Tanhuvaaran hallikisojen tulokset 5.2.

5.2.2017

Tanhuvaarassa käydyissä Etelä-Savon avoimissa pm-halleissa oli hieno määrä kisailijoita ilmoittautuneiden määrän ollessa 150:n tietämillä! Kansallisesti parhainta antia olivat kuulatulokset. Riennon Henna Sallinen tyrkkäsi komeasti omat ennätyslukemat 14,31, joilla kohoaa naisten kauden kotimaisessa tilastossa kolmannelle sijalle! Sallisen ulkoratojen ennätys viime kesältä on 14,22 ja vuosi sitten talvella Sallinen työnsi 14,13. Keiteleen Kunnon Panu Tirkkonen työnsi miesten voittoon lukemin 17,22, joilla nousee kauden tilastoneloseksi.

Tulokset

 

M 60m
Loppukilpailu
1)   Severi Kosonen                   SavonlRie                 7,10             
2)   Erno Mehtonen                    SavonlRie                 7,11             
3)   Santeri Vauhkonen                JoutsKu                   7,16             
4)   Veikka Nenonen                   KuopRei                   7,46             
5)   Antti Tanhuamäki                 SavonlRie                 7,78             
 
1)   Severi Kosonen                   SavonlRie                 7,10             
2)   Erno Mehtonen                    SavonlRie                 7,11             
3)   Santeri Vauhkonen                JoutsKu                   7,16             
4)   Veikka Nenonen                   KuopRei                   7,46             
5)   Antti Tanhuamäki                 SavonlRie                 7,78             
 
 
Alkuerät erä 1
1)   Erno Mehtonen                    SavonlRie                 7,13q            
2)   Severi Kosonen                   SavonlRie                 7,14q            
3)   Henri Paldanius                  KuopRei                   7,82             
4)   Matti Keronen                    OravisU                   7,88             
     Juhani Ryynänen                  JuuanU                    DNS              
 
Alkuerät erä 2
1)   Santeri Vauhkonen                JoutsKu                   7,15q            
2)   Veikka Nenonen                   KuopRei                   7,45q            
3)   Antti Tanhuamäki                 SavonlRie                 7,70q            
     Joonas Liukkonen                 JuvU                      DNS              
 
 
N 60m
Loppukilpailu
1)   Juulia Kokko                     ImU                       8,11             
2)   Heidi Malkki                     SavonlRie                 8,16             
3)   Ella Kumpulainen                 SavonlRie                 8,20             
4)   Sari Virtanen                    ImU                       8,25             
5)   Tuula Penttinen                  PuumVi                    8,35             
 
1)   Juulia Kokko                     ImU                       8,11             
2)   Heidi Malkki                     SavonlRie                 8,16             
3)   Ella Kumpulainen                 SavonlRie                 8,20             
4)   Sari Virtanen                    ImU                       8,25             
5)   Tuula Penttinen                  PuumVi                    8,35             
 
 
Alkuerät erä 1
1)   Jessica Miettinen                SavonlRie                 8,40             
2)   Heta Rundelin                    VarkKV                    8,78             
3)   Laura Lundberg                   VarkKV                    8,81             
     Petra-Sofia Laakso               SavonlRie                 DQ               
 
Alkuerät erä 2
1)   Sari Virtanen                    ImU                       8,21q            
2)   Ella Kumpulainen                 SavonlRie                 8,25q            
3)   Tuula Penttinen                  PuumVi                    8,34q            
4)   Mette Ukkonen                    MikkKV                    8,45             
 
Alkuerät erä 3
1)   Juulia Kokko                     ImU                       8,12q            
2)   Heidi Malkki                     SavonlRie                 8,21q            
3)   Katriina Mäyrä                   ImU                       8,35             
4)   Janika Heikkinen                 VarkKV                    8,72             
 
 
M 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Antti Tanhuamäki                 SavonlRie                 9,23             
     Juhani Ryynänen                  JuuanU                    DNS               
     Riku Rundelin                    VarkKV                    DNS              
 
 
M Korkeus
Loppukilpailu
1)   Otso Mikkilä                     ImU                       178              
     161    164    168    172    175    178    180   
     o      xo     xo     o      o      xo     xxx   
 
 
 
N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Neea Käyhkö                      SavonlRie                 161              
     150    155    158    161    164   
     o      o      o      xxo    xxx   
 
2)   Milka Riiali                     ImU                       158              
     140    145    150    155    158    161   
     o      o      o      o      xo     xxx   
 
3)   Hilla Mikkilä                    ImU                       140              
     130    135    140    145   
     o      o      xxo    xxx   
 
 
 
M Pituus
Loppukilpailu
1)   Veikka Nenonen                   KuopRei                   6,38             
     6,06   6,21   x      6,12   6,07   6,38  
                                               
 
2)   Otto Pulkkinen                   ImU                       6,21             
     6,10   6,21   x      x      -      6,18  
                                              
 
3)   Matti Keronen                    OravisU                   5,84             
     5,52   x      5,71   x      x      5,84  
                                              
 
4)   Juho Ikonen                      VarkKV                    4,34             
     3,97   4,34   4,33   4,22   3,95   4,33  
                                               
 
     Juhani Ryynänen                  JuuanU                    DNS              
 
 
N Pituus
Loppukilpailu
1)   Jessica Miettinen                SavonlRie                 5,51             
     x      5,25   5,08   x      5,35   5,51  
                                              
 
2)   Sari Virtanen                    ImU                       5,17             
     5,08   4,95   5,15   x      5,11   5,17  
                                               
 
3)   Janika Heikkinen                 VarkKV                    5,02             
     4,77   4,89   5,02   4,89   x      x     
                                              
 
4)   Riikka Pitkänen                  SavonlRie                 5,00             
     x      x      x      x      5,00   x     
                                              
 
5)   Iida Mäkelä                      SavonlRie                 4,98             
     x      x      4,88   x      4,98   x     
                                               
 
6)   Meri Kiiskinen                   KuopRei                   4,76             
     4,60   4,51   4,64   4,69   x      4,76  
                                              
 
7)   Anni Elfving                     MikkKV                    3,88             
     x      x      3,88   x      3,72   x     
                                              
 
     Mette Ukkonen                    MikkKV                    NM               
     x      x      x      x      x      x     
                                              
 
 
 
M Kuula
Loppukilpailu
1)   Panu Tirkkonen                   KeitKu                    17,22            
     x      17,22 x      x      16,30 16,29 
 
2)   Ville Halonen                    PyhäsU                    13,17            
     11,68 13,13 12,53 13,17 12,88 13,17 
 
3)   Esa Dufva                        MikkKV                    10,59            
     x      10,27 10,59 10,00 10,00 10,34 
 
4)   Markku Savola                    SulkU                     10,54            
     9,78   10,54 10,05 x      10,45 10,30 
 
 
 
N Kuula
Loppukilpailu
1)   Henna Sallinen                   SavonlRie                 14,31            
     13,83 x      13,76 14,31 13,94 14,15 
 
2)   Salli Kirvesmies                 LappUM                    12,39            
     12,03 x      11,80 11,81 11,65 12,39 
 
3)   Tiia Tirkkonen                   KeitKu                    11,44            
     10,90 11,05 x      x      11,44 10,98 
 
4)   Tuula Penttinen                  PuumVi                    10,94            
     10,08 10,37 x      10,94 10,78 10,94 
 
 
 
P9 40m
Loppukilpailu
1)   Ahti Suikki                      JuvU                      7,53             
2)   Lenni Natunen                    JorU                      7,70             
3)   Samuel Ahtinen                   JoensKa                   7,90             
4)   Iivari Tiihonen                  KangasnKa                 8,22             
5)   Väinö Kuronen                    JorU                      8,41             
 
 
T9 40m
1)   Veera Pöyry                      MikkKV                    7,08             
2)   Sani Vanhanen                    MikkKV                    7,19             
3)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      7,34             
4)   Siiri Lindholm                   SavonlRie                 7,63             
5)   Sinja Ohra-Aho                   KangasnKa                 7,89              
6)   Iida Nurmela                     SavonlRie                 8,08             
7)   Ella Ikäheimonen                 SavonlRie                 8,55             
8)   Alisa Ikäheimonen                SavonlRie                 8,85             
 
Loppukilpailu erä 1
1)   Iida Nurmela                     SavonlRie                 8,08             
2)   Ella Ikäheimonen                 SavonlRie                 8,55             
3)   Alisa Ikäheimonen                SavonlRie                 8,85             
 
Loppukilpailu erä 2
1)   Veera Pöyry                      MikkKV                    7,08             
2)   Sani Vanhanen                    MikkKV                    7,19             
3)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      7,34             
4)   Siiri Lindholm                   SavonlRie                 7,63             
5)   Sinja Ohra-Aho                   KangasnKa                 7,89             
 
 
P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ahti Suikki                      JuvU                      3,18             
     3,13   3,18   3,12   3,10  
                                
 
2)   Samuel Ahtinen                   JoensKa                   2,94             
     2,86   2,94   2,92   2,90  
                                
 
3)   Lenni Natunen                    JorU                      2,88             
     2,83   2,85   2,88   2,78  
                                
 
4)   Väinö Kuronen                    JorU                      2,61             
     2,39   2,61   2,53   2,58  
                                
 
5)   Iivari Tiihonen                  KangasnKa                 2,35             
     2,12   2,20   2,12   2,35  
                                 
 
 
 
T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Veera Pöyry                      MikkKV                    3,77             
     3,65   3,66   3,77   3,64  
                                
 
2)   Sani Vanhanen                    MikkKV                    3,63              
     3,45   3,43   3,49   3,63  
                                
 
3)   Siiri Lindholm                   SavonlRie                 3,15             
     3,15   2,88   2,95   2,80  
                                
 
4)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      3,13             
     2,85   3,06   3,10   3,13  
                                
 
5)   Sinja Ohra-Aho                   KangasnKa                 3,01             
     3,01   2,94   3,01   2,90  
                                
 
6)   Iida Nurmela                     SavonlRie                 2,84             
     2,74   2,84   2,71   2,72  
                                
 
7)   Ella Ikäheimonen                 SavonlRie                 2,44              
     2,42   2,20   2,44   2,29  
                                
 
8)   Alisa Ikäheimonen                SavonlRie                 1,91             
     1,91   x      1,87   1,87  
                                
 
 
 
P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Samuel Ahtinen                   JoensKa                   4,13             
     4,13   4,10   3,30   3,46  
 
2)   Ahti Suikki                      JuvU                      3,86             
     3,84   3,67   3,60   3,86  
 
 
 
T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      5,47             
     5,47   4,89   4,90   5,32  
 
2)   Veera Pöyry                      MikkKV                    5,17             
     4,85   4,70   5,17   4,93  
 
3)   Siiri Lindholm                   SavonlRie                 4,67             
     3,69   3,72   4,28   4,67  
 
4)   Sani Vanhanen                    MikkKV                    4,62             
     4,36   4,36   4,60   4,62  
 
5)   Alisa Ikäheimonen                SavonlRie                 2,68             
     2,38   x      2,22   2,68  
 
 
 
P10 60m
Loppukilpailu
1)   Leo Heimonen                     MikkKV                    9,56             
2)   Otso Nyyssönen                   SavonlRie                 9,74             
3)   Onni Nyyssönen                   SavonlRie                 9,77             
4)   Sisu Ukkonen                     JuvU                      10,19            
 
 
T10 60m
Loppukilpailu
1)   Neela Ombati                     MikkKV                    9,40             
2)   Ella-Sofia Kaiponen              SavonlRie                 9,51             
 
 
P10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Onni Nyyssönen                   SavonlRie                 3,77             
     3,55   3,65  3,63   3,77  
                                
 
2)   Leo Heimonen                     MikkKV                    3,74             
     3,73   3,70   3,68   3,74  
                                
 
3)   Otso Nyyssönen                   SavonlRie                 3,63             
     3,34   3,57   3,63   x     
                                
 
 
 
T10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ella-Sofia Kaiponen              SavonlRie                 3,74             
     3,67   3,74   3,66   3,70  
                                 
 
2)   Neela Ombati                     MikkKV                    3,68             
     3,55   3,68   3,55   3,52  
                                
 
 
 
P10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Leo Heimonen                     MikkKV                    5,36             
     4,94   4,99   5,05   5,36  
 
2)   Otso Nyyssönen                   SavonlRie                 5,01             
     4,46   5,01   4,63   4,59  
 
3)   Onni Nyyssönen                   SavonlRie                 4,54             
     4,23   4,45   4,09   4,54  
 
 
 
T10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emilia Muukkonen                 ParikkU                   6,41             
     5,71   6,11   6,02   6,41  
 
2)   Ella-Sofia Kaiponen              SavonlRie                 6,09             
     5,81   5,49   6,09   5,77  
 
 
 
P11 60m
Loppukilpailu
1)   Veikka Neuvonen                  ParikkU                   8,81             
2)   Juho Venäläinen                  ImU                       8,90             
3)   Juuso Tiihonen                   KangasnKa                 9,45             
4)   Soini Ripatti                    SavonlRie                 10,01            
 
 
T11 60m
1)   Sofia Kokko                      MikkKV                    9,30             
2)   Jonna Romo                       KangasnKa                 9,62             
3)   Oona Immonen                     SavonlRie                 10,08            
4)   Jemina Nikkanen                  SavonlRie                 10,10            
5)   Ella Repo                        ParikkU                   10,11            
6)   Essi Nurmela                     SavonlRie                 10,60            
7)   Nuppu Siitonen                   ParikkU                   10,61            
8)   Emma Korpikallio                 MikkKV                    10,64            
9)   Helmi Karjalainen                SavonlRie                 10,65            
10) Vilma Härkönen                   SavonlRie                 10,73            
     Senni Ohra-Aho                   KangasnKa                 DNS              
 
Loppukilpailu erä 1
1)   Nuppu Siitonen                   ParikkU                   10,61            
2)   Helmi Karjalainen                SavonlRie                 10,65            
3)   Vilma Härkönen                   SavonlRie                 10,73            
 
Loppukilpailu erä 2
1)   Jemina Nikkanen                  SavonlRie                 10,10            
2)   Essi Nurmela                     SavonlRie                 10,60             
3)   Emma Korpikallio                 MikkKV                    10,64            
 
Loppukilpailu erä 3
1)   Sofia Kokko                      MikkKV                    9,30             
2)   Jonna Romo                       KangasnKa                 9,62             
3)   Oona Immonen                     SavonlRie                 10,08            
4)   Ella Repo                        ParikkU                   10,11            
     Senni Ohra-Aho                   KangasnKa                 DNS              
 
 
P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Veikka Neuvonen                  ParikkU                   145              
     119    123    127    131    135    139    143    145    147   
     o      o      o      o      o      o      xo     o      xxx   
 
2)   Soini Ripatti                    SavonlRie                 107              
     91     95     103    107    111    99    
     o      o      xo     xo     xxx    o     
 
 
 
T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sofia Kokko                      MikkKV                    142              
     92     96     100    104    108    112    116    120    125    129    133    136    139    142    144   
     -      -      -      -      o      o      o      o      o      xo     o      o      xo     xxo    xxx   
 
2)   Jonna Romo                       KangasnKa                 116              
     92     96     100    104    108    112    116    120   
     -      -      o      o      o      o      o      xxx   
 
3)   Essi Nurmela                     SavonlRie                 112              
     92     96     100    104    108    112    116   
     -      o      o      o      o      xo     xxx   
 
4)   Oona Immonen                     SavonlRie                 108               
     92     96     100    104    108    112   
     -      o      o      xxo    xo     xxx   
 
5)   Jemina Nikkanen                  SavonlRie                 96               
     92     96    
     -      o     
 
 
 
P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Isko Kovanen                     SavonlRie                 7,72             
     7,72   7,44   7,68   7,07  
 
2)   Topias Taavitsainen              RistU                     5,87             
     5,87   5,58   5,84   5,75  
 
3)   Soini Ripatti                    SavonlRie                 5,67             
     5,67   5,46   x      5,57  
 
 
 
T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Vilma Härkönen                   SavonlRie                 7,93             
     7,54   7,93   7,77   7,87  
 
2)   Jonna Romo                       KangasnKa                 6,50             
     6,50   6,45   6,46   6,29  
 
3)   Emma Korpikallio                 MikkKV                    6,23             
     6,23   5,71   5,35   6,20  
 
4)   Oona Immonen                     SavonlRie                 5,86             
     5,23   5,86   5,74   5,52  
 
5)   Jemina Nikkanen                  SavonlRie                 5,32             
     4,98   5,32   x      4,28  
 
6)   Ella Repo                        ParikkU                   5,18             
     4,81   5,18   5,05   5,08  
 
7)   Nuppu Siitonen                   ParikkU                   5,08             
     4,29   4,95   5,08   4,36  
 
     Senni Ohra-Aho                   KangasnKa                 DNS               
 
 
P12 60m
Loppukilpailu
1)   Jalmari Häyrynen                 JorU                      9,56             
2)   Juho Rissanen                    SavonlRie                 9,65             
3)   Onni Rustholkarhu                LahdA                     10,18            
 
 
T12 60m
1)   Meeri Riiali                     ImU                       8,95             
2)   Suvi Vehomäki                    SulkU                     9,30             
3)   Aada Heiskanen                   SavonlRie                 9,36             
4)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    9,46             
5)   Sanna Könönen                    KangasnKa                 9,60             
6)   Elle Tauriola                    PuumVi                    9,66             
7)   Piitu Lampilehto                 SulkU                     10,03            
8)   Rita Räisänen                    JorU                      10,44            
 
Loppukilpailu erä 1
1)   Suvi Vehomäki                    SulkU                     9,30             
2)   Piitu Lampilehto                 SulkU                     10,03            
3)   Rita Räisänen                    JorU                      10,44            
 
Loppukilpailu erä 2
1)   Meeri Riiali                     ImU                       8,95             
2)   Aada Heiskanen                   SavonlRie                 9,36             
3)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    9,46             
4)   Sanna Könönen                    KangasnKa                 9,60             
5)   Elle Tauriola                    PuumVi                    9,66             
 
 
P12 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Roope Maaninka                   PyhäsU                    11,56            
2)   Onni Rustholkarhu                LahdA                     11,83            
 
 
T12 60m aidat
1)   Meeri Riiali                     ImU                       11,38            
2)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    12,41            
3)   Aada Heiskanen                   SavonlRie                 12,94            
4)   Piitu Lampilehto                 SulkU                     13,41            
5)   Rita Räisänen                    JorU                      13,65            
6)   Tytti Repo                       JoutsKu                   14,17            
7)   Riikka Jokinen                   PyhäsU                    14,53            
 
Loppukilpailu erä 1
1)   Aada Heiskanen                   SavonlRie                 12,94             
2)   Piitu Lampilehto                 SulkU                     13,41            
 
Loppukilpailu erä 2
1)   Rita Räisänen                    JorU                      13,65            
2)   Tytti Repo                       JoutsKu                   14,17            
 
Loppukilpailu erä 3
1)   Meeri Riiali                     ImU                       11,38            
2)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    12,41            
3)   Riikka Jokinen                   PyhäsU                    14,53            
 
 
P12 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Roope Maaninka                   PyhäsU                    135              
     123    127    131    135    139   
     o      o      o      xo     xxx   
 
2)   Onni Rustholkarhu                LahdA                     111              
     95     99     103    107    111    115   
     o      o      o      o      o      xxx   
 
3)   Juho Rissanen                    SavonlRie                 111              
     95     99     103    107    111    115   
     o      o      o      o      xo     xxx   
 
4)   Jalmari Häyrynen                 JorU                      107              
     95     99     103    107    111   
     o      o      xo     xxo    xxx   
 
 
 
T12 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Tytti Repo                       JoutsKu                   131              
     111    115    119    123    127    131    135   
     o      o      o      o      o      o      xxx   
 
2)   Meeri Riiali                     ImU                       127              
     111    115    119    123    127    131   
     o      o      o      o      o      xxx   
 
3)   Elle Tauriola                    PuumVi                    123              
     103    107    111    115    119    123    127   
     o      o      xo     o      xo     xo     xxx   
 
4)   Riikka Jokinen                   PyhäsU                    123              
     107    111    115    119    123    127   
     o      o      o      o      xxo    xxx   
 
5)   Rita Räisänen                    JorU                      119              
     107    111    115    119    123   
     o      o      xo     xo     xxx   
 
6)   Aada Heiskanen                   SavonlRie                 115              
     107    111    115    119   
     o      o      o      xxx   
 
 
 
P12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Onni Rustholkarhu                LahdA                     7,48             
     x      7,20   7,06   7,48  
 
2)   Roope Maaninka                   PyhäsU                    6,60             
     6,13   6,60   x      x     
 
3)   Juho Rissanen                    SavonlRie                 5,06             
     4,42   4,83   x      5,06  
 
 
 
T12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Peppi Ukkonen                    JuvU                      6,45             
     5,98   6,21   6,45   6,12  
 
2)   Sanna Könönen                    KangasnKa                 6,35             
     x      6,35   5,92   5,88  
 
3)   Aada Heiskanen                   SavonlRie                 6,10             
     x      6,06   6,10   6,10  
 
 
 
P13 60m
Loppukilpailu
1)   Sisu Mikkilä                     ImU                       8,61             
2)   Jarmo Eromäki                    HaukivKi                  8,72             
3)   Ville Kyrönlahti                 KangasnKa                 8,83             
4)   Veikko Korpikallio               MikkKV                    9,11             
5)   Simo Korhonen                    SavonlRie                 9,20             
 
 
T13 60m
1)   Carla Liukkonen                  SjundeåIF                 8,54             
2)   Noomi Malmgren                   SjundeåIF                 8,62             
3)   Siiri Nyyssönen                  SavonlRie                 9,04             
4)   Amanda Asikainen                 MikkKV                    9,11             
5)   Aino Venäläinen                  ImU                       9,13             
6)   Erin Kainulainen                 SavonlRie                 9,26             
7)   Emma Halonen                     SavonlRie                 9,36             
8)   Iida-Emilia Kaiponen             SavonlRie                 9,54             
9)   Milla Lepistö                    SavonlRie                 9,61             
10) Janina Vanhanen                  MikkKV                    9,76             
 
Loppukilpailu erä 1
1)   Carla Liukkonen                  SjundeåIF                 8,54             
2)   Noomi Malmgren                   SjundeåIF                 8,62              
3)   Siiri Nyyssönen                  SavonlRie                 9,04             
4)   Aino Venäläinen                  ImU                       9,13             
5)   Erin Kainulainen                 SavonlRie                 9,26             
 
Loppukilpailu erä 2
1)   Amanda Asikainen                 MikkKV                    9,11             
2)   Emma Halonen                     SavonlRie                 9,36             
3)   Iida-Emilia Kaiponen             SavonlRie                 9,54              
4)   Milla Lepistö                    SavonlRie                 9,61             
5)   Janina Vanhanen                  MikkKV                    9,76             
 
 
T13 60m aidat
1)   Carla Liukkonen                  SjundeåIF                 9,88             
2)   Noomi Malmgren                   SjundeåIF                 10,55            
3)   Siiri Nyyssönen                  SavonlRie                 10,61            
4)   Aino Venäläinen                  ImU                       11,02            
5)   Anni Konnu                       ImU                       11,11            
6)   Erin Kainulainen                 SavonlRie                 11,17            
7)   Janina Vanhanen                  MikkKV                    11,24             
8)   Iida-Emilia Kaiponen             SavonlRie                 11,41            
9)   Milla Lepistö                    SavonlRie                 11,82            
 
Loppukilpailu erä 1
1)   Aino Venäläinen                  ImU                       11,02            
2)   Janina Vanhanen                  MikkKV                    11,24            
3)   Iida-Emilia Kaiponen             SavonlRie                 11,41            
 
Loppukilpailu erä 2
1)   Siiri Nyyssönen                  SavonlRie                 10,61            
2)   Anni Konnu                       ImU                       11,11            
3)   Milla Lepistö                    SavonlRie                 11,82            
 
Loppukilpailu erä 3
1)   Carla Liukkonen                  SjundeåIF                 9,88             
2)   Noomi Malmgren                   SjundeåIF                 10,55            
3)   Erin Kainulainen                 SavonlRie                 11,17            
 
 
T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Anni Konnu                       ImU                       150              
     131    135    139    143    147    150    152   
     o      o      o      o      xxo    xxo    xxx   
 
2)   Noomi Malmgren                   SjundeåIF                 143              
     123    127    131    135    139    143    147   
     o      o      o      o      o      o      xxx   
 
3)   Siiri Nyyssönen                  SavonlRie                 139              
     119    123    127    131    135    139    143   
     o      o      o      o      o      o      xxx   
 
4)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  139              
     123    127    131    135    139    143   
     xo     o      o      xxo    o      xxx   
 
5)   Erin Kainulainen                 SavonlRie                 139              
     119    123    127    131    135    139    143   
     o      o      o      xxo    xo     xo     xxx   
 
6)   Iida-Emilia Kaiponen             SavonlRie                 135              
     119    123    127    131    135    139   
     o      o      xo     xo     xo     xxx   
 
7)   Reetta Ryynänen                  PyhäsU                    131              
     115    119    123    127    131    135   
     oo     o      o      xo     o      xx    
 
 
 
P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jarmo Eromäki                    HaukivKi                  6,61             
     6,28   6,16   6,61   6,27  
 
2)   Veikko Korpikallio               MikkKV                    5,86             
     5,86   5,60   5,37   5,83  
 
 
 
T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Carla Liukkonen                  SjundeåIF                 10,66            
     10,66 10,49 10,01 10,40 
 
2)   Reetta Ryynänen                  PyhäsU                    8,13             
     7,82   7,90   7,90   8,13  
 
3)   Siiri Nyyssönen                  SavonlRie                 8,11             
     8,11   7,72   7,28   7,06  
 
4)   Milla Lepistö                    SavonlRie                 7,54             
     7,39   6,82   7,19   7,54  
 
5)   Iida-Emilia Kaiponen             SavonlRie                 6,70             
     6,64   6,49   6,70   6,65  
 
 
 
P15 60m
Loppukilpailu
1)   Lauri Kykkänen                   ImU                       8,09             
2)   Lauri Honkanen                   ImU                       8,18             
3)   Väinö Ripatti                    SavonlRie                 8,38             
4)   Arttu Härkönen                   SavonlRie                 8,70             
5)   Jooseppi Sallinen                SavonlRie                 9,00             
 
 
T15 60m
1)   Tanja Kokkonen                   LappUM                    8,13             
2)   Mimmi Ahonen                     PuumVi                    8,51             
3)   Noora Tiainen                    LappUM                    8,56             
4)   Maiju Nousiainen                 ImU                       8,59             
5)   Nea Roiha                        ParikkU                   8,77             
6)   Emmi Neuvonen                    ParikkU                   8,90             
7)   Wilma Taavitsainen               RistU                     8,93             
8)   Milla Uitti                      ImU                       8,94             
9)   Elsa Pasonen                     PertPo                    9,03             
10) Jasmin Salenius                  KangasnKa                 9,07             
11) Elle-Roosa Piispa                JuvU                      9,09             
12) Heidi Tyrväinen                  SavonlRie                 9,17             
13) Vilma Ukkonen                    JuvU                      9,23             
 
Loppukilpailu erä 1
1)   Wilma Taavitsainen               RistU                     8,93             
2)   Milla Uitti                      ImU                       8,94             
3)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 9,07             
4)   Heidi Tyrväinen                  SavonlRie                 9,17             
 
Loppukilpailu erä 2
1)   Maiju Nousiainen                 ImU                       8,59             
2)   Emmi Neuvonen                    ParikkU                   8,90             
3)   Elsa Pasonen                     PertPo                    9,03             
4)   Elle-Roosa Piispa                JuvU                      9,09             
 
Loppukilpailu erä 3
1)   Tanja Kokkonen                   LappUM                    8,13             
2)   Mimmi Ahonen                     PuumVi                    8,51             
3)   Noora Tiainen                    LappUM                    8,56             
4)   Nea Roiha                        ParikkU                   8,77             
5)   Vilma Ukkonen                    JuvU                      9,23             
 
 
P15 60m aidat
1)   Otso Mikkilä                     ImU                       9,81             
2)   Väinö Ripatti                    SavonlRie                 10,17            
3)   Matias Ahtinen                   JoensKa                   10,23            
4)   Jooseppi Sallinen                SavonlRie                 11,75            
 
Loppukilpailu erä 1
1)   Väinö Ripatti                    SavonlRie                 10,17             
2)   Jooseppi Sallinen                SavonlRie                 11,75            
 
Loppukilpailu erä 2
1)   Otso Mikkilä                     ImU                       9,81             
2)   Matias Ahtinen                   JoensKa                   10,23            
 
 
T15 60m aidat
1)   Tanja Kokkonen                   LappUM                    9,10             
2)   Neea Käyhkö                      SavonlRie                 9,38             
3)   Noora Tiainen                    LappUM                    9,53             
4)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 9,68             
5)   Maiju Nousiainen                 ImU                       9,79             
6)   Milla Pirkkalainen               SavonlRie                 10,29            
7)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 10,72            
     Julie Ombati                     MikkKV                    DNS              
 
Loppukilpailu erä 1
1)   Milla Pirkkalainen               SavonlRie                 10,29            
2)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 10,72            
 
Loppukilpailu erä 2
1)   Noora Tiainen                    LappUM                    9,53             
2)   Maiju Nousiainen                 ImU                       9,79             
     Julie Ombati                     MikkKV                    DNS              
 
Loppukilpailu erä 3
1)   Tanja Kokkonen                   LappUM                    9,10             
2)   Neea Käyhkö                      SavonlRie                 9,38             
3)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 9,68             
 
 
P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Lauri Kykkänen                   ImU                       5,19             
     x      5,19   4,95   x     
                                
 
2)   Väinö Ripatti                    SavonlRie                 5,06             
     4,93   x      5,06   5,06  
                                
 
3)   Matias Ahtinen                   JoensKa                   4,91             
     4,80   4,91   x      x     
                                
 
 
 
T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Neea Käyhkö                      SavonlRie                 5,35             
     5,20   x      5,23   5,35  
                                
 
2)   Noora Tiainen                    LappUM                    5,09             
     x      x      4,99   5,09  
                                
 
3)   Milla Pirkkalainen               SavonlRie                 5,09             
     4,74   5,09   4,76   x     
                                
 
4)   Mimmi Ahonen                     PuumVi                    4,89             
     4,62   4,70   4,89   4,84  
                                
 
5)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 4,75             
     4,54   x      4,50   4,75  
                                
 
6)   Milla Uitti                      ImU                       4,63             
     4,63   4,55   4,39   4,57  
                                
 
7)   Nea Roiha                        ParikkU                   4,54             
     4,46   4,43   4,54   4,40  
                                
 
8)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 4,52             
     4,36   x      4,44   4,52  
                                
 
9)   Noora Laakso                     JuvU                      4,45             
     4,25   4,45   4,35   4,39  
                                
 
10) Emmi Neuvonen                    ParikkU                   4,41             
     x      x      4,15   4,41  
                                
 
11) Elle-Roosa Piispa                JuvU                      4,24             
     x      4,01   4,09   4,24  
                                
 
12) Wilma Taavitsainen               RistU                     4,05             
     3,91   3,90   4,05   x     
                                
 
13) Vilma Ukkonen                    JuvU                      3,98             
     3,75   x      3,98   3,73  
                                
 
14) Elsa Pasonen                     PertPo                    3,86             
     x      x      x      3,86  
                                
 
 
 
P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Joonas Pulkkinen                 RistU                     12,95            
     x      x      12,95 x     
 
2)   Arttu Härkönen                   SavonlRie                 11,79            
     11,51 11,79 11,51 11,12 
 
3)   Lauri Honkanen                   ImU                       8,24             
     7,13   x      7,92   8,24  
 
 
 
T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tara Saikkonen                   ParikkU                   12,46            
     12,46 12,16 12,41 11,96 
 
2)   Mimmi Ahonen                     PuumVi                    10,64            
     10,64 9,84   9,90   x     
 
3)   Milla Pirkkalainen               SavonlRie                 10,08            
     9,72   9,66   9,62   10,08 
 
4)   Noora Laakso                     JuvU                      9,99             
     9,11   x      9,37   9,99  
 
5)   Eeva Laine                       LappUM                    9,87             
     9,56   9,87   8,92   9,05  
 
6)   Minttu Kovanen                   SavonlRie                 9,52             
     9,52   9,30   9,06   8,87  
 
7)   Henna Pirinen                    ParikkU                   8,40             
     7,50   8,37   8,40   8,37  
 
8)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 8,28             
     7,70   8,22   8,28   7,64  
 
9)   Neea Käyhkö                      SavonlRie                 8,05             
     7,22   8,05   x      7,48  
 
10) Hilla Mikkilä                    ImU                       7,48             
     7,39   7,48   7,24   6,60  
 
11) Vilma Ukkonen                    JuvU                      6,74             
     6,74   6,38   6,09   5,91  
 
12) Elle-Roosa Piispa                JuvU                      6,46             
     6,38   6,00   6,46   6,41  
 
13) Wilma Taavitsainen               RistU                     6,44             
     x      6,44   5,80   6,26  
 
14) Heidi Tyrväinen                  SavonlRie                 5,42             
     x      5,42   4,90   x     
 
 
 
M17 60m
Loppukilpailu
1)   Otto Pulkkinen                   ImU                       7,54             
2)   Elias Sopo                       KuopRei                   7,76             
3)   Rasmus Hiltunen                  SavonlRie                 7,88             
4)   Eero Virtanen                    ImU                       8,08             
5)   Juho Ikonen                      VarkKV                    8,85             
2.juoksu
1)   Rasmus Hiltunen                  SavonlRie                 7,91             
2)   Juho Ikonen                      VarkKV                    9,00             
     Eero Virtanen                    ImU                       DNS              
     Elias Sopo                       KuopRei                   DNS              
     Otto Pulkkinen                   ImU                       DNS              
 
 
N17 60m
Loppukilpailu
1)   Janika Pulkkinen                 SavonlRie                 8,29             
2)   Riikka Pitkänen                  SavonlRie                 8,50             
3)   Tiia Neuvonen                    ParikkU                   8,58             
4)   Roosa Rissanen                   SavonlRie                 8,80             
5)   Venla Pirinen                    ParikkU                   9,27             
2.juoksu
1)   Janika Pulkkinen                 SavonlRie                 8,32             
2)   Tiia Neuvonen                    ParikkU                   8,52             
3)   Roosa Rissanen                   SavonlRie                 8,94             
     Riikka Pitkänen                  SavonlRie                 DNS              
     Venla Pirinen                    ParikkU                   DNS              
N17 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Janika Pulkkinen                 SavonlRie                 9,17             
2)   Roosa Rissanen                   SavonlRie                 9,98             
 
 
M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Eero Virtanen                    ImU                       13,10            
     13,10 12,12 x      11,43 x      11,76 
 
 
 
N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Venla Pirinen                    ParikkU                   9,17             
     8,53   9,17   8,94   9,03   8,69   8,35  
 
2)   Etti Mehtonen                    SavonlRie                 8,06             
     x      7,48   7,86   7,63   7,58   8,06  
 
3)   Roosa Rissanen                   SavonlRie                 7,68             
     7,13   7,25   7,34   7,20   7,68   6,84