Lajikohtainen aikataulu
Kisojen alustava aikataulu
(Huom! Juoksujen aikataulu voi aikaistua loppuillan osalta sitä mukaa, mikäli 100m välieriä ja 800m alkueriä jää aikataulusta pois)
Perjantai 9.8.
13.00 N16 100m alkuerät
13.00 M17 moukari
13.25 N17 100m alkuerät
13.45 N16 pituus karsinta
13.50 M16 100m alkuerät
14.10 M17 100m alkuerät
14.30 M16 seiväs
14.45 M16 moukari
14.45 N16 400m alkuerät
15.05 N17 400m alkuerät
15.25 M16 400m alkuerät
15.40 N17 pituus karsinta
15.45 M17 400m alkuerät
16.20 N16 3000m
16.40 N17 3000m
17.00 N17 kiekko
17.00 M16 3000m
17.10 M16 pituus karsinta
17.20 M17 3000m
17.50 N16 100m välierät
18.00 M17 seiväs
18.00 N17 100m välierät
18.10 M16 100m välierät
18.20 M17 100m välierät
18.45 N16 400m finaali
18.53 N17 400m finaali
19.00 N16 kiekko
19.01 M16 400m finaali
19.05 M17 pituus karsinta
19.09 M17 400m finaali
19.30 N16 100m finaali
19.37 N17 100m finaali
19.44 M16 100m finaali
19.51 M17 100m finaali
20.10 N16 800m alkuerät
20.25 N17 800m alkuerät
20.40 M16 800m alkuerät
20.55 M17 800m alkuerät
Lauantai 10.8.
10.00 N17 moukari
10.00 N16 pituus finaali
10.10 M16 korkeus
11.20 M17 110m aj alkuerät
11.30 N17 pituus finaali
11.35 M16 110m aj alkuerät
12.00 N16 moukari
12.10 M17 korkeus
12.15 N16 100m aj alkuerät
12.35 N17 100m aj alkuerät
13.00 N17 kuula
13.10 N16 ja N17 3000m kävely
13.15 M16 pituus finaali
13.35 M16 ja M17 3000m kävely
14.15 N16 800m finaali
14.25 N17 800m finaali
14.30 N16 korkeus
14.35 M16 800m finaali
14.45 M17 pituus finaali
14.45 M17 800m finaali
15.00 M16 kiekko
15.15 N16 100m aj finaali
15.22 N17 100m aj finaali
15.30 N16 kuula
15.40 M16 110m aj finaali
15.47 M17 110m aj finaali
16.15 N16 2000m ej
16.25 N16 3-loikka karsinta
16.30 N17 2000m ej
16.50 N17 korkeus
16.50 M16 2000m ej
17.00 M17 kiekko finaali
17.05 M17 2000m ej
17.30 M16 200m alkuerät
17.50 M17 200m alkuerät
18.00 N17 3-loikka karsinta
18.10 N16 200m alkuerät
18.40 N17 200m alkuerät
19.10 M16 3-loikka karsinta
20.10 M17 3-loikka karsinta
Sunnuntai 11.8.
10.00 M17 200m välierät
10.00 M17 3-loikka finaali
10.00 N17 keihäs
10.15 M16 200m välierät
10.30 N16 200m välierät
10.45 N16 seiväs
10.45 N17 200m välierät
11.00 M17 kuula
11.15 N16 1500m
11.25 N16 keihäs
11.30 M16 3-loikka finaali
11.30 N17 1500m
11.45 M16 1500m
12.00 M17 1500m
12.50 M16 kuula
13.00 N16 3-loikka finaali
13.00 N16 400m aj
13.05 M17 keihäs
13.20 N17 400m aj
13.40 M16 400m aj
13.45 N17 seiväs
14.00 M17 400m aj
14.35 N17 3-loikka finaali
14.45 M16 keihäs
15.00 M16 200m finaali
15.10 M17 200m finaali
15.20 N16 200m finaali
15.30 N17 200m finaali