni                         2007 SavonlRie            3,12               
          2,87  3,00  2,97  3,12
                               
  2. Sisu Ukkonen                            2007 JuvU                 2,91               
          2,87  2,91  2,61  2,62
                               
  3. Ahti Suikki                             2008 JuvU                 2,79               
          2,72  2,62  2,54  2,79
                               

P9 Kuula

  1. Sisu Ukkonen                            2007 JuvU                 3,97
           3,84   3,97   3,89   3,85
  2. Ahti Suikki                             2008 JuvU                 3,36
           3,19   3,36   3,02   3,03

P10 60 m

  1. Veikka Neuvonen                         2006 ParikkU              9,32
  2. Petteri Laakso                          2006 JuvU                 9,75
  3. Juuso Tiihonen                          2006 KangasnKa           10,07
  4. Soini Ripatti                           2006 SavonlRie           10,18
  5. Niklas Kuusela                          2006 MikkKV              10,91
  6. Aslan Yalcin                            2006 SavonlRie           10,97

Erä 1               

  1. Soini Ripatti                           2006 SavonlRie           10,18
  2. Niklas Kuusela                          2006 MikkKV              10,91
  3. Aslan Yalcin                            2006 SavonlRie           10,97

Erä 2               

  1. Veikka Neuvonen                         2006 ParikkU              9,32
  2. Petteri Laakso                          2006 JuvU                 9,75
  3. Juuso Tiihonen                          2006 KangasnKa           10,07

P10 Pituus

  1. Veikka Neuvonen                         2006 ParikkU              3,93               
          3,80  3,20  3,79  3,93
                               
  2. Petteri Laakso                          2006 JuvU                 3,63               
          3,55  3,59  3,58  3,63
                               
  3. Juuso Tiihonen                          2006 KangasnKa            3,60               
          3,60  3,34  3,43  3,60
                               
  4. Aslan Yalcin                            2006 SavonlRie            3,32               
             -  3,32  3,23     -
                               
  5. Soini Ripatti                           2006 SavonlRie            3,28               
          3,01  3,06  3,07  3,28
                               
  6. Niklas Kuusela                          2006 MikkKV               2,97               
          2,80  2,84  2,85  2,97
                               

P10 Kuula

  1. Isko Kovanen                            2006 SavonlRie            7,31
           6,98   7,31   6,67   6,60
  2. Veikka Neuvonen                         2006 ParikkU              5,53
           5,53   4,91   5,10   4,82

P11 60 m


  1. Aatu Hartikainen                        2005 SavonlRie            9,54
  2. Nooa Juuti                              2005 SavonlRie            9,71
  3. Juho Rissanen                           2005 SavonlRie           10,47
  4. Lauri Sikiö                             2005 ParikkU             10,51

P11 Korkeus

  1. Aatu Hartikainen                        2005 SavonlRie             112
         086 090 094 098 102 106 110 112 114
           O   O   O   O   O   O  XO XXO XXX
  2. Juho Rissanen                           2005 SavonlRie             098
         082 086 090 094 098 102
           O   O   O   O   O XXX

P11 Kuula

  1. Aatu Hartikainen                        2005 SavonlRie            5,50
           5,50      -   5,45   5,40
  2. Juho Rissanen                           2005 SavonlRie            4,55
           4,44      -   4,55   4,52

P12 60 m


  1. Simo Korhonen                           2004 SavonlRie            9,31
  2. Martti Majuri                           2004 PuumVi               9,41

P12 Kuula

  1. Sisu Mikkilä                            2004 ImU                  6,12
           6,04   5,79   6,12      -
  2. Martti Majuri                           2004 PuumVi               5,69
           5,60      -   5,69      -

P13 60 m


  1. Rasmus Lehikoinen                       2003 JoensKa              8,64
  2. Niklas Makkonen                         2003 KerimU               8,83
  3. Väinö Ripatti                           2003 SavonlRie            8,98
  4. Sakari Vallius                          2003 JoensKa              9,04
  5. Arttu Härkönen                          2003 SavonlRie            9,30

P13 60 m aj


  1. Sakari Vallius                          2003 JoensKa              10,3
  2. Miska Käyhkö                            2003 SavonlRie            10,4
  3. Rasmus Lehikoinen                       2003 JoensKa              10,6

P13 Korkeus

  1. Miska Käyhkö                            2003 SavonlRie             148
         130 134 138 142 145 148 150
           O   O   O XXO   O  XO XXX
  2. Sakari Vallius                          2003 JoensKa               130
         122 126 130 134
          XO   O   O XXX
  3. Väinö Ripatti                           2003 SavonlRie             126
         110 114 118 122 126 130
          XO   X  XO XXO   O XXX

P13 Kuula

  1. Arttu Härkönen                          2003 SavonlRie           11,30
          11,07  11,04  11,30  10,98
  2. Niklas Makkonen                         2003 KerimU              10,49
           9,69   8,89  10,49  10,07
  3. Arttu Martikainen                       2003 PuumVi               6,78
              -   6,78   6,07   6,58

P15 60 m


  1. Lauri Tossavainen                       2001 SavonlRie            8,56

P15 60 m aj


  1. Otso Mikkilä                            2002 ImU                 11,49

P15 Pituus

  1. Otso Mikkilä                            2002 ImU                  4,13               
          3,94  4,09  4,05  4,13
                               

P15 Kuula

  1. Severi Niittymäki                       2001 SavonlRie            7,19
           6,75   6,71   7,19   7,08
     Joonas Pulkkinen                        2002 RistU                 DNS
       

M17 Kuula

  1. Tatu Hiltunen                           2000 SulkU               10,16
           8,07      -   9,63   9,53   9,16  10,16

M19 60 m aj


  1. Elias Kokkonen                          1998 KuopRei              8,94

N 60 m

  1. Ella Kumpulainen                        1988 SavonlRie            8,04
  2. Anni Elfving                            1998 MikkKV               8,05
  3. Katriina Mäyrä                          1995 ImU                  8,15
  4. Pinja Horppu                            1996 SavonlRie            8,17
  5. Essi Väänänen                           1998 KuopRei              8,26
  6. Johanna Hokkanen                        1995 KangasnKa            8,32
  7. Tuula Penttinen                         1994 PuumVi               8,34
  8. Mette Ukkonen                           1997 MikkKV               8,35
  9. Annika Luukkainen                       1996 SavonlRie            8,74
 10. Laura Lundberg                          1992 VarkKV               8,86

Erä 1               

  1. Katriina Mäyrä                          1995 ImU                  8,15
  2. Tuula Penttinen                         1994 PuumVi               8,34
  3. Mette Ukkonen                           1997 MikkKV               8,35
  4. Annika Luukkainen                       1996 SavonlRie            8,74
  5. Laura Lundberg                          1992 VarkKV               8,86

Erä 2               

  1. Ella Kumpulainen                        1988 SavonlRie            8,04
  2. Anni Elfving                            1998 MikkKV               8,05
  3. Pinja Horppu                            1996 SavonlRie            8,17
  4. Essi Väänänen                           1998 KuopRei              8,26
  5. Johanna Hokkanen                        1995 KangasnKa            8,32

N 60 m aj


  1. Jessica Miettinen                       1998 SavonlRie            9,56

N Korkeus

  1. Neea Käyhkö                             2002 SavonlRie             160
         150 155 160 163
           O   O XXO XXX

N Pituus

  1. Jessica Miettinen                       1998 SavonlRie            5,31               
          5,18     X  5,10  5,24     X  5,31
                                           
  2. Pipsa Lundberg                          2000 VarkKV               5,27               
          5,25     X  5,23     X  5,27  5,19
                                           
  3. Mette Ukkonen                           1997 MikkKV               5,20               
             X     X  4,89  5,02  5,10  5,20
                                           
  4. Anni Elfving                            1998 MikkKV               5,13               
          5,13     X  5,05  4,87  5,04     X
                                           
  5. Kaisa Mikander                          2000 HirvensU             5,10               
             X     X  5,07     X  5,10     X
                                           
  6. Riikka Pitkänen                         2000 SavonlRie            4,96               
             X     X  4,96     X  4,87     X
                                           
  7. Aliisa Luukkainen                       2000 SavonlRie            4,92               
             X  4,84  4,92     X     X     X
                                           
  8. Meri Kiiskinen                          1998 KuopRei              4,85               
             X  4,85     X     X  4,71     X
                                           
  9. Camilla Kyröläinen                      1998 JyväskKU             4,83               
          4,83     X     X
                         
 10. Laura Risto                             1999 KuopRei              4,59               
          4,59  4,50  4,40
                         
 11. Venla Naapuri                           2000 SavonlRie            4,52               
          3,81  4,13  4,52     
                               
     Johanna Hokkanen                        1995 KangasnKa              NM               
             X     X     X     
                               

N Kuula

  1. Henna Sallinen                          1998 SavonlRie           13,70
          13,23  13,62  13,25  13,70  13,30  13,14
  2. Salli Kirvesmies                        1993 LappUM              12,77
          12,26  12,65  12,30  12,65  12,77  12,41
  3. Tuula Penttinen                         1994 PuumVi              11,09
          10,25  10,32  10,08  10,40  10,48  11,09
  4. Jessica Miettinen                       1998 SavonlRie           10,58
              -  10,31      -  10,58      -      -
  5. Jina Hölttä                             1998 HirvensU             9,97
           9,31   9,61   9,74   9,97   9,94   9,73
  6. Annika Luukkainen                       1996 SavonlRie            9,81
           9,74   9,22   9,62   9,81   9,04   9,42

T9 40 m


  1. Sani Vanhanen                           2008 MikkKV                7,5
  2. Veera Niittymäki                        2007 SavonlRie             7,5
  3. Sinna Ahonen                            2008 PuumVi                8,1

T9 Pituus

  1. Sani Vanhanen                           2008 MikkKV               3,02               
          2,98  2,75  3,02  2,80
                               
  2. Sinna Ahonen                            2008 PuumVi               2,79               
          2,72  2,50  2,79  2,49
                               
  3. Veera Niittymäki                        2007 SavonlRie            2,76               
          2,72  2,63  2,76  2,63
                               

T9 Kuula

  1. Veera Niittymäki                        2007 SavonlRie            3,74
           3,58   3,74   3,59   2,70
  2. Sani Vanhanen                           2008 MikkKV               3,50
           3,18   3,50   3,19   3,17
  3. Sinna Ahonen                            2008 PuumVi               3,49
           2,94   2,58      -   3,49

T10 60 m

  1. Jonna Romo                              2006 KangasnKa            9,94
  2. Sara Martikainen                        2006 PyhäsU              10,02
  3. Oona Immonen                            2006 SavonlRie           10,30
  4. Senni Ohra-Aho                          2006 KangasnKa           10,52
  5. Aada Rautiainen                         2006 KiihtU              10,63
  6. Vilma Härkönen                          2006 SavonlRie           10,73
  7. Jemina Nikkanen                         2006 SavonlRie           10,92
  8. Helmi Karjalainen                       2006 SavonlRie           11,02
  9. Nuppu Siitonen                               ParikkU             11,11
 10. Venla Lång                              2006 HirvensU            11,61
 11. Nea Torniainen                          2006 HirvensU            11,68
 12. Venla Marttinen                         2006 HirvensU            11,75

Erä 1               

  1. Nuppu Siitonen                               ParikkU             11,11
  2. Venla Lång                              2006 HirvensU            11,61
  3. Venla Marttinen                         2006 HirvensU            11,75

Erä 2               

  1. Vilma Härkönen                          2006 SavonlRie           10,73
  2. Jemina Nikkanen                         2006 SavonlRie           10,92
  3. Helmi Karjalainen                       2006 SavonlRie           11,02
  4. Nea Torniainen                          2006 HirvensU            11,68

Erä 3               

  1. Jonna Romo                              2006 KangasnKa            9,94
  2. Sara Martikainen                        2006 PyhäsU              10,02
  3. Oona Immonen                            2006 SavonlRie           10,30
  4. Senni Ohra-Aho                          2006 KangasnKa           10,52
  5. Aada Rautiainen                         2006 KiihtU              10,63

T10 Pituus

  1. Jonna Romo                              2006 KangasnKa            3,65               
          3,65  3,60  3,49  3,53
                               
  2. Senni Ohra-Aho                          2006 KangasnKa            3,49               
          3,49  3,48  3,24  3,10     
                                     
  3. Sara Martikainen                        2006 PyhäsU               3,49               
          3,33  3,06  3,33  3,49
                               
  4. Mira Saikkonen                          2006 ParikkU              3,48               
          3,19  3,48  3,30  3,31
                               
  5. Oona Immonen                            2006 SavonlRie            3,39               
          3,29  3,21  3,35  3,39
                               
  6. Aada Rautiainen                         2006 KiihtU               3,31               
          3,23  3,25  3,13  3,31
                               
  7. Jemina Nikkanen                         2006 SavonlRie            3,13               
          3,05  2,97  2,91  3,13
                               
  8. Vilma Härkönen                          2006 SavonlRie            3,05               
          3,05     -  3,03  2,98
                               
  9. Helmi Karjalainen                       2006 SavonlRie            2,98               
          2,98  2,88  2,80  2,80
                               
 10. Nea Torniainen                          2006 HirvensU             2,78               
          2,78  2,75  2,59  2,58
                               
 11. Venla Lång                              2006 HirvensU             2,62               
          2,51  2,62  2,55  2,49
                               
 12. Nuppu Siitonen                               ParikkU              2,59               
          2,38     -     -  2,59
                               
 13. Venla Marttinen                         2006 HirvensU             2,35               
          2,18  1,95  2,19  2,35
                               

T10 Kuula

  1. Vilma Härkönen                          2006 SavonlRie            6,54
           6,43   6,18   6,46   6,54
  2. Mira Saikkonen                          2006 ParikkU              5,92
           5,56   5,71   5,92   5,92
  3. Oona Immonen                            2006 SavonlRie            5,35
           5,35   5,05   5,19      -
  4. Venla Lång                              2006 HirvensU             4,73
           3,83   4,28   4,46   4,73      
  5. Aada Rautiainen                         2006 KiihtU               4,34
           4,03   4,32   4,34      -
  6. Venla Marttinen                         2006 HirvensU             4,25
           3,81   3,48   3,85   4,25      
  7. Nea Torniainen                          2006 HirvensU             3,87
           3,81      -   3,87   3,78
  8. Sara Martikainen                        2006 PyhäsU               3,70
           3,49   3,70   3,54   3,53      

T11 60 m

  1. Meeri Riiali                            2005 ImU                  9,16
  2. Marja Sikiö                             2005 ParikkU              9,49
  3. Janna Hämäläinen                        2005 SulkU                9,69
  4. Miisa-Riina Virta                       2005 SavonlRie            9,79
  5. Iida Hyvönen                            2005 SavonlRie           10,06
  6. Suvi Vehomäki                           2005 SulkU               10,12
  7. Elle Tauriola                           2005 PuumVi              10,22
  8. Piitu Lampilehto                        2005 SulkU               10,27

Erä 1               

  1. Iida Hyvönen                            2005 SavonlRie           10,06
  2. Elle Tauriola                           2005 PuumVi              10,22
  3. Piitu Lampilehto                        2005 SulkU               10,27

Erä 2               

  1. Meeri Riiali                            2005 ImU                  9,16
  2. Marja Sikiö                             2005 ParikkU              9,49
  3. Janna Hämäläinen                        2005 SulkU                9,69
  4. Miisa-Riina Virta                       2005 SavonlRie            9,79
  5. Suvi Vehomäki                           2005 SulkU               10,12

T11 Korkeus

  1. Meeri Riiali                            2005 ImU                   118
         098 102 106 110 114 118 120
           O   O   O   O  XO XXO XXX
  2. Eveliina Sairanen                       2005 SiilPo                114
         102 106 110 114 118
           O  XO  XO   O XXX
  3. Elle Tauriola                           2005 PuumVi                110
         098 102 106 110 114
           O   O   O XXO XXX
  4. Iida Hyvönen                            2005 SavonlRie             106
         098 102 106 110
           O   O  XO  X-

T11 Kuula

  1. Peppi Ukkonen                           2005 JuvU                 6,60
           6,36   6,60   5,91   6,17
  2. Miisa-Riina Virta                       2005 SavonlRie            6,45
              -   6,45      -   5,30
  3. Eveliina Sairanen                       2005 SiilPo               5,88
           5,68   5,88   5,19   5,36
  4. Iida Hyvönen                            2005 SavonlRie            5,81
           5,81   4,99      -   4,61
  5. Elle Tauriola                           2005 PuumVi               5,43
           4,59   5,43   4,54   4,20

T12 60 m

  1. Siiri Nyyssönen                         2004 SavonlRie            9,36
  2. Milla Lepistö                           2004 SavonlRie            9,45
  3. Erin Kainulainen                        2004 SavonlRie            9,53
  4. Enni Forss                              2004 SulkU                9,76
  5. Nelli Paloheimo                         2004 SavonlRie            9,81
  6. Helmi Laine                             2004 SavonlRie            9,82
  7. Petra Lampilehto                        2004 SulkU                9,89
  8. Janina Vanhanen                         2004 MikkKV              10,13

Erä 1               

  1. Helmi Laine                             2004 SavonlRie            9,82
  2. Petra Lampilehto                        2004 SulkU                9,89
  3. Janina Vanhanen                         2004 MikkKV              10,13

Erä 2               

  1. Siiri Nyyssönen                         2004 SavonlRie            9,36
  2. Milla Lepistö                           2004 SavonlRie            9,45
  3. Erin Kainulainen                        2004 SavonlRie            9,53
  4. Enni Forss                              2004 SulkU                9,76
  5. Nelli Paloheimo                         2004 SavonlRie            9,81

T12 60 m aj

  1. Siiri Nyyssönen                         2004 SavonlRie            11,4
  2. Helmi Laine                             2004 SavonlRie            11,8
  3. Erin Kainulainen                        2004 SavonlRie            12,0
  4. Janina Vanhanen                         2004 MikkKV               13,4

Erä 1               

  1. Helmi Laine                             2004 SavonlRie            11,8
  2. Janina Vanhanen                         2004 MikkKV               13,4

Erä 2               

  1. Siiri Nyyssönen                         2004 SavonlRie            11,4
  2. Erin Kainulainen                        2004 SavonlRie            12,0

T12 Korkeus

  1. Siiri Nyyssönen                         2004 SavonlRie             132
         106 110 114 118 122 126 130 132 135
           O   O   O   O   O   O XXO  XO XXX
  2. Erin Kainulainen                        2004 SavonlRie             126
         106 110 114 118 122 126 130
           O   O  XO   O   O  XO XXX
  3. Milla Lepistö                           2004 SavonlRie             122
         106 110 118 122 126
           O   O   O   O XXX
  4. Janina Vanhanen                         2004 MikkKV                114
         098 102 106 110 114 118
           O   O  XO  XO  XO XXX

T12 Kuula

  1. Anni Silvennoinen                       2004 SavonlRie            7,09
           6,65   7,09   7,04   6,18
  2. Siiri Nyyssönen                         2004 SavonlRie            6,75
           6,75   5,36   6,01   6,50
  3. Helmi Laine                             2004 SavonlRie            5,58
              -   5,58   5,20      -
  4. Erin Kainulainen                        2004 SavonlRie            4,84
           4,63   4,77   4,49   4,84      

T13 60 m

  1. Vilma Ukkonen                           2003 JuvU                 8,98
  2. Tara Saikkonen                          2003 ParikkU              9,05
  3. Saara Niittymäki                        2003 SavonlRie            9,06
  4. Elle-Roosa Piispa                       2003 SulkU                9,22
  5. Iiris Kosunen                           2003 PuumVi               9,27
  6. Emmi Neuvonen                           2003 ParikkU              9,30

Erä 1               

  1. Vilma Ukkonen                           2003 JuvU                 8,98
  2. Tara Saikkonen                          2003 ParikkU              9,05
  3. Emmi Neuvonen                           2003 ParikkU              9,30

Erä 2               

  1. Saara Niittymäki                        2003 SavonlRie            9,06
  2. Elle-Roosa Piispa                       2003 SulkU                9,22
  3. Iiris Kosunen                           2003 PuumVi               9,27

T13 60 m aj


  1. Vilma Ukkonen                           2003 JuvU                 10,4
  2. Tara Saikkonen                          2003 ParikkU              10,5

T13 Korkeus

  1. Tara Saikkonen                          2003 ParikkU               140
         130 135 140 145
           0   0   O XXX

T13 Kuula

  1. Tara Saikkonen                          2003 ParikkU             11,06
          11,06  10,62      -  11,06
  2. Nea Luukkonen                           2003 PuumVi               7,92
           7,82   7,92      -   7,15
  3. Vilma Ukkonen                           2003 JuvU                 7,21
           6,57   7,08   6,52   7,21
  4. Saara Niittymäki                        2003 SavonlRie            6,62
           5,72   6,11   6,62   6,53
  5. Riina Laakso                            2003 JuvU                 6,20
           6,15   6,14   6,20   6,08

T15 60 m

  1. Tanja Kokkonen                          2002 LappUM               8,11
  2. Inka Puumalainen                        2001 MikkKV               8,23
  3. Jessica Kähärä                          2001 MikkKV               8,27
  4. Niina Karttunen                         2002 SavonlRie            8,30
  5. Liina Mäkelä                            2001 MikkKV               8,41
  6. Netta Karjalainen                       2001 SavonlRie            8,43
  7. Mimmi Ahonen                            2002 PuumVi               8,49
  8. Helmi Summanen                          2002 PuumVi               8,67
  9. Ella Kainulainen                        2002 SavonlRie            8,75
 10. Tiia Neuvonen                           2001 ParikkU              8,84
 11. Nea Roiha                               2002 ParikkU              8,88
 12. Eerika Kasanen                          2001 PuumVi               9,02
     Lotta Tivinen                           2001 MikkKV                DNS

Erä 1               

  1. Netta Karjalainen                       2001 SavonlRie            8,43
  2. Tiia Neuvonen                           2001 ParikkU              8,84
  3. Eerika Kasanen                          2001 PuumVi               9,02

Erä 2               

  1. Liina Mäkelä                            2001 MikkKV               8,41
  2. Mimmi Ahonen                            2002 PuumVi               8,49
  3. Ella Kainulainen                        2002 SavonlRie            8,75
  4. Nea Roiha                               2002 ParikkU              8,88
     Lotta Tivinen                           2001 MikkKV                DNS

Erä 3               

  1. Tanja Kokkonen                          2002 LappUM               8,11
  2. Inka Puumalainen                        2001 MikkKV               8,23
  3. Jessica Kähärä                          2001 MikkKV               8,27
  4. Niina Karttunen                         2002 SavonlRie            8,30
  5. Helmi Summanen                          2002 PuumVi               8,67

T15 60 m aj

  1. Jessica Kähärä                          2001 MikkKV                8,8
  2. Tanja Kokkonen                          2002 LappUM                8,9
  3. Inka Puumalainen                        2001 MikkKV                9,6
  3. Neea Käyhkö                             2002 SavonlRie             9,6
  5. Niina Karttunen                         2002 SavonlRie             9,7
  6. Tiia Neuvonen                           2001 ParikkU              10,0
  7. Hilla Mikkilä                           2002 ImU                  12,4

Erä 1               

  1. Tiia Neuvonen                           2001 ParikkU              10,0
  2. Hilla Mikkilä                           2002 ImU                  12,4

Erä 2               

  1. Neea Käyhkö                             2002 SavonlRie             9,6
  2. Niina Karttunen                         2002 SavonlRie             9,7

Erä 3               

  1. Jessica Kähärä                          2001 MikkKV                8,8
  2. Tanja Kokkonen                          2002 LappUM                8,9
  3. Inka Puumalainen                        2001 MikkKV                9,6

T15 Pituus

  1. Jessica Kähärä                          2001 MikkKV               5,32               
          5,08  5,32     X     X
                               
  2. Niina Karttunen                         2002 SavonlRie            4,87               
          4,67  4,87  4,87  4,68
                               
  3. Liina Mäkelä                            2001 MikkKV               4,82               
          4,67  4,82  4,73     X
                               
  4. Inka Puumalainen                        2001 MikkKV               4,79               
             X     X  4,79  4,49
                               
  5. Neea Käyhkö                             2002 SavonlRie            4,77               
          4,58  4,60  4,77  4,73
                               
  6. Mimmi Ahonen                            2002 PuumVi               4,61               
          4,12  4,29  4,41  4,61
                               
  7. Milka Riiali                            2002 ImU                  4,09               
          4,02  4,09  4,03  4,05
                               
  8. Hilla Mikkilä                           2002 ImU                  3,88               
          3,82  3,68  3,64  3,88
                               
     Lotta Tivinen                           2001 MikkKV                DNS               
       
       

T15 Kuula

  1. Inka Puumalainen                        2001 MikkKV              10,68
          10,68  10,15  10,14   8,75
  2. Nea Roiha                               2002 ParikkU             10,26
              -  10,25   9,89  10,26
  3. Mimmi Ahonen                            2002 PuumVi               9,85
           9,69   9,85   9,68   9,41      
  4. Jessica Kähärä                          2001 MikkKV               8,92
           8,59   8,88   8,92   8,67
  5. Noora Laakso                            2002 JuvU                 8,68
              -      -   8,68   8,11
  6. Veera Hintsanen                         2002 SulkU                7,41
           7,41   7,10   7,01   7,04
  7. Neea Käyhkö                             2002 SavonlRie            7,37
           6,80   6,83   7,25   7,37
  8. Hilla Mikkilä                           2002 ImU                  6,72
           5,74   6,72   6,54   6,24
  9. Niina Karttunen                         2002 SavonlRie            6,65
           6,03   6,65   6,08   6,30
     Minttu Kovanen                          2002 SavonlRie             DNS
       

N17 60 m

  1. Ellinoora Karvinen                      1999 SavonlRie            7,91
  2. Petra-Sofia Laakso                      1999 SavonlRie            7,98
  3. Sandra-Sofia Kosonen                    2000 SavonlRie            8,08
  4. Hanna Siiskonen                         1999 JoensKa              8,08
  5. Iina Nykänen                            2000 ImU                  8,10
  6. Kaisa Mikander                          2000 HirvensU             8,12
  7. Pipsa Lundberg                          2000 VarkKV               8,23
  8. Laura Risto                             1999 KuopRei              8,35
  9. Venla Naapuri                           2000 SavonlRie            8,61
 10. Riikka Pitkänen                         2000 SavonlRie            8,81
 11. Viivi Herranen                          2000 MikkKV               8,82
 12. Inka Hasanen                            2000 HirvensU             8,93
 13. Taru Heimonen                           2000 MikkKV               9,03
 14. Anni Kaipainen                          2000 JuvU                 9,06
 15. Roosa Rissanen                          2000 SavonlRie            9,18

Erä 1               

  1. Viivi Herranen                          2000 MikkKV               8,82
  2. Inka Hasanen                            2000 HirvensU             8,93
  3. Taru Heimonen                           2000 MikkKV               9,03
  4. Anni Kaipainen                          2000 JuvU                 9,06
  5. Roosa Rissanen                          2000 SavonlRie            9,18

Erä 2               

  1. Hanna Siiskonen                         1999 JoensKa              8,08
  2. Pipsa Lundberg                          2000 VarkKV               8,23
  3. Laura Risto                             1999 KuopRei              8,35
  4. Venla Naapuri                           2000 SavonlRie            8,61
  5. Riikka Pitkänen                         2000 SavonlRie            8,81

Erä 3               

  1. Ellinoora Karvinen                      1999 SavonlRie            7,91
  2. Petra-Sofia Laakso                      1999 SavonlRie            7,98
  3. Sandra-Sofia Kosonen                    2000 SavonlRie            8,08
  4. Iina Nykänen                            2000 ImU                  8,10
  5. Kaisa Mikander                          2000 HirvensU             8,12

N17 60 m aj

  1. Ellinoora Karvinen                      1999 SavonlRie            8,66
  2. Petra-Sofia Laakso                      1999 SavonlRie            9,08
  3. Aliisa Luukkainen                       2000 SavonlRie            9,24
  4. Venla Naapuri                           2000 SavonlRie           10,79

Erä 1               

  1. Aliisa Luukkainen                       2000 SavonlRie            9,24
  2. Venla Naapuri                           2000 SavonlRie           10,79

Erä 2               

  1. Ellinoora Karvinen                      1999 SavonlRie            8,66
  2. Petra-Sofia Laakso                      1999 SavonlRie            9,08

N17 Kuula

  1. Inka Hasanen                            2000 HirvensU             9,99
           9,13   9,15   9,12   9,56   9,77   9,99
  2. Katja Kaipainen                         2000 JuvU                 9,10
           9,10   8,94   8,59   8,93   8,47   8,73
  3. Heidi Ahonen                            2000 JuvU                 7,59
           7,23   6,70   7,59   6,95   7,20   7,43