Hippo-kisojen tulokset 4.6.

4.6.2019

P6 40m 1) Lauri Huoman 8,50, 2) Niklas Tunturila 8,60, 2) Jare Kosunen 8,60, 4) Seva Gulevich 8,80, 5) Kimi Turunen 8,90, 6) Riku Päykkönen 9,20, 6) Eelis Pulkkinen 9,20, 6) Oiva Parkkinen 9,20, 6) Jere Pennanen 9,20, 10) Miro Silvennoinen 9,30, 11) Alex Sykiäinen 9,40, 11) Jimi Kovanen 9,40, 13) Väinö Peippo 9,70, 13) Onni Huttu 9,70, 15) Olavi Puustinen9,90, 15) Jooa Tunturil 9,90, 17) Jiri Mehtonen 10,00, 18) Samu Jääskeläinen 10,10, 19) Aku Kurri 10,20, 20) Vili Kinnunen 10,30, 21) Daimon Comertoglu 10,40, 21) Tuukka Pekurinen10,40, 23) Aatu Verho 10,50, 23) Eemeli Mielikäinen 10,50, 25) Joose Hirvonen 10,80, 26) Teo Hämäläinen 11,00, 27) Jiri Malmstedt 12,00, 28) Sisu Bruun 12,40, Jesse Silvasti DNS, Miia Pennanen DNS, Joonatan Kero DNS, Rayen Pajunen DNS, Matias Karvinen DNS, Eino Puustinen DNS, Kasper Mäenpää DNS
Erä 1 1) Riku Päykkönen 9,20, 1) Eelis Pulkkinen 9,20, 3) Alex Sykiäinen 9,40, 4) Aku Kurri 10,20, 5) Aatu Verho 10,50, 5) Eemeli Mielikäinen 10,50, 7) Sisu Bruun 12,40, Jesse Silvasti DNS. Erä 2 1) Lauri Huoman 8,50, 2) Niklas Tunturila 8,60, 3) Kimi Turunen 8,90, 4) Jiri Mehtonen 10,00, 5) Samu Jääskeläinen 10,10, 6) Vili Kinnunen 10,30, Miia PennanenDNS, Joonatan Kero DNS. Erä 3 1) Jare Kosunen 8,60, 2) Oiva Parkkinen 9,20, 3) Joose Hirvonen 10,80, 4) Teo Hämäläinen 11,00, 5) Jiri Malmstedt 12,00, Rayen Pajunen DNS, Matias Karvinen DNS. Erä 4 1) Jere Pennanen 9,20, 2) Väinö Peippo 9,70, 3) Daimon Comertoglu 10,40, 3) Tuukka Pekurinen 10,40, Eino Puustinen DNS, Kasper Mäenpää DNS. Erä 5 1) Seva Gulevich 8,80, 2) Miro Silvennoinen 9,30, 3) Jimi Kovanen 9,40, 4) Onni Huttu 9,70, 5) Olavi Puustinen 9,90, 5) Jooa Tunturil 9,90.

P6 Pallonheitto 1) Seva Gulevich 10,92, 2) Timi Hämäläinen 10,55, 3) Emil Seppänen 10,43, 4) Vili Tuunanen 9,13, 5) Teo Hämäläinen 8,54, 6) Manu Miettinen 3,07, Kasper MäenpääDNS.

T6 40m 1) Loviisa Pulkkinen 7,20, 2) Aava Laulainen 8,00, 3) Essi Silvennoinen 8,10, 4) Vilma Myyryläinen 8,40, 5) Sofia Korhonen 8,50, 5) Vuokko Leinonen 8,50, 7) Nella Kajaus8,60, 8) Oona Myyryläinen 9,20, 8) Mila Kostamo 9,20, 10) Kristella Makkonen 9,30, 11) Aava Eilola 9,40, 12) Inka Ruotsalainen 9,50, 13) Hilma Kiviaho 9,70, 13) Nova Tiihonen 9,70, 15) Mila Pennanen 9,80, 16) Sara Holm 10,00, 17) Sofia Kosonnen 10,40, 17) Elsa Pylvänäinen 10,40, 19) Akviliina Kuittu 10,60, 19) Iina Hakkarainen 10,60, 21) Iitu Pulkkinen 10,70, 22) Ilona Paakkunainen 10,90, 23) Eevi Korhonen 11,20, 24) Lilja Takanen 11,50, 25) Iida Saastamoinen 12,70, 26) Aino Lipsanen 12,80, 27) Pihla Huupponen 13,20, Laura KupiainenDNS, Aino Lipsanen DNS, Minea Väisänen DNS, Ella Silvasti , Helmi Torpakko DNS, Eevi Jääskeläinen
Erä 1 1) Loviisa Pulkkinen 7,20, 2) Inka Ruotsalainen 9,50, 3) Sofia Kosonnen 10,40, 4) Akviliina Kuittu 10,60, 5) Iitu Pulkkinen 10,70, 6) Ilona Paakkunainen 10,90, 7) Lilja Takanen11,50, Laura Kupiainen DNS. Erä 2 1) Sofia Korhonen 8,50, 2) Nella Kajaus 8,60, 3) Iina Hakkarainen 10,60, 4) Iida Saastamoinen 12,70, 5) Pihla Huupponen 13,20, Aino LipsanenDNS, Minea Väisänen DNS, Ella Silvasti . Erä 3 1) Oona Myyryläinen 9,20, 1) Mila Kostamo 9,20, 3) Kristella Makkonen 9,30, 4) Eevi Korhonen 11,20, Helmi Torpakko DNS, Eevi Jääskeläinen . Erä 4 1) Essi Silvennoinen 8,10, 2) Vuokko Leinonen 8,50, 3) Hilma Kiviaho 9,70, 4) Sara Holm 10,00, 5) Aino Lipsanen 12,80. Erä 5 1) Aava Laulainen 8,00, 2) Vilma Myyryläinen 8,40, 3) Aava Eilola 9,40, 4) Nova Tiihonen 9,70, 5) Mila Pennanen 9,80, 6) Elsa Pylvänäinen 10,40.

T6 Pallonheitto 1) Sofia Koponen 11,50, 2) Liina Heinonen 8,60, 3) Sara Holm 6,54, 4) Nella Kemppinen 6,47, 5) Elena Pikkur 5,91, 6) Vilma Kivijärvi 5,74, 7) Beata Gruntkowski 5,49, 8) Iitu Pulkkinen 5,20, 9) Laura Kupiainen 4,88, 10) Saimi Mäkitalo 4,72, 11) Mimosa Hämäläinen 3,32, Elli Hytönen DNS.

P8 40m 1) Jiri Hytönen 7,66, 2) Leo Heiskanen 7,74, 3) Lenni Huttunen 7,75, 4) Oliver Viitanen 7,77, 5) Jimi Korhonen 7,78, 6) Eino Laakkonen 7,93, 6) Peetu Räsänen 7,93, 8) Kasper Makkonen 7,98, 9) Aatu Räsänen 8,07, 10) Eeka Seppänen 8,09, 11) Gleb Gulevich 8,11, 12) Eino Pylvänäinen 8,12, 13) Eetu Oittinen 8,17, 14) Timi Hämäläinen 8,65, 14) Onni Parkkinen 8,65, 16) Pekka Paukkonen 8,75, 17) Jasper Turtiainen 8,99, 18) Luukas Ryynänen 9,14, 19) Niilo Hakkarainen 9,15, 20) Mikael Karvinen 9,22, 21) Aapo Ruotsalainen9,25, 22) Yunus Yalcin 9,37, 23) Samuel Larinen 9,43, 24) Roni Ritola 9,82, 25) Akseli Malkki 9,84, 26) Niklas Huupponen 10,06, 27) Viljami Pöllänen 10,17, Roni Jääskeläinen DNS, Sisu Hyttinen DNS, Vili Tuunanen DNS
Erä 1 1) Jiri Hytönen 7,66, 2) Oliver Viitanen 7,77, 3) Eino Laakkonen 7,93, 4) Pekka Paukkonen 8,75, 5) Mikael Karvinen 9,22, 6) Aapo Ruotsalainen 9,25, 7) Akseli Malkki 9,84. Erä 21) Leo Heiskanen 7,74, 2) Peetu Räsänen 7,93, 3) Timi Hämäläinen 8,65, 4) Yunus Yalcin 9,37, 5) Viljami Pöllänen 10,17, Roni Jääskeläinen DNS, Sisu Hyttinen DNS. Erä 3 1) Kasper Makkonen 7,98, 2) Aatu Räsänen 8,07, 3) Gleb Gulevich 8,11, 4) Eino Pylvänäinen 8,12, 5) Onni Parkkinen 8,65, 6) Samuel Larinen 9,43, 7) Niklas Huupponen 10,06, Vili TuunanenDNS. Erä 4 1) Lenni Huttunen 7,75, 2) Jimi Korhonen 7,78, 3) Eeka Seppänen 8,09, 4) Eetu Oittinen 8,17, 5) Jasper Turtiainen 8,99, 6) Luukas Ryynänen 9,14, 7) Niilo Hakkarainen9,15, 8) Roni Ritola 9,82.

P8 Pituus 1) Oliver Viitanen 3,00, 2) Leo Heiskanen 2,95, 3) Kasper Makkonen 2,90, 4) Peetu Räsänen 2,78, 5) Jimi Korhonen 2,73, 6) Eino Laakkonen 2,69, 7) Aatu Räsänen 2,66, 8) Eino Pylvänäinen 2,64, 9) Lenni Huttunen 2,60, 10) Onni Parkkinen 2,58, 11) Gleb Gulevich 2,57, 12) Samuel Larinen 2,43, 13) Mikael Karvinen 2,35, 14) Niilo Hakkarainen 2,26, 15) Eeka Seppänen 2,23, 16) Yunus Yalcin 2,21, 17) Seva Gulevich 2,12, 18) Akseli Malkki 2,05, 19) Aapo Ruotsalainen 2,00, 20) Pekka Paukkonen 2,00, 21) Jasper Turtiainen 1,99, 22) Roni Ritala 1,84, 
 
T8 40m 1) Sofia Mikkonen 7,39, 2) Eevi Saksman 7,80, 3) Unna Heinonen 7,87, 4) Miida Hirvonen 8,02, 5) Eea Neuvonen 8,13, 6) Fanny Venäläinen 8,22, 7) Elina Ohtonen 8,26, 8) Oona Mustonen 8,43, 9) Helmi Kiviaho 8,65, 10) Almira Comertoglu 8,85, 11) Oona Silvasti 9,09, 12) Aada Siitonen 9,12, 13) Airi Ovaska 9,21, 14) Ella-Sofia Malinen 9,23, 15) Jasmin Nousiainen 9,31, 16) Veera Loikkanen 9,43, 17) Sanni Autio 9,68, 18) Heidi Eksymä 9,73, 19) Amanda Kosonen 9,85, 20) Helmi Pakarinen 9,89, 21) Sara Malmstedt 11,06, Vilma Myyryläinen DNS, Aava Laulainen DNS
Erä 1 1) Eea Neuvonen 8,13, 2) Fanny Venäläinen 8,22, 3) Aada Siitonen 9,12, 4) Veera Loikkanen 9,43, 5) Heidi Eksymä 9,73, 6) Helmi Pakarinen 9,89, Vilma Myyryläinen DNS. Erä 2 1) Sofia Mikkonen 7,39, 2) Eevi Saksman 7,80, 3) Unna Heinonen 7,87, 4) Oona Mustonen 8,43, 5) Airi Ovaska 9,21, 6) Ella-Sofia Malinen 9,23, 7) Jasmin Nousiainen 9,31, 8) Sara Malmstedt 11,06. Erä 3 1) Miida Hirvonen 8,02, 2) Elina Ohtonen 8,26, 3) Helmi Kiviaho 8,65, 4) Almira Comertoglu 8,85, 5) Oona Silvasti 9,09, 6) Sanni Autio 9,68, 7) Amanda Kosonen 9,85, Aava Laulainen DNS.

T8 Pituus 1) Sofia Mikkonen 3,29, 2) Eevi Saksman 3,09, 3) Elina Ohtonen 2,74, 4) Oona Mustonen 2,70, 5) Aada Siitonen 2,61, 6) Unna Heinonen 2,47, 7) Miida Hirvonen 2,33, 8) Amanda Kosonen 2,05, 9) Ella-Sofia Malinen 1,97, 10) Almira Comertoglu 1,94, 11) Helmi Pakarinen 1,78, 12) Minea Luukkainen 1,65, 13) Heidi Eksymä 1,53, Oona Silvasti DNS, Sanni Autio DNS.

T10 60m 1) Netta Paloheimo 9,86, 2) Anni Saksman 10,32, 3) Venla Ek 10,47, 4) Helmi Makkonen 10,70, 5) Ilona Immonen 10,79, 6) Kaisa Päykkönen 11,18, 7) Saana Vienola 11,49, 8) Maiju Silvennoinen 11,55, 9) Milla Kovanen 11,56, 10) Venla Malinen 11,57, 11) Ronja Kivijärvi 12,58
Erä 1 1) Anni Saksman 10,32, 2) Helmi Makkonen 10,70, 3) Kaisa Päykkönen 11,18, 4) Venla Malinen 11,57, 5) Ronja Kivijärvi 12,58. Erä 2 1) Netta Paloheimo 9,86, 2) Venla Ek10,47, 3) Ilona Immonen 10,79, 4) Saana Vienola 11,49, 5) Maiju Silvennoinen 11,55, 6) Milla Kovanen 11,56.

T10 Pituus 1) Netta Paloheimo 3,75, 2) Anni Saksman 3,40, 3) Ilona Immonen 3,21, 4) Helmi Makkonen 3,16, 5) Saana Vienola 3,03.

P10 60m 1) Joona Koponen 9,92, 2) Otto Oittinen 10,05, 3) Huugo Makkonen 10,26, 4) Niklas Pakarinen 10,68, 5) Mikael Hänninen 11,27, 6) Janne Kupiainen 11,80, Onni HuomanDNS.

P10 Pituus 1) Joona Koponen 3,82, 2) Otto Oittinen 3,21, 3) Mikael Hänninen 2,99, 4) Huugo Makkonen 2,95, 5) Janne Kupiainen 2,74, Onni Huoman DNS. 

P4 40m nurmikkojuoksu / osallistujat

Larinen Noel  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Hämäläinen Vertti  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
O'Leary Hugo  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Hyvönen Julius  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Siitonen Onni  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Mourujärvi Jesse  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Mäkitalo Torsti  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Bruun Vili  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Hyttinen Hugo  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Myyryläinen Eemi  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Iivo Puustinen  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Bruun Aleksi  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Lavander Matias  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Paunonen Niilo  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Rutanen Niklas  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Jääskeläinen Jaro  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Päykkönen Peetu  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Pöllänen Aatu  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Korhonen Jasper  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Karvinen Niklas  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Kuutti Eino  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Hämäläinen Onni  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Loikkanen Emil  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Räsänen Teemu  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Kero Kasperi  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Makkonen Eelis  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Ikonen Arttu  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Lipsanen Lauri  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Raninen Arvi  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Ruotsalainen Iivo  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Kuronen Petja  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Pennanen Jesse  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Pennanen Jere  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Pesonen Emil  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Korhonen Aamos  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Piironen Eeli  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Mielikäinen Akseli  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Silvasti Jesse  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Nyrhinen Noel  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Matikainen Niklas  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Ritola Arttu  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Kero  Joonatan  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Hyttinen Viljami  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Karvinen Niklas  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Turtia Jami  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Hägg Sede  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Kiviaho Sulo  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat
Puustinen Eino  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, pojat

T4 40m nurmikkojuoksu / osallistujat
Kostamo Ella  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Ryynänen Vilina  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Parviainen Sanni  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
O'Leary Mindy  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Hakkarainen Ilona  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Mäenpää Viola  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Luukkainen Aino  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Muttonen Emilia  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Palsa Eevi  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Bruun Viivi  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Ylönen Jessi  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Astikainen Lilian  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Tuunanen Maisa  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Haromo Hilma  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Päykkönen Moona  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Pellotsalo Melina  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Saramäki Hilma  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Juuti Jenna  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Seppä Kiia  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Price Emma  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Saksman Iina  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Kesälahti Vilma  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Mikkonen Minea  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Hämäläinen Hertta  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Pulkkinen Viia  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Ikonen Isla  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Ahonen Pihla  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Kainulainen Pauliina  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Puustinen Eden  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Elomaa Helmililja  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Mehtonen Juulia  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Pellotsalo Melina  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Saastamoinen Siiri  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Silvennoinen Aada  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Pulkkinen Verna  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Mielikäinen Ella  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Turunen Iida  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Mäenpää Viola  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Thil Matilda  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Saramäki Pihla  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Pulkkinen Viia  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Silvennoinen Aada  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Hytönen Elli  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Torpakko Helmi  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Pulkkinen Verna  Synt. 2015 tai myöh.: Juoksu 40 m, tytöt
Silvasti Ella   
Väinölä Minea   
Jääskeläinen Eevi   
Silvennoinen Aada   
Koistinen Mianna