Rientolaisten tuloskatsaus 18.-26.5.2013

27.5.2013

Leppävirta, kansalliset 18.-19.5.2013

1) Taru Laitinen N 1500m 5.12,80 (ennätys)
1) Henna Sallinen N17 kuula 12,09 (A-luokka N17,T15)
1) Annika Luukkainen N17 keihäs 32,77
1) Annika Luukkainen N17 korkeus 145
1) Annika Luukkainen N17 100m aj 17,83 (+0,2)
2) Henna Sallinen N17 pituus 4,72 (+0,5)
3) Annika Luukkainen N17 pituus 4,62 (+0,6)
3) Annika Luukkainen N17 kuula 9,38


Mikkeli, avoimet aluekilpailut 20.5.2013 (ennätyksen tehneet mainittu)

Petra-Sofia Laakso T14 100m 13,37 (-1,1, A-luokka T15,T14)
Petra-Sofia Laakso T14 200m 28,14 (+0.2)
Iida Mäkelä T14 100m 13,72 (-1,1)
Iida Mäkelä T14 200m 28,48 (+0,2)
Iida Mäkelä T14 pituus 4,68 (+0,8)
Henni Rinkinen T13 100m 14,11 (-1,1)
Henni Rinkinen T13 200m 29,41 (-1.2)
Riikka Pitkänen T13 100m 14,80 (-1,1)
Riikka Pitkänen T13 200m 30,10 (-1,2)
Netta Karjalainen T12 100m 14,63 (+0,9)
Netta Karjalainen T12 kiekko 16,60


Lappeenranta, Marskin kisat 22.5.2013

1) Joni Jäntti M 3000m 9.12,83
1) Tanja Kokkonen T11 60m 9,28 (-3,4)


Vierumäki, KLL:n valtakunnalliset maastot 23.5.2013

1) Ella Kainulainen T11 1,5km
2) Reetta Joronen T13 2,25km


Haukivuori, 9-15-vuotiaiden maastohuipentuma 25.5.2013

1) Reetta Joronen T13 1,8km 6.30
1) Ella Kainulainen T11 1,8km 6.54
1) Eevi-Inkeri Tossavainen T10 850m 3.17
1) Erin Kainulainen T9 850m 3.26
2) Liisi Vatanen T12 1,8km 7.52
3) Saara Niittymäki T10 850m 3.34
3) Aino-Maria Tossavainen T9 850m 3.45


Kuopio, Hannes Junior Games 25.-26.5.2013

1) Ellinoora Karvinen T15 80m aj 12,21 (-0,3) (ennätys, A-luokka T15,T14)
1) Ellinoora Karvinen T15 300m 43,71 (ennätys, A-luokka T15,T14)
1) Petra-Sofia Laakso T15 300m aj 48,58 (ennätys, A-luokka T15,T14)
1) Janika Pulkkinen T13 60m aj 10,36 (-0.6) (ennätys, A-luokka T13,T12)
1) Severi Kosonen P15 100m 11,94 (+0,1) (ennätys, A-luokka)
1) Sandra-Sofia Kosonen T13 pituus 4,60 (+0,2) (ennätys, A-luokka)
1) Neea Käyhkö T11 korkeus 143 (=ennätys, A-luokka, T13,T12,T11)
1) Henna Sallinen T15 kuula 12,72 (A-luokka N17,T15,T14)
1) Ellinoora Karvinen T15 pituus 5,12 (-2,0) (A-luokka T15,T14)
1) Neea Käyhkö T11 pituus 4,22 (A-luokka)
2) Petra-Sofia Laakso T15 80m aj 12,55 (-0,3) (ennätys, A-luokka T15,T14)
2) Henna Sallinen N17 kuula 12,56 (A-luokka N17,T15)
2) Sandra-Sofia Kosonen T13 60m aj 10,49 (-0,6) (A-luokka)
2) Sandra-Sofia Kosonen T13 1000m 3.17,46 (A-luokka)
2) Henni Rinkinen T13 pituus 4,45 (-1,3)
3) Rosa Silvennoinen T13 keihäs 30,09 (ennätys, A-luokka T13,T12)
3) Jooseppi Sallinen P11 kuula 6,76 (ennätys)
3) Janika Pulkkinen T13 pituus 4,20 (-0,4) (ennätys)
3) Jooseppi Sallinen P11 keihäs 21,67 (ennätys)
3) Henni Rinkinen T13 60m 8,83 (-0,2)
3) Venla Naapuri T13 60m aj 11,08 (-0,6)
3) Henna Sallinen T15 korkeus 145
... 4) Iida Mäkelä T15 300m 45,51 (ennätys)
... 4) Neea Käyhkö T11 keihäs 19,00 (ennätys)
... 5) Jooseppi Sallinen P11 1000m 4.02,57 (ennätys)
... 7) Henna Sallinen T15 80m 13,31 (-0,4) (ennätys)
... 7) Venla Naapuri T13 1000m 3.33,31 (ennätys)
... 7) Venla Naapuri T13 kuula 7,13 (ennätys)
... 8) Iida Mäkelä T15 80m aj 13,85 (-0,4) (ennätys)
... 8) Iida Mäkelä T15 100m 13,68 (-1,4) (ennätys)
... 9) Liisi Vatanen T13 korkeus 120 (=ennätys)
... 10) Iida Mäkelä T15 keihäs 20,46 (ennätys)


Kuopio, Hannes Games 26.5.2013

2) Henna Sallinen (T15) N kuula 11,10 (ennätys, A-luokka N19,N17)
2) Joni Jäntti M 1500m 4.11,59
2) Pihla Hokkanen N 3000m 10.44,46


Hyvinkää, kansalliset moniottelut 25.-26.5.2013

11) Annika Luukkainen N17 7-ottelu 3656 (ennätys)
(17,88/+2,8, 150, 9,90, 28,37/+2,7, 4,41/+3,6, 30,78, 2.45,41)


Punkaharju, aluekilpailut 26.5.2013 (ennätyksen tehneet mainittu)

Severi Niittymäki P12 kuula 5,86
Severi Niittymäki P12 kiekko 20,05
Tanja Kokkonen T11 kiekko 20,68 (A-luokka)
Jessica Halonen T10 kiekko 14,55
Saara Niittymäki T10 kiekko 11,09