Kesän viimeisen ABC-kilpailu tulokset 30.8.2011

3.9.2011

Katso tulokset. Kiitos kaikille kuluneesta kesästä! Syyskauden harjoitusryhmistä tietoa näillä Riennon sivuilla. Kaikki rohkeasti mukaan!

M 3000m: 1. Joni Jäntti SaRi 9.21,55. 

M22 200m: 1. Andrei Montonen JuVU 25,89.

M22 korkeus: 1. Andrei Montonen JuVU 170.

P14 800m: 1. Jari Turtiainen SaRi 2.40,78.

P14 korkeus: 1. Jari Turtiainen SaRi 150.

P10 200m: 1. Severi Niittymäki SaRi 35,43, 2. Lauri Tossavainen SaRi 35,57.

P10 800m: 1. Lauri Tossavainen SaRi 3.22,48, 2. Severi Niittymäki SaRi 3.25, 85. 

P10 korkeus: 1. Severi Niittymäki SaRi 100.

P10 keihäs: 1. Lauri Tossavainen SaRi 9.36.

P8 60m: 1. Miska Käyhkö SaRi 10,20, 2. Jooseppi Sallinen SaRi 10,69, 3. Arttu Härkönen SaRi 10,77.

P8 800m:1. Miska Käyhkö SaRi 3.02,59, 2. Jooseppi Sallinen SaRi 3.29,65.

P8 korkeus: 1. Miska Käyhkö SaRi 105.

P8 keihäs (400g) : 1. Jooseppi Sallinen SaRi 15.57.

P8 junnukeihäs: 1. Arttu Härkönen SaRi 15.13. 

T15 60m : 1. Pinja Horppu SaRi 8,42 (+1,2).

T15 800m: 1. Pinja Horppu SaRi 2.44,66. 

T13 60m: 1. Johanna Sairanen SaRi 9,08  (+1,2).

T13 200m (+1,4): 1. Henna Sallinen SaRi 30,83, 2. Ella Puurtinen SaRi 33,57.

T13 korkeus: 1. Ella Puurtinen SaRi 120.

T13 keihäs: 1. Henna Sallinen SaRi 26.94.

T12 200m: 1. Ellinoora Karvinen SaRi 28,84, 2. Nea Löytynoja SaRi 34,41.

T12 korkeus: 1. Ellinoora Karvinen SaRi 131, 2. Nea Löytynoja SaRi 115.
T

11 200m: 1. Riikka Pitkänen SaRi 33,34.

T11 korkeus: 1. Sandra-Sofia Kosonen SaRi 126.

T10 200m: 1. Janika Pulkkinen SaRi 34,10, 2. Anastasia Larionova SaRi 38,54, 3. Annukka Salo SaRi 51,34.

T10 800m: 1. Janika Pulkkinen SaRi 3.07,31, 2. Netta Karjalainen SaRi 3.24,33.

T10 korkeus: 1. Janika Pulkkinen SaRi 115, 2. Netta Karjalainen SaRi 105. 

T10 keihäs: 1. Anastasia Larionova SaRi 12.04, 2. Annukka Salo SaRi 9.52. 

T9 200m: 1. Ella Kainulainen SaJy 33,80, 2. Neea Käyhkö SaRi 34,73. 

T9 800m: 1. Ella Kainulainen SaJy 2.54,62.

T9 korkeus: 1. Neea Käyhkö SaRi 123.

T9 keihäs: 1. Ella Kainulainen SaJy 13.01.

T8 60m: 1. Saara Niittymäki SaRi 11,00, 2. Jessica Halonen SaRi 11,05, 3. Eevi-Inkeri Tossavainen SaRi 11,61.

T8 800m: 1. Jessica Halonen SaRi 3.17,61, 2. Saara Niittymäki SaRi 3.31,18,3. Eevi-Inkeri Tossavainen SaRi 3.38,60.

T8 juniorikeihäs: 1. Jessica Halonen SaRi 10.70. 

T8  turbokeihäs: 1. Saara Niittymäki SaRi 9.79, 2. Eevi-Inkeri Tossavainen SaRi 6.99.

T7 60m: 1. Erin Kainulainen SaJy 11,99, 2. Iida-Emilia Kaiponen SaRi 12,28.

T7 800m:1. Erin Kainulainen SaJy 3.34,09.

T7 juniorikeihäs:1. Iida-Emilia Kaiponen SaRi 6.11, 2. Erin Kainulainen SaJy 5.69.

T6 60m: 1. Aino-Maria Tossavainen SaRi 13,25. 

T6 800m: 1. Aino-Maria Tossavainen 4.05,20.

T6 juniorikeihäs: 1. Aino-Maria Tossavainen SaRi 4.40.

T5 60m: 1. Vilma Härkönen SaRi 11,57.

T5 800m: 1. Vilma Härkönen SaRi 4.32,73.

T5 juniorikeihäs: 1. Vilma Härkönen SaRi 5.75. 

T4 60m: 1. Ella-Sofia Kaiponen SaRi 12,11, 2. Veera Niittymäki SaRi 17,31.

T4 juniorikeihäs: 1. Ella-Sofia Kaiponen SaRi 4.84, 2. Veera Niittymäki SaRi 3.65.
 
 
Teuvo Jäntti/Savonlinnan Riento