Gatorade kansallisten Olli Teijonmaan muistokisojen tulokset

10.7.2018

M 100m
1)   Erno Mehtonen                    SavonlRie                 11,24            
2)   Joonas Liukkonen                 JuvU                      11,33            
3)   Niko Mutikainen                  SavonlRie                 11,53            
4)   Mikko Ryhänen                    LappUM                    11,70            
5)   Otto Pulkkinen                   ImU                       11,74            
6)   Santeri Vauhkonen                JoutsKu                   11,75            
7)   Veikko Hirvonen                  SavonlRie                 13,19            
     Mouctar Diallo                   SavonlRie                 DQ               
     Juhani Ryynänen                  JuuanU                    DNS              
     Viljami Hietaharju               JyväskKU                  DNS              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
     Juhani Ryynänen                  JuuanU                    DNS              
     Mouctar Diallo                   SavonlRie                 DQ               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,0
1)   Erno Mehtonen                    SavonlRie                 11,24            
2)   Joonas Liukkonen                 JuvU                      11,33            
3)   Niko Mutikainen                  SavonlRie                 11,53            
4)   Mikko Ryhänen                    LappUM                    11,70            
5)   Otto Pulkkinen                   ImU                       11,74            
6)   Santeri Vauhkonen                JoutsKu                   11,75            
7)   Veikko Hirvonen                  SavonlRie                 13,19            
     Viljami Hietaharju               JyväskKU                  DNS              


N 100m
1)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 12,54            
2)   Juulia Kokko                     ImU                       12,55            
3)   Netta Salo                       SavonlRie                 12,63            
4)   Essi Vehmaa                      LappUM                    12,86            
5)   Ella Kumpulainen                 SavonlRie                 12,91            
6)   Sani Rantalainen                 LappUM                    13,06            
7)   Elina Rönkkö                     SavonlRie                 13,14            
8)   Neea Käyhkö                      SavonlRie                 13,35            
9)   Riikka Pitkänen                  SavonlRie                 13,60            
9)   Iida Mäkelä                      SavonlRie                 13,60            
11)  Mette Ukkonen                    MikkKV                    13,62            
12)  Janina Laine                     KerimU                    13,63            
12)  Mimmi Ahonen                     PuumVi                    13,63            
14)  Noora Tiainen                    LappUM                    13,66            
15)  Anni Kaipainen                   JuvU                      13,92            
16)  Roosa Rissanen                   SavonlRie                 14,30            
17)  Mimmi Hyppönen                   JuvU                      14,75            
     Kaisa Mikander                   EsboIF                    DNS              
     Milla Pirkkalainen               SavonlRie                 DNS              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,4
1)   Riikka Pitkänen                  SavonlRie                 13,60            
2)   Janina Laine                     KerimU                    13,63            
3)   Roosa Rissanen                   SavonlRie                 14,30            
4)   Mimmi Hyppönen                   JuvU                      14,75            

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0
1)   Elina Rönkkö                     SavonlRie                 13,14            
2)   Neea Käyhkö                      SavonlRie                 13,35            
3)   Iida Mäkelä                      SavonlRie                 13,60            
4)   Mette Ukkonen                    MikkKV                    13,62            
5)   Mimmi Ahonen                     PuumVi                    13,63            
6)   Noora Tiainen                    LappUM                    13,66            
7)   Anni Kaipainen                   JuvU                      13,92            

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,0
1)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 12,54            
2)   Juulia Kokko                     ImU                       12,55            
3)   Netta Salo                       SavonlRie                 12,63            
4)   Essi Vehmaa                      LappUM                    12,86            
5)   Ella Kumpulainen                 SavonlRie                 12,91            
6)   Sani Rantalainen                 LappUM                    13,06            
     Kaisa Mikander                   EsboIF                    DNS              
     Milla Pirkkalainen               SavonlRie                 DNS              


M 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Erno Mehtonen                    SavonlRie                 22,66            
2)   Mikko Ryhänen                    LappUM                    23,55            
3)   Niko Mutikainen                  SavonlRie                 23,69            
4)   Henri Kangasniemi                IkaalU                    23,76            
5)   Rasmus Hiltunen                  SavonlRie                 23,88            
6)   Mouctar Diallo                   SavonlRie                 24,11            
7)   Veikko Hirvonen                  SavonlRie                 26,38            


N 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Hertta Heikkinen                 JoensKa                   25,29            
2)   Jutta Heikkinen                  JoensKa                   26,25            
3)   Ella Kumpulainen                 SavonlRie                 26,29            
4)   Milla Pirkkalainen               SavonlRie                 26,31            
5)   Elina Rönkkö                     SavonlRie                 26,90            
6)   Veera Kauhanen                   HeinävYU                  27,20            
7)   Anni Kaipainen                   JuvU                      28,75            
8)   Etti Mehtonen                    SavonlRie                 30,43            


M 800m
Loppukilpailu
1)   Teemu Ruippo                     JoensKa                   1.59,60          
2)   Aatu Mäkelä                      PyhäsU                    2.09,54          
3)   Elmeri Hämäläinen                SulkU                     2.19,55          
4)   Soini Virtanen                   VihdVie                   2.28,39          
     Jani Huovinen                    JoensKa                   DNS              
     Joni Jäntti                                                DNF              


N 800m
Loppukilpailu
1)   Ella Kainulainen                 SavonlRie                 2.29,29          
2)   Erin Kainulainen                 SavonlRie                 2.36,40          
3)   Iida-Emilia Kaiponen             SavonlRie                 2.37,04          
4)   Nella Mutka                      SavonlRie                 2.39,29          
     Heidi Tyrväinen                  SavonlRie                 DNS              


M 110m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,3
1)   Niko Tahvanainen                 PyhäsU                    15,44            
2)   Henri Kangasniemi                IkaalU                    15,68            


N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Milka Riiali                     ImU                       165              
     150    154    158    162    165    167   
     o      o      o      o      xxo    xxx   

2)   Anni Konnu                       ImU                       150              
     140    145    150    154   
     o      o      o      xxx   

3)   Heljä Halonen                    MikkKV                    150              
     140    145    150    154   
     o      o      xo     xxx   

4)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  140              
     135    140    145   
     o      o      xxx   

5)   Etti Mehtonen                    SavonlRie                 140              
     140    145   
     xo     xxx   

 

M Pituus
Loppukilpailu
1)   Mikko Rummukainen                RistU                     7,05 +1,7         
     6,82   6,93   x      x      7,05   x     
     +2,5   +0,4   +0,7   +1,0   +1,7   +1,4  

2)   Otto Pulkkinen                   ImU                       6,50 +0,6         
     6,44   x      x      -      6,50   6,23  
     +0,4   +1,0   +0,2          +0,6   -0,2  

3)   Rasmus Hiltunen                  SavonlRie                 6,34 +2,1  6,26 +0,5
     6,18   x      6,26   x      6,34   6,26  
     -0,1   -0,2   +0,5   +1,2   +2,1   +1,3  

4)   Perttu Noponen                   MikkKV                    6,18 +1,3         
     5,86   x      x      6,18   4,83   x     
     +0,7   +0,6   +0,4   +1,3   +2,1   +0,7  

5)   Joni Partanen                    SulkU                     5,75 +1,3         
     5,08   5,45   5,43   5,61   5,75   x     
     -0,7   +1,2   +1,6   +0,3   +1,3   +0,8  

     Juhani Ryynänen                  JuuanU                    DNS              


N Pituus
Loppukilpailu
1)   Jutta Heikkinen                  JoensKa                   5,61 +1,2         
     4,95   5,45   5,16   5,36   5,61   5,59  
     +0,3   +0,2   +0,2   +0,6   +1,2   +1,0  

2)   Hertta Heikkinen                 JoensKa                   5,55 +0,6         
     5,35   5,53   5,51   5,45   5,55   5,44  
     +1,4   +0,9   +1,2   +1,0   +0,6   +0,6  

3)   Isla Hahl                        KuopRei                   5,33 +1,6         
     5,10   5,33   5,31   5,32   x      5,21  
     +1,0   +1,6   +1,5   +0,7   +0,7   +0,8  

4)   Sani Rantalainen                 LappUM                    5,27 +0,7         
     x      5,20   4,95   5,27   5,16   5,25  
     +0,3   +0,6   +0,2   +0,7   -0,8   +1,6  

5)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 5,19 +1,3         
     4,88   x      5,19   5,08   5,07   5,11  
     -0,6   +0,5   +1,3   +0,9   +0,3   +0,2  

6)   Riikka Pitkänen                  SavonlRie                 5,16 +2,3  5,09 +1,4
     x      x      5,16   5,05   5,09   5,09  
     +1,1   -0,2   +2,3   +1,0   +1,4   +1,4  

7)   Iida Mäkelä                      SavonlRie                 5,10 +0,6         
     x      x      5,10   x      x      -     
     +0,4   +1,5   +0,6   +0,9   +0,9         

8)   Janina Laine                     KerimU                    5,04 +1,7         
     4,92   5,04   x      4,92   x      4,92  
     +1,2   +1,7   +1,7   +0,7   +0,9   +1,7  

9)   Mette Ukkonen                    MikkKV                    5,04 +0,2         
     x      5,04   4,79  
     +2,0   +0,2   +1,3  

10)  Noora Tiainen                    LappUM                    4,76 +0,4         
     x      x      4,76  
     +3,0   +0,2   +0,4  

     Mimmi Ahonen                     PuumVi                    DNS              
     Roosa Rissanen                   SavonlRie                 DNS              


M Kuula
Loppukilpailu
1)   Kalle Savolainen                 KeitNu                    15,05            
     x      14,67  14,61  x      x      15,05 

2)   Ville Halonen                    PyhäsU                    13,99            
     13,94  x      13,99  13,97  x      x     

3)   Esa Dufva                        MikkKV                    9,38             
     x      9,36   x      9,19   9,09   9,38  

 

N Kuula
Loppukilpailu
1)   Henna Sallinen                   SavonlRie                 13,79            
     x      12,85  13,58  13,14  13,79  x     

2)   Jutta Heikkinen                  JoensKa                   12,15            
     11,60  x      12,11  12,15  12,04  x     

3)   Hertta Heikkinen                 JoensKa                   12,12            
     11,88  12,12  x      x      11,70  x     

4)   Roosa Rissanen                   SavonlRie                 7,10             
     7,10   6,37   x      5,94   6,35   6,61  

5)   Etti Mehtonen                    SavonlRie                 6,37             
     6,18   6,20   x      x      6,37   x     

 

N Kiekko
Loppukilpailu
1)   Tuula Penttinen                  PuumVi                    49,34            
     49,34  45,22  48,71  47,70  x      46,51 

2)   Henna Sallinen                   SavonlRie                 40,61            
     x      40,61  x      x      x      x     

 

M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Tino Mäkelä                      PyhäsU                    59,98            
     59,16  x      59,98  59,96  x      56,83 

2)   Henri Kangasniemi                IkaalU                    39,98            
     39,98  x      39,04  39,85  38,30  x     

     Toni Sirviö                      SulkU                     DNS              


P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Luca Kainulainen                 SavonlRie                 6,88             
2)   Aaron Adun                       HKV                       6,92             
3)   Otto Huttunen                    KerimU                    7,23             
4)   Samuel Adun                      HKV                       7,40             
5)   Huugo Makkonen                   SavonlRie                 7,52             


T9 40m
1)   Netta Paloheimo                  KerimU                    7,14             
2)   Aino Tarkiainen                  JorU                      7,57             
3)   Iida Nurmela                     SavonlRie                 7,67             
4)   Anni Saksman                     SavonlRie                 7,74             
5)   Helmi Makkonen                   SavonlRie                 7,82             
6)   Vilja Kuronen                    JorU                      8,05             
7)   Lotta Lindholm                   SavonlRie                 8,08             
8)   Eevi Saksman                     SavonlRie                 8,21             
9)   Emma Barlow                      VeikkVei                  8,41             
10)  Lilli-Lotta Kaiponen             SavonlRie                 8,46             
     Inge Luomakoski                  HIFK                      DNS              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,6
1)   Vilja Kuronen                    JorU                      8,05             
2)   Eevi Saksman                     SavonlRie                 8,21             
3)   Emma Barlow                      VeikkVei                  8,41             
4)   Lilli-Lotta Kaiponen             SavonlRie                 8,46             
     Inge Luomakoski                  HIFK                      DNS              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,3
1)   Netta Paloheimo                  KerimU                    7,14             
2)   Aino Tarkiainen                  JorU                      7,57             
3)   Iida Nurmela                     SavonlRie                 7,67             
4)   Anni Saksman                     SavonlRie                 7,74             
5)   Helmi Makkonen                   SavonlRie                 7,82             
6)   Lotta Lindholm                   SavonlRie                 8,08             


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Netta Paloheimo                  KerimU                    3,55             
     3,48   3,55   3,41   3,52  
                                

2)   Aino Tarkiainen                  JorU                      3,21             
     2,88   3,02   3,21   2,95  
                                

3)   Helmi Makkonen                   SavonlRie                 3,09             
     2,95   3,09   x      2,80  
                                

4)   Iida Nurmela                     SavonlRie                 3,02             
     3,02   2,92   2,92   2,97  
                                

5)   Anni Saksman                     SavonlRie                 2,98             
     2,97   2,98   2,97   2,86  
                                

6)   Eevi Saksman                     SavonlRie                 2,96             
     2,70   2,72   2,96   x     
                                

7)   Vilja Kuronen                    JorU                      2,86             
     2,66   2,84   2,84   2,86  
                                

8)   Lotta Lindholm                   SavonlRie                 2,85             
     2,76   2,76   2,85   2,81  
                                

9)   Piitu Seppänen                   NokU                      2,69             
     2,69   2,49   2,34   x     
                                

10)  Lilli-Lotta Kaiponen             SavonlRie                 2,52             
     2,52   2,11   2,00   2,04  
                                

 

P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Teo Hietalahti                   JuvU                      7,60             
     6,65   6,72   6,69   7,60  

2)   Otto Huttunen                    KerimU                    6,95             
     6,90   6,46   6,95   6,84  

3)   Luca Kainulainen                 SavonlRie                 5,92             
     5,27   5,46   5,41   5,92  

4)   Elmeri Kinnunen                  YlämPy                    5,68             
     5,19   5,68   5,18   5,11  

5)   Huugo Makkonen                   SavonlRie                 4,95             
     4,86   4,51   4,48   4,95  

 

P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Otso Nyyssönen                   SavonlRie                 9,31             
2)   Ville Viitakoski                 MikkKV                    9,50             
3)   Onni Nyyssönen                   SavonlRie                 9,76             
4)   Johannes Kääriö                  SulkU                     9,93             
5)   Joel Kontio                      SavonlRie                 10,04            
6)   Nico Ikäheimonen                 SavonlRie                 10,24            
7)   Kasper Yin                       SavonlRie                 10,66            


T11 60m
1)   Ella-Sofia Kaiponen              SavonlRie                 9,45             
2)   Peppi Seppänen                   KerimU                    9,85             
3)   Sonja Liimatta                   SavonlRie                 9,99             
4)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      10,04            
5)   Siiri Lindholm                   SavonlRie                 10,16            
5)   Telma Huopainen                  SavonlRie                 10,16            
7)   Veera Sistonen                   RantasU                   10,18            
8)   Mea Barlow                       VeikkVei                  10,36            
9)   Venla Juvonen                    SavonlRie                 10,47            
10)  Lilli Tiainen                    KerimU                    10,70            
11)  Liana Julkunen                   RantasU                   10,74            
12)  Maija Halko                      SavonlRie                 10,95            

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1)   Siiri Lindholm                   SavonlRie                 10,16            
2)   Mea Barlow                       VeikkVei                  10,36            
3)   Venla Juvonen                    SavonlRie                 10,47            
4)   Lilli Tiainen                    KerimU                    10,70            
5)   Liana Julkunen                   RantasU                   10,74            
6)   Maija Halko                      SavonlRie                 10,95            

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,9
1)   Ella-Sofia Kaiponen              SavonlRie                 9,45             
2)   Peppi Seppänen                   KerimU                    9,85             
3)   Sonja Liimatta                   SavonlRie                 9,99             
4)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      10,04            
5)   Telma Huopainen                  SavonlRie                 10,16            
6)   Veera Sistonen                   RantasU                   10,18            


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Ville Viitakoski                 MikkKV                    3.13,34          
2)   Johannes Kääriö                  SulkU                     3.43,39          
3)   Elmeri Kinnunen                  YlämPy                    3.48,72          
4)   Oliver Viitanen                  KerimU                    4.06,59          
     Onni Nyyssönen                   SavonlRie                 DNS              


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Peppi Seppänen                   KerimU                    3.50,24          
2)   Netta Paloheimo                  KerimU                    3.55,79          
3)   Ella-Sofia Kaiponen              SavonlRie                 3.58,37          
4)   Maija Halko                      SavonlRie                 4.04,94          
5)   Lilli Tiainen                    KerimU                    4.04,96          
6)   Siiri Lindholm                   SavonlRie                 4.07,28          
7)   Lotta Lindholm                   SavonlRie                 4.21,28          
8)   Martta Huttunen                  SavonlRie                 4.32,36          
     Telma Huopainen                  SavonlRie                 DNS              


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ville Viitakoski                 MikkKV                    4,03             
     3,91   3,74   3,98   4,03  
                                

2)   Otso Nyyssönen                   SavonlRie                 3,96             
     3,96   3,49   3,71   x     
                                

3)   Onni Nyyssönen                   SavonlRie                 3,89             
     3,75   3,64   3,89   3,88  
                                

4)   Joel Kontio                      SavonlRie                 3,56             
     3,30   3,37   3,31   3,56  
                                

5)   Nico Ikäheimonen                 SavonlRie                 3,19             
     3,04   3,05   3,12   3,19  
                                

 

T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Tiia Käyhkö                      KerimU                    3,97             
     3,93   3,96   x      3,97  
                                

2)   Ella-Sofia Kaiponen              SavonlRie                 3,93             
     3,76   3,88   3,93   x     
                                

3)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      3,83             
     3,72   3,77   3,83   3,82  
                                

4)   Telma Huopainen                  SavonlRie                 3,83             
     3,70   3,63   3,73   3,83  
                                

5)   Veera Sistonen                   RantasU                   3,64             
     3,64   3,56   3,26   3,40  
                                

6)   Siiri Lindholm                   SavonlRie                 3,63             
     3,60   3,44   3,44   3,63  
                                

7)   Lilli Tiainen                    KerimU                    3,59             
     3,48   3,38   3,32   3,59  
                                

8)   Sonja Liimatta                   SavonlRie                 3,56             
     3,39   3,47   3,52   3,56  
                                

9)   Mea Barlow                       VeikkVei                  3,44             
     3,24   3,40   3,44   x     
                                

10)  Venla Juvonen                    SavonlRie                 3,43             
     3,43   3,39   3,38   3,19  
                                

11)  Liana Julkunen                   RantasU                   3,29             
     x      3,18   3,25   3,29  
                                

12)  Maija Halko                      SavonlRie                 3,14             
     3,11   3,14   2,98   3,10  
                                

 

P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Aatu Hartikainen                 SavonlRie                 8,45             
2)   Ville Häkämies                   YlämPy                    8,85             
3)   Valtteri Kinnunen                YlämPy                    9,14             
4)   Anton Kettunen                   JoensKa                   9,37             
5)   Soini Ripatti                    SavonlRie                 9,64             
6)   Onni Rinkinen                    SavonlRie                 9,80             
7)   Oska Yin                         SavonlRie                 10,60            


T13 60m
1)   Aada Heiskanen                   SavonlRie                 8,79             
2)   Suvi Vehomäki                    SulkU                     9,06             
3)   Frilander Nelly                  HaukivKi                  9,22             
4)   Rita Räisänen                    JorU                      9,38             
5)   Peppi Seppänen                   NokU                      9,58             
6)   Essi Nurmela                     SavonlRie                 9,79             
7)   Oona Immonen                     SavonlRie                 9,96             
8)   Jemina Nikkanen                  SavonlRie                 9,99             
8)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  9,99             
10)  Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  10,26            

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1)   Rita Räisänen                    JorU                      9,38             
2)   Essi Nurmela                     SavonlRie                 9,79             
3)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  9,99             
3)   Jemina Nikkanen                  SavonlRie                 9,99             
5)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  10,26            

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0
1)   Aada Heiskanen                   SavonlRie                 8,79             
2)   Suvi Vehomäki                    SulkU                     9,06             
3)   Frilander Nelly                  HaukivKi                  9,22             
4)   Peppi Seppänen                   NokU                      9,58             
5)   Oona Immonen                     SavonlRie                 9,96             


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Valtteri Kinnunen                YlämPy                    3.14,18          
2)   Anton Kettunen                   JoensKa                   3.29,83          
3)   Soini Ripatti                    SavonlRie                 3.51,57          
4)   Joonatan Hämäläinen              SulkU                     3.53,24          


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Pinja Yläharju                   PuumVi                    3.20,57          
2)   Aino Tarkiainen                  JorU                      3.41,21          
3)   Oona Immonen                     SavonlRie                 3.48,41          
4)   Lotta Kairikko                   SavonlRie                 3.49,82          
5)   Jemina Nikkanen                  SavonlRie                 3.58,28          
6)   Matilda Salonen                  SulkU                     4.06,68          
7)   Essi Nurmela                     SavonlRie                 4.21,39          


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Onni Rinkinen                    SavonlRie                 120              
     110    115    120    125   
     o      o      o      xxx   

2)   Akseli Kinnunen                  YlämPy                    120              
     105    110    115    120    125   
     o      o      xo     o      xxx   

3)   Soini Ripatti                    SavonlRie                 110              
     105    110    115   
     o      o      xxx   

 

T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Rita Räisänen                    JorU                      140              
     120    125    130    135    140    143   
     o      o      o      o      o      xxx   

2)   Essi Nurmela                     SavonlRie                 130              
     110    115    120    125    130    135   
     o      o      xo     xo     o      xxx   

3)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  125              
     110    115    120    125    130   
     o      o      o      o      xxx   

4)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  125              
     110    115    120    125    130   
     o      xo     o      o      xxx   

 

P13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Isko Kovanen                     SavonlRie                 38,88            
     x      38,88  35,60  x      x      37,37 

2)   Akseli Kinnunen                  YlämPy                    26,50            
     x      23,76  x      24,26  x      26,50 

     Aaro Turkia                      YlämPy                    DNS              


T13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  33,76            
     x      33,66  30,43  x      x      33,76 

2)   Veera Paroinen                   JorU                      16,75            
     12,63  12,51  x      14,51  16,75  14,11 

 

P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,4
1)   Kasperi Vehmaa                   LappUM                    12,61            
2)   Väinö Ripatti                    SavonlRie                 12,71            
3)   Pietari Ruuskanen                VarkKV                    12,96            
4)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 13,18            
5)   Arttu Härkönen                   SavonlRie                 13,21            
6)   Jooseppi Sallinen                SavonlRie                 13,57            
7)   Kai Yin                          SavonlRie                 13,75            


T15 100m
1)   Veera Kauhanen                   HeinävYU                  13,18            
2)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  13,54            
3)   Emmi Karjalainen                 MikkKV                    13,89            
4)   Siiri Nyyssönen                  SavonlRie                 13,91            
5)   Milla Uitti                      ImU                       14,07            
6)   Elle-Roosa Piispa                JuvU                      14,21            
7)   Heidi Tyrväinen                  SavonlRie                 14,23            
8)   Emma Halonen                     SavonlRie                 14,34            
9)   Helmi Laine                      SavonlRie                 14,52            
10)  Suvi Vehomäki                    SulkU                     14,53            
11)  Iida-Emilia Kaiponen             SavonlRie                 15,16            
     Aada Heiskanen                   SavonlRie                 DQ               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,2
1)   Heidi Tyrväinen                  SavonlRie                 14,23            
2)   Emma Halonen                     SavonlRie                 14,34            
3)   Helmi Laine                      SavonlRie                 14,52            
4)   Suvi Vehomäki                    SulkU                     14,53            
5)   Iida-Emilia Kaiponen             SavonlRie                 15,16            

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,4
1)   Veera Kauhanen                   HeinävYU                  13,18            
2)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  13,54            
3)   Emmi Karjalainen                 MikkKV                    13,89            
4)   Siiri Nyyssönen                  SavonlRie                 13,91            
5)   Milla Uitti                      ImU                       14,07            
6)   Elle-Roosa Piispa                JuvU                      14,21            
     Aada Heiskanen                   SavonlRie                 DQ               


T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Heljä Halonen                    MikkKV                    13,12            
2)   Helmi Laine                      SavonlRie                 13,18            
3)   Anni Konnu                       ImU                       13,38            
     Erin Kainulainen                 SavonlRie                 DNS              


P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1)   Lauri Honkanen                   ImU                       15,03            
2)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 15,37            
     Väinö Ripatti                    SavonlRie                 DNF              


P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 5,38 +1,3         
     5,38   x      5,20   5,28   5,11   5,22  
     +1,3   -0,3   +0,5   +1,7   -0,1   +1,1  

2)   Kasperi Vehmaa                   LappUM                    5,33 +0,7         
     5,20   5,03   5,29   x      5,25   5,33  
     +2,2   -0,2   +2,1   +2,0   +2,1   +0,7  

3)   Lauri Honkanen                   ImU                       5,18 +2,0         
     5,13   x      5,18   x      5,18   4,66  
     -0,2   +1,6   +1,3   +1,3   +2,0   +0,3  

4)   Väinö Ripatti                    SavonlRie                 5,04 +1,7         
     5,04   x      x      x      4,63   x     
     +1,7   +0,8   +0,8   +1,1   +0,4   +1,4  

5)   Aatu Hartikainen                 SavonlRie                 4,62 +2,1  4,60 +0,7
     4,42   4,60   4,45   4,62   -      4,59  
     +0,4   +0,7   +2,0   +2,1          +0,9  

6)   Kalle Huttunen                   SavonlRie                 3,90 +1,7         
     3,90   3,30   -      -      -      -     
     +1,7   -0,1                              

 

T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Siiri Nyyssönen                  SavonlRie                 5,06Q -0,5         
     5,06   4,97   4,95   4,91   4,90   4,85  
     -0,5   -0,1   +0,0   +0,0   -0,4   +0,0  

2)   Milla Uitti                      ImU                       4,78Q +0,0         
     x      4,70   4,65   4,59   4,78   x     
     -0,4   -0,1   -0,1   +0,0   +0,0   -0,1  

3)   Nelli Anttonen                   ImU                       4,46Q -0,1         
     4,27   x      x      x      4,46   4,44  
     -0,3   -0,4   +0,0   +0,0   -0,1   +0,0  

4)   Helmi Laine                      SavonlRie                 4,46Q +0,0         
     x      4,33   4,24   3,64   4,24   4,46  
     -0,2   -0,1   +0,0   +0,0   -0,1   +0,0  

5)   Emmi Karjalainen                 MikkKV                    4,39Q +0,0         
     4,25   x      4,06   4,39   x      4,35  
     -0,3   +0,0   -0,1   +0,0   +0,0   +0,0  

6)   Emma Halonen                     SavonlRie                 4,37Q -0,3         
     4,37   4,23   4,06   4,23   4,26   4,32  
     -0,3   +0,0   +0,0   +0,0   -0,1   +0,0  

7)   Iida-Emilia Kaiponen             SavonlRie                 4,34Q +0,0         
     x      3,89   4,34   4,23   4,23   -     
     -0,4   -0,1   +0,0   +0,0   +0,0         

8)   Elle-Roosa Piispa                JuvU                      4,29Q +0,0         
     4,13   4,11   4,29   -      3,14   4,20  
     +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0  

9)   Heidi Tyrväinen                  SavonlRie                 4,05Q -0,1         
     3,89   4,05   4,01  
     -0,2   -0,1   +0,2  

10)  Venla Lehtonen                   NurmijYU                  4,01Q +0,1         
     x      3,15   4,01  
     -0,5   +0,0   +0,1  

     Anni Väkeväinen                  SavonlRie                 DNS              
     Erin Kainulainen                 SavonlRie                 DNS              


P15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Arttu Härkönen                   SavonlRie                 61,72            
     x      48,98  x      61,72  x      59,23 

2)   Juho Koponen                     VarkKV                    51,97            
     48,79  49,22  51,82  51,97  51,54  49,66 

3)   Pietari Ruuskanen                VarkKV                    48,92            
     45,86  x      48,92  x      41,61  x     

     Jooseppi Sallinen                SavonlRie                 DNS              


T15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Vilma Härkönen                   SavonlRie                 38,74            
     x      36,72  36,05  38,74  x      34,04 

 

N17 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,0
1)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 14,53            
2)   Neea Käyhkö                      SavonlRie                 15,09            
3)   Essi Vehmaa                      LappUM                    15,13            


M17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Jimi Huuho                       PyhäsU                    12,51 -0,4         
     x      12,39  12,51  12,17  x      12,20 
     +0,2   -0,2   -0,4   +0,2   +1,2   +0,9  

 

N17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Milla Pirkkalainen               SavonlRie                 11,91 +1,7         
     x      11,91  x      x      x      11,77 
     +0,7   +1,7   -1,1   +0,2   +1,0   +2,2  

2)   Riina Heikkonen                  LappUM                    11,59 +0,9         
     11,59  11,47  x      11,30  11,48  x     
     +0,9   -1,2   -0,6   +1,7   -0,2   +1,2  

3)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  10,18 -0,9         
     9,90   9,86   10,18  9,67   10,15  9,98  
     +1,1   -0,1   -0,9   +0,9   +0,9   +0,7  

 

N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Milla Pirkkalainen               SavonlRie                 11,69            
     -      -      11,16  11,68  11,69  11,64 

2)   Noora Laakso                     JuvU                      11,19            
     x      10,51  11,19  11,15  x      x     

3)   Eeva Laine                       LappUM                    10,11            
     x      x      10,11  x      x      x     

4)   Neea Käyhkö                      SavonlRie                 9,98             
     9,98   9,84   x      9,87   x      x     

5)   Janna Huuho                      PyhäsU                    9,95             
     9,55   9,63   9,95   9,46   x      9,04  

6)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  9,65             
     9,53   9,65   x      x      x      x     

 

N17 Moukari
Loppukilpailu
1)   Minttu Kovanen                   SavonlRie                 53,78            
     53,78  x      51,80  51,65  49,93  x     

2)   Eeva Laine                       LappUM                    44,94            
     44,15  x      x      x      x      44,94