Katuviestin tulokset 10.5.

10.5.2016

MIESTEN KILPASARJA 
1) Savonlinna Riento  5:41.7 (Antti Tanhuamäki, Severi Niittymäki, Rasmus Hiltunen, Lauri Tossavainen
Jesse Paunonen)

MIESTEN PUULAAKI
1) OKL-Liikunnan sivuaine - Pojut 5:25.0 (Jaakko Hakulinen, Juhana Melkkilä, Juho Nieminen, Ville Peltola, Elmeri Lämsä)
2) Antin Talli Mikkeli 5:29.4 (Jani Vaheristo, Juho Roos, Veikko Korpikallio,Sami Karejoki,Antti Nisonen)
3) Nat King Koulu Mäns 5:56.4 (Timo Salmenkivi, Arttu Soininen, Ilkka Luoma-Aho, Jukka Puustinen, Paavo Takkunen)
4) Punkaharjun urheilijat juoksukoulu 6:24.0
5) Metalli 17 teräsmiehet 6:25.2
6) Veljekset Laitinen 6:29.9
7) Riento Puulaaki 6:50.5

MIESTEN LUKIOT JA MUUT OPPILAITOKSET
1) Lyseon Isku I  5:01.7 (Erno Mehtonen, Severi Kosonen, Ali Atae, Heppu Malmstedt, Jari Turtiainen)
2) Salamapantterit/Tanhuvaara 5:11.3 (Waltteri Hannukainen, Jaro Pietiläinen, Simo Oikkonen, Samu Perälä, Aleksi Sairanen)
3) Lyseon ISku, Fudis 5:16.4 (Hiski Ikonen, Alper Itkonen, Saku Repo, Arttu Mäkelä, Rasmus Myllys)
4) Kerimäen lukio 5:26.2
5) Sairaan nopeet/Tanhuvaara 5:33.3
6) Lyseon Isku, Basket Bodies 5:36.1
7) Lyseon Isku, Lentopallo 5:40.3
8) Lyseon Isku, Jääkiekko 5:41.3
9) Lyseon Isku, Samurai  6:21.6

MIESTEN YLÄASTE 7-9 LUOKAT
1) Talvisalon ysit 5:25.0 (Tatu Rahikainen, Markus Juuti, Saku Silvennoinen, Simo Suppola, Kalle Olenius)
2) Mertala 7B/D 5:37.5 (Mathias Sairanen, Joel Kankaanpää, Samu Ikonen, Aapeli Turkka, Samuli Mutikainen)
3) Mertala 8-9.  5:40.0 (Jaani Karjalainen, Jari Kuusikko, Veeti Tunturila, Kalle Väänänen, Onni Kuuramaa)
4) Talvisalon kasit 5:42.9
5) Pihlajaniemen MAMU 1. 5:54.3
6) Kerimäen yläkoulu 5:57.4
7) Mertala 7A 5:59.6
8) Pihlajaniemen MAMU 2. 6:07.7
9) Mertala 7C/E 6:13.0
10) Varpala 1 6:15.0

NAISTEN KILPASARJA
1) Savonlinnan Riento 1 5:57.8 (Ella Kumpulainen, Petra-Sofia Laakso, Venla Naapuri, Ella Kainulainen, Eevi-Inkeri Tossavainen)
2) Mikkelin Kilpa-Veikot 6:31.2 (Juuli Ombati, Aada Ombati, Janina Vanhanen, Helmiina Lantta, Aino Turunen)

NAISTEN PUULAAKI
1) Riento Puulaaki 1 6:16.6 (Neea Käyhkö, Niina Karttunen, Siiri Nyyssönen, Iida-Emilia Kaiponen, Jessica Halonen)
2) SaTunnaiset 6:32.6 (Nina Paunonen, Soile Rautsiala, Kirsi Huopainen, Mari Saarelma, Kukka-Maaria Kärki)
3) Savonlinnan Taitoluistelijat 1 6:45.2 (Rosa Karttunen, Anna Ruuskanen, Anna Kärkkäinen, Sonja Orlova, Saara Niittymäki)
4) Riento puulaaki  2 6:51.6
5) Savonlinnan Taitoluistelijat 2 7:49.4
6) Länsi-Punkaharjun kyläyhdistys 8:28.7
7) A-GRILLI 9:46.4

NAISTEN LUKIOT JA MUUT OPPILAITOKSET
1) Lyseon Iskuttaret I  6:05.7 (Petra Laakso, Petra Nieminen, Sanni Pietarinen, Annika Luukkanen, Saara Torpakko)
2) Tanhuvaara Tigers 6:39.5 (Inka Tiainen, Elina Pennanen, Riina Murtonen, Mari Mantsinen, Johanna Pöppönen)
3) Tanhun Tähtöset 6:40.4 (Aino Niiranen, Johanna Lukkarinen, Taru Kosonen, Mari Grenfors, Peppi Paananen)
4) Lyseon Iskuttaret II  6:46.9
5) Lyseon Iskuttaret III 6:50.0
6) "Vuorileijonat"/ Brigham Youngin yliopisto USA 7:17.3

NAISTEN YLÄASTE 7-9 LUOKAT
1) Mertala 7/8 5:54.8 (Niina Karttunen, Neea Käyhkö, Milla Pirkkalainen, Janika Pulkkinen, Ella Kainulainen)
2) Touch down Talvisalo 6:02.8 (Veera Virolainen, Aliisa Luukkainen, Kata Varis, Pipsa Roivainen, Venla Naapuri)
3) Kerimäen yläkoulu I 6:20.6 (Janina Laine, Lotta Herttuainen, Moona Makkonen, Marika Itkonen, Lounatuuli Honkanen)
4) SairaanNopeet norssilaiset 6:41.7
5) Punkaharju B 6.45.4
6) Kerimäen yläkoulu II 6:52.9
7) Kirjolan 8+9 tytöt 7:01.5
8) Mertala 8C/E 7:01.9
9) Kirjolan Seiskat 7:06.3
10) Mertala 7A/B 7:08.3
11) Mertala 8D 7:22.4
12) Mertala 7C/E/D 7:26.1
13) Norssin seiskojen pinkkipallerot 7:26.9
14) Punkaharju A 7:29.6

ALA-ASTE (1- 3 LUOKAT)
Mikkeli (upk) 4:44.8 (Neela Ombati, Venla Attenberg, Sani Vanhanen, Emma Korpikallio)
1) Kellarpellon koulu 3B 4:47.3 (Tiitu Paunonen, Venla Puustinen, Joonatan Pöyhönen, Aleksanteri Kuosmanen)
2) Mertala 3A I 4:52.5 (Venny Laurikainen, Mette Voutilainen, Elias Mononen, Aslan Yaltsin)
3) Pihlajaniemen koulu 2 A 4:58.7 (Ville Rissanen, Telma Huopainen, Veera Niittymäki,Kristian Kukkonen)
4) Mertala 2B I 5:01.9
5) Pihlajaniemen koulu 3.lk 5:02.7
6) Kulennoinen 3 lk 5:02.8
7) Nojanmaa 2B 5:10.8
8) Pihlajaniemen koulu 3 A tytöt 5:12.3
9) Kellarpellon koulu 2B 1-joukkue 5:15.2
10) Innokkaat Juoksijat 5:17.1
11) Enonkoski 2-3. luokka 5:20.0
12) Mertala 3A II 5:26.7
13) Kellarpellon koulu 3A 5:27.3
14) Nojanmaa 2B 1 5:28.5
15) Mertala 2A 5:28.8
16) Nojanmaa 3A 5:37.5
17) Kellarpellon koulu 2A 1-joukkue 5:42.2
18) Kellarpellon koulu 2B 2-joukkue 5:43.4
19) Kellarpellon koulu 2A 2-joukkue 5:43.7
20) Pihlajaniemen koulu 2 B 5:44.9
21) Mertala 2B II 5:45.6
22) Kellarpellon koulu 1AB 2-joukkue 5:53.6
23) 1 luokka Kulennoinen 5:54.2
24) Mertala 2B IV 5:55.3
25) Pinketit  5:58.1
26) Kellarpellon koulu 1AB 1-joukkue 6:09.9
27) Mertala 2B III 6:15.3
28) Enonkoski 2. luokka 6:24.3
29) Mertala 1B 6:32.1
30) Mertala 1A 6:55.2
31) Kellarpellon koulu 1AB 3-joukkue 6:55.8

ALA-ASTE (4- 6 LUOKAT)
1) Enonkoski 6. luokka 3:58.9 (Jere Hyvönen, Jaro Kukkonen, Aaro Rahkola, Hessu Malmstedt )
Mikkelin yhtenäiskoulut (upk) 4:11.9 (Veikko Korpikallio, Aada Ombati,Janina Vanhanen, Helmiina Lantta)
2) Salamat, Normaalikoulun 6b 4:14.1 (Jessica Halonen, Juuso Laine, Iida Kokkonen,Eemeli Seppä)
3) Talvisalon koulu 6C 4:15.3 (Olli Kurikkala, Kimi Smedberg, Huugo Tuovinen, Jooseppi Sallinen)
4) Nojanmaa 5A 1 4:16.7
5) Mertala 6 tytöt 4:18.6
6) Mertala 6A 4:21.6
7) Talvisalon 6B 4:22.9
8) Nojanmaa 5B 1 4:24.0
9) Talvisalon koulu 6A 4:28.0
10) Talvisalon koulu 6AD tytöt 4:28.9
11) Norssin kutoset 4:29.6
12) Sprintterit 4:29.8
13) Pihlajaniemen koulu 4-5 lk 4:34.2
14) Norssin iloiset neloset 4:37.3
15) Punkaharjun koulu 4.lk tytöt 4:43.0
16) Norssin vitosen sairaanhitaat 4:47.4
17) Mertala 5C 4:47.7
18) Norssin vitosen salamanterit 4:48.4
19) Talvisalon koulu 6AC 4:50.3
20) Pihlajaniemen koulu 4.-5  4:51.1
21) Enonkoski 4-5. luokat 4:52.5
22) Nojanmaa 4B 4:52.8
23) Nätkin koulu 5. luokka 4:53.0
24) Nojanmaa 5 A 2 4:54.5
25) Mertala 4A I 4:55.3
26) Kellarpellon koulu 4B 5:00.3
27) Kellarpellon koulu 5AB 5:00.9
28) Kellarpellon koulu 4A 2-joukkue 5:01.4
29) Kulennoinen 4 lk 5:06.6
30) Norssin hyväntuuliset neloset 5:09.3
31) Norssin tyytyväiset neloset 5:14.8
32) Mertala valO 5:17.9
33) Mertala 4A II 5:21.0
34) Kellarpellon koulu 4A 1-joukkue 5:22.6
35) Mertala 4AB  5:24.0