Katuviestin tulokset 2012

16.5.2012

Savonlinnan Katuviesti 8.5.2012

09.05.2012 09:46

Miehet kilpasarja

(Sija, Nimi, Ero)

 

1. Savonlinnan Riento 07:39,2

 

Miehet puulaaki

(Sija, Nimi, Ero)

1 EP Sport-Dream Team 05:10,1

2 Rantasalmen Urhot 05:16,9 0:06,8

3 Tanhuvaaran huippupojat 05:21,0 0:10,9

4 Jyryn nopsakintut 05:42,2 0:32,1

5 Päveriketti 06:00,9 0:50,8

6 Juvolan koulun vanhemmat 06:11,7 1:01,6

7 Turvatiimi Savonlinna 06:12,4 1:02,3

8 Rantasalmen Ukot 06:27,1 1:17,0

9 ensiapu miehet 06:37,2 1:27,1

10 Kyrönsalmen pässit 06:48,3 1:38,2

11 Savonlinnan Riento 07:20,1 2:10,0

12 olutseura pata 91 07:57,6 2:47,5

 

Miehet lukio + muut oppil

(Sija, Nimi, Ero)

1 Kerimäen Lukio 05:22,6

2 Lyseon Isku Jääkiekko 1 05:24,4 0:01,8

3 Lyseon Isku Säbä II 05:44,5 0:21,9

4 Taikkarin pojat 05:53,9 0:31,3

5 SKO 1 Savonlinna krist.opisto 06:02,6 0:40,0

6 SKO 2 Savonlinnan krist.opisto 06:45,0 1:22,4

 

Miehet yläaste

(Sija, Nimi, Ero)

1 Mertala 8-9 05:14,3

2 Kivelän koulun kasit L-virta 05:23,1 0:08,8

3 Kerimäen yläaste 9 lk 05:42,0 0:27,7

4 Mertala 9 C/D 05:46,7 0:32,4

5 8 lk 06:08,0 0:53,7

6 Mertala 7 D/E 06:14,3 1:00,0

7 Mertala 8 C/D 06:18,4 1:04,1

8 Mertala 7A 07:11,3 1:57,0

9 Mertala 7 B/C 07:11,4 1:57,1

 

Naiset kilpasarja

(Sija, Nimi, Ero)

1 Savonlinnan Riento 1 05:44,5

2 Savonlinnan Riento 2 05:57,2 0:12,7

3 Savonlinnan Riento 3 06:14,8 0:30,3

 

Naiset puulaaki

(Sija, Nimi, Ero)

1 Jumppapirkot Tanhuvaara 06:04,6

2 Savonlinnan Riento 4 06:57,8 0:53,2

3 Operative Girls 07:03,1 0:58,5

4 Savonlinnan Taitoluistelijat 07:14,2 1:09,6

5 Savonlinnan Riento 5 07:31,4 1:26,8

6 Lande Leidit 07:31,6 1:27,0

7 Savonlinnan Riento 6 07:34,4 1:29,8

8 Anun ja Niinan juoksukoulu 07:40,5 1:35,9

9 Terveyssisaret 08:02,2 1:57,6

10 Savonlinnan Riento 7 08:03,7 1:59,1

11 ensiapu naiset 08:16,7 2:12,1

12 Anttolan koulun oppil. äidit 08:20,8 2:16,2

13 S-linnan seudun Ekonomit ry 08:54,0 2:49,4

14 A-GRILLI 09:49,9 3:45,3

15 Alppimamas 10:36,0 4:31,4

 

Naiset lukio+ muut oppilaitokset

(Sija, Nimi, Ero)

1 Parikkalan lukio 06:15,9

2 Lyseon Iskuttaret I 06:21,7 0:05,8

3 Kerimäen lukion kakkoset 06:23,1 0:07,2

4 Taikkarin tytöt 2 06:51,5 0:35,6

5 Lyseon Iskuttaret Lentis 06:52,9 0:37,0

6 Lyseon Iskuttaret Koris 07:10,8 0:54,9

7 Salajalat 07:11,4 0:55,5

8 Taikkarin tytöt 1 07:14,5 0:58,6

9 Moovit 11:43,7 5:27,8

 

Naiset yläsaste

(Sija, Nimi, Ero)

1 Sulkavan sukkelat 06:31,0

2 Kerimäen yläaste 9 lk 06:32,4 0:01,4

3 Mertala 9 A 06:32,6 0:01,6

4 Kirjolan koulu Parikkala 06:35,8 0:04,8

5 Punkaharjun koulu naiset 7-9lk 06:38,1 0:07,1

6 Norssin tiikerit 06:49,5 0:18,5

7 Team Teho 06:55,5 0:24,5

8 Mertala 8 B/A 07:01,5 0:30,5

9 Kerimäen yläaste 8 lk B 07:08,6 0:37,6

10 Talvisalon 7 CA 07:09,5 0:38,5

11 Kerimäen yläaste 8 lk A 07:09,8 0:38,8

12 Mertala 8 A/B 07:19,9 0:48,9

13 Mertala 7B/D/E 07:20,8 0:49,8

14 Mertala 7A 07:21,4 0:50,4

 

Ala-asteet 1-3 lk

(Sija, Nimi, Tulos, Ero)

1 Kulennoinen 1 04:30,5

2 Nojanmaa 4 04:33,6 0:03,1

3 Juvolan vauhti valkeat 04:43,2 0:12,7

4 Pihlajaniemen koulu 2 lk 04:45,8 0:15,3

5 Nojanmaa 5 04:48,0 0:17,5

6 Rantasalon ala-aste 2-3 lk 04:50,8 0:20,3

7 Anttolan koulu 2-3 lk tytöt 04:52,8 0:22,3

8 Kellarpellon koulu / 3 a 04:59,2 0:28,7

9 Enonkoski Tigers 05:00,7 0:30,2

10 Mertalan koulu 3 A 05:05,8 0:35,3

11 Kulennoinen 2 05:06,6 0:36,1

12 Anttolan koulu 3 lk pojat 05:10,5 0:40,0

13 Pihlajaniemen koulu 3 lk 05:15,4 0:44,9

14 Norssin vipeltäjät 05:17,3 0:46,8

15 Norssin maantiekiitäjät 05:20,0 0:49,5

16 RU:n tytöt 05:20,6 0:50,1

17 Nojanmaa 3 05:32,8 1:02,3

18 Nojanmaa 2 05:33,9 1:03,4

19 Anttolan koulu 3 lk tytöt 05:35,8 1:05,3

20 Kellarpellon koulu 3 b 05:47,9 1:17,4

21 Nojanmaa 1 07:03,6 2:33,1

 

Ala-aste 4-6 luokat

(Sija, Nimi, Tulos, Ero)

1 Alapihankoulu Leppävirta 03:57,6

2 Enonkoski 5-6 I 04:04,7 0:07,1

3 Mertalan koulu 4A5A 04:13,9 0:16,3

4 Mertalan koulu 6A I 04:20,1 0:22,5

5 Kulennoinen I 04:21,2 0:23,6

6 Nojanmaa 7 04:21,3 0:23,7

7 Louhen tytöt 04:22,1 0:24,5

8 Osikonmäki 5-6 lk Ranyasalmi 04:22,1 0:24,5

9 Norssin nopiat 04:23,9 0:26,3

10 Juvolan värit vauhdissa 04:26,0 0:28,4

11 Anttolan koulu 6 lk 04:27,3 0:29,7

12 Rantasalo 5 lk Rantasalmi 04:28,7 0:31,1

13 Nojanmaa 6 04:30,9 0:33,3

14 Pihlajaniemi 5 lk tytöt 04:31,2 0:33,6

15 Pihlajaniemi 5 lk pojat 04:32,0 0:34,4

16 Kellarpellon koulu 4b 04:32,9 0:35,3

17 Nojanmaa 3 04:33,7 0:36,1

18 Pihlajaniemi 4 lk pojat 04:34,0 0:36,4

19 Nojanmaa 2 04:35,7 0:38,1

20 Mertalan koulu 6 AB pojat 04:37,1 0:39,5

21 Mertalan koulu 6A 2 04:38,0 0:40,4

22 Talvisalo 6AB tytöt 04:39,5 0:41,9

23 Norssin pojat 04:42,1 0:44,5

24 Anttolan koulu 5 lk pojat 04:44,7 0:47,1

25 Talvisalo 6D tytöt 04:45,1 0:47,5

26 Talvisalo 6A tytöt 04:46,4 0:48,8

27 Pihlajaniemi 5 lk 04:47,3 0:49,7

28 Talvisalo 6C tytöt 04:48,4 0:50,8

29 Enonkoski 5-6 II 04:48,7 0:51,1

30 Anttolan koulu 4-5 lk tytöt 04:49,3 0:51,7

31 Enonkoski Wolves 04:51,8 0:54,2

32 Kellarpellon koulu 4a 04:52,4 0:54,8

33 Nojanmaa 5 04:58,9 1:01,3

34 Enonkoski 5-6 III 05:01,2 1:03,6

35 Nojanmaa 1 05:01,4 1:03,8

36 Nojanmaa 8 05:02,2 1:04,6

37 Kulennoinen II 05:06,0 1:08,4

38 Nojanmaa 9 05:06,1 1:08,5

39 Norssin vauhtimummot 05:12,3 1:14,7

40 Nojanmaa 4 05:16,9 1:19,3

41 Pihlajaniemi 4 lk 05:19,1 1:21,5

42 Kellarpellon koulu 5a 05:22,1 1:24,5

43 Kulennoinen IV 05:38,6 1:41,0

44 Kulennoinen III 06:12,0 2:14,4