Piirihuipentumien 1. kisapäivän tulokset

1.8.2017

Huom! Joukossa 2. kisapäivän starttilistat. Tuon vuoksi tulokset puuttuu niistä! 9-vuotiaiden miniottelujen pisteet puuttuvat. Lajitulokset näkyy tässä.

P9 40m
1)   Jose Kankkunen                   KangasnKa                 6,91             
2)   Juho Tonteri                     MikkKV                    6,96             
3)   Ahti Suikki                      JuvU                      7,37             
4)   Johannes Kääriö                  SulkU                     7,47             
5)   Lenni Natunen                    JorU                      7,55             
6)   Huugo Makkonen                   SavonlRie                 7,56             
7)   Väinö Kuronen                    JorU                      7,75             
8)   Onni Lång                        HirvensU                  8,36             
9)   Leo Hämäläinen                   SavonlRie                 8,38             
10)  Jooa Kantanen                    JuvU                      8,41             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,5
1)   Jose Kankkunen                   KangasnKa                 6,91             
2)   Juho Tonteri                     MikkKV                    6,96             
3)   Väinö Kuronen                    JorU                      7,75             
4)   Onni Lång                        HirvensU                  8,36             
5)   Jooa Kantanen                    JuvU                      8,41             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,7
1)   Ahti Suikki                      JuvU                      7,37             
2)   Johannes Kääriö                  SulkU                     7,47             
3)   Lenni Natunen                    JorU                      7,55             
4)   Huugo Makkonen                   SavonlRie                 7,56             
5)   Leo Hämäläinen                   SavonlRie                 8,38             


T9 40m
1)   Veera Pöyry                      MikkKV                    6,81             
2)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      7,21             
3)   Netta Paloheimo                  KerimU                    7,27             
4)   Siiri Lindholm                   SavonlRie                 7,40             
5)   Ilona Toivola                    MikkKV                    7,54             
6)   Eevi Holma                       JorU                      7,61             
7)   Anni Saksman                     SavonlRie                 7,70             
8)   Lilli Tiainen                    KerimU                    7,73             
9)   Iida Nurmela                     SavonlRie                 7,86             
10)  Erika Kämppi                     HirvensU                  7,93             
11)  Kristiina Pesonen                MäntyhVi                  7,94             
12)  Martta Huttunen                  SavonlRie                 8,26             
13)  Aamu Palhomaa                    HirvensU                  8,31             
14)  Silja Valtola                    MikkKV                    8,41             
15)  Ella Ikäheimonen                 SavonlRie                 8,51             
16)  Alisa Ikäheimonen                SavonlRie                 8,65             
     Emma Puustinen                   SavonlRie                 DNS              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,6
1)   Ilona Toivola                    MikkKV                    7,54             
2)   Anni Saksman                     SavonlRie                 7,70             
3)   Erika Kämppi                     HirvensU                  7,93             
4)   Kristiina Pesonen                MäntyhVi                  7,94             
5)   Martta Huttunen                  SavonlRie                 8,26             
     Emma Puustinen                   SavonlRie                 DNS              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,7
1)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      7,21             
2)   Iida Nurmela                     SavonlRie                 7,86             
3)   Aamu Palhomaa                    HirvensU                  8,31             
4)   Ella Ikäheimonen                 SavonlRie                 8,51             
5)   Alisa Ikäheimonen                SavonlRie                 8,65             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +1,7
1)   Veera Pöyry                      MikkKV                    6,81             
2)   Netta Paloheimo                  KerimU                    7,27             
3)   Siiri Lindholm                   SavonlRie                 7,40             
4)   Eevi Holma                       JorU                      7,61             
5)   Lilli Tiainen                    KerimU                    7,73             
6)   Silja Valtola                    MikkKV                    8,41             


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Jose Kankkunen                   KangasnKa                 3.52,48          
2)   Ahti Suikki                      JuvU                      3.52,92          
3)   Johannes Kääriö                  SulkU                     4.11,13          
4)   Jooa Kantanen                    JuvU                      5.14,73          


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Silja Valtola                    MikkKV                    4.02,21          
2)   Eevi Holma                       JorU                      4.11,37          
3)   Netta Paloheimo                  KerimU                    4.12,08          
4)   Ilona Toivola                    MikkKV                    4.17,59          
5)   Siiri Lindholm                   SavonlRie                 4.21,08          
6)   Lilli Tiainen                    KerimU                    4.23,54          
7)   Kristiina Pesonen                MäntyhVi                  4.25,62          
8)   Iida Nurmela                     SavonlRie                 4.36,52          
9)   Erika Kämppi                     HirvensU                  4.44,04          
10)  Aamu Palhomaa                    HirvensU                  4.47,31          
     Martta Huttunen                  SavonlRie                 DNS              


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Lenni Natunen                    JorU                      103              
     82     85     88     91     94     97     100    103    106   
     o      o      o      xo     xo     o      xxo    xxo    xxx   

2)   Ahti Suikki                      JuvU                      97               
     76     79     82     85     88     91     94     97     100   
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxx   

3)   Väinö Kuronen                    JorU                      94               
     79     82     85     88     91     94     97    
     o      xo     o      o      o      o      xxx   

4)   Juho Tonteri                     MikkKV                    94               
     82     85     88     91     94     97    
     o      o      o      o      xo     xxx   

5)   Huugo Makkonen                   SavonlRie                 91               
     76     79     82     85     88     91     94    
     o      o      o      o      o      o      xxx   

6)   Onni Lång                        HirvensU                  85               
     76     79     82     85     88    
     o      o      o      o      xxx   

7)   Leo Hämäläinen                   SavonlRie                 79               
     76     79     82    
     xo     xo     xxx   

 

T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Veera Pöyry                      MikkKV                    115              
     85     88     91     94     97     100    103    106    109    112    115    118   
     o      o      o      o      o      o      o      o      o      o      o      x-    

2)   Lilli Tiainen                    KerimU                    106              
     85     88     91     94     97     100    103    106    109   
     o      -      o      o      o      o      xo     xxo    xxx   

3)   Siiri Lindholm                   SavonlRie                 100              
     79     82     85     88     91     94     97     100    103   
     o      o      o      o      xxo    o      xxo    o      xxx   

4)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      100              
     88     91     94     97     100    103   
     o      o      o      o      xo     xxx   

5)   Iida Nurmela                     SavonlRie                 88               
     82     85     88     91    
     o      xxo    o      xxx   

6)   Alisa Ikäheimonen                SavonlRie                 82               
     79     82     85    
     o      xo     xxx   

7)   Anni Saksman                     SavonlRie                 79               
     76     79     82    
     o      xo     xxx   

8)   Ella Ikäheimonen                 SavonlRie                 79               
     79     82    
     xxo    xxx   

     Emma Puustinen                   SavonlRie                 NH               
     76    
     -     

 

P9 Pituus
Loppukilpailu
     Ahti Suikki                      JuvU                                       
     Huugo Makkonen                   SavonlRie                                  
     Iivari Tiihonen                  KangasnKa                                  
     Jooa Kantanen                    JuvU                                       
     Jose Kankkunen                   KangasnKa                                  
     Lenni Natunen                    JorU                                       
     Niko Luukkonen                   PuumVi                                     
     Onni Lång                        HirvensU                                   
     Otto Huttunen                    KerimU                                     
     Väinö Kuronen                    JorU                                       


T9 Pituus
Loppukilpailu
     Aamu Palhomaa                    HirvensU                                   
     Anni Saksman                     SavonlRie                                  
     Emma Puustinen                   SavonlRie                                  
     Erika Kämppi                     HirvensU                                   
     Ilona Toivola                    MikkKV                                     
     Lilli Tiainen                    KerimU                                     
     Martta Huttunen                  SavonlRie                                  
     Mimosa Karjalainen               KerimU                                     
     Netta Paloheimo                  KerimU                                     
     Rebekah Dormeus                  MikkKV                                     
     Sara Ehrnrooth                   JuvU                                       
     Siiri Lindholm                   SavonlRie                                  
     Sinna Ahonen                     PuumVi                                     
     Veera Pöyry                      MikkKV                                     
     Yamur Yalcin                     SavonlRie                                  


P9 Kuula
Loppukilpailu
     Jose Kankkunen                   KangasnKa                                  
     Lenni Natunen                    JorU                                       
     Leo Hämäläinen                   SavonlRie                                  
     Niko Luukkonen                   PuumVi                                     
     Onni Lång                        HirvensU                                   


T9 Kuula
Loppukilpailu
     Aamu Palhomaa                    HirvensU                                   
     Anni Saksman                     SavonlRie                                  
     Emma Puustinen                   SavonlRie                                  
     Erika Kämppi                     HirvensU                                   
     Lilli Tiainen                    KerimU                                     
     Martta Huttunen                  SavonlRie                                  
     Mimosa Karjalainen               KerimU                                     
     Rebekah Dormeus                  MikkKV                                     
     Sara Ehrnrooth                   JuvU                                       
     Siiri Lindholm                   SavonlRie                                  
     Silja Valtola                    MikkKV                                     
     Sinna Ahonen                     PuumVi                                     
     Veera Pöyry                      MikkKV                                     
     Yamur Yalcin                     SavonlRie                                  


P9 Keihäs
Loppukilpailu
     Ahti Suikki                      JuvU                                       
     Huugo Makkonen                   SavonlRie                                  
     Iivari Tiihonen                  KangasnKa                                  
     Jooa Kantanen                    JuvU                                       
     Leo Hämäläinen                   SavonlRie                                  
     Onni Lång                        HirvensU                                   
     Otto Huttunen                    KerimU                                     
     Väinö Kuronen                    JorU                                       


T9 Keihäs
Loppukilpailu
     Aamu Palhomaa                    HirvensU                                   
     Anni Saksman                     SavonlRie                                  
     Ilona Toivola                    MikkKV                                     
     Lilli Tiainen                    KerimU                                     
     Netta Paloheimo                  KerimU                                     
     Siiri Lindholm                   SavonlRie                                  
     Silja Valtola                    MikkKV                                     
     Yamur Yalcin                     SavonlRie                                  


P10 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,7
1)   Onni Nyyssönen                   SavonlRie                 9,47             
2)   Otso Nyyssönen                   SavonlRie                 9,47             
3)   Ville Viitakoski                 MikkKV                    9,78             
4)   Lenni Paloheimo                  KerimU                    9,83             
5)   Oskar Kämppi                     HirvensU                  10,70            


T10 60m
1)   Ella-Sofia Kaiponen              SavonlRie                 9,39             
2)   Neela Ombati                     MikkKV                    9,54             
3)   Manta Vauhkonen                  HaukivKi                  9,99             
4)   Telma Huopainen                  SavonlRie                 10,28            
5)   Silja Himanen                    JuvU                      10,39            
6)   Liana Julkunen                   RantasU                   10,51            
7)   Peppi Seppänen                   KerimU                    10,66            
7)   Tiia Käyhkö                      KerimU                    10,66            
9)   Fanni Malinen                    MikkKV                    10,68            
     Emilia Aho                       TampPy                    10,03            
     Nele-Liis Mei                    JuvU                      DNS              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,1
1)   Manta Vauhkonen                  HaukivKi                  9,99             
2)   Peppi Seppänen                   KerimU                    10,66            
3)   Fanni Malinen                    MikkKV                    10,68            
     Emilia Aho                       TampPy                    10,03            

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,6
1)   Ella-Sofia Kaiponen              SavonlRie                 9,39             
2)   Neela Ombati                     MikkKV                    9,54             
3)   Telma Huopainen                  SavonlRie                 10,28            
4)   Silja Himanen                    JuvU                      10,39            
5)   Liana Julkunen                   RantasU                   10,51            
6)   Tiia Käyhkö                      KerimU                    10,66            
     Nele-Liis Mei                    JuvU                      DNS              


P10 1000m
Loppukilpailu
1)   Ville Viitakoski                 MikkKV                    3.23,02          
2)   Lenni Paloheimo                  KerimU                    3.42,38          
3)   Oskar Kämppi                     HirvensU                  4.14,81          


T10 1000m
Loppukilpailu
1)   Tiina Toivola                    MikkKV                    4.01,47          
2)   Silja Himanen                    JuvU                      4.08,92          
3)   Fanni Malinen                    MikkKV                    4.09,17          
4)   Peppi Seppänen                   KerimU                    4.14,21          
     Emilia Aho                       TampPy                    3.53,43          
     Neela Ombati                     MikkKV                    DNS              
     Nele-Liis Mei                    JuvU                      DNS              


P10 60m aidat
Loppukilpailu
     Onni Nyyssönen                   SavonlRie                                  
     Otso Nyyssönen                   SavonlRie                                  
     Sisu Ukkonen                     JuvU                                       


T10 60m aidat
Loppukilpailu
     Ella-Sofia Kaiponen              SavonlRie                                  
     Neela Ombati                     MikkKV                                     
     Peppi Seppänen                   KerimU                                     
     Silja Himanen                    JuvU                                       


P10 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ville Viitakoski                 MikkKV                    105              
     90     95     100    105    110   
     o      o      o      o      xxx   

 

T10 Korkeus
Loppukilpailu
     Veera Niittymäki                 SavonlRie                                  


T10 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Veera Niittymäki                 SavonlRie                 160              
     120    130    140    150    160    170   
     o      -      xo     o      xxo    xxx   

 

T10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ella-Sofia Kaiponen              SavonlRie                 3,55             
     3,50   3,53   3,36   3,55  
                                

2)   Telma Huopainen                  SavonlRie                 3,55             
     3,43   3,45   3,55   3,41  
                                

3)   Tiia Käyhkö                      KerimU                    3,30             
     3,17   3,22   3,30   3,10  
                                

4)   Manta Vauhkonen                  HaukivKi                  3,21             
     2,98   3,21   2,95   3,21  
                                

     Nele-Liis Mei                    JuvU                      DNS              


P10 Pituus
Loppukilpailu
     Lenni Paloheimo                  KerimU                                     
     Leo Heimonen                     MikkKV                                     
     Onni Nyyssönen                   SavonlRie                                  
     Oskar Kämppi                     HirvensU                                   
     Otso Nyyssönen                   SavonlRie                                  
     Sisu Ukkonen                     JuvU                                       


P10 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Onni Nyyssönen                   SavonlRie                 8,10             
     7,94   8,10   x      7,74  
                                

2)   Otso Nyyssönen                   SavonlRie                 7,99             
     7,68   7,33   7,87   7,99  
                                

3)   Ville Viitakoski                 MikkKV                    7,68             
     7,41   7,36   7,51   7,68  
                                

4)   Lenni Paloheimo                  KerimU                    7,52             
     7,52   6,97   x      7,31  
                                

 

T10 Kolmiloikka
Loppukilpailu
     Ella-Sofia Kaiponen              SavonlRie                                  
     Peppi Seppänen                   KerimU                                     
     Silja Himanen                    JuvU                                       
     Telma Huopainen                  SavonlRie                                  
     Tiina Toivola                    MikkKV                                     


T10 Kuula
Loppukilpailu
     Nele-Liis Mei                    JuvU                      DNS              


P10 Kuula
Loppukilpailu
     Leo Heimonen                     MikkKV                                     
     Valtteri Kapiainen               MäntyhVi                                   


T10 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Veera Niittymäki                 SavonlRie                 14,77            
     13,94  11,77  13,51  14,77 

2)   Tiina Toivola                    MikkKV                    11,93            
     x      10,55  8,04   11,93 

 

P10 Keihäs
Loppukilpailu
     Leo Heimonen                     MikkKV                                     
     Oskar Kämppi                     HirvensU                                   
     Pauli Paju                       SavonlRie                                  
     Sisu Ukkonen                     JuvU                                       


T10 Keihäs
Loppukilpailu
     Tiina Toivola                    MikkKV                                     
     Veera Niittymäki                 SavonlRie                                  


P11 60m
1)   Juuso Tiihonen                   KangasnKa                 8,96             
2)   Arvi-Olavi Vasara                SulkU                     9,23             
3)   Petteri Laakso                   JuvU                      9,43             
4)   Tuukka Käyhkö                    KerimU                    9,56             
5)   Jedidiah Dormeus                 MikkKV                    9,68             
6)   Martti Pesonen                   MäntyhVi                  9,95             
7)   Soini Ripatti                    SavonlRie                 10,00            
8)   Onni Rinkinen                    SavonlRie                 10,12            
9)   Lucas Honkanen                   KerimU                    10,20            
10)  Hugo Hyppönen                    JuvU                      10,47            

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,5
1)   Arvi-Olavi Vasara                SulkU                     9,23             
2)   Martti Pesonen                   MäntyhVi                  9,95             
3)   Lucas Honkanen                   KerimU                    10,20            
4)   Hugo Hyppönen                    JuvU                      10,47            

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,1
1)   Juuso Tiihonen                   KangasnKa                 8,96             
2)   Petteri Laakso                   JuvU                      9,43             
3)   Tuukka Käyhkö                    KerimU                    9,56             
4)   Jedidiah Dormeus                 MikkKV                    9,68             
5)   Soini Ripatti                    SavonlRie                 10,00            
6)   Onni Rinkinen                    SavonlRie                 10,12            


T11 60m
1)   Sofia Kokko                      MikkKV                    9,11             
2)   Jonna Romo                       KangasnKa                 9,26             
3)   Senni Ohra-Aho                   KangasnKa                 9,36             
4)   Heidi Paasonen                   MäntyhVi                  9,51             
5)   Roosa Matilainen                 MäntyhVi                  9,54             
6)   Oona Immonen                     SavonlRie                 9,70             
7)   Moona Malinen                    KerimU                    9,76             
8)   Helmi Karjalainen                SavonlRie                 10,22            
9)   Emma Korpikallio                 MikkKV                    10,33            
10)  Iiris Pirinen                    JuvU                      10,35            
11)  Nea Torniainen                   HirvensU                  10,38            

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,1
1)   Helmi Karjalainen                SavonlRie                 10,22            
2)   Iiris Pirinen                    JuvU                      10,35            
3)   Nea Torniainen                   HirvensU                  10,38            

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,0
1)   Sofia Kokko                      MikkKV                    9,11             
2)   Jonna Romo                       KangasnKa                 9,26             
3)   Senni Ohra-Aho                   KangasnKa                 9,36             
4)   Heidi Paasonen                   MäntyhVi                  9,51             
5)   Roosa Matilainen                 MäntyhVi                  9,54             
6)   Oona Immonen                     SavonlRie                 9,70             
7)   Moona Malinen                    KerimU                    9,76             
8)   Emma Korpikallio                 MikkKV                    10,33            


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Onni Kimari                      JuvU                      3.27,06          
2)   Eetu Valtola                     MikkKV                    3.31,24          
3)   Tuukka Käyhkö                    KerimU                    3.39,09          
4)   Soini Ripatti                    SavonlRie                 3.45,44          
5)   Martti Pesonen                   MäntyhVi                  3.58,66          
6)   Jere Kuusi                       KerimU                    4.00,11          
7)   Hugo Hyppönen                    JuvU                      4.00,15          
8)   Aslan Yalcin                     SavonlRie                 4.22,26          
9)   Joonatan Hämäläinen              SulkU                     4.26,86          
     Olli Lindroos                    KyläsKa                   3.46,80          


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Heidi Paasonen                   MäntyhVi                  3.34,86          
2)   Oona Immonen                     SavonlRie                 3.41,33          
3)   Emma Korpikallio                 MikkKV                    3.43,38          


P11 60m aidat
     Hugo Hyppönen                    JuvU                                       
     Lucas Honkanen                   KerimU                                     
     Aapo Laine                       SavonlRie                                  
     Juuso Tiihonen                   KangasnKa                                  
     Jedidiah Dormeus                 MikkKV                                     
     Soini Ripatti                    SavonlRie                                  
     Erkka Makkonen                   KerimU                                     

Loppukilpailu erä 1
     Aapo Laine                       SavonlRie                                  
     Hugo Hyppönen                    JuvU                                       
     Lucas Honkanen                   KerimU                                     

Loppukilpailu erä 2
     Erkka Makkonen                   KerimU                                     
     Jedidiah Dormeus                 MikkKV                                     
     Juuso Tiihonen                   KangasnKa                                  
     Soini Ripatti                    SavonlRie                                  


T11 60m aidat
     Moona Malinen                    KerimU                                     
     Jonna Romo                       KangasnKa                                  
     Lilia Tauriola                   PuumVi                                     
     Essi Nurmela                     SavonlRie                                  
     Oona Immonen                     SavonlRie                                  
     Sofia Kokko                      MikkKV                                     
     Iiris Pirinen                    JuvU                                       

Loppukilpailu erä 1
     Jonna Romo                       KangasnKa                                  
     Lilia Tauriola                   PuumVi                                     
     Moona Malinen                    KerimU                                     

Loppukilpailu erä 2
     Essi Nurmela                     SavonlRie                                  
     Iiris Pirinen                    JuvU                                       
     Oona Immonen                     SavonlRie                                  
     Sofia Kokko                      MikkKV                                     


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Onni Rinkinen                    SavonlRie                 121              
     95     100    105    110    115    118    121    125   
     o      o      o      o      o      o      o      xxx   

2)   Jere Kuusi                       KerimU                    115              
     95     100    105    110    115    118   
     o      o      o      o      o      xxx   

3)   Aslan Yalcin                     SavonlRie                 115              
     90     95     100    105    110    115    118   
     o      o      o      xxo    o      xo     xxx   

4)   Lucas Honkanen                   KerimU                    110              
     100    105    110    115   
     o      o      o      xxx   

 

T11 Korkeus
Loppukilpailu
     Essi Nurmela                     SavonlRie                                  
     Jonna Romo                       KangasnKa                                  
     Moona Malinen                    KerimU                                     
     Nea Torniainen                   HirvensU                                   
     Sofia Kokko                      MikkKV                                     
     Venla Lång                       HirvensU                                   


T11 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Jemina Nikkanen                  SavonlRie                 200              
     110    120    130    140    150    160    170    180    190    200    210   
     -      -      -      -      -      o      -      o      o      xo     xxx   

2)   Oosa Kantanen                    JuvU                      140              
     110    120    130    140    150   
     o      o      o      o      xxx   

 

P11 Seiväs
Loppukilpailu
     Jere Kuusi                       KerimU                                     


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Senni Ohra-Aho                   KangasnKa                 4,14             
     4,10   4,14   4,08   4,08  
                                

2)   Jonna Romo                       KangasnKa                 4,07             
     4,06   4,07   3,04   4,03  
                                

3)   Roosa Matilainen                 MäntyhVi                  4,01             
     3,88   4,01   3,98   3,85  
                                

4)   Heidi Paasonen                   MäntyhVi                  3,90             
     3,90   3,75   3,85   3,90  
                                

5)   Essi Nurmela                     SavonlRie                 3,56             
     3,50   3,56   3,50   3,27  
                                

6)   Lilia Tauriola                   PuumVi                    3,49             
     3,49   3,46   3,30   3,47  
                                

7)   Moona Malinen                    KerimU                    3,48             
     3,41   3,48   3,08   3,44  
                                

8)   Helmi Karjalainen                SavonlRie                 3,45             
     3,42   3,36   3,45   3,33  
                                

9)   Iiris Pirinen                    JuvU                      3,28             
     2,99   3,06   3,28   3,08  
                                

10)  Nea Torniainen                   HirvensU                  3,18             
     3,18   3,07   2,91   3,02  
                                

11)  Venla Lång                       HirvensU                  3,16             
     2,92   3,16   3,10   3,15  
                                

 

P11 Pituus
Loppukilpailu
     Aslan Yalcin                     SavonlRie                                  
     Eetu Valtola                     MikkKV                                     
     Jedidiah Dormeus                 MikkKV                                     
     Juuso Tiihonen                   KangasnKa                                  
     Onni Rinkinen                    SavonlRie                                  
     Petteri Laakso                   JuvU                                       
     Soini Ripatti                    SavonlRie                                  
     Tuukka Käyhkö                    KerimU                                     


P11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aimo Parviainen                  RistU                     7,73             
     7,73   7,47   7,58   7,55  
                                

2)   Eetu Valtola                     MikkKV                    7,33             
     7,24   7,33   7,17   7,27  
                                

3)   Aslan Yalcin                     SavonlRie                 7,12             
     7,12   6,55   x      6,33  
                                

 

T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
     Emma Korpikallio                 MikkKV                                     
     Essi Nurmela                     SavonlRie                                  
     Helmi Karjalainen                SavonlRie                                  
     Oona Immonen                     SavonlRie                                  
     Oosa Kantanen                    JuvU                                       
     Sofia Kokko                      MikkKV                                     


T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Vilma Härkönen                   SavonlRie                 8,95             
     8,95   8,72   8,41   8,53  

2)   Senni Ohra-Aho                   KangasnKa                 7,36             
     7,19   7,22   6,67   7,36  

3)   Iines Karjalainen                KerimU                    6,61             
     6,22   6,52   6,61   x     

4)   Emma Korpikallio                 MikkKV                    6,57             
     6,11   6,57   6,21   6,56  

5)   Jemina Nikkanen                  SavonlRie                 6,43             
     5,87   6,43   5,75   5,90  

6)   Venla Lång                       HirvensU                  6,21             
     5,81   5,59   6,21   5,77  

7)   Oosa Kantanen                    JuvU                      4,70             
     4,70   4,29   4,61   4,13  

 

P11 Kuula
Loppukilpailu
     Aapo Laine                       SavonlRie                                  
     Aapo Turtiainen                  KerimU                                     
     Eetu Valtola                     MikkKV                                     
     Hugo Hyppönen                    JuvU                                       
     Isko Kovanen                     SavonlRie                                  
     Joonatan Hämäläinen              SulkU                                      
     Leevi Varhomaa                   MikkKV                                     
     Lucas Honkanen                   KerimU                                     
     Topias Taavitsainen              RistU                                      


P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Isko Kovanen                     SavonlRie                 26,87            
     24,58  19,86  26,87  25,75 

2)   Aapo Turtiainen                  KerimU                    23,03            
     23,03  x      18,75  x     

3)   Topias Taavitsainen              RistU                     19,58            
     17,75  x      14,60  19,58 

4)   Joonatan Hämäläinen              SulkU                     18,25            
     14,45  x      18,25  17,77 

5)   Jere Kuusi                       KerimU                    12,17            
     12,13  11,66  12,17  x     

 

T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Vilma Härkönen                   SavonlRie                 25,09            
     x      x      21,07  25,09 

2)   Senni Ohra-Aho                   KangasnKa                 18,52            
     16,89  14,82  x      18,52 

3)   Jemina Nikkanen                  SavonlRie                 14,41            
     13,23  10,95  13,09  14,41 

4)   Lilia Tauriola                   PuumVi                    9,79             
     8,98   5,50   9,79   9,39  

 

P11 Moukari
Loppukilpailu
1)   Isko Kovanen                     SavonlRie                 30,95            
     x      x      28,21  30,95 

2)   Aapo Turtiainen                  KerimU                    18,10            
     x      16,93  18,10  x     

 

T11 Moukari
Loppukilpailu
     Nea Torniainen                   HirvensU                                   
     Venla Lång                       HirvensU                                   
     Vilma Härkönen                   SavonlRie                                  


P11 Keihäs
Loppukilpailu
     Aapo Laine                       SavonlRie                                  
     Aapo Turtiainen                  KerimU                                     
     Erkka Makkonen                   KerimU                                     
     Isko Kovanen                     SavonlRie                                  
     Joonatan Hämäläinen              SulkU                                      
     Leevi Varhomaa                   MikkKV                                     


T11 Keihäs
Loppukilpailu
     Iines Karjalainen                KerimU                                     
     Iiris Pirinen                    JuvU                                       
     Jemina Nikkanen                  SavonlRie                                  
     Lilia Tauriola                   PuumVi                                     
     Oosa Kantanen                    JuvU                                       
     Vilma Härkönen                   SavonlRie                                  


P12 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,5
1)   Topi Taskinen                    MikkKV                    8,78             


T12 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Aada Heiskanen                   SavonlRie                 8,92             
2)   Saaga Attenberg                  MikkKV                    9,04             
3)   Miisa-Riina Virta                SavonlRie                 9,31             
4)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    9,35             
5)   Suvi Vehomäki                    SulkU                     9,41             
6)   Elle Tauriola                    PuumVi                    9,51             
7)   Pinja Hämäläinen                 JuvU                      9,64             


P12 200m
Loppukilpailu
     Anttoni Kunttu                   KerimU                                     
     Topi Taskinen                    MikkKV                                     


T12 200m
Loppukilpailu
     Aada Heiskanen                   SavonlRie                                  
     Aino-Maria Tossavainen           SavonlRie                                  
     Miisa-Riina Virta                SavonlRie                                  
     Saaga Attenberg                  MikkKV                                     
     Sanna Könönen                    KangasnKa                                  
     Suvi Vehomäki                    SulkU                                      


P12 1000m
Loppukilpailu
1)   Erik Unger                       MikkKV                    3.10,74          
2)   Anttoni Kunttu                   KerimU                    3.29,70          
3)   Roni-Eemil Norrbacka             SulkU                     3.30,26          
4)   Atte Kuhanen                     MäntyhVi                  3.53,45          
     Väinö Kontkanen                  PyhäsU                    3.06,09          


T12 1000m
Loppukilpailu
1)   Saaga Attenberg                  MikkKV                    3.18,12          
2)   Pinja Yläharju                   PuumVi                    3.22,12          
3)   Aino-Maria Tossavainen           SavonlRie                 3.36,30          
4)   Sanna Könönen                    KangasnKa                 3.44,36          
5)   Suvi Vehomäki                    SulkU                     3.59,11          


P12 60m aidat
Loppukilpailu
     Aatu Hartikainen                 SavonlRie                                  


T12 60m aidat
Loppukilpailu
     Aada Äikäs                       MikkKV                                     
     Elle Tauriola                    PuumVi                                     
     Lotta Häkkänen                   MikkKV                                     
     Pinja Hämäläinen                 JuvU                                       
     Rita Räisänen                    JorU                                       


P12 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,9
1)   Aatu Hartikainen                 SavonlRie                 42,26            
     Väinö Kontkanen                  PyhäsU                    33,79            


T12 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,3
1)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    35,93            
2)   Aino-Maria Tossavainen           SavonlRie                 38,43            


T12 Korkeus
Loppukilpailu
     Elle Tauriola                    PuumVi                                     
     Rita Räisänen                    JorU                                       


T12 Seiväs
Loppukilpailu
     Aada Äikäs                       MikkKV                    NH               
     130   
     xxx   

 

P12 Seiväs
Loppukilpailu
     Elmo Hietala                     MikkKV                                     


T12 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aada Äikäs                       MikkKV                    4,17 +1,3         
     x      x      x      4,17  
     +0,1   +0,1   +0,7   +1,3  

2)   Miisa-Riina Virta                SavonlRie                 4,14 +0,9         
     4,14   x      x      4,06  
     +0,9   +0,0   +0,5   +1,0  

3)   Sanna Könönen                    KangasnKa                 4,13 +1,0         
     3,98   x      4,13   4,04  
     +0,1   +0,2   +1,0   +0,6  

4)   Elle Tauriola                    PuumVi                    4,02 +0,4         
     3,62   x      3,93   4,02  
     +0,0   +0,4   +0,0   +0,4  

5)   Annika Kuhanen                   MäntyhVi                  4,01 +0,3         
     3,92   3,96   4,01   x     
     +0,1   +0,7   +0,3   +1,4  

6)   Aada Heiskanen                   SavonlRie                 3,88 +0,5         
     3,88   3,77   3,68   3,66  
     +0,5   +1,0   +0,5   +1,5  

7)   Pinja Hämäläinen                 JuvU                      3,62 +0,5         
     3,55   3,61   3,47   3,62  
     +0,0   +0,9   +0,1   +0,5  

 

P12 Pituus
Loppukilpailu
     Atte Kuhanen                     MäntyhVi                                   
     Topi Taskinen                    MikkKV                                     


P12 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aatu Hartikainen                 SavonlRie                 8,57 +1,3         
     7,67   8,04   8,45   8,57  
     +1,9   +1,5   +1,5   +1,3  

 

T12 Kolmiloikka
Loppukilpailu
     Aada Äikäs                       MikkKV                                     
     Lotta Häkkänen                   MikkKV                                     
     Miisa-Riina Virta                SavonlRie                                  
     Pinja Hämäläinen                 JuvU                                       
     Rita Räisänen                    JorU                                       
     Veera Paroinen                   JorU                                       


P12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Lauri Hämäläinen                 MäntyhVi                  7,03             
     6,20   5,97   x      x      7,03   x     

     Jesse Kähärä                     MikkKV                    DNS              


T12 Kuula
Loppukilpailu
     Aada Heiskanen                   SavonlRie                                  
     Aino-Maria Tossavainen           SavonlRie                                  
     Pinja Yläharju                   PuumVi                                     
     Sanna Könönen                    KangasnKa                                  
     Siiri Martikainen                PuumVi                                     
     Veera Kapiainen                  MäntyhVi                                   
     Veera Paroinen                   JorU                                       


T12 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Pinja Yläharju                   PuumVi                    21,79            
     21,44  21,79  21,79  21,34  19,11  20,77 

2)   Annika Kuhanen                   MäntyhVi                  20,41            
     17,63  x      20,41  17,84  17,40  20,06 

3)   Peppi Ukkonen                    JuvU                      18,09            
     16,47  18,09  x      x      16,13  15,24 

     Hilla Neuvonen                   EspTa                     23,26            
     14,45  23,26  20,89  x      16,98  18,29 

 

P12 Kiekko
Loppukilpailu
     Lauri Hämäläinen                 MäntyhVi                                   


T12 Moukari
Loppukilpailu
1)   Peppi Ukkonen                    JuvU                      17,25            
     13,96  14,59  17,25  14,82  14,29  14,38 

     Hilla Neuvonen                   EspTa                     15,71            
     14,69  14,60  14,70  x      14,88  15,71 

 

P12 Moukari
Loppukilpailu
     Aatu Hartikainen                 SavonlRie                                  


P12 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Anttoni Kunttu                   KerimU                    25,52            
     15,63  21,14  x      21,71  22,17  25,52 

     Jesse Kähärä                     MikkKV                    DNS              


T12 Keihäs
Loppukilpailu
     Julia Ruottinen                  SulkU                                      
     Peppi Ukkonen                    JuvU                                       
     Pinja Yläharju                   PuumVi                                     
     Rita Räisänen                    JorU                                       
     Veera Paroinen                   JorU                                       


P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,5
1)   Jarmo Eromäki                    HaukivKi                  8,13             
2)   Simo Korhonen                    SavonlRie                 8,37             
3)   Ville Kyrönlahti                 KangasnKa                 8,54             
4)   Antti Sairanen                   KerimU                    8,55             
5)   Veikko Korpikallio               MikkKV                    8,85             
6)   Martti Majuri                    PuumVi                    8,93             
7)   Kai Yin                          SavonlRie                 9,49             


T13 60m
1)   Amanda Asikainen                 MikkKV                    8,74             
2)   Sanni Savolainen                 MäntyhVi                  8,88             
3)   Emmi Karjalainen                 MikkKV                    8,97             
4)   Saana Uotinen                    MäntyhVi                  8,99             
5)   Emma Halonen                     SavonlRie                 9,14             
6)   Siiri Pirinen                    JuvU                      9,22             
7)   Erin Kainulainen                 SavonlRie                 9,28             
7)   Saara Himanen                    JuvU                      9,28             
9)   Alisa Hämäläinen                 MikkKV                    9,31             
10)  Nelli Paloheimo                  KerimU                    9,37             
     Lotta Virtanen                   PieksVe                   DNS              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,2
1)   Erin Kainulainen                 SavonlRie                 9,28             
2)   Alisa Hämäläinen                 MikkKV                    9,31             
3)   Nelli Paloheimo                  KerimU                    9,37             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,9
1)   Amanda Asikainen                 MikkKV                    8,74             
2)   Sanni Savolainen                 MäntyhVi                  8,88             
3)   Emmi Karjalainen                 MikkKV                    8,97             
4)   Saana Uotinen                    MäntyhVi                  8,99             
5)   Emma Halonen                     SavonlRie                 9,14             
6)   Siiri Pirinen                    JuvU                      9,22             
7)   Saara Himanen                    JuvU                      9,28             
     Lotta Virtanen                   PieksVe                   DNS              


P13 200m
Loppukilpailu
     Antti Sairanen                   KerimU                                     
     Jarmo Eromäki                    HaukivKi                                   
     Kai Yin                          SavonlRie                                  
     Simo Korhonen                    SavonlRie                                  
     Veikko Korpikallio               MikkKV                                     
     Ville Kyrönlahti                 KangasnKa                                  


T13 200m
Loppukilpailu
     Aada Ombati                      MikkKV                                     
     Amanda Asikainen                 MikkKV                                     
     Emma Halonen                     SavonlRie                                  
     Emmi Karjalainen                 MikkKV                                     
     Erin Kainulainen                 SavonlRie                                  
     Iiris Jämsä                      MikkKV                                     
     Siiri Pirinen                    JuvU                                       


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Martti Majuri                    PuumVi                    2.57,48          
2)   Veikko Korpikallio               MikkKV                    3.07,85          
3)   Vinski Malinen                   MikkKV                    3.24,98          
4)   Kai Yin                          SavonlRie                 3.58,73          


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Aada Ombati                      MikkKV                    3.20,82          
2)   Iida-Emilia Kaiponen             SavonlRie                 3.21,65          
3)   Saara Himanen                    JuvU                      3.32,42          
4)   Janina Vanhanen                  MikkKV                    3.34,60          
5)   Nelli Paloheimo                  KerimU                    3.51,75          
     Riika Tirkkonen                  KuopRei                   3.15,61          


P13 60m aidat
Loppukilpailu
     Ville Kyrönlahti                 KangasnKa                                  


T13 60m aidat
Loppukilpailu
     Emmi Karjalainen                 MikkKV                                     
     Helmi Laine                      SavonlRie                                  
     Irene Ahola                      MäntyhVi                                   
     Janina Vanhanen                  MikkKV                                     
     Milla Lepistö                    SavonlRie                                  
     Sanni Savolainen                 MäntyhVi                                   
     Siiri Nyyssönen                  SavonlRie                                  
     Siiri Pirinen                    JuvU                                       


P13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,9
1)   Ville Kyrönlahti                 KangasnKa                 33,67            
     Aatu Holopainen                  JoensKa                   33,96            


T13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,5
1)   Helmi Laine                      SavonlRie                 34,32            
2)   Iida-Emilia Kaiponen             SavonlRie                 35,53            
3)   Erin Kainulainen                 SavonlRie                 35,95            
4)   Janina Vanhanen                  MikkKV                    37,15            


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Kalle Huttunen                   SavonlRie                 130              
     115    120    125    130    135   
     o      o      o      o      xxx   

 

T13 Korkeus
Loppukilpailu
     Anni Konnu                       ImU                                        
     Iida-Emilia Kaiponen             SavonlRie                                  
     Milla Lepistö                    SavonlRie                                  


T13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Siiri Nyyssönen                  SavonlRie                 230              
     200    210    220    230   
     o      o      o      o     

 

P13 Seiväs
Loppukilpailu
     Kalle Huttunen                   SavonlRie                                  


T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Siiri Nyyssönen                  SavonlRie                 4,96 +3,2  4,93 +1,5
     x      4,96   4,90   4,93  
     +2,3   +3,2   +3,2   +1,5  

2)   Sanni Savolainen                 MäntyhVi                  4,37 +3,3  4,02 +1,4
     4,02   4,15   4,15   4,37  
     +1,4   +2,7   +2,5   +3,3  

3)   Helmi Laine                      SavonlRie                 4,34 +1,7         
     4,34   3,36   3,98   4,07  
     +1,7   +2,0   +2,5   +2,4  

4)   Alisa Hämäläinen                 MikkKV                    4,07 +2,8  4,07 +1,8
     3,86   4,07   x      4,07  
     +0,2   +1,8   +1,2   +2,8  

5)   Emma Halonen                     SavonlRie                 4,06 +1,8         
     x      3,86   4,06   3,98  
     -0,3   +1,2   +1,8   +2,5  

6)   Saana Uotinen                    MäntyhVi                  4,05 +2,5  NM +1,6
     4,05   x      3,91   x     
     +2,5   +1,6   +2,9   +2,6  

7)   Nelli Paloheimo                  KerimU                    3,72 +1,0         
     3,68   3,72   3,51   3,61  
     +1,4   +1,0   +2,3   +2,5  

     Lotta Virtanen                   PieksVe                   DNS              


P13 Pituus
Loppukilpailu
     Antti Sairanen                   KerimU                                     
     Jarmo Eromäki                    HaukivKi                                   
     Kai Yin                          SavonlRie                                  
     Oliver Jaatinen                  ParikkU                                    
     Simo Korhonen                    SavonlRie                                  
     Veikko Korpikallio               MikkKV                                     


P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Jarmo Eromäki                    HaukivKi                  9,25 +1,6         
     9,05   9,25   x      9,03  
     +1,2   +1,6   +1,0   +1,2  

     Aatu Holopainen                  JoensKa                   10,83 +1,6         
     10,45  10,83  x      10,71 
     +2,1   +1,6   +1,3   +1,3  

 

T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
     Helmi Laine                      SavonlRie                                  
     Iida-Emilia Kaiponen             SavonlRie                                  
     Irene Ahola                      MäntyhVi                                   
     Nelli Paloheimo                  KerimU                                     
     Saana Uotinen                    MäntyhVi                                   
     Sanni Savolainen                 MäntyhVi                                   
     Siiri Nyyssönen                  SavonlRie                                  


P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Veeti Hietalahti                 JuvU                      10,50            
     9,41   9,54   x      10,50  9,80   10,08 

 

T13 Kuula
Loppukilpailu
     Milla Lepistö                    SavonlRie                                  


T13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Erin Kainulainen                 SavonlRie                 16,26            
     15,10  x      16,26  16,04  15,65  14,65 

 

P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Eemeli Väisänen                  JuvU                      40,78            
     36,83  40,78  37,04  37,78  37,20  39,25 

2)   Antti Sairanen                   KerimU                    35,45            
     30,42  34,11  34,73  31,87  35,45  x     

 

T13 Keihäs
Loppukilpailu
     Alisa Hämäläinen                 MikkKV                                     
     Emmi Karjalainen                 MikkKV                                     
     Milla Lepistö                    SavonlRie                                  


P14 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,1
1)   Niklas Makkonen                  KerimU                    12,90            
2)   Aaro Parviainen                  RistU                     12,99            
3)   Väinö Ripatti                    SavonlRie                 13,35            
     Arttu Härkönen                   SavonlRie                 DNS              
     Rasmus Lehikoinen                JoensKa                   12,29            


T14 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,2
1)   Niina Hepo-Oja                   KangasnKa                 13,00            
2)   Wilma Taavitsainen               RistU                     13,88            
3)   Elle-Roosa Piispa                JuvU                      13,98            
4)   Saara Niittymäki                 SavonlRie                 14,15            
5)   Ella Marttinen                   MikkKV                    14,16            
6)   Iina Rasimus                     MikkKV                    14,40            
7)   Ronja Mihailov                   MikkKV                    14,49            
     Eevi Immonen                     MikkKV                    DNS              


P14 300m
Loppukilpailu
     Aaro Parviainen                  RistU                                      
     Lauri Tuovinen                   MäntyhVi                                   
     Niklas Makkonen                  KerimU                                     
     Onni Paasonen                    MäntyhVi                                   
     Väinö Ripatti                    SavonlRie                                  


T14 300m
Loppukilpailu
     Elle-Roosa Piispa                JuvU                                       
     Heidi Tyrväinen                  SavonlRie                                  
     Wilma Taavitsainen               RistU                                      


P14 800m
Loppukilpailu
1)   Elmeri Hämäläinen                SulkU                     2.18,03          
2)   Aaro Parviainen                  RistU                     2.21,33          
     Arttu Turtiainen                 KerimU                    DNS              


T14 800m
Loppukilpailu
1)   Wilma Taavitsainen               RistU                     2.41,35          
2)   Kaisa Himanen                    MikkKV                    2.41,95          
3)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 2.42,25          
4)   Heidi Tyrväinen                  SavonlRie                 2.45,25          
     Eevi-Inkeri Tossavainen          SavonlRie                 DNS              
     Jessica Halonen                  SavonlRie                 DNS              


P14 2000m
Loppukilpailu
     Elmeri Hämäläinen                SulkU                                      


T14 2000m
Loppukilpailu
     Eevi-Inkeri Tossavainen          SavonlRie                                  
     Heidi Tyrväinen                  SavonlRie                                  
     Jessica Halonen                  SavonlRie                                  
     Kaisa Himanen                    MikkKV                                     


T14 80m aidat
Loppukilpailu
     Eevi Immonen                     MikkKV                                     
     Jasmin Salenius                  KangasnKa                                  
     Ronja Mihailov                   MikkKV                                     


P14 100m aidat
Loppukilpailu
     Jooseppi Sallinen                SavonlRie                                  
     Lauri Honkanen                   ImU                                        
     Miska Käyhkö                     SavonlRie                                  
     Väinö Ripatti                    SavonlRie                                  


P14 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 46,49            
     Rasmus Lehikoinen                JoensKa                   48,45            


P14 1500m esteet
Loppukilpailu
1)   Antti Seppänen                   SulkU                     6.05,77          
     Vinski Malinen                   MikkKV                    5.52,16          


T14 1500m esteet
Loppukilpailu
1)   Eevi-Inkeri Tossavainen          SavonlRie                 5.30,18          


P14 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 155              
     115    120    125    130    135    140    145    150    155    161   
     -      -      -      -      -      -      o      o      o      xxx   

2)   Väinö Ripatti                    SavonlRie                 145              
     115    120    125    130    135    140    145    150   
     -      -      -      o      o      xxo    o      xxx   

3)   Jooseppi Sallinen                SavonlRie                 125              
     115    120    125    130   
     o      o      o      xxx   

 

T14 Korkeus
Loppukilpailu
     Jasmin Salenius                  KangasnKa                                  
     Riina Laakso                     JuvU                                       
     Ronja Mihailov                   MikkKV                                     


T14 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Saara Niittymäki                 SavonlRie                 230              
     180    190    200    210    220    230   
     o      -      o      o      xo     xo    

 

P14 Seiväs
Loppukilpailu
     Miska Käyhkö                     SavonlRie                                  


T14 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 4,50 +1,4         
     4,41   4,38   x      4,50   4,35   4,34  
     +2,2   +2,3   +1,8   +1,4   +2,4   +1,8  

2)   Ella Marttinen                   MikkKV                    4,47 +2,6  4,40 +1,4
     4,06   4,47   x      4,40   4,32   x     
     +0,0   +2,6   +1,2   +1,4   +0,9   +2,0  

3)   Eevi Immonen                     MikkKV                    4,33 +2,4  4,16 +1,5
     4,12   4,28   x      4,33   4,16   3,99  
     +1,8   +2,4   +1,5   +2,4   +1,5   +2,2  

4)   Ronja Mihailov                   MikkKV                    4,06 +1,2         
     3,97   x      4,06   3,80   3,77   3,63  
     +0,9   +1,5   +1,2   +2,8   +1,1   +1,3  

5)   Heidi Tyrväinen                  SavonlRie                 4,02 +1,8         
     3,85   4,00   3,80   3,89   4,02   4,02  
     +1,6   +2,0   +1,4   +1,9   +1,9   +1,8  

6)   Vilma Ukkonen                    JuvU                      3,86 +2,1  3,66 +1,3
     3,79   3,66   x      x      x      3,86  
     +2,1   +1,3   +2,0   +1,3   +1,7   +2,1  

7)   Ella Noponen                     RistU                     3,85 +1,3         
     x      3,43   x      x      3,85   x     
     +2,0   +2,1   +1,5   +0,8   +1,3   +1,8  

 

P14 Pituus
Loppukilpailu
     Aaro Parviainen                  RistU                                      
     Lauri Tuovinen                   MäntyhVi                                   
     Niklas Makkonen                  KerimU                                     
     Veikka Lindqvist                 RistU                                      


P14 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Veikka Lindqvist                 RistU                     11,20 +0,8         
     10,86  x      11,07  10,84  10,89  11,20 
     +1,8   +1,5   +2,0   +1,6   +1,6   +0,8  

 

T14 Kolmiloikka
Loppukilpailu
     Eevi Immonen                     MikkKV                                     
     Wilma Taavitsainen               RistU                                      


P14 Kuula
Loppukilpailu
1)   Veikka Lindqvist                 RistU                     12,44            
     x      11,80  12,44  11,69  10,83  11,11 

2)   Arttu Turtiainen                 KerimU                    11,45            
     11,26  11,45  10,12  11,38  x      11,02 

3)   Jooseppi Sallinen                SavonlRie                 8,45             
     8,13   8,33   7,97   8,24   8,42   8,45  

     Arttu Härkönen                   SavonlRie                 DNS              


T14 Kuula
Loppukilpailu
     Ella Marttinen                   MikkKV                                     
     Nea Luukkonen                    PuumVi                                     


T14 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Nea Luukkonen                    PuumVi                    40,35            
     40,35  34,94  39,25  36,72  36,23  x     

2)   Saara Niittymäki                 SavonlRie                 23,42            
     21,85  21,29  20,35  x      23,42  x     

3)   Elle-Roosa Piispa                JuvU                      20,78            
     x      18,10  20,78  x      18,57  x     

4)   Vilma Ukkonen                    JuvU                      20,63            
     20,58  19,35  x      20,63  19,32  x     

5)   Tiina Pulkkinen                  MikkKV                    16,73            
     13,92  15,03  15,53  16,73  15,57  14,45 

     Heta Neuvonen                    EspTa                     29,73            
     29,73  x      x      x      27,60  x     

 

P14 Kiekko
Loppukilpailu
     Arttu Härkönen                   SavonlRie                                  
     Arttu Turtiainen                 KerimU                                     
     Jooseppi Sallinen                SavonlRie                                  
     Lauri Honkanen                   ImU                                        
     Onni Paasonen                    MäntyhVi                                   
     Veikka Lindqvist                 RistU                                      


T14 Moukari
Loppukilpailu
1)   Saara Niittymäki                 SavonlRie                 34,98            
     31,58  34,53  x      33,79  34,98  x     

2)   Riina Laakso                     JuvU                      31,85            
     x      31,85  x      29,84  31,64  30,56 

     Heta Neuvonen                    EspTa                     33,15            
     32,44  33,15  x      x      x      x     

 

P14 Moukari
Loppukilpailu
     Arttu Härkönen                   SavonlRie                                  


P14 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Elmeri Hämäläinen                SulkU                     42,26            
     38,25  41,57  40,51  40,82  42,26  40,95 

2)   Arttu Turtiainen                 KerimU                    37,38            
     28,58  37,38  32,77  37,30  37,24  x     

3)   Niklas Makkonen                  KerimU                    34,28            
     33,18  32,62  30,55  34,28  34,05  32,89 

 

T14 Keihäs
Loppukilpailu
     Elle-Roosa Piispa                JuvU                                       
     Tiina Pulkkinen                  MikkKV                                     


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,1
1)   Aleksanteri Pirinen              JuvU                      12,89            


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,1
1)   Milla Pirkkalainen               SavonlRie                 12,86            
2)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 13,12            
3)   Mimmi Ahonen                     PuumVi                    13,14            
4)   Nea Hassinen                     MikkKV                    13,57            
5)   Mimmi Hyppönen                   JuvU                      14,36            
6)   Viivi Salonen                    MikkKV                    14,46            
7)   Kaisa Laatikainen                MikkKV                    14,93            
     Julie Ombati                     MikkKV                                     


P15 300m
Loppukilpailu
     Joona Räisänen                   SulkU                                      


T15 300m
Loppukilpailu
     Ella Kainulainen                 SavonlRie                                  
     Karoliina Isomäki                KeskiUYU                                   
     Liisa Shevchenko                 MikkKV                                     
     Nella Mutka                      SavonlRie                                  
     Niina Karttunen                  SavonlRie                                  


P15 800m
Loppukilpailu
1)   Joona Räisänen                   SulkU                     2.22,20          
2)   Jesse Paunonen                   SavonlRie                 2.23,91          
     Lauri Tossavainen                SavonlRie                 2.16,76          


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Ella Kainulainen                 SavonlRie                 2.24,41          
2)   Nella Mutka                      SavonlRie                 2.37,48          
3)   Liisa Shevchenko                 MikkKV                    2.46,28          
     Veera Kontkanen                  JoensKa                   2.25,22          


P15 2000m
Loppukilpailu
     Jesse Paunonen                   SavonlRie                                  


T15 80m aidat
Loppukilpailu
     Julie Ombati                     MikkKV                                     
     Milla Pirkkalainen               SavonlRie                                  
     Niina Karttunen                  SavonlRie                                  


T15 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Liisa Shevchenko                 MikkKV                    55,03            


T15 1500m esteet
Loppukilpailu
1)   Ella Kainulainen                 SavonlRie                 5.22,06          


T15 Korkeus
Loppukilpailu
     Mimmi Ahonen                     PuumVi                                     


T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Janina Laine                     KerimU                    220              
     180    190    200    210    220    230   
     o      -      -      o      o      xxx   

     Roosa Rissanen                   SavonlRie                 290              
     180    190    200    210    220    230    240    250    260    270    280    290    300   
     -      -      -      -      -      -      o      -      o      -      o      xo     xxx   

 

T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Milla Pirkkalainen               SavonlRie                 5,17 +1,1         
     5,07   5,01   4,98   5,17   5,12   4,90  
     +2,0   +1,5   +3,2   +1,1   +1,4   -0,5  

2)   Mimmi Ahonen                     PuumVi                    5,15 +2,1  4,93 +1,5
     4,74   4,97   5,03   5,15   4,93   x     
     +1,0   +2,2   +3,1   +2,1   +1,5   +0,5  

3)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 4,84 +2,6  4,76 +1,5
     4,63   x      4,84   4,68   4,76   x     
     +0,9   +2,5   +2,6   +1,8   +1,5   +1,4  

4)   Noora Laakso                     JuvU                      4,84 +1,4         
     4,52   x      4,76   x      4,61   4,84  
     +0,7   +1,5   +1,2   +0,9   +2,5   +1,4  

5)   Janina Laine                     KerimU                    4,81 +1,9         
     4,81   4,81   4,80   3,26   4,57   4,75  
     +1,4   +1,9   +2,1   +2,0   +0,8   +0,7  

6)   Julie Ombati                     MikkKV                    4,70 +1,8         
     4,64   4,67   4,70   4,62   x      -     
     +1,7   +1,3   +1,8   +0,4   +1,6         

7)   Nea Hassinen                     MikkKV                    4,55 +1,8         
     4,55   4,45   x      4,51   x      -     
     +1,8   +1,1   +1,7   +1,4   +2,2         

8)   Moona Makkonen                   KerimU                    4,41 +1,2         
     4,27   4,17   3,80   4,41   4,13   x     
     +1,4   +2,5   +1,5   +1,2   +1,4   +1,0  

     Iida Mäkelä                      SavonlRie                 4,92 +0,9         
     4,92   x      x     
     +0,9   +1,2   +2,8  

 

T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
     Janina Laine                     KerimU                                     
     Mette Ukkonen                    MikkKV                                     
     Milla Pirkkalainen               SavonlRie                                  
     Riikka Pitkänen                  SavonlRie                                  


P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Joonas Pulkkinen                 RistU                     14,36            
     12,86  13,49  14,16  14,36  x      x     

2)   Aleksanteri Pirinen              JuvU                      10,24            
     9,26   9,79   9,32   9,84   9,43   10,24 

 

T15 Kuula
Loppukilpailu
     Mimmi Ahonen                     PuumVi                                     
     Minttu Kovanen                   SavonlRie                                  
     Noora Laakso                     JuvU                                       


T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Minttu Kovanen                   SavonlRie                 28,94            
     27,69  27,72  x      25,36  x      28,94 

 

P15 Kiekko
Loppukilpailu
     Joonas Pulkkinen                 RistU                                      


T15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Minttu Kovanen                   SavonlRie                 47,33            
     45,00  47,33  46,63  46,61  x      x     

     Tia-Maria Paldanius              IisVi                     DNS              


P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Joonas Pulkkinen                 RistU                     45,62            
     45,62  36,74  40,66  41,11 

 

T15 Keihäs
Loppukilpailu
     Liisa Shevchenko                 MikkKV                                     
     Noora Laakso                     JuvU