Seuramme 100-vuotisjuhlissa palkitut...

16.12.2008

Kiitämme kaikkia seuraamme huomionosoituksilla muistaneita yhteistyökumppaneita sekä kaikkia entisiä sekä nykyisiä seuralaisiamme! Savonlinnan Riennon 100-vuotisjuhlissa jaettiin huomionosoituksia seuraaville ansioituneille rientolaisille...

Savonlinnan Riennon 100-vuotisjuhlissa jaettiin huomionosoituksia seuraaville ansioituneille rientolaisille:

Opetusministeriön antamat Liikuntakulttuurin ja urheilun ansiomitalit kullatuin ristein:

Orvo Paatero, Teuvo Jäntti, Vesa Kutvonen sekä Suvi Kokko

Ansiomitalit:

Kaija Laitinen-Tanhuamäki, Matti Laamanen, Ilkka Särkkä, Pekka Kuutti, Toivo Juutilainen sekä Pekka Uotinen

 

Etelä-Savon Liikunta ry:n antamat ansiomerkit:

Kultainen ansiomerkki:

Asko Eerikäinen, Eero Pöllänen, Olli Ruuskanen, Olli Teijonmaa sekä Matti Tanhuamäki

Hopeinen ansiomerkki:

Tuula Juutilainen, Joona Jäntti, Sampsa Kokko, Kirsi Mikkonen, Jukka Oikari, Eija Särkkä sekä Ville Vepsäläinen

Pronssinen ansiomerkki:

Anna-Mari Karvinen, Veli-Matti Levänen, Kirsi Makkonen, Markku Muhonen, Jaana Rautio-Teijonmaa, Eeva Teijonmaa sekä Merja Tolin

 

Riennon uudet kunniajäsenet:

Vesä Kutvonen, Heikki Laurikainen, Orvo Paatero, Erkki Rakkolainen, Asko Ruuskanen, Maija Sorjonen, Ville Taavitsainen sekä Reino Vepsäläinen

 

Savonlinnan Riento ry:n kauden 2008 palkitut:

 

Paras urheilija:             Juuso Teijonmaa

Paras naisurheilija:       Hannele Kuutti

Vuoden kilpailija:           Janna Oikari

Paras tulos:                   Pauliina Laamanen

Paras poikajuniori:         Jari Turtiainen

Paras tyttöjuniori:          Johanna Teijonmaa

Eniten A-luokkia              Netta Myllynen

Vuoden tulokas:              Jonna Monto

Vuoden kehittyjä:            Suvi-Tuuli Kinanen

Vuoden juniorikilpailija:    Pihla Hokkanen

Vuoden urheilukoululainen: Johanna Sairanen

Vuoden yllättäjä: N17v 3 X 800m viestijoukkue:

Jonna Monto, Suvi-Tuuli Kinanen ja Pihla Hokkanen 

Yu-koulujen tsempparit: Elli-Noora Karvinen, Nea Löytynoja, Masi ja Sami Virta

Vuoden Rientolainen:      Antti Eerikäinen

Vuoden valmentaja:        Henri Kokkonen

Vuoden toimitsija:            Perhe Myllynen

Vuoden tsemppari:           Emilia Karvinen

Vuoden yhteistyökumppani: Osuuskauppa Suur-Savo ABC

Vuoden kiertäjä:                Erkki Rakkolainen

 

SVUL Suur-Savon stipendit saivat Juuso Teijonmaa sekä Janna Oikari. Lisäksi seuramme sai koulutusstipendin ja kiertopokaalin.

 

Etelä-Savon yleisurheilu ry ojensi pokaalin Erkki Rakkolaiselle aktiivisesta osanotosta kunniakierrokselle.