Katuviestin tulokset

9.5.2017

Ala-aste 1-3 luokat                
Sija Num Nimi Tulos Ero 
1 30 Pihlajaniemen koulu 3 lk       04:44,5  
2 21 NOJ 6 pojat                    04:49,8 0:05,3 
3 14 Mertala 3 lk I                 04:55,6 0:11,1 
4 12 Kellarpellon koulu 3b          04:59,6 0:15,1 
5 31 Pihlajaniemen koulu 3 lk tytöt 05:05,0 0:20,5 
6 26 NOJ 5 tytöt                    05:09,9 0:25,4 
7 29 Pihlajaniemen koulu 2 lk       05:14,6 0:30,1 
8 23 NOJ 4 seka                     05:17,7 0:33,2 
9 22 NOJ 3 seka                     05:19,1 0:34,6 
10 27 Norssi 2a-siniset              05:23,9 0:39,4 
11 20 Juvolan koulu 1-3 lk           05:29,3 0:44,8 
12 28 Norssi 2a- valkoiset           05:29,7 0:45,2 
13 13 Kellarpellon koulu 3c          05:29,9 0:45,4 
14 9 Kellarpellonkoulu 2a           05:30,1 0:45,6 
15 2 Kulennoisten koulu 2-3.lk      05:34,1 0:49,6 
16 11 Kellarpellon koulu 3a          05:36,7 0:52,2 
17 4 Mertala 2A I                   05:41,2 0:56,7 
18 16 Mertala 3lk III                05:42,2 0:57,7 
19 24 NOJ 1 tytöt                    05:42,6 0:58,1 
20 25 NOJ 2 tytöt                    05:45,5 1:01,0 
21 17 Enonkoski 1                    05:46,7 1:02,2 
22 18 Enonkoski 2                    05:57,7 1:13,2 
23 5 Mertala 2A II                  05:58,0 1:13,5 
24 15 Mertala 3lk II                 06:04,5 1:20,0 
25 8 Kellarpellon koulu 1.lk        06:05,2 1:20,7 
26 1 Kulennoisten koulu 1.lk        06:07,6 1:23,1 
27 7 Mertala 2B II                  06:08,1 1:23,6 
28 10 Kellarpellon koulu 2b          06:17,3 1:32,8 
29 3 Kulennoisten koulu 2.lk        06:27,2 1:42,7 
30 6 Mertala 2B I                   06:30,4 1:45,9 
31 19 Enonkoski 3                    06:31,9 1:47,4 

Ala-aste 4-6 luokat                
Sija Num Nimi Tulos Ero 
1 39 Mertala 6 tytöt                03:55,5  
2 40 Mertala 6C                     04:22,0 0:26,5 
3 42 Punkaharjun koulu 5 lk tytöt   04:22,5 0:27,0 
4 43 Enonkoski 1                    04:25,1 0:29,6 
5 46 Norssin 4b A                   04:26,2 0:30,7 
6 37 Mertala 5A                     04:34,6 0:39,1 
7 48 NOJ 7 tytöt                    04:43,5 0:48,0 
8 45 Talvisalon koulu 6B tytöt      04:44,6 0:49,1 
9 51 Pihlajaniemen koulu 5 lk       04:45,6 0:50,1 
10 33 Kellarpellon koulu 4b          04:45,9 0:50,4 
11 35 Mertala 4A I                   04:47,3 0:51,8 
12 38 Mertala 5B                     04:55,2 0:59,7 
13 34 Kellarpellon koulu 5b          04:57,6 1:02,1 
14 50 Pihlajaniemen koulu 4 lk       05:02,6 1:07,1 
15 32 Kulennoisten koulu 4 lk        05:12,2 1:16,7 
16 44 Enonkoski 2                    05:15,4 1:19,9 
17 36 Mertala 4A II                  05:16,6 1:21,1 
18 49 Norssi 4B B-joukkue            05:20,6 1:25,1 

Miesten kilpasarja                 
Sija Num Nimi Tulos Ero 
1 52 Savonlinnan Riento             05:43,9  
     
Naisten kilpasarja                 
Sija Num Nimi Tulos Ero 
1 61 Savonlinnan Riento 1           05:55,4  
2 60 Mikkelin Kilpa-Veikot          06:04,7 0:09,3 
3 62 Savonlinnan Riento 2           06:13,0 0:17,6 

Miesten puulaakisarja              
Sija Num Nimi Lähtö Ero 
1 59 Savonlinnan Riento             07:19,9  
     
Naisten puulaakisarja              
Sija Num Nimi Lähtö Ero 
1 74 Savonlinnan Riento 1           06:32,3  
2 73 Savonlinnan TaitoluistelijatK1 06:49,5 0:17,2 
3 75 Savonlinnan Riento 2           06:59,1 0:26,8 
4 72 Taitoluistelijat k2            07:29,7 0:57,4 
     
Naiset lukio+ muut oppil           
Sija Num Nimi Lähtö Ero 
1 67 Lyseon Iskuttaret 1            05:37,0  
2 70 Lyseon Iskuttaret-Teinit       06:41,8 1:04,8 
3 69 Lyseon Iskuttaret-Wanhat       06:57,4 1:20,4 
4 63 Parikkalan lukio               06:58,3 1:21,3 
5 71 Kuninkaalliset kukkakaalit     07:12,8 1:35,8 
6 66 Glitterperunat/Talkkari        07:42,2 2:05,2 
7 64 Xamk&Brigham Young University  07:42,8 2:05,8 
8 65 Xamk&Brigham Young Universit 2 07:44,1 2:07,1 
     
Yläaste tytöt 7-9 luokat           
Sija Num Nimi Lähtö Ero 
1 95 Mertala 8/9                    05:55,4  
2 92 Kirjolan koulu 8-9lk Parikkala 06:31,2 0:35,8 
3 91 Kirjolan k.Parikkalan 7lk tytö 06:34,0 0:38,6 
4 93 Kerimäen yhtenäiskoulu 1       06:35,4 0:40,0 
5 100 Mertala 7C                     06:51,8 0:56,4 
6 98 Mertala 8C/E                   06:53,3 0:57,9 
7 96 Mertala 9B/C/E                 06:59,7 1:04,3 
8 88 Punkaharjun koulu, Juoksijat   07:01,0 1:05,6 
9 90 Talvisalon koulu 7A            07:01,4 1:06,0 
10 103 Team Ninjat                    07:20,2 1:24,8 
11 101 Mertala 7D                     07:26,6 1:31,2 
12 89 Punkaharjun koulu Tahmatassut  07:28,4 1:33,0 
13 97 Mertala 9B/D                   07:30,8 1:35,4 
     
Miesten lukiot ja muut oppil.      
Sija Num Nimi Lähtö Ero 
1 53 Lyseon Isku I                  05:25,0  
2 54 Lyseon Isku-PalloUrut          05:37,6 0:12,6 
3 56 Lyseon Isku-BB                 05:38,6 0:13,6 
4 55 Lyseon Isku-Lentopallo         05:40,2 0:15,2 
5 58 Lyseon Isku-Mestismestaarit    05:59,2 0:34,2 

Yläaste pojat 7-9 luokat           
Sija Num Nimi Lähtö Ero 
1 81 Talvisalon koulu               05:27,3  
2 84 Mertala 8-9                    05:29,4 0:02,1 
3 82 Kerimäen yhtenäiskoulu 7-8 lk  06:00,5 0:33,2 
4 86 Mertalan kasit 2               06:12,3 0:45,0 
5 87 Mertalan seiskat               06:13,6 0:46,3 
6 80 Norssin yläkoulu               06:15,0 0:47,7 
7 78 Enonkoski 2                    06:18,3 0:51,0