Tuloskatsaus 5.-22.8.2013

23.8.2013

Savonlinna, 9-15-vuotiaiden viestihuipentuma 6.8.2013

1) P15 4x100 m Riento 51,07 (Severi Kosonen Heppu Malmstedt Jeppe Malmstedt Erno Mehtonen)
1) P15 4x800 m Riento 10.48,84 (Heppu Malmstedt Severi Kosonen Jeppe Malmstedt Erno Mehtonen)
1) P11 4x50m Riento 31,48 (Miska Käyhkö Arttu Härkönen Jooseppi Sallinen Hessu Malmstedt)
1) P11 4x600m Riento 8.43,39 (Hessu Malmstedt Arttu Härkönen Jooseppi Sallinen Miska Käyhkö)
1) T15 4x80 m aj Riento 55,00 (Jannika Paajanen Johanna Sairanen Henna Sallinen Iida Mäkelä) 
1) T13 4x100 m Riento 1 54,02 (Netta Karjalainen Henni Rinkinen Venla Naapuri Janika Pulkkinen)
1) T13 4x600 m Riento 1 7.17,55 (Aliisa Luukkainen Henni Rinkinen Venla Naapuri Reetta Joronen) (piiriennätys)
1) T13 4x60 m aj Riento 1 41,65 (Janika Pulkkinen Netta Karjalainen Aliisa Luukkainen Henni Rinkinen) (piiriennätys)
1) T11 4x50m Riento 1 30,19 (Ella Kainulainen Neea Käyhkö Iida Kokkonen Tanja Kokkonen)
1) T11 4x600m Riento 1 8.07,26 (Neea Käyhkö Jessica Halonen Tanja Kokkonen Ella Kainulainen) (piiriennätys)
1) T9 4x400m Riento 1 5.47,90 (Anni Silvennoinen Siiri Nyyssönen Aino-Maria Tossavainen Erin Kainulainen) 
2) T13 4x100m Riento 2 55,29 (Aliisa Luukkainen Reetta Joronen Riikka Pitkänen Etti Mehtonen)
2) P13 4x600m Riento 8.02,49 (Joel Kiema Olli Nyyssönen Lauri Tossavainen Severi Niittymäki)
2) P9 4x400 m Riento 6.37,27 (Simeon Mutikainen Lenni Paloheimo Soini Ripatti Joona Hartikainen)
2) T15 4x100 m Riento 52,96 (Linda Kilpeläinen Johanna Sairanen Iida Mäkelä Henna Sallinen)
2) T13 4x600m Riento 2 8.19,62 (Riikka Pitkänen, Netta Karjalainen Etti Mehtonen Liisi Vatanen)
2) T13 4x60m aj Riento 2 43,48 (Venla Naapuri Rosa Silvennoinen Etti Mehtonen Reetta Joronen)
2) T11 4x50m Riento 2 32,58 (Maija Tiainen Saara Niittymäki Jessica Halonen Eevi-Inkeri Tossavainen)
2) T11 4x600m Riento 2 8.50,26 (Eevi-Inkeri Tossavainen Iida Kokkonen Saara Niittymäki Maija Tiainen)
2) T11 4x600m Riento 2 6.05,22 (Iida-Emilia Kaiponen Vilma Härkönen Nelli Paloheimo Aava Karttunen)
2) P/T9 8x40m sekaviesti Riento 1 58,2 (Erin Kainulainen Anni Silvennoinen Vilma Härkönen Helmi Laine Aino-Maria Tossavainen Iida-Emilia Kaiponen Simeon Mutikainen Siiri Nyyssönen)
3) P13 4x100m Riento 59,03 (Lauri Tossavainen Severi Niittymäki Olli Nyyssönen Joel Kiema)
3) T13 4x100m Riento 3 59,99 (Liisi Vatanen Rosa Silvennoinen Roosa Rissanen Minja Suhonen)

Lapinlahti, Pohjois-Savon 9-15-vuotiaiden piirihuipentuma 10.-11.8.2013 (kilpailun ulkopuolella)

Aliisa Luukkainen T13 60m aj 10,36 (-1,2) (ennätys, A-luokka)
Henna Sallinen T15 kuula 12,82 (A-luokka T15,N17)
Henna Sallinen T15 kiekko 33,29 (A-luokka)
Henna Sallinen T15 3-loikka 10,08 (+0,8) (A-luokka)
Henna Sallinen T15 pituus 4,90 (+0,6) (A-luokka)
Petra-Sofia Laakso T14 300m aj 48,53 (A-luokka)
Petra-Sofia Laakso T14 80m aj 12,39 (-0,4) (A-luokka)
Aliisa Luukkainen T13 200m 29,53 (+1,1) (ennätys)

Mikkeli, aluekilpailut 12.8.2013 (ennätyksen ja/tai A-luokan tehneet mainittu)

Reetta Joronen T13 2000m 6.56,22 (ennätys, A-luokka T14,T15)
Ella Kainulainen (11v.) T13 2000m 7.24,41 (ennätys, A-luokka T14,T15)
Iida Mäkelä T15 200m 28,11 (0,0) (ennätys)
Venla Naapuri T13 keihäs 17,94 (ennätys)
Erin Kainulainen T9 1000m 3.54,16 (A-luokka)

Vantaa, kansalliset kilpailut 12.8.2013

2) Antti Tanhuamäki M 110m aj 16,49 (-0,1) (ennätys)

Imatra, Vattenfall-seuracup 13.8.2013 (kilpailun ulkopuolella)

Henna Sallinen T15 kuula 13,13 (A-luokka T15,N17)
Henna Sallinen N17 100m aj 16,34 (+1,0) (ennätys)

Kerimäki, KeU-cup 14.8.2013 (ennätyksen ja/tai A-luokan tehneet mainittu)

Arttu Härkönen P10 kuula 7,56 (A-luokka)
Henna Sallinen T15 kuula 11,91 (A-luokka)
Maija Tiainen T10 kuula 6,19 (ennätys)
Maija Tiainen T10 pituus 3,58 (ennätys)
Eevi-Inkeri Tossavainen T10 kuula 5,38 (ennätys)

Savonlinna, ABC-kilpailut 15.8.2013 (ennätyksen ja/tai A-luokan tehneet mainittu)

Henna Sallinen T15 kiekko 38,72 (ennätys, A-luokka, piiriennätys)
Reetta Joronen T13 1000m 3.04,66 (ennätys, A-luokka, piiriennätys T13,T14,T15,N17)
Venla Naapuri T13 1000m 3.24,38 (A-luokka, ennätys)
Neea Käyhkö T11 kiekko 21,07 (ennätys, A-luokka)
Maija Tiainen T11 1000m 3.49,89 (ennätys, A-luokka T10)
Jooseppi Sallinen P11 kiekko 19,36 (A-luokka P10)
Arttu Härkönen P11 kiekko 22,32 (A-luokka P10)
Petra-Sofia Laakso T15 300m 44,84 (A-luokka T14)
Iida Mäkelä T15 300m 45,49 (A-luokka T14)
Sandra-Sofia Kosonen T13 200m 28,26 (+1,0) (A-luokka)
Ella Kainulainen T11 1000m 3.27,66 (A-luokka T11,T12)
Eveliina Huttunen N17 1000m 3.11,62 (ennätys)
Lauri Tossavainen P13 200m 31,49 (+0,8) (ennätys)
Severi Niittymäki P13 200m 32,16 (+0,8) (ennätys)
Severi Niittymäki P13 kiekko 21,21 (ennätys)
Jooseppi Sallinen P11 60m 9,90 (+0,9) (ennätys)
Eero Tissari P9 60m 9,85 (+0,5) (ennätys)
Etti Mehtonen T13 200m 29,91 (+1,0) (ennätys)
Riikka Pitkänen T13 200m 29,97 (+1,0) (ennätys)
Roosa Rissanen T13 kiekko 12,39 (ennätys)
Liisi Vatanen T13 1000m 3.43,98 (ennätys)
Etti Mehtonen T13 1000m 3.56,66 (ennätys)
Eevi-Inkeri Tossavainen T11 60m 9,89 (+0,9) (ennätys)
Ella Kainulainen T11 kiekko 15,75 (ennätys)
Saara Niittymäki T11 kiekko 14,76 (ennätys)
Jasmiina Siekkinen T11 kiekko 11,91 (ennätys)
Neea Käyhkö T11 1000m 3.43,15 (ennätys)
Siiri Nyyssönen T9 60m 10,10 (+1,9) (ennätys)
Anni Silvennoinen T9 60m 10,95 (+1,9) (ennätys)
Iida-Emilia Kaiponen T9 60m 11,12 (+1,9) (ennätys)
Milla Lepistö T9 60m 11,76 (+1,9) (ennätys)
Aava Karttunen T9 60m 12,12 (+1,9) (ennätys)
Nelli Paloheimo T9 60m 10,15 (+0,5) (ennätys)
Erin Kainulainen T9 60m 10,59 (+0,5) (ennätys)
Netta Lötjönen T9 60m 11,16 (+0,5) (ennätys)
Aino-Maria Tossavainen T9 60m 11,45 (+0,5) (ennätys)
Anni Silvennoinen T9 kiekko 10,81 (ennätys)
Iida-Emilia Kaiponen T9 kiekko 9,33 (ennätys)
Erin Kainulainen T9 1000m 3.56,16 (A-luokka)
Siiri Nyyssönen T9 1000m 4.11,92 (ennätys)
Milla Lepistö T9 1000m 4.43,52 (ennätys)

Asikkala, Vääksyn kv. moniottelut 17.8.2013

1) Henna Sallinen N17 kuula 13,05 (A-luokka T15,N17)