Avoimien pm-hallien tulokset 2.2.

2.2.2020

M 60m
Loppukilpailu
1)   Joonas Liukkonen                 JuvU                      7,21             
3)   Rasmus Hiltunen                  SavR                      7,42             
2)   Santeri Vauhkonen                JouK                      7,42             
4)   Markus Rautio                    ImU                       7,45             
5)   Jimi Huuho                       PyhU                      7,96             

1)   Joonas Liukkonen                 JuvU                      7,21             
2)   Rasmus Hiltunen                  SavR                      7,42             
2)   Santeri Vauhkonen                JouK                      7,42             
4)   Markus Rautio                    ImU                       7,45             
5)   Jimi Huuho                       PyhU                      7,96             


Alkuerät
1)   Joonas Liukkonen                 JuvU                      7,20             
2)   Santeri Vauhkonen                JouK                      7,36             
3)   Markus Rautio                    ImU                       7,37             
4)   Rasmus Hiltunen                  SavR                      7,38             
5)   Jimi Huuho                       PyhU                      7,92             


N 60m
Loppukilpailu
1)   Niina Karttunen                  SavR                      7,75             
2)   Milla Pirkkalainen               SavR                      7,97             
3)   Nelli Anttonen                   ImU                       7,99             
4)   Hanna Siiskonen                  JoeK                      8,33             
5)   Tuula Penttinen                  PuumVi                    8,49             

1)   Niina Karttunen                  SavR                      7,75             
2)   Milla Pirkkalainen               SavR                      7,97             
3)   Nelli Anttonen                   ImU                       7,99             
4)   Hanna Siiskonen                  JoeK                      8,33             
5)   Tuula Penttinen                  PuumVi                    8,49             


Alkuerät erä 1
1)   Milla Pirkkalainen               SavR                      8,01             
1)   Nelli Anttonen                   ImU                       8,01             
3)   Riikka Pitkänen                  SavR                      8,45             
3)   Tuula Penttinen                  PuumVi                    8,45             

Alkuerät erä 2
1)   Niina Karttunen                  SavR                      7,84             
2)   Hanna Siiskonen                  JoeK                      8,40             
3)   Mimmi Ahonen                     PuuV                      8,48             


N 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Hilla Mikkilä                    ImU                       10,78            


M Korkeus
Loppukilpailu
1)   Oleg Lysakov                     SavR                      138              
     125    130    134    138    141   
     o      o      o      o      xxx   

 

N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Neea Käyhkö                      SavR                      170              
     161    164    170    173   
     o      o      xo     xxx   

2)   Milka Riiali                     ImU                       161              
     150    154    158    161    164   
     o      o      o      o      xxx   

3)   Anni Konnu                       ImU                       158              
     145    150    154    158    161   
     xo     xo     xo     xxo    xxx   

4)   Hilla Mikkilä                    ImU                       154              
     145    150    154    158   
     o      o      xxo    xxx   

5)   Essi Nurmela                     SavR                      130              
     130    135   
     o      xxx   

 

M Pituus
Loppukilpailu
1)   Konsta Kauppinen                 OrimJy                    6,66             
     x      6,66   6,30   6,47   6,29   x     
                                              

2)   Sisu Mikkilä                     ImU                       6,39             
     6,39   x      6,25   6,30   6,32   x     
                                              

3)   Jimi Huuho                       PyhU                      6,12             
     5,68   5,85   x      5,92   6,12   x     
                                              

4)   Lauri Honkanen                   ImU                       5,94             
     x      x      5,61   x      x      5,94  
                                              

5)   Martti Hyvärinen                 LappUM                    5,47             
     5,47   x      5,34   x      x      x     
                                              

     Väinö Ripatti                    SavonlRie                 NM               
     x      x      x      x      x      x     
                                              

 

N Pituus
Loppukilpailu
1)   Milla Pirkkalainen               SavR                      5,51             
     x      5,44   5,51   5,49   5,43   x     
                                              

2)   Riikka Pitkänen                  SavR                      5,17             
     5,12   5,09   5,02   4,90   5,17   5,13  
                                              

3)   Reetta Ryynänen                  JoeK                      4,96             
     x      4,77   x      4,72   4,91   4,96  
                                              

4)   Milla Uitti                      ImU                       4,83             
     4,78   4,70   4,83   4,64   4,82   4,73  
                                              

5)   Nelli Anttonen                   ImU                       4,78             
     4,78   4,76   x      x      x      -     
                                              

6)   Anniina Kuukka                   ImU                       4,72             
     x      x      4,40   4,55   4,72   x     
                                              

7)   Tiia Säde                        JoeK                      4,69             
     x      4,59   4,68   4,69   x      x     
                                              

8)   Saara Himanen                    JuvU                      4,33             
     4,17   4,33   x      4,28   -      -     
                                              

9)   Siiri Pirinen                    JuvU                      4,00             
     x      4,00   x     
                         

     Elisa Hilska                     LappUM                    DNS              
     Milja Mahlavuori                 LappUM                    DNS              


M Kuula
Loppukilpailu
1)   Panu Tirkkonen                   KeitKu                    16,39            
     16,39  16,36  16,21  16,21  x      16,36 

2)   Ville Halonen                    PyhU                      13,81            
     x      x      x      x      13,81  x     

3)   Esa Dufva                        MiKV                      9,63             
     9,51   x      x      9,63   9,41   9,23  

4)   Jarmo Matilainen                 MiKV                      8,89             
     7,89   8,89   8,80   x      8,79   x     

 

N Kuula
Loppukilpailu
1)   Henna Sallinen                   SavR                      14,22            
     13,37  13,91  13,55  13,71  14,22  13,49 

2)   Tiia Tirkkonen                   KeiK                      13,30            
     11,73  12,29  12,77  13,30  12,45  13,24 

3)   Milla Pirkkalainen               SavR                      11,32            
     11,11  11,32  -      -      -      -     

4)   Tuula Penttinen                  PuumVi                    10,49            
     10,49  x      x      x      x      x     

5)   Neea Käyhkö                      SavR                      9,36             
     8,72   8,83   9,36   8,93   8,73   -     

6)   Hilla Mikkilä                    ImU                       7,72             
     7,44   7,63   7,67   7,10   7,23   7,72  

 

P9 40m
Loppukilpailu
1)   Aatu Räsänen                     KerimU                    7,18             
2)   Peetu Räsänen                    KerimU                    7,39             
3)   Topias Äikäs                     MikkKV                    7,53             
4)   Oliver Viitanen                  KerimU                    7,65             
5)   Eino Tiainen                     KerimU                    7,66             


T9 40m
1)   Eevi Saksman                     SavR                      7,41             
2)   Seela Kallioinen                 MikkKV                    7,69             
3)   Tiia Mäensivu                    KngK                      7,77             
4)   Heidi Ruusuvuori                 LipT                      7,84             
5)   Netta Turunen                    JorU                      8,56             
6)   Maikki Räihä                     HauK                      9,35             
     Vuokko Kuronen                   JorU                      DNS              

Loppukilpailu erä 1
1)   Tiia Mäensivu                    KngK                      7,77             
2)   Netta Turunen                    JorU                      8,56             
3)   Maikki Räihä                     HauK                      9,35             

Loppukilpailu erä 2
1)   Eevi Saksman                     SavR                      7,41             
2)   Seela Kallioinen                 MikkKV                    7,69             
3)   Heidi Ruusuvuori                 LipT                      7,84             
     Vuokko Kuronen                   JorU                      DNS              


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Tomas Mäkinen                    LahdA                     3,38             
     3,38   x      3,21   3,12  
                                

2)   Topias Äikäs                     MikkKV                    3,18             
     2,90   3,18   2,89   2,94  
                                

3)   Oliver Viitanen                  KerimU                    3,07             
     3,01   3,07   2,94   2,94  
                                

4)   Aatu Räsänen                     KerimU                    2,95             
     2,90   2,94   2,95   2,94  
                                

5)   Eino Tiainen                     KerimU                    2,95             
     2,80   2,95   2,94   2,91  
                                

6)   Peetu Räsänen                    KerimU                    2,88             
     2,82   2,79   2,79   2,88  
                                

 

T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eevi Saksman                     SavR                      3,00             
     2,95   2,96   3,00   2,95  
                                

2)   Olivia Kaarto                    JoeK                      2,96             
     2,92   2,79   2,96   2,87  
                                

3)   Heidi Ruusuvuori                 LipT                      2,70             
     2,68   2,62   2,70   2,58  
                                

4)   Seela Kallioinen                 MikkKV                    2,65             
     2,65   2,60   2,55   x     
                                

5)   Netta Turunen                    JorU                      2,22             
     2,14   2,22   2,15   2,08  
                                

6)   Maikki Räihä                     HauK                      1,82             
     1,82   1,77   x      x     
                                

     Vuokko Kuronen                   JorU                      DNS              


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tomas Mäkinen                    LahdA                     6,70             
     6,32   6,63   6,43   6,70  

2)   Oliver Viitanen                  KerimU                    6,35             
     6,26   6,35   6,19   6,32  

3)   Eino Tiainen                     KerimU                    6,07             
     5,91   x      6,07   5,78  

 

T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Olivia Kaarto                    JoeK                      4,85             
     4,49   4,51   4,65   4,85  

2)   Eevi Saksman                     SavR                      4,20             
     3,58   4,11   3,95   4,20  

3)   Maikki Räihä                     HauK                      3,01             
     3,01   2,58   2,98   2,54  

4)   Netta Turunen                    JorU                      2,90             
     2,90   1,98   2,86   2,88  

 

P10 60m
Loppukilpailu
1)   Toivo Takanen                    JoeK                      8,75             
2)   Elmo Kutvonen                    SavR                      9,83             
3)   Veikko Suikki                    JuvU                      10,22            
4)   Viljami Laitinen                 PieksVe                   10,48            
5)   Vinski Räihä                     HaukivKi                  11,06            


T10 60m
1)   Tuuli Mäensivu                   KngK                      10,22            
2)   Julia Pirttijärvi                SavR                      10,46            
3)   Ilona Immonen                    SavonlRie                 10,64            
4)   Helmi Makkonen                   SavonlRie                 10,68            
5)   Martta Seppänen                  JorU                      10,72            
6)   Vilja Kuronen                    JorU                      10,86            
7)   Lotta Lindholm                   SavR                      11,31            
8)   Janna Turunen                    JorU                      11,40            
9)   Venla Malinen                    SavR                      11,42            
     Linda Laatikainen                HaukivKi                  DNS              

Loppukilpailu erä 1
1)   Julia Pirttijärvi                SavR                      10,46            
2)   Vilja Kuronen                    JorU                      10,86            
3)   Lotta Lindholm                   SavR                      11,31            
4)   Janna Turunen                    JorU                      11,40            
5)   Venla Malinen                    SavR                      11,42            

Loppukilpailu erä 2
1)   Tuuli Mäensivu                   KngK                      10,22            
2)   Ilona Immonen                    SavonlRie                 10,64            
3)   Helmi Makkonen                   SavonlRie                 10,68            
4)   Martta Seppänen                  JorU                      10,72            
     Linda Laatikainen                HaukivKi                  DNS              


P10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Toivo Takanen                    JoeK                      4,30             
     4,13   4,30   4,06   4,10  
                                

2)   Elmo Kutvonen                    SavR                      3,75             
     3,75   3,64   3,72   3,22  
                                

3)   Veikko Suikki                    JuvU                      3,44             
     3,33   3,25   3,23   3,44  
                                

4)   Viljami Laitinen                 PieksVe                   2,96             
     2,83   2,87   2,96   2,77  
                                

5)   Vinski Räihä                     HaukivKi                  2,81             
     2,81   2,65   2,77   2,75  
                                

 

T10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Tuuli Mäensivu                   KngK                      3,61             
     3,61   3,54   3,59   3,50  
                                

2)   Annika Sairanen                  SiilPo                    3,48             
     3,34   3,48   3,38   3,36  
                                

3)   Julia Pirttijärvi                SavR                      3,29             
     3,29   3,19   3,27   3,01  
                                

4)   Ilona Immonen                    SavonlRie                 3,23             
     3,23   3,07   3,17   2,87  
                                

5)   Vilja Kuronen                    JorU                      3,12             
     3,12   3,11   2,99   3,06  
                                

6)   Helmi Makkonen                   SavonlRie                 3,05             
     2,87   2,95   3,05   2,76  
                                

7)   Martta Seppänen                  JorU                      2,95             
     2,95   2,78   2,64   2,82  
                                

8)   Lotta Lindholm                   SavR                      2,90             
     2,82   2,83   2,79   2,90  
                                

9)   Venla Malinen                    SavR                      2,83             
     2,83   2,38   2,59   2,60  
                                

10)  Janna Turunen                    JorU                      2,35             
     2,35   2,24   2,23   x     
                                

     Linda Laatikainen                HaukivKi                  DNS              


P10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Veikko Suikki                    JuvU                      6,32             
     5,92   6,32   6,04   x     

2)   Jimi Romo                        KngK                      5,76             
     5,76   5,64   5,73   5,15  

3)   Viljami Laitinen                 PieksVe                   5,23             
     4,75   4,53   4,92   5,23  

4)   Vinski Räihä                     HaukivKi                  3,81             
     2,93   3,81   2,89   3,12  

 

T10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Lotta Lindholm                   SavR                      5,07             
     4,77   x      4,80   5,07  

2)   Annika Sairanen                  SiilPo                    4,87             
     4,58   4,51   4,87   4,82  

3)   Vilja Kuronen                    JorU                      4,75             
     4,12   4,52   x      4,75  

4)   Venla Malinen                    SavR                      4,68             
     4,56   4,68   4,65   4,63  

5)   Martta Seppänen                  JorU                      4,63             
     4,27   4,63   4,40   4,51  

6)   Janna Turunen                    JorU                      4,57             
     4,18   4,27   4,57   4,33  

7)   Ilona Immonen                    SavonlRie                 4,52             
     3,90   3,99   4,10   4,52  

8)   Helmi Makkonen                   SavonlRie                 3,98             
     3,59   3,93   3,63   3,98  

     Linda Laatikainen                HaukivKi                  DNS              


P11 60m
Loppukilpailu
1)   Luca Kainulainen                 SavR                      9,28             
2)   Otto Huttunen                    KerimU                    9,86             
3)   Iivari Tiihonen                  KngK                      10,46            


T11 60m
1)   Saga Kallioinen                  MikkKV                    9,32             
2)   Netta Paloheimo                  KerimU                    9,47             
3)   Iida Pekkalin                    JorU                      10,01            
4)   Vilma Ulvinen                    SavR                      10,04            
5)   Mette-Maria Kotilainen           LappUM                    10,88            
     Iida Salin                       HaukivKi                  DNS              

Loppukilpailu erä 1
1)   Iida Pekkalin                    JorU                      10,01            
2)   Vilma Ulvinen                    SavR                      10,04            
3)   Mette-Maria Kotilainen           LappUM                    10,88            

Loppukilpailu erä 2
1)   Saga Kallioinen                  MikkKV                    9,32             
2)   Netta Paloheimo                  KerimU                    9,47             
     Iida Salin                       HaukivKi                  DNS              


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Otto Huttunen                    KerimU                    117              
     95     100    105    110    114    117    120   
     o      o      xo     o      xxo    xo     xxx   

 

T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Saga Kallioinen                  MikkKV                    124              
     90     95     100    105    110    114    117    120    122    124    126   
     o      o      o      o      o      o      o      xxo    xo     xxo    xxx   

     Iida Salin                       HaukivKi                                   
     90    
     DNS   

 

P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Otto Huttunen                    KerimU                    7,33             
     7,33   6,93   6,83   7,27  

2)   Huugo Makkonen                   SavonlRie                 6,18             
     6,18   5,95   5,06   x     

 

T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Anni Saksman                     SavR                      5,76             
     5,76   5,65   5,44   x     

2)   Netta Paloheimo                  KerimU                    5,67             
     5,50   5,50   5,02   5,67  

3)   Iida Pekkalin                    JorU                      5,59             
     5,37   5,59   4,75   3,92  

 

P12 60m
Loppukilpailu
1)   Johannes Kääriö                  SavR                      9,34             
2)   Miska Anttonen                   ImU                       9,42             
3)   Roope Räsänen                    KerimU                    9,78             
4)   Konsta Räihä                     HaukivKi                  10,64            


T12 60m
1)   Inca Ikonen                      JorU                      8,90             
2)   Kiira Karttunen                  ImU                       8,97             
3)   Emma Könönen                     ImU                       9,19             
4)   Siiri Lindholm                   SavR                      9,45             
5)   Nelli Lötjönen                   KerimU                    9,47             
6)   Emilia Pirttijärvi               SavR                      9,54             
7)   Matilda Hatakka                  ImU                       9,85             
8)   Lilli Tiainen                    KerimU                    9,95             
9)   Veera Mutka                      SavR                      10,19            
     Sinja Ohra-Aho                   KngK                      DNS              
     Venla Juvonen                    SavR                      DNS              

Loppukilpailu erä 1
1)   Lilli Tiainen                    KerimU                    9,95             
2)   Veera Mutka                      SavR                      10,19            
     Sinja Ohra-Aho                   KngK                      DNS              

Loppukilpailu erä 2
1)   Siiri Lindholm                   SavR                      9,45             
2)   Emilia Pirttijärvi               SavR                      9,54             
3)   Matilda Hatakka                  ImU                       9,85             
     Venla Juvonen                    SavR                      DNS              

Loppukilpailu erä 3
1)   Inca Ikonen                      JorU                      8,90             
2)   Kiira Karttunen                  ImU                       8,97             
3)   Emma Könönen                     ImU                       9,19             
4)   Nelli Lötjönen                   KerimU                    9,47             


P12 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Ahti Suikki                      JuvU                      12,99            
2)   Väinö Kuronen                    JorU                      14,41            


T12 60m aidat
1)   Veera Pöyry                      MikkKV                    11,33            
2)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      11,59            
3)   Jasmin Huuho                     PyhU                      12,51            
4)   Lilli Tiainen                    KerimU                    14,17            
5)   Nelli Lötjönen                   KerimU                    14,66            
     Emma Könönen                     ImU                       DQ               

Loppukilpailu erä 1
1)   Lilli Tiainen                    KerimU                    14,17            
2)   Nelli Lötjönen                   KerimU                    14,66            
     Emma Könönen                     ImU                       DQ               

Loppukilpailu erä 2
1)   Veera Pöyry                      MikkKV                    11,33            
2)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      11,59            
3)   Jasmin Huuho                     PyhU                      12,51            


P12 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Miska Anttonen                   ImU                       128              
     100    105    110    114    117    120    122    124    126    128    130   
     o      o      o      o      o      xo     xo     o      o      xxo    x--   

2)   Konsta Räihä                     HaukivKi                  117              
     100    105    110    114    117    120   
     o      o      o      xxo    xxo    xxx   

3)   Väinö Kuronen                    JorU                      114              
     95     100    105    110    114    117   
     o      o      o      xxo    o      xxx   

 

T12 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Siiri Lindholm                   SavR                      130              
     105    110    115    120    125    130    134   
     o      o      o      o      o      o      xxx   

2)   Kiira Karttunen                  ImU                       130              
     95     100    105    110    115    120    125    130    134   
     o      o      o      o      xo     o      o      o      xxx   

3)   Emilia Pirttijärvi               SavR                      125              
     110    115    120    125    130   
     o      o      o      o      xxx   

4)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      125              
     100    105    110    115    120    125    130   
     o      o      o      o      o      xxo    xxx   

5)   Lilli Tiainen                    KerimU                    115              
     100    105    110    115    120   
     o      o      o      o      xxx   

6)   Pinja Lampinen                                             110              
     90     95     100    105    110    115   
     o      o      o      o      o      xxx   

7)   Matilda Hatakka                  ImU                       110              
     95     100    105    110    115   
     o      o      o      xo     xxx   

 

P12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ahti Suikki                      JuvU                      6,10             
     5,93   6,10   5,40   6,02  

2)   Väinö Kuronen                    JorU                      5,72             
     4,96   5,72   5,18   5,59  

3)   Konsta Räihä                     HaukivKi                  5,16             
     4,98   4,59   4,63   5,16  

 

T12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Veera Pöyry                      MikkKV                    8,73             
     7,20   8,13   8,53   8,73  

2)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      8,09             
     8,06   7,17   8,09   7,53  

3)   Lilli Tiainen                    KerimU                    7,77             
     7,54   7,77   7,40   7,64  

4)   Siiri Lindholm                   SavR                      7,16             
     6,95   6,41   7,16   6,55  

5)   Jasmin Huuho                     PyhU                      7,03             
     6,59   7,03   6,73   6,85  

6)   Emma Könönen                     ImU                       6,94             
     5,68   6,39   6,94   6,91  

 

P13 60m
Loppukilpailu
1)   Lenni Paloheimo                  KerimU                    9,23             


T13 60m
1)   Silja Kallioinen                 MikkKV                    8,71             
2)   Ella-Sofia Kaiponen              SavonlRie                 8,74             
3)   Sara Kyllönen                    LappUM                    8,94             
4)   Peppi Seppänen                   KerimU                    9,18             
5)   Sini Pekkalin                    JorU                      9,21             
6)   Matilda Seppänen                 JorU                      9,24             
7)   Elina Ruusuvuori                 LipTai                    9,29             
8)   Hanna Mustonen                                             9,37             
9)   Erika Pellinen                   ImU                       9,45             
10)  Veera Niittymäki                 SavR                      10,00            

Loppukilpailu erä 1
1)   Peppi Seppänen                   KerimU                    9,18             
2)   Elina Ruusuvuori                 LipTai                    9,29             
3)   Hanna Mustonen                                             9,37             
4)   Erika Pellinen                   ImU                       9,45             
5)   Veera Niittymäki                 SavR                      10,00            

Loppukilpailu erä 2
1)   Silja Kallioinen                 MikkKV                    8,71             
2)   Ella-Sofia Kaiponen              SavonlRie                 8,74             
3)   Sara Kyllönen                    LappUM                    8,94             
4)   Sini Pekkalin                    JorU                      9,21             
5)   Matilda Seppänen                 JorU                      9,24             


P13 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Lenni Paloheimo                  KerimU                    11,29            


T13 60m aidat
1)   Sara Kyllönen                    LappUM                    10,39            
2)   Silja Kallioinen                 MikkKV                    10,44            
3)   Ella-Sofia Kaiponen              SavonlRie                 10,56            
4)   Hanna Mustonen                                             11,40            
5)   Elina Ruusuvuori                 LipTai                    12,00            
6)   Peppi Seppänen                   KerimU                    12,12            

Loppukilpailu erä 1
1)   Ella-Sofia Kaiponen              SavonlRie                 10,56            
2)   Hanna Mustonen                                             11,40            
3)   Peppi Seppänen                   KerimU                    12,12            

Loppukilpailu erä 2
1)   Sara Kyllönen                    LappUM                    10,39            
2)   Silja Kallioinen                 MikkKV                    10,44            
3)   Elina Ruusuvuori                 LipTai                    12,00            


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Erika Pellinen                   ImU                       144              
     120    125    130    134    138    141    144    146   
     o      o      o      o      xxo    o      o      xxx   

2)   Hanna Mustonen                                             141              
     125    130    134    138    141    144   
     o      o      o      xo     xo     xxx   

3)   Sonja Liimatta                   SavR                      138              
     125    130    134    138    141   
     o      xo     o      xxo    xxx   

4)   Silja Kallioinen                 MikkKV                    134              
     115    120    125    130    134    138   
     o      o      o      o      xo     xxx   

 

T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sonja Liimatta                   SavR                      7,73             
     x      7,72   6,90   7,73  

2)   Veera Niittymäki                 SavR                      7,31             
     7,09   7,18   6,91   7,31  

3)   Matilda Seppänen                 JorU                      6,98             
     6,22   6,81   6,58   6,98  

4)   Sini Pekkalin                    JorU                      6,55             
     6,48   6,46   6,54   6,55  

 

P15 60m
1)   Santtu Rautio                    KerimU                    8,22             
2)   Aapo Turtiainen                  KemU                      8,56             
3)   Niko Tiihonen                    SavR                      8,58             
4)   Juuso Tiihonen                   KngK                      8,86             
5)   Oleg Lysakov                     SavR                      9,19             
     Soini Ripatti                    SavR                      DNS              
     Kasperi Vehmaa                   LappUM                    DNS              

Loppukilpailu erä 1
1)   Niko Tiihonen                    SavR                      8,58             
2)   Oleg Lysakov                     SavR                      9,19             
     Soini Ripatti                    SavR                      DNS              

Loppukilpailu erä 2
1)   Santtu Rautio                    KerimU                    8,22             
2)   Aapo Turtiainen                  KemU                      8,56             
3)   Juuso Tiihonen                   KngK                      8,86             
     Kasperi Vehmaa                   LappUM                    DNS              


T15 60m
1)   Aada Heiskanen                   SavR                      8,13             
2)   Olivia Panhelainen               JoeK                      8,37             
3)   Suvi Vehomäki                    SU41                      8,39             
4)   Venla Savolainen                 ImU                       8,43             
5)   Neea Nissinen                    IisVi                     8,64             
6)   Senni Ohra-Aho                   KngK                      8,65             
7)   Jonna Romo                       KngK                      8,68             
8)   Tytti Repo                       LappUM                    8,69             
9)   Sofia Kokko                      MikkKV                    8,70             
10)  Iines Peltonen                   LappUM                    8,73             
11)  Aada Äikäs                       MikkKV                    8,77             
12)  Mette Voutilainen                SavR                      8,84             
13)  Janna Hämäläinen                 SU41                      8,99             
13)  Moona Malinen                    KerimU                    8,99             
15)  Olena Salmenkivi                 SavR                      9,08             
16)  Essi Nurmela                     SavR                      9,18             
17)  Peppi-Lotta Kotilainen           LappUM                    9,36             
     Piitu Lampilehto                 SU41                      DNS              

Loppukilpailu erä 1
1)   Olena Salmenkivi                 SavR                      9,08             
2)   Peppi-Lotta Kotilainen           LappUM                    9,36             
     Piitu Lampilehto                 SU41                      DNS              

Loppukilpailu erä 2
1)   Jonna Romo                       KngK                      8,68             
2)   Mette Voutilainen                SavR                      8,84             
3)   Janna Hämäläinen                 SU41                      8,99             
3)   Moona Malinen                    KerimU                    8,99             
5)   Essi Nurmela                     SavR                      9,18             

Loppukilpailu erä 3
1)   Neea Nissinen                    IisVi                     8,64             
2)   Tytti Repo                       LappUM                    8,69             
3)   Sofia Kokko                      MikkKV                    8,70             
4)   Iines Peltonen                   LappUM                    8,73             
5)   Aada Äikäs                       MikkKV                    8,77             

Loppukilpailu erä 4
1)   Aada Heiskanen                   SavR                      8,13             
2)   Olivia Panhelainen               JoeK                      8,37             
3)   Suvi Vehomäki                    SU41                      8,39             
4)   Venla Savolainen                 ImU                       8,43             
5)   Senni Ohra-Aho                   KngK                      8,65             


P15 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Kasperi Vehmaa                   LappUM                    8,26             
2)   Aatu Hartikainen                 SavR                      9,20             
3)   Aleksi Hilska                    LappUM                    9,45             


T15 60m aidat
1)   Meeri Riiali                     ImU                       9,31             
2)   Anne-Karin Kilkki                LappUM                    9,76             
3)   Jonna Romo                       KngK                      9,80             
4)   Aada Heiskanen                   SavR                      9,84             
5)   Aada Äikäs                       MikkKV                    10,37            
6)   Sofia Kokko                      MikkKV                    10,82            
7)   Olivia Panhelainen               JoeK                      10,87            

Loppukilpailu erä 1
1)   Jonna Romo                       KngK                      9,80             
2)   Olivia Panhelainen               JoeK                      10,87            

Loppukilpailu erä 2
1)   Anne-Karin Kilkki                LappUM                    9,76             
2)   Sofia Kokko                      MikkKV                    10,82            

Loppukilpailu erä 3
1)   Meeri Riiali                     ImU                       9,31             
2)   Aada Heiskanen                   SavR                      9,84             
3)   Aada Äikäs                       MikkKV                    10,37            


P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kasperi Vehmaa                   LappUM                    6,10             
     6,09   x      x      x      6,10   x     
                                              

2)   Aatu Hartikainen                 SavR                      5,52             
     5,43   x      5,23   x      x      5,52  
                                              

3)   Soini Ripatti                    SavR                      4,08             
     3,94   3,79   x      3,91   4,08   3,69  
                                              

     Aleksi Hilska                    LappUM                    NM               
     x      x      x      x      x      x     
                                              

     Luca Kainulainen                 SavR                      DNS              


T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Meeri Riiali                     ImU                       5,21             
     5,14   x      5,21   5,10   x      x     
                                              

2)   Anne-Karin Kilkki                LappUM                    4,90             
     4,90   x      4,79   4,18   x      4,65  
                                              

3)   Aada Äikäs                       MikkKV                    4,87             
     4,65   4,75   4,70   4,78   4,87   4,59  
                                              

4)   Jonna Romo                       KngK                      4,78             
     4,64   4,50   4,69   3,49   4,78   x     
                                              

5)   Sofia Kokko                      MikkKV                    4,63             
     4,35   4,51   4,63   4,41   x      x     
                                              

6)   Iines Peltonen                   LappUM                    4,61             
     4,50   4,55   4,43   4,43   4,61   4,56  
                                              

7)   Neea Nissinen                    IisVi                     4,59             
     4,25   4,53   4,59   4,46   4,59   x     
                                              

8)   Senni Ohra-Aho                   KngK                      4,58             
     4,51   4,48   4,44   x      4,58   4,56  
                                              

9)   Tytti Repo                       LappUM                    4,46             
     4,32   4,46   4,43  
                         

10)  Olivia Panhelainen               JoeK                      4,36             
     4,36   x      4,26  
                         

11)  Suvi Vehomäki                    SU41                      4,25             
     4,25   4,06   4,14  
                         

12)  Essi Nurmela                     SavR                      4,25             
     4,25   x      x     
                         

13)  Moona Malinen                    KerimU                    4,14             
     4,14   3,90   x     
                         

14)  Senja Ojalainen                  ImU                       3,97             
     3,75   3,97   3,87  
                         

15)  Peppi-Lotta Kotilainen           LappUM                    3,38             
     x      3,24   3,38  
                         

     Sinja Ohra-Aho                   KngK                      DNS              
     Veera Pöyry                      MikkKV                    4,13             
     4,13   4,13   x     
                         

     Venla Juvonen                    SavR                      DNS              


P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Niko Tiihonen                    SavR                      10,18            
     10,18  9,70   9,26   9,91   x      9,66  

2)   Isko Kovanen                     JoeK                      9,50             
     8,68   9,49   9,36   9,50   9,21   9,17  

3)   Aapo Turtiainen                  KemU                      8,68             
     8,42   x      8,63   8,46   8,68   x     

     Aleksi Hilska                    LappUM                    DNS              
     Soini Ripatti                    SavR                      DNS              


T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Senni Ohra-Aho                   KngK                      10,30            
     9,97   9,93   x      10,30  9,53   x     

2)   Vilma Härkönen                   SavR                      9,90             
     9,27   9,90   x      9,50   9,61   9,68  

3)   Eveliina Sairanen                SiilPo                    8,51             
     7,99   8,48   7,64   8,44   8,51   7,63  

4)   Anne-Karin Kilkki                LappUM                    7,77             
     7,77   7,28   6,84   6,49   7,32   7,06  

5)   Senja Ojalainen                  ImU                       7,10             
     6,38   6,60   6,61   7,10   6,46   6,65  

 

M17 60m
1)   Jarmo Eromäki                    HaukivKi                  7,26             
2)   Lauri Honkanen                   ImU                       7,55             
3)   Sisu Mikkilä                     ImU                       7,63             
4)   Miki Likander                    EspT                      7,66             
5)   Martti Hyvärinen                 LappUM                    7,91             
6)   Arttu Härkönen                   SavR                      7,99             

Loppukilpailu erä 1
1)   Miki Likander                    EspT                      7,66             
2)   Martti Hyvärinen                 LappUM                    7,91             
3)   Arttu Härkönen                   SavR                      7,99             

Loppukilpailu erä 2
1)   Jarmo Eromäki                    HaukivKi                  7,26             
2)   Lauri Honkanen                   ImU                       7,55             
3)   Sisu Mikkilä                     ImU                       7,63             


N17 60m
1)   Aino Venäläinen                  ImU                       8,38             
2)   Tiia Säde                        JoeK                      8,45             
3)   Milla Uitti                      ImU                       8,62             
4)   Saara Himanen                    JuvU                      8,65             
5)   Emma Halonen                     SavR                      8,70             
6)   Heidi Tyrväinen                  SavR                      8,72             
7)   Anni Konnu                       ImU                       8,74             
7)   Amanda Asikainen                 MiKV                      8,74             
9)   Nelli Paloheimo                  KerimU                    8,75             
9)   Aava Kipinä                      JoensKa                   8,75             
11)  Anniina Kuukka                   ImU                       8,88             
11)  Siiri Pirinen                    JuvU                      8,88             

Loppukilpailu erä 1
1)   Anni Konnu                       ImU                       8,74             
2)   Nelli Paloheimo                  KerimU                    8,75             
3)   Anniina Kuukka                   ImU                       8,88             

Loppukilpailu erä 2
1)   Milla Uitti                      ImU                       8,62             
2)   Heidi Tyrväinen                  SavR                      8,72             
3)   Aava Kipinä                      JoensKa                   8,75             
4)   Siiri Pirinen                    JuvU                      8,88             

Loppukilpailu erä 3
1)   Aino Venäläinen                  ImU                       8,38             
2)   Tiia Säde                        JoeK                      8,45             
3)   Saara Himanen                    JuvU                      8,65             
4)   Emma Halonen                     SavR                      8,70             
5)   Amanda Asikainen                 MiKV                      8,74             


M17 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Väinö Ripatti                    SavonlRie                 9,32             


N17 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Reetta Ryynänen                  JoeK                      9,62             
2)   Elisa Hilska                     LappUM                    9,83             
     Milja Mahlavuori                 LappUM                    DNS              


M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Arttu Härkönen                   SavR                      16,14            
     15,84  14,96  15,29  14,47  16,14  15,38 

2)   Veeti Hietalahti                 SavR                      10,82            
     10,75  10,36  10,46  x      10,82  10,44 

3)   Jarmo Eromäki                    HaukivKi                  9,03             
     8,67   9,03   8,50   8,33   8,57   -     

4)   Martti Hyvärinen                 LappUM                    8,52             
     8,15   8,52   8,43   x      7,47   7,18  

 

N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Janna Huuho                      PyhU                      11,48            
     11,27  11,18  11,48  11,14  10,89  11,16 

2)   Aava Kipinä                      JoensKa                   9,51             
     8,99   8,81   8,14   7,93   8,80   9,51  

3)   Reetta Ryynänen                  JoeK                      9,43             
     8,72   8,85   8,88   9,13   9,27   9,43  

 

M19 Kuula
Loppukilpailu
1)   Eero Virtanen                    ImU                       15,72            
     x      13,89  x      x      15,72  x     

2)   Joonas Pulkkinen                 RistU                     13,12            
     x      13,12  x      12,29  x      x