Piirihuipentumien molempien päivien tulokset

2.8.2017

P9 40m
1)   Jose Kankkunen                   KangasnKa                 6,91             
2)   Juho Tonteri                     MikkKV                    6,96             
3)   Ahti Suikki                      JuvU                      7,37             
4)   Johannes Kääriö                  SulkU                     7,47             
5)   Lenni Natunen                    JorU                      7,55             
6)   Huugo Makkonen                   SavonlRie                 7,56             
7)   Väinö Kuronen                    JorU                      7,75             
8)   Onni Lång                        HirvensU                  8,36             
9)   Leo Hämäläinen                   SavonlRie                 8,38             
10)  Jooa Kantanen                    JuvU                      8,41             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,5
1)   Jose Kankkunen                   KangasnKa                 6,91             
2)   Juho Tonteri                     MikkKV                    6,96             
3)   Väinö Kuronen                    JorU                      7,75             
4)   Onni Lång                        HirvensU                  8,36             
5)   Jooa Kantanen                    JuvU                      8,41             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,7
1)   Ahti Suikki                      JuvU                      7,37             
2)   Johannes Kääriö                  SulkU                     7,47             
3)   Lenni Natunen                    JorU                      7,55             
4)   Huugo Makkonen                   SavonlRie                 7,56             
5)   Leo Hämäläinen                   SavonlRie                 8,38             


T9 40m
1)   Veera Pöyry                      MikkKV                    6,81             
2)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      7,21             
3)   Netta Paloheimo                  KerimU                    7,27             
4)   Siiri Lindholm                   SavonlRie                 7,40             
5)   Ilona Toivola                    MikkKV                    7,54             
6)   Eevi Holma                       JorU                      7,61             
7)   Anni Saksman                     SavonlRie                 7,70             
8)   Lilli Tiainen                    KerimU                    7,73             
9)   Iida Nurmela                     SavonlRie                 7,86             
10)  Erika Kämppi                     HirvensU                  7,93             
11)  Kristiina Pesonen                MäntyhVi                  7,94             
12)  Martta Huttunen                  SavonlRie                 8,26             
13)  Aamu Palhomaa                    HirvensU                  8,31             
14)  Silja Valtola                    MikkKV                    8,41             
15)  Ella Ikäheimonen                 SavonlRie                 8,51             
16)  Alisa Ikäheimonen                SavonlRie                 8,65             
     Emma Puustinen                   SavonlRie                 DNS              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,6
1)   Ilona Toivola                    MikkKV                    7,54             
2)   Anni Saksman                     SavonlRie                 7,70             
3)   Erika Kämppi                     HirvensU                  7,93             
4)   Kristiina Pesonen                MäntyhVi                  7,94             
5)   Martta Huttunen                  SavonlRie                 8,26             
     Emma Puustinen                   SavonlRie                 DNS              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,7
1)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      7,21             
2)   Iida Nurmela                     SavonlRie                 7,86             
3)   Aamu Palhomaa                    HirvensU                  8,31             
4)   Ella Ikäheimonen                 SavonlRie                 8,51             
5)   Alisa Ikäheimonen                SavonlRie                 8,65             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +1,7
1)   Veera Pöyry                      MikkKV                    6,81             
2)   Netta Paloheimo                  KerimU                    7,27             
3)   Siiri Lindholm                   SavonlRie                 7,40             
4)   Eevi Holma                       JorU                      7,61             
5)   Lilli Tiainen                    KerimU                    7,73             
6)   Silja Valtola                    MikkKV                    8,41             


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Jose Kankkunen                   KangasnKa                 3.52,48          
2)   Ahti Suikki                      JuvU                      3.52,92          
3)   Johannes Kääriö                  SulkU                     4.11,13          
4)   Jooa Kantanen                    JuvU                      5.14,73          


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Silja Valtola                    MikkKV                    4.02,21          
2)   Eevi Holma                       JorU                      4.11,37          
3)   Netta Paloheimo                  KerimU                    4.12,08          
4)   Ilona Toivola                    MikkKV                    4.17,59          
5)   Siiri Lindholm                   SavonlRie                 4.21,08          
6)   Lilli Tiainen                    KerimU                    4.23,54          
7)   Kristiina Pesonen                MäntyhVi                  4.25,62          
8)   Iida Nurmela                     SavonlRie                 4.36,52          
9)   Erika Kämppi                     HirvensU                  4.44,04          
10)  Aamu Palhomaa                    HirvensU                  4.47,31          
     Martta Huttunen                  SavonlRie                 DNS              


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Lenni Natunen                    JorU                      103              
     82     85     88     91     94     97     100    103    106   
     o      o      o      xo     xo     o      xxo    xxo    xxx   

2)   Ahti Suikki                      JuvU                      97               
     76     79     82     85     88     91     94     97     100   
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxx   

3)   Väinö Kuronen                    JorU                      94               
     79     82     85     88     91     94     97    
     o      xo     o      o      o      o      xxx   

4)   Juho Tonteri                     MikkKV                    94               
     82     85     88     91     94     97    
     o      o      o      o      xo     xxx   

5)   Huugo Makkonen                   SavonlRie                 91               
     76     79     82     85     88     91     94    
     o      o      o      o      o      o      xxx   

6)   Onni Lång                        HirvensU                  85               
     76     79     82     85     88    
     o      o      o      o      xxx   

7)   Leo Hämäläinen                   SavonlRie                 79               
     76     79     82    
     xo     xo     xxx   

 

T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Veera Pöyry                      MikkKV                    115              
     85     88     91     94     97     100    103    106    109    112    115    118   
     o      o      o      o      o      o      o      o      o      o      o      x-    

2)   Lilli Tiainen                    KerimU                    106              
     85     88     91     94     97     100    103    106    109   
     o      -      o      o      o      o      xo     xxo    xxx   

3)   Siiri Lindholm                   SavonlRie                 100              
     79     82     85     88     91     94     97     100    103   
     o      o      o      o      xxo    o      xxo    o      xxx   

4)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      100              
     88     91     94     97     100    103   
     o      o      o      o      xo     xxx   

5)   Iida Nurmela                     SavonlRie                 88               
     82     85     88     91    
     o      xxo    o      xxx   

6)   Alisa Ikäheimonen                SavonlRie                 82               
     79     82     85    
     o      xo     xxx   

7)   Anni Saksman                     SavonlRie                 79               
     76     79     82    
     o      xo     xxx   

8)   Ella Ikäheimonen                 SavonlRie                 79               
     79     82    
     xxo    xxx   

     Emma Puustinen                   SavonlRie                 NH               
     76    
     -     

 

P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jose Kankkunen                   KangasnKa                 3,59             
     x      3,59   3,44  
                         

2)   Otto Huttunen                    KerimU                    3,20             
     3,20   2,93   2,71  
                         

3)   Lenni Natunen                    JorU                      3,18             
     2,96   3,11   3,18  
                         

4)   Ahti Suikki                      JuvU                      3,16             
     3,10   3,16   3,12  
                         

5)   Väinö Kuronen                    JorU                      2,84             
     2,80   2,80   2,84  
                         

6)   Huugo Makkonen                   SavonlRie                 2,79             
     2,79   2,72   2,60  
                         

7)   Iivari Tiihonen                  KangasnKa                 2,57             
     2,57   2,36   2,26  
                         

8)   Onni Lång                        HirvensU                  2,54             
     2,45   2,54   2,45  
                         

9)   Niko Luukkonen                   PuumVi                    2,19             
     1,98   2,15   2,19  
                         

10)  Jooa Kantanen                    JuvU                      2,10             
     2,10   2,01   2,08  
                         

 

T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Veera Pöyry                      MikkKV                    3,81             
     3,65   x      3,81  
                         

2)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      3,42             
     3,22   3,42   3,32  
                         

3)   Lilli Tiainen                    KerimU                    3,25             
     3,23   3,25   3,17  
                         

4)   Siiri Lindholm                   SavonlRie                 3,19             
     3,19   2,99   2,73  
                         

5)   Netta Paloheimo                  KerimU                    3,09             
     3,06   3,09   3,02  
                         

6)   Sinna Ahonen                     PuumVi                    3,02             
     2,93   3,02   2,84  
                         

7)   Ilona Toivola                    MikkKV                    2,92             
     2,78   2,92   2,75  
                         

8)   Rebekah Dormeus                  MikkKV                    2,85             
     2,85   2,43   2,73  
                         

9)   Anni Saksman                     SavonlRie                 2,82             
     2,62   2,67   2,82  
                         

10)  Aamu Palhomaa                    HirvensU                  2,65             
     2,61   2,25   2,65  
                         

11)  Katri Pirinen                    JuvU                      2,56             
     2,56   2,38   2,54  
                         

12)  Erika Kämppi                     HirvensU                  2,55             
     2,55   2,41   x     
                         

13)  Yamur Yalcin                     SavonlRie                 2,35             
     x      x      2,35  
                         

14)  Martta Huttunen                  SavonlRie                 2,27             
     2,11   2,27   2,26  
                         

15)  Mimosa Karjalainen               KerimU                    1,95             
     1,78   1,87   1,95  
                         

     Emma Puustinen                   SavonlRie                 DNS              


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jose Kankkunen                   KangasnKa                 5,49             
     5,42   5,49   5,45  

2)   Niko Luukkonen                   PuumVi                    5,00             
     5,00   4,94   4,83  

3)   Onni Lång                        HirvensU                  4,50             
     4,13   4,50   4,18  

4)   Lenni Natunen                    JorU                      4,11             
     3,50   4,11   3,97  

5)   Leo Hämäläinen                   SavonlRie                 3,84             
     3,60   3,84   3,43  

 

T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      6,04             
     6,04   5,37   5,39  

2)   Veera Pöyry                      MikkKV                    5,63             
     5,48   5,29   5,63  

3)   Lilli Tiainen                    KerimU                    4,89             
     4,79   4,89   4,55  

4)   Siiri Lindholm                   SavonlRie                 4,85             
     4,00   4,43   4,85  

5)   Sinna Ahonen                     PuumVi                    4,76             
     3,97   4,43   4,76  

6)   Silja Valtola                    MikkKV                    4,40             
     4,02   4,17   4,40  

7)   Anni Saksman                     SavonlRie                 3,85             
     3,45   3,85   3,68  

8)   Mimosa Karjalainen               KerimU                    3,35             
     3,29   3,33   3,35  

9)   Aamu Palhomaa                    HirvensU                  3,33             
     2,69   3,33   3,00  

10)  Yamur Yalcin                     SavonlRie                 3,07             
     2,44   3,07   2,81  

11)  Martta Huttunen                  SavonlRie                 2,99             
     2,60   2,99   2,92  

12)  Erika Kämppi                     HirvensU                  2,77             
     2,45   2,77   2,70  

13)  Rebekah Dormeus                  MikkKV                    2,75             
     2,75   2,25   2,43  

     Emma Puustinen                   SavonlRie                 DNS              


P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ahti Suikki                      JuvU                      12,18            
     12,18  11,55  11,07  11,40 

2)   Otto Huttunen                    KerimU                    11,63            
     11,18  10,62  11,63  11,30 

3)   Leo Hämäläinen                   SavonlRie                 10,03            
     10,03  8,43   9,52   10,01 

4)   Iivari Tiihonen                  KangasnKa                 10,02            
     7,98   10,02  x      6,67  

5)   Väinö Kuronen                    JorU                      9,47             
     9,47   8,36   8,59   -     

6)   Jooa Kantanen                    JuvU                      8,27             
     7,62   8,18   5,63   8,27  

7)   Huugo Makkonen                   SavonlRie                 6,74             
     6,50   6,74   6,67   6,66  

     Onni Lång                        HirvensU                  DNS              


T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Lilli Tiainen                    KerimU                    13,70            
     12,10  13,70  13,40 

2)   Anni Saksman                     SavonlRie                 11,04            
     9,50   9,14   11,04 

3)   Siiri Lindholm                   SavonlRie                 10,76            
     10,76  8,41   9,10  

4)   Silja Valtola                    MikkKV                    9,10             
     8,79   7,13   9,10  

5)   Yamur Yalcin                     SavonlRie                 8,89             
     7,28   8,89   5,59  

6)   Netta Paloheimo                  KerimU                    8,88             
     8,88   4,83   7,87  

7)   Erika Kämppi                     HirvensU                  8,03             
     6,53   x      8,03  

8)   Ilona Toivola                    MikkKV                    6,19             
     x      6,06   6,19  

9)   Katri Pirinen                    JuvU                      5,72             
     5,72   5,10   4,81  

10)  Aamu Palhomaa                    HirvensU                  5,06             
     5,06   3,82   3,17  

 

Miniottelu P9 40m / 1000m     
 Kilpailija Tulos Pisteet Tulos Pisteet YHTEENSÄ
1 Jose Kankkunen 6,91 255 232,48 200 455
2 Ahti Suikki 7,37 178 232,52 199 377
3 Johannes Kääriö 7,47 166 232,92 198 364
4 Jooa Kantanen 8,41 84 314,73 52 136
 
Miniottelu T9 40m / 1000m     
 Kilpailija Tulos Pisteet Tulos Pisteet YHTEENSÄ
1 Netta Paloheimo 7,27 193 252,08 141 334
2 Siiri Lindholm 7,40 174 261,08 122 296
3 Eevi Holma 7,61 149 251,37 143 292
4 Ilona Toivola 7,54 157 257,59 129 286
5 Lilli Tiainen 7,73 137 263,54 117 254
6 Silja Valtola 8,41 84 242,21 168 252
7 Kristiina Pesonen 7,94 117 265,62 113 230
8 Iida Nurmela 7,86 124 276,52 94 218
9 Erika Kämppi 7,93 118 284,04 84 202
10 Aamu Palhomaa 8,31 90 287,31 80 170

Miniottelu P9 1000m ja Korkeus     
 Kilpailija Tulos Pisteet Tulos Pisteet YHTEENSÄ
1 Ahti Suikki 97,00 120 232,92 198 318

Miniottelu P9 40m / Korkeus     
 Kilpailija Tulos Pisteet Tulos Pisteet YHTEENSÄ
1 Juho Tonteri 6,96 245 94,00 109 354
2 Ahti Suikki 7,37 178 97,00 120 298
3 Lenni Natunen 7,55 156 103,00 145 301
4 Huugo Makkonen 7,56 155 91,00 98 253
5 Väinö Kuronen 7,75 135 94,00 109 244
6 Onni Lång 8,36 87 85,00 78 165
7 Leo Hämäläinen 8,38 86 79,00 61 147

Miniottelu P9 1000m ja Korkeus     
 Kilpailija Tulos Pisteet Tulos Pisteet YHTEENSÄ
1 Ahti Suikki 97,00 120 232,92 198 318

Miniottelu T9 1000m ja Korkeus     
 Kilpailija Tulos Pisteet Tulos Pisteet YHTEENSÄ
1 Lilli Tiainen 106,00 159 263,54 117 276
2 Siiri Lindholm 100,00 132 261,08 122 254
3 Iida Nurmela 88,00 88 276,52 94 182

Miniottelu P9 Kuula / Keihäs     
 Kilpailija tulos pist. tulos pist. YHTEENSÄ
1 Leo Hämäläinen SaRi 3,84 140 10,03 90 230

Miniottelu T9 Kuula / Keihäs     
 Kilpailija tulos pist. tulos pist. YHTEENSÄ
1 Lilli Tiainen KeU 4,89 192 13,70 135 327
2 Siiri Lindholm SaRi 4,85 190 10,76 99 289
3 Silja Valtola MikKiV 4,40 167 9,10 80 247
4 Anni Saksman SaRi 3,85 141 11,04 103 244
5 Yamur Yalcin SaRi 3,07 104 9,10 80 184

Miniottelu P9 Kuula / Pituus     
 Kilpailija tulos pist. tulos pist. Yhteensä
1 Jose Kankkunen KanKa 5,49 222 359,00 205 427
2 Lenni Natunen JoU 4,11 153 318,00 150 303
3 Onni Lång HirU 4,50 172 254,00 82 254
4 Niko Luukkonen PuVi 5,00 197 219,00 54 251

Miniottelu T9 Kuula / Pituus     
 Kilpailija tulos pist. tulos pist. Yhteensä
1 Veera Pöyry MikKiV 5,63 230 381,00 238 468
2 Sara Ehrnrooth JuU 6,04 251 342,00 181 432
3 Siiri Lindholm SaRi 4,85 190 319,00 151 341
4 Sinna Ahonen PuVi 4,76 185 302,00 131 316
5 Aamu Palhomaa HiU 3,33 116 265,00 92 208
6 Rebekah Dormelus MikKiV 2,75 90 285,00 112 202
7 Erika Kämppi HirU 2,77 91 255,00 83 174
8 Martta Huttunen SaRi 2,99 101 227,00 60 161

Miniottelu P9 Pituus / Keihäs     
 Kilpailija tulos pist. tulos pist. YHTEENSÄ
1 Ahti Suikki JuU 320,00 152 12,18 116 268
2 Otto Huttunen KeU 320,00 152 11,63 110 262
3 Väinö Kuronen JoU 284,00 111 9,47 84 195
4 Iivari Tiihonen KanKa 257,00 85 10,02 90 175
5 Huugo Makkonen SaRi 279,00 106 6,74 53 159
6 Jooa Kantanen JuU 210,00 48 8,27 70 118

Miniottelu T9 Pituus / Keihäs     
 Kilpailija tulos pist. tulos pist. YHTEENSÄ
1 Lilli Tiainen KeU 325,00 158 13,70 135 293
2 Netta Paloheimo KeU 309,00 139 8,88 77 216
3 Anni Saksman SaRi 282,00 109 11,04 103 212
4 Ilona Toivola MikKiV 292,00 120 6,19 47 167
5 Erika Kämppi  HiU 255,00 83 8,03 67 150
6 Yamur Yalcin SaRi 235,00 66 8,89 77 143
7 Katri Pirinen JuU 256,00 84 5,72 42 126
8 Aamu Palhomaa HiU 261,00 88 5,06 35 123

Miniottelu 40m / Korkeus     
  Tulos Pisteet Tulos Pisteet YHTEENSÄ
1 Veera Pöyry 6,81 276 115,00 205 481
2 Sara Ehnrooth 7,21 202 100,00 132 334
3 Siiri Lindholm 7,40 174 100,00 132 306
4 Lilli Tiainen 7,73 137 106,00 159 296
5 Iida Nurmela 7,86 124 88,00 88 212
6 Anni Saksman 7,70 140 79,00 61 201
7 Alisa Ikäheimonen 8,65 71 82,00 69 140
8 Ella Ikäheimonen 8,51 78 79,00 61 139

 

P10 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,7
1)   Onni Nyyssönen                   SavonlRie                 9,47             
2)   Otso Nyyssönen                   SavonlRie                 9,47             
3)   Ville Viitakoski                 MikkKV                    9,78             
4)   Lenni Paloheimo                  KerimU                    9,83             
5)   Oskar Kämppi                     HirvensU                  10,70            


T10 60m
1)   Ella-Sofia Kaiponen              SavonlRie                 9,39             
2)   Neela Ombati                     MikkKV                    9,54             
3)   Manta Vauhkonen                  HaukivKi                  9,99             
4)   Telma Huopainen                  SavonlRie                 10,28            
5)   Silja Himanen                    JuvU                      10,39            
6)   Liana Julkunen                   RantasU                   10,51            
7)   Peppi Seppänen                   KerimU                    10,66            
7)   Tiia Käyhkö                      KerimU                    10,66            
9)   Fanni Malinen                    MikkKV                    10,68            
     Emilia Aho                       TampPy                    10,03            
     Nele-Liis Mei                    JuvU                      DNS              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,1
1)   Manta Vauhkonen                  HaukivKi                  9,99             
2)   Peppi Seppänen                   KerimU                    10,66            
3)   Fanni Malinen                    MikkKV                    10,68            
     Emilia Aho                       TampPy                    10,03            

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,6
1)   Ella-Sofia Kaiponen              SavonlRie                 9,39             
2)   Neela Ombati                     MikkKV                    9,54             
3)   Telma Huopainen                  SavonlRie                 10,28            
4)   Silja Himanen                    JuvU                      10,39            
5)   Liana Julkunen                   RantasU                   10,51            
6)   Tiia Käyhkö                      KerimU                    10,66            
     Nele-Liis Mei                    JuvU                      DNS              


P10 1000m
Loppukilpailu
1)   Ville Viitakoski                 MikkKV                    3.23,02          
2)   Lenni Paloheimo                  KerimU                    3.42,38          
3)   Oskar Kämppi                     HirvensU                  4.14,81          


T10 1000m
Loppukilpailu
1)   Tiina Toivola                    MikkKV                    4.01,47          
2)   Silja Himanen                    JuvU                      4.08,92          
3)   Fanni Malinen                    MikkKV                    4.09,17          
4)   Peppi Seppänen                   KerimU                    4.14,21          
     Emilia Aho                       TampPy                    3.53,43          
     Neela Ombati                     MikkKV                    DNS              
     Nele-Liis Mei                    JuvU                      DNS              


P10 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Onni Nyyssönen                   SavonlRie                 11,91            
2)   Otso Nyyssönen                   SavonlRie                 12,27            
3)   Sisu Ukkonen                     JuvU                      12,51            


T10 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,3
1)   Ella-Sofia Kaiponen              SavonlRie                 11,37            
2)   Neela Ombati                     MikkKV                    12,45            
3)   Silja Himanen                    JuvU                      14,45            
4)   Peppi Seppänen                   KerimU                    14,66            


P10 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ville Viitakoski                 MikkKV                    105              
     90     95     100    105    110   
     o      o      o      o      xxx   

 

T10 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Veera Niittymäki                 SavonlRie                 110              
     90     95     100    105    110    115   
     o      o      o      xxo    o      xxx   

 

T10 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Veera Niittymäki                 SavonlRie                 160              
     120    130    140    150    160    170   
     o      -      xo     o      xxo    xxx   

 

T10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ella-Sofia Kaiponen              SavonlRie                 3,55             
     3,50   3,53   3,36   3,55  
                                

2)   Telma Huopainen                  SavonlRie                 3,55             
     3,43   3,45   3,55   3,41  
                                

3)   Tiia Käyhkö                      KerimU                    3,30             
     3,17   3,22   3,30   3,10  
                                

4)   Manta Vauhkonen                  HaukivKi                  3,21             
     2,98   3,21   2,95   3,21  
                                

     Nele-Liis Mei                    JuvU                      DNS              


P10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Otso Nyyssönen                   SavonlRie                 3,86             
     3,66   3,57   3,83   3,86  
                                

2)   Onni Nyyssönen                   SavonlRie                 3,78             
     3,34   3,76   3,78   3,67  
                                

3)   Leo Heimonen                     MikkKV                    3,77             
     3,72   3,72   3,69   3,77  
                                

4)   Lenni Paloheimo                  KerimU                    3,49             
     3,44   3,40   3,18   3,49  
                                

5)   Sisu Ukkonen                     JuvU                      3,22             
     x      3,22   3,18   x     
                                

6)   Oskar Kämppi                     HirvensU                  3,19             
     3,19   3,08   3,13   2,98  
                                

 

P10 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Onni Nyyssönen                   SavonlRie                 8,10             
     7,94   8,10   x      7,74  
                                

2)   Otso Nyyssönen                   SavonlRie                 7,99             
     7,68   7,33   7,87   7,99  
                                

3)   Ville Viitakoski                 MikkKV                    7,68             
     7,41   7,36   7,51   7,68  
                                

4)   Lenni Paloheimo                  KerimU                    7,52             
     7,52   6,97   x      7,31  
                                

 

T10 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Ella-Sofia Kaiponen              SavonlRie                 7,98             
     x      7,98   7,45   7,73  
                                

2)   Telma Huopainen                  SavonlRie                 7,43             
     7,43   7,42   7,15   7,21  
                                

3)   Tiina Toivola                    MikkKV                    6,76             
     6,66   6,73   6,75   6,76  
                                

4)   Silja Himanen                    JuvU                      6,45             
     6,38   6,28   6,45   6,40  
                                

5)   Peppi Seppänen                   KerimU                    6,30             
     6,23   6,22   6,30   6,25  
                                

 

T10 Kuula
Loppukilpailu
     Nele-Liis Mei                    JuvU                      DNS              


P10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Valtteri Kapiainen               MäntyhVi                  6,71             
     6,50   6,33   6,67   6,71  

2)   Leo Heimonen                     MikkKV                    5,68             
     5,11   5,68   4,70   4,91  

 

T10 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Veera Niittymäki                 SavonlRie                 14,77            
     13,94  11,77  13,51  14,77 

2)   Tiina Toivola                    MikkKV                    11,93            
     x      10,55  8,04   11,93 

 

P10 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Pauli Paju                       SavonlRie                 22,12            
     19,58  20,50  21,74  22,12 

2)   Leo Heimonen                     MikkKV                    20,58            
     15,38  17,23  20,58  20,14 

3)   Oskar Kämppi                     HirvensU                  13,87            
     12,95  12,60  11,46  13,87 

4)   Sisu Ukkonen                     JuvU                      10,03            
     10,03  8,70   8,58   9,51  

 

T10 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Veera Niittymäki                 SavonlRie                 16,04            
     16,04  14,97  11,79  10,52 

2)   Tiina Toivola                    MikkKV                    7,12             
     5,40   7,12   4,14   5,70  

 

P11 60m
1)   Juuso Tiihonen                   KangasnKa                 8,96             
2)   Arvi-Olavi Vasara                SulkU                     9,23             
3)   Petteri Laakso                   JuvU                      9,43             
4)   Tuukka Käyhkö                    KerimU                    9,56             
5)   Jedidiah Dormeus                 MikkKV                    9,68             
6)   Martti Pesonen                   MäntyhVi                  9,95             
7)   Soini Ripatti                    SavonlRie                 10,00            
8)   Onni Rinkinen                    SavonlRie                 10,12            
9)   Lucas Honkanen                   KerimU                    10,20            
10)  Hugo Hyppönen                    JuvU                      10,47            

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,5
1)   Arvi-Olavi Vasara                SulkU                     9,23             
2)   Martti Pesonen                   MäntyhVi                  9,95             
3)   Lucas Honkanen                   KerimU                    10,20            
4)   Hugo Hyppönen                    JuvU                      10,47            

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,1
1)   Juuso Tiihonen                   KangasnKa                 8,96             
2)   Petteri Laakso                   JuvU                      9,43             
3)   Tuukka Käyhkö                    KerimU                    9,56             
4)   Jedidiah Dormeus                 MikkKV                    9,68             
5)   Soini Ripatti                    SavonlRie                 10,00            
6)   Onni Rinkinen                    SavonlRie                 10,12            


T11 60m
1)   Sofia Kokko                      MikkKV                    9,11             
2)   Jonna Romo                       KangasnKa                 9,26             
3)   Senni Ohra-Aho                   KangasnKa                 9,36             
4)   Heidi Paasonen                   MäntyhVi                  9,51             
5)   Roosa Matilainen                 MäntyhVi                  9,54             
6)   Oona Immonen                     SavonlRie                 9,70             
7)   Moona Malinen                    KerimU                    9,76             
8)   Helmi Karjalainen                SavonlRie                 10,22            
9)   Emma Korpikallio                 MikkKV                    10,33            
10)  Iiris Pirinen                    JuvU                      10,35            
11)  Nea Torniainen                   HirvensU                  10,38            

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,1
1)   Helmi Karjalainen                SavonlRie                 10,22            
2)   Iiris Pirinen                    JuvU                      10,35            
3)   Nea Torniainen                   HirvensU                  10,38            

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,0
1)   Sofia Kokko                      MikkKV                    9,11             
2)   Jonna Romo                       KangasnKa                 9,26             
3)   Senni Ohra-Aho                   KangasnKa                 9,36             
4)   Heidi Paasonen                   MäntyhVi                  9,51             
5)   Roosa Matilainen                 MäntyhVi                  9,54             
6)   Oona Immonen                     SavonlRie                 9,70             
7)   Moona Malinen                    KerimU                    9,76             
8)   Emma Korpikallio                 MikkKV                    10,33            


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Onni Kimari                      JuvU                      3.27,06          
2)   Eetu Valtola                     MikkKV                    3.31,24          
3)   Tuukka Käyhkö                    KerimU                    3.39,09          
4)   Soini Ripatti                    SavonlRie                 3.45,44          
5)   Martti Pesonen                   MäntyhVi                  3.58,66          
6)   Jere Kuusi                       KerimU                    4.00,11          
7)   Hugo Hyppönen                    JuvU                      4.00,15          
8)   Aslan Yalcin                     SavonlRie                 4.22,26          
9)   Joonatan Hämäläinen              SulkU                     4.26,86          
     Olli Lindroos                    KyläsKa                   3.46,80          


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Heidi Paasonen                   MäntyhVi                  3.34,86          
2)   Oona Immonen                     SavonlRie                 3.41,33          
3)   Emma Korpikallio                 MikkKV                    3.43,38          


P11 60m aidat
1)   Juuso Tiihonen                   KangasnKa                 11,32            
2)   Soini Ripatti                    SavonlRie                 12,25            
3)   Lucas Honkanen                   KerimU                    12,73            
4)   Erkka Makkonen                   KerimU                    13,17            
5)   Jedidiah Dormeus                 MikkKV                    13,39            
6)   Hugo Hyppönen                    JuvU                      14,99            
7)   Aapo Laine                       SavonlRie                 15,44            

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,1
1)   Lucas Honkanen                   KerimU                    12,73            
2)   Hugo Hyppönen                    JuvU                      14,99            
3)   Aapo Laine                       SavonlRie                 15,44            

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0
1)   Juuso Tiihonen                   KangasnKa                 11,32            
2)   Soini Ripatti                    SavonlRie                 12,25            
3)   Erkka Makkonen                   KerimU                    13,17            
4)   Jedidiah Dormeus                 MikkKV                    13,39            


T11 60m aidat
1)   Jonna Romo                       KangasnKa                 10,57            
2)   Sofia Kokko                      MikkKV                    11,10            
3)   Oona Immonen                     SavonlRie                 11,76            
4)   Iiris Pirinen                    JuvU                      12,83            
5)   Essi Nurmela                     SavonlRie                 12,85            
6)   Moona Malinen                    KerimU                    13,21            
7)   Lilia Tauriola                   PuumVi                    13,93            

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,8
1)   Jonna Romo                       KangasnKa                 10,57            
2)   Moona Malinen                    KerimU                    13,21            
3)   Lilia Tauriola                   PuumVi                    13,93            

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,8
1)   Sofia Kokko                      MikkKV                    11,10            
2)   Oona Immonen                     SavonlRie                 11,76            
3)   Iiris Pirinen                    JuvU                      12,83            
4)   Essi Nurmela                     SavonlRie                 12,85            


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Onni Rinkinen                    SavonlRie                 121              
     95     100    105    110    115    118    121    125   
     o      o      o      o      o      o      o      xxx   

2)   Jere Kuusi                       KerimU                    115              
     95     100    105    110    115    118   
     o      o      o      o      o      xxx   

3)   Aslan Yalcin                     SavonlRie                 115              
     90     95     100    105    110    115    118   
     o      o      o      xxo    o      xo     xxx   

4)   Lucas Honkanen                   KerimU                    110              
     100    105    110    115   
     o      o      o      xxx   

 

T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sofia Kokko                      MikkKV                    135              
     115    120    125    130    135    140   
     o      o      o      o      o      xxx   

2)   Jonna Romo                       KangasnKa                 135              
     110    115    120    125    130    135    140   
     o      o      xo     o      o      xxo    x--   

3)   Essi Nurmela                     SavonlRie                 115              
     105    110    115    120   
     o      o      xxo    xxx   

4)   Moona Malinen                    KerimU                    110              
     95     100    105    110    115   
     o      o      o      o      xxx   

5)   Nea Torniainen                   HirvensU                  100              
     80     85     90     95     100    105   
     o      o      o      o      o      x-    

6)   Venla Lång                       HirvensU                  100              
     80     85     90     95     100    105   
     o      o      o      o      xxo    xxx   

 

T11 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Jemina Nikkanen                  SavonlRie                 200              
     110    120    130    140    150    160    170    180    190    200    210   
     -      -      -      -      -      o      -      o      o      xo     xxx   

2)   Oosa Kantanen                    JuvU                      140              
     110    120    130    140    150   
     o      o      o      o      xxx   

 

P11 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Jere Kuusi                       KerimU                    140              
     110    120    130    140    150   
     o      o      xo     xo     xxx   

 

T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Senni Ohra-Aho                   KangasnKa                 4,14             
     4,10   4,14   4,08   4,08  
                                

2)   Jonna Romo                       KangasnKa                 4,07             
     4,06   4,07   3,04   4,03  
                                

3)   Roosa Matilainen                 MäntyhVi                  4,01             
     3,88   4,01   3,98   3,85  
                                

4)   Heidi Paasonen                   MäntyhVi                  3,90             
     3,90   3,75   3,85   3,90  
                                

5)   Essi Nurmela                     SavonlRie                 3,56             
     3,50   3,56   3,50   3,27  
                                

6)   Lilia Tauriola                   PuumVi                    3,49             
     3,49   3,46   3,30   3,47  
                                

7)   Moona Malinen                    KerimU                    3,48             
     3,41   3,48   3,08   3,44  
                                

8)   Helmi Karjalainen                SavonlRie                 3,45             
     3,42   3,36   3,45   3,33  
                                

9)   Iiris Pirinen                    JuvU                      3,28             
     2,99   3,06   3,28   3,08  
                                

10)  Nea Torniainen                   HirvensU                  3,18             
     3,18   3,07   2,91   3,02  
                                

11)  Venla Lång                       HirvensU                  3,16             
     2,92   3,16   3,10   3,15  
                                

 

P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Tuukka Käyhkö                    KerimU                    3,98             
     3,98   3,82   3,90   3,75  
                                

2)   Juuso Tiihonen                   KangasnKa                 3,86             
     2,88   3,86   3,28   x     
                                

3)   Petteri Laakso                   JuvU                      3,75             
     3,64   3,75   3,71   3,65  
                                

4)   Onni Rinkinen                    SavonlRie                 3,74             
     3,55   3,64   3,66   3,74  
                                

5)   Soini Ripatti                    SavonlRie                 3,67             
     3,27   x      3,67   3,54  
                                

6)   Jedidiah Dormeus                 MikkKV                    3,36             
     3,33   3,25   x      3,36  
                                

7)   Aslan Yalcin                     SavonlRie                 3,32             
     3,19   3,32   2,89   x     
                                

8)   Eetu Valtola                     MikkKV                    3,25             
     3,25   3,00   3,21   3,01  
                                

 

P11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aimo Parviainen                  RistU                     7,73             
     7,73   7,47   7,58   7,55  
                                

2)   Eetu Valtola                     MikkKV                    7,33             
     7,24   7,33   7,17   7,27  
                                

3)   Aslan Yalcin                     SavonlRie                 7,12             
     7,12   6,55   x      6,33  
                                

 

T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Sofia Kokko                      MikkKV                    8,69             
     8,30   8,44   8,69   8,61  
                                

2)   Oona Immonen                     SavonlRie                 8,17             
     7,73   7,94   7,98   8,17  
                                

3)   Essi Nurmela                     SavonlRie                 8,04             
     7,98   7,79   8,04   8,01  
                                

4)   Helmi Karjalainen                SavonlRie                 7,65             
     7,65   7,45   7,42   7,55  
                                

5)   Emma Korpikallio                 MikkKV                    7,56             
     7,52   6,97   7,14   7,56  
                                

6)   Oosa Kantanen                    JuvU                      6,95             
     6,95   6,76   6,72   6,79  
                                

 

T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Vilma Härkönen                   SavonlRie                 8,95             
     8,95   8,72   8,41   8,53  

2)   Senni Ohra-Aho                   KangasnKa                 7,36             
     7,19   7,22   6,67   7,36  

3)   Iines Karjalainen                KerimU                    6,61             
     6,22   6,52   6,61   x     

4)   Emma Korpikallio                 MikkKV                    6,57             
     6,11   6,57   6,21   6,56  

5)   Jemina Nikkanen                  SavonlRie                 6,43             
     5,87   6,43   5,75   5,90  

6)   Venla Lång                       HirvensU                  6,21             
     5,81   5,59   6,21   5,77  

7)   Oosa Kantanen                    JuvU                      4,70             
     4,70   4,29   4,61   4,13  

 

P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Isko Kovanen                     SavonlRie                 7,68             
     x      7,30   7,45   7,68  

2)   Joonatan Hämäläinen              SulkU                     7,68             
     7,20   7,36   6,98   7,68  

3)   Lucas Honkanen                   KerimU                    7,43             
     7,29   7,43   6,87   7,27  

4)   Aapo Turtiainen                  KerimU                    6,75             
     x      6,75   6,73   5,92  

5)   Topias Taavitsainen              RistU                     6,55             
     5,30   6,55   5,83   5,54  

6)   Leevi Varhomaa                   MikkKV                    5,52             
     5,05   5,17   5,20   5,52  

7)   Aapo Laine                       SavonlRie                 5,22             
     4,68   5,22   4,00   4,11  

8)   Eetu Valtola                     MikkKV                    4,99             
     4,99   4,55   4,92   4,73  

9)   Hugo Hyppönen                    JuvU                      4,75             
     4,75   4,15   4,25   -     

 

P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Isko Kovanen                     SavonlRie                 26,87            
     24,58  19,86  26,87  25,75 

2)   Aapo Turtiainen                  KerimU                    23,03            
     23,03  x      18,75  x     

3)   Topias Taavitsainen              RistU                     19,58            
     17,75  x      14,60  19,58 

4)   Joonatan Hämäläinen              SulkU                     18,25            
     14,45  x      18,25  17,77 

5)   Jere Kuusi                       KerimU                    12,17            
     12,13  11,66  12,17  x     

 

T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Vilma Härkönen                   SavonlRie                 25,09            
     x      x      21,07  25,09 

2)   Senni Ohra-Aho                   KangasnKa                 18,52            
     16,89  14,82  x      18,52 

3)   Jemina Nikkanen                  SavonlRie                 14,41            
     13,23  10,95  13,09  14,41 

4)   Lilia Tauriola                   PuumVi                    9,79             
     8,98   5,50   9,79   9,39  

 

P11 Moukari
Loppukilpailu
1)   Isko Kovanen                     SavonlRie                 30,95            
     x      x      28,21  30,95 

2)   Aapo Turtiainen                  KerimU                    18,10            
     x      16,93  18,10  x     

 

T11 Moukari
Loppukilpailu
1)   Vilma Härkönen                   SavonlRie                 31,94            
     30,32  x      30,77  31,94 

2)   Nea Torniainen                   HirvensU                  14,32            
     14,32  13,83  x      10,03 

3)   Venla Lång                       HirvensU                  10,53            
     10,27  10,37  9,74   10,53 

 

P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Joonatan Hämäläinen              SulkU                     28,75            
     24,55  28,75  27,89  22,76 

2)   Isko Kovanen                     SavonlRie                 25,99            
     25,63  21,65  25,99  23,61 

3)   Erkka Makkonen                   KerimU                    24,21            
     22,94  21,97  24,21  22,71 

4)   Aapo Turtiainen                  KerimU                    20,92            
     18,90  19,65  19,97  20,92 

5)   Aapo Laine                       SavonlRie                 18,29            
     x      12,33  15,55  18,29 

6)   Leevi Varhomaa                   MikkKV                    14,65            
     x      14,64  x      14,65 

 

T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Vilma Härkönen                   SavonlRie                 22,02            
     22,02  21,23  19,18  19,59 

2)   Jemina Nikkanen                  SavonlRie                 18,04            
     16,49  16,83  18,04  14,02 

3)   Oosa Kantanen                    JuvU                      16,85            
     13,90  16,85  14,88  13,75 

4)   Iines Karjalainen                KerimU                    15,35            
     14,94  15,26  15,35  11,62 

5)   Iiris Pirinen                    JuvU                      10,95            
     10,95  10,52  10,22  10,07 

6)   Lilia Tauriola                   PuumVi                    8,80             
     8,80   7,21   5,40   8,54  

 

P12 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,5
1)   Topi Taskinen                    MikkKV                    8,78             


T12 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Aada Heiskanen                   SavonlRie                 8,92             
2)   Saaga Attenberg                  MikkKV                    9,04             
3)   Miisa-Riina Virta                SavonlRie                 9,31             
4)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    9,35             
5)   Suvi Vehomäki                    SulkU                     9,41             
6)   Elle Tauriola                    PuumVi                    9,51             
7)   Pinja Hämäläinen                 JuvU                      9,64             


P12 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Topi Taskinen                    MikkKV                    30,56            
2)   Anttoni Kunttu                   KerimU                    31,53            


T12 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Saaga Attenberg                  MikkKV                    29,48            
2)   Aada Heiskanen                   SavonlRie                 29,94            
3)   Suvi Vehomäki                    SulkU                     30,87            
4)   Sanna Könönen                    KangasnKa                 31,54            
5)   Miisa-Riina Virta                SavonlRie                 31,76            
6)   Aino-Maria Tossavainen           SavonlRie                 33,33            


P12 1000m
Loppukilpailu
1)   Erik Unger                       MikkKV                    3.10,74          
2)   Anttoni Kunttu                   KerimU                    3.29,70          
3)   Roni-Eemil Norrbacka             SulkU                     3.30,26          
4)   Atte Kuhanen                     MäntyhVi                  3.53,45          
     Väinö Kontkanen                  PyhäsU                    3.06,09          


T12 1000m
Loppukilpailu
1)   Saaga Attenberg                  MikkKV                    3.18,12          
2)   Pinja Yläharju                   PuumVi                    3.22,12          
3)   Aino-Maria Tossavainen           SavonlRie                 3.36,30          
4)   Sanna Könönen                    KangasnKa                 3.44,36          
5)   Suvi Vehomäki                    SulkU                     3.59,11          


P12 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Aatu Hartikainen                 SavonlRie                 11,77            


T12 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    11,24            
2)   Pinja Hämäläinen                 JuvU                      11,93            
3)   Aada Äikäs                       MikkKV                    12,04            
4)   Rita Räisänen                    JorU                      13,15            
     Elle Tauriola                    PuumVi                    DNS              


P12 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,9
1)   Aatu Hartikainen                 SavonlRie                 42,26            
     Väinö Kontkanen                  PyhäsU                    33,79            


T12 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,3
1)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    35,93            
2)   Aino-Maria Tossavainen           SavonlRie                 38,43            


T12 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Rita Räisänen                    JorU                      130              
     110    115    120    125    130    135   
     o      o      o      o      o      xxx   

     Elle Tauriola                    PuumVi                                     
     110   
     DNS   

 

T12 Seiväs
Loppukilpailu
     Aada Äikäs                       MikkKV                    NH               
     130   
     xxx   

 

T12 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aada Äikäs                       MikkKV                    4,17 +1,3         
     x      x      x      4,17  
     +0,1   +0,1   +0,7   +1,3  

2)   Miisa-Riina Virta                SavonlRie                 4,14 +0,9         
     4,14   x      x      4,06  
     +0,9   +0,0   +0,5   +1,0  

3)   Sanna Könönen                    KangasnKa                 4,13 +1,0         
     3,98   x      4,13   4,04  
     +0,1   +0,2   +1,0   +0,6  

4)   Elle Tauriola                    PuumVi                    4,02 +0,4         
     3,62   x      3,93   4,02  
     +0,0   +0,4   +0,0   +0,4  

5)   Annika Kuhanen                   MäntyhVi                  4,01 +0,3         
     3,92   3,96   4,01   x     
     +0,1   +0,7   +0,3   +1,4  

6)   Aada Heiskanen                   SavonlRie                 3,88 +0,5         
     3,88   3,77   3,68   3,66  
     +0,5   +1,0   +0,5   +1,5  

7)   Pinja Hämäläinen                 JuvU                      3,62 +0,5         
     3,55   3,61   3,47   3,62  
     +0,0   +0,9   +0,1   +0,5  

 

P12 Pituus
Loppukilpailu
1)   Topi Taskinen                    MikkKV                    4,51 +0,7         
     4,19   4,30   x      4,51  
     -0,9   -0,5   -0,2   +0,7  

2)   Atte Kuhanen                     MäntyhVi                  3,77 -0,2         
     3,77   3,28   3,49   3,30  
     -0,2   -0,6   -0,5   +0,4  

 

P12 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aatu Hartikainen                 SavonlRie                 8,57 +1,3         
     7,67   8,04   8,45   8,57  
     +1,9   +1,5   +1,5   +1,3  

 

T12 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    8,89 -0,1         
     8,89   x      8,36   8,23  
     -0,1   +0,2   +0,2   +0,2  

2)   Aada Äikäs                       MikkKV                    8,80 -0,1         
     8,80   8,43   8,56   8,22  
     -0,1   -0,7   +0,9   +0,7  

3)   Miisa-Riina Virta                SavonlRie                 8,75 -0,1         
     8,51   8,29   x      8,75  
     -0,1   -0,3   +0,2   -0,1  

4)   Pinja Hämäläinen                 JuvU                      8,32 -0,4         
     8,32   7,99   7,65   7,28  
     -0,4   -0,4   -0,9   +0,6  

5)   Rita Räisänen                    JorU                      7,40 +0,6         
     7,00   7,17   7,40   7,14  
     -0,1   -0,2   +0,6   +0,5  

6)   Veera Paroinen                   JorU                      6,16 -0,1         
     6,16   x      x      x     
     -0,1   -0,1   +0,2   -0,6  

 

P12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Lauri Hämäläinen                 MäntyhVi                  7,03             
     6,20   5,97   x      x      7,03   x     

     Jesse Kähärä                     MikkKV                    DNS              


T12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Pinja Yläharju                   PuumVi                    7,84             
     7,57   7,84   7,52   7,39   7,46   7,41  

2)   Veera Kapiainen                  MäntyhVi                  6,57             
     6,12   6,57   6,05   6,18   6,40   6,36  

3)   Siiri Martikainen                PuumVi                    6,53             
     6,09   6,53   6,51   5,65   6,16   6,51  

4)   Aada Heiskanen                   SavonlRie                 6,45             
     6,19   5,68   5,81   6,45   5,91   6,07  

5)   Sanna Könönen                    KangasnKa                 5,96             
     5,96   5,93   5,85   5,73   5,58   5,52  

6)   Aino-Maria Tossavainen           SavonlRie                 5,75             
     5,30   5,36   5,58   5,20   5,71   5,75  

7)   Veera Paroinen                   JorU                      5,38             
     5,27   5,17   5,38   5,37   5,15   4,59  

 

T12 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Pinja Yläharju                   PuumVi                    21,79            
     21,44  21,79  21,79  21,34  19,11  20,77 

2)   Annika Kuhanen                   MäntyhVi                  20,41            
     17,63  x      20,41  17,84  17,40  20,06 

3)   Peppi Ukkonen                    JuvU                      18,09            
     16,47  18,09  x      x      16,13  15,24 

     Hilla Neuvonen                   EspTa                     23,26            
     14,45  23,26  20,89  x      16,98  18,29 

 

P12 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Lauri Hämäläinen                 MäntyhVi                  20,08            
     x      x      20,08  19,45  x      17,71 

 

T12 Moukari
Loppukilpailu
1)   Peppi Ukkonen                    JuvU                      17,25            
     13,96  14,59  17,25  14,82  14,29  14,38 

     Hilla Neuvonen                   EspTa                     15,71            
     14,69  14,60  14,70  x      14,88  15,71 

 

P12 Moukari
Loppukilpailu
1)   Aatu Hartikainen                 SavonlRie                 13,17            
     x      13,17  13,06  -     

 

P12 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Anttoni Kunttu                   KerimU                    25,52            
     15,63  21,14  x      21,71  22,17  25,52 

     Jesse Kähärä                     MikkKV                    DNS              


T12 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Pinja Yläharju                   PuumVi                    24,60            
     23,50  23,84  21,63  x      23,48  24,60 

2)   Veera Paroinen                   JorU                      19,01            
     17,82  17,15  14,78  19,01  15,55  14,95 

3)   Julia Ruottinen                  SulkU                     16,52            
     16,52  16,40  15,32  16,45  15,93  15,06 

4)   Rita Räisänen                    JorU                      16,37            
     13,93  12,49  14,70  14,53  16,37  13,97 

5)   Peppi Ukkonen                    JuvU                      13,09            
     9,89   11,56  10,69  x      10,90  13,09 

 

P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,5
1)   Jarmo Eromäki                    HaukivKi                  8,13             
2)   Simo Korhonen                    SavonlRie                 8,37             
3)   Ville Kyrönlahti                 KangasnKa                 8,54             
4)   Antti Sairanen                   KerimU                    8,55             
5)   Veikko Korpikallio               MikkKV                    8,85             
6)   Martti Majuri                    PuumVi                    8,93             
7)   Kai Yin                          SavonlRie                 9,49             


T13 60m
1)   Amanda Asikainen                 MikkKV                    8,74             
2)   Sanni Savolainen                 MäntyhVi                  8,88             
3)   Emmi Karjalainen                 MikkKV                    8,97             
4)   Saana Uotinen                    MäntyhVi                  8,99             
5)   Emma Halonen                     SavonlRie                 9,14             
6)   Siiri Pirinen                    JuvU                      9,22             
7)   Erin Kainulainen                 SavonlRie                 9,28             
7)   Saara Himanen                    JuvU                      9,28             
9)   Alisa Hämäläinen                 MikkKV                    9,31             
10)  Nelli Paloheimo                  KerimU                    9,37             
     Lotta Virtanen                   PieksVe                   DNS              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,2
1)   Erin Kainulainen                 SavonlRie                 9,28             
2)   Alisa Hämäläinen                 MikkKV                    9,31             
3)   Nelli Paloheimo                  KerimU                    9,37             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,9
1)   Amanda Asikainen                 MikkKV                    8,74             
2)   Sanni Savolainen                 MäntyhVi                  8,88             
3)   Emmi Karjalainen                 MikkKV                    8,97             
4)   Saana Uotinen                    MäntyhVi                  8,99             
5)   Emma Halonen                     SavonlRie                 9,14             
6)   Siiri Pirinen                    JuvU                      9,22             
7)   Saara Himanen                    JuvU                      9,28             
     Lotta Virtanen                   PieksVe                   DNS              


P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Jarmo Eromäki                    HaukivKi                  27,65            
2)   Simo Korhonen                    SavonlRie                 28,32            
3)   Ville Kyrönlahti                 KangasnKa                 29,05            
4)   Veikko Korpikallio               MikkKV                    29,28            
5)   Antti Sairanen                   KerimU                    29,68            
6)   Kai Yin                          SavonlRie                 32,30            


T13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Aada Ombati                      MikkKV                    29,26            
2)   Emma Halonen                     SavonlRie                 30,04            
3)   Emmi Karjalainen                 MikkKV                    30,10            
4)   Amanda Asikainen                 MikkKV                    30,31            
5)   Iiris Jämsä                      MikkKV                    30,75            
6)   Erin Kainulainen                 SavonlRie                 30,80            
     Siiri Pirinen                    JuvU                      DNS              


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Martti Majuri                    PuumVi                    2.57,48          
2)   Veikko Korpikallio               MikkKV                    3.07,85          
3)   Vinski Malinen                   MikkKV                    3.24,98          
4)   Kai Yin                          SavonlRie                 3.58,73          


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Aada Ombati                      MikkKV                    3.20,82          
2)   Iida-Emilia Kaiponen             SavonlRie                 3.21,65          
3)   Saara Himanen                    JuvU                      3.32,42          
4)   Janina Vanhanen                  MikkKV                    3.34,60          
5)   Nelli Paloheimo                  KerimU                    3.51,75          
     Riika Tirkkonen                  KuopRei                   3.15,61          


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Ville Kyrönlahti                 KangasnKa                 10,61            


T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Siiri Nyyssönen                  SavonlRie                 9,98             
2)   Helmi Laine                      SavonlRie                 10,31            
3)   Sanni Savolainen                 MäntyhVi                  10,81            
4)   Emmi Karjalainen                 MikkKV                    11,12            
5)   Janina Vanhanen                  MikkKV                    11,33            
6)   Milla Lepistö                    SavonlRie                 12,21            
7)   Irene Ahola                      MäntyhVi                  12,67            
     Siiri Pirinen                    JuvU                      DNS              


P13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,9
1)   Ville Kyrönlahti                 KangasnKa                 33,67            
     Aatu Holopainen                  JoensKa                   33,96            


T13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,5
1)   Helmi Laine                      SavonlRie                 34,32            
2)   Iida-Emilia Kaiponen             SavonlRie                 35,53            
3)   Erin Kainulainen                 SavonlRie                 35,95            
4)   Janina Vanhanen                  MikkKV                    37,15            


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Kalle Huttunen                   SavonlRie                 130              
     115    120    125    130    135   
     o      o      o      o      xxx   

 

T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Iida-Emilia Kaiponen             SavonlRie                 135              
     120    125    130    135    140   
     o      o      o      o      xxx   

2)   Milla Lepistö                    SavonlRie                 130              
     115    120    125    130    135   
     o      o      o      xo     xxx   

     Anni Konnu                       ImU                                        
     115   
     DNS   

 

T13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Siiri Nyyssönen                  SavonlRie                 250              
     200    210    220    230    240    250    260   
     o      o      o      o      o      o      xxx   

 

P13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Kalle Huttunen                   SavonlRie                 190              
     150    160    170    180    190    200   
     o      -      o      xo     xxo    xxx   

 

T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Siiri Nyyssönen                  SavonlRie                 4,96 +3,2  4,93 +1,5
     x      4,96   4,90   4,93  
     +2,3   +3,2   +3,2   +1,5  

2)   Sanni Savolainen                 MäntyhVi                  4,37 +3,3  4,02 +1,4
     4,02   4,15   4,15   4,37  
     +1,4   +2,7   +2,5   +3,3  

3)   Helmi Laine                      SavonlRie                 4,34 +1,7         
     4,34   3,36   3,98   4,07  
     +1,7   +2,0   +2,5   +2,4  

4)   Alisa Hämäläinen                 MikkKV                    4,07 +2,8  4,07 +1,8
     3,86   4,07   x      4,07  
     +0,2   +1,8   +1,2   +2,8  

5)   Emma Halonen                     SavonlRie                 4,06 +1,8         
     x      3,86   4,06   3,98  
     -0,3   +1,2   +1,8   +2,5  

6)   Saana Uotinen                    MäntyhVi                  4,05 +2,5  NM +1,6
     4,05   x      3,91   x     
     +2,5   +1,6   +2,9   +2,6  

7)   Nelli Paloheimo                  KerimU                    3,72 +1,0         
     3,68   3,72   3,51   3,61  
     +1,4   +1,0   +2,3   +2,5  

     Lotta Virtanen                   PieksVe                   DNS              


P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jarmo Eromäki                    HaukivKi                  4,57 -0,1         
     4,57   4,22   3,66   3,95  
     -0,1   +0,4   -0,2   -0,3  

2)   Antti Sairanen                   KerimU                    4,50 +0,2         
     4,31   4,50   4,34   x     
     +0,4   +0,2   -0,9   -0,1  

3)   Simo Korhonen                    SavonlRie                 4,37 +1,4         
     4,37   4,35   4,28   x     
     +1,4   +0,2   -0,7   -0,4  

4)   Veikko Korpikallio               MikkKV                    4,14 +0,8         
     x      4,14   4,09   x     
     -0,1   +0,8   -0,2   -0,9  

5)   Kai Yin                          SavonlRie                 3,64 +0,3         
     3,55   3,64   3,28   x     
     -0,2   +0,3   -0,2   -0,4  

     Oliver Jaatinen                  ParikkU                   DNS              


P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Jarmo Eromäki                    HaukivKi                  9,25 +1,6         
     9,05   9,25   x      9,03  
     +1,2   +1,6   +1,0   +1,2  

     Aatu Holopainen                  JoensKa                   10,83 +1,6         
     10,45  10,83  x      10,71 
     +2,1   +1,6   +1,3   +1,3  

 

T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Siiri Nyyssönen                  SavonlRie                 10,45 +0,7         
     10,45  10,08  9,80   9,88  
     +0,7   +0,5   -0,7   -0,1  

2)   Sanni Savolainen                 MäntyhVi                  9,46 +0,5         
     9,22   9,09   9,03   9,46  
     -0,4   +0,4   +0,7   +0,5  

3)   Helmi Laine                      SavonlRie                 9,22 -0,2         
     9,22   9,07   8,87   8,83  
     -0,2   +0,2   +0,7   -0,3  

4)   Iida-Emilia Kaiponen             SavonlRie                 8,98 +0,6         
     8,84   8,97   8,64   8,98  
     -0,1   +0,3   +1,0   +0,6  

5)   Saana Uotinen                    MäntyhVi                  8,57 +0,8         
     8,19   8,57   8,07   8,15  
     -0,1   +0,8   -0,3   +0,3  

6)   Irene Ahola                      MäntyhVi                  8,32 +0,2         
     8,26   8,10   7,79   8,32  
     +0,3   +0,3   +0,3   +0,2  

7)   Nelli Paloheimo                  KerimU                    7,68 +1,1         
     7,57   7,33   7,50   7,68  
     +0,4   -0,7   +0,5   +1,1  

 

P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Veeti Hietalahti                 JuvU                      10,50            
     9,41   9,54   x      10,50  9,80   10,08 

 

T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Milla Lepistö                    SavonlRie                 7,98             
     7,39   7,98   7,24   7,94   7,97   7,44  

 

T13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Erin Kainulainen                 SavonlRie                 16,26            
     15,10  x      16,26  16,04  15,65  14,65 

 

P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Eemeli Väisänen                  JuvU                      40,78            
     36,83  40,78  37,04  37,78  37,20  39,25 

2)   Antti Sairanen                   KerimU                    35,45            
     30,42  34,11  34,73  31,87  35,45  x     

 

T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Emmi Karjalainen                 MikkKV                    18,14            
     12,96  16,76  15,77  17,98  16,30  18,14 

2)   Milla Lepistö                    SavonlRie                 14,68            
     12,60  12,23  12,63  10,35  14,68  12,65 

3)   Alisa Hämäläinen                 MikkKV                    11,13            
     11,13  10,61  10,61  10,33  8,06   9,75  

 

P14 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,1
1)   Niklas Makkonen                  KerimU                    12,90            
2)   Aaro Parviainen                  RistU                     12,99            
3)   Väinö Ripatti                    SavonlRie                 13,35            
     Arttu Härkönen                   SavonlRie                 DNS              
     Rasmus Lehikoinen                JoensKa                   12,29            


T14 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,2
1)   Niina Hepo-Oja                   KangasnKa                 13,00            
2)   Wilma Taavitsainen               RistU                     13,88            
3)   Elle-Roosa Piispa                JuvU                      13,98            
4)   Saara Niittymäki                 SavonlRie                 14,15            
5)   Ella Marttinen                   MikkKV                    14,16            
6)   Iina Rasimus                     MikkKV                    14,40            
7)   Ronja Mihailov                   MikkKV                    14,49            
     Eevi Immonen                     MikkKV                    DNS              


P14 300m
Loppukilpailu
1)   Aaro Parviainen                  RistU                     42,27            
2)   Niklas Makkonen                  KerimU                    42,82            
3)   Väinö Ripatti                    SavonlRie                 43,16            
4)   Onni Paasonen                    MäntyhVi                  48,91            
5)   Lauri Tuovinen                   MäntyhVi                  50,58            


T14 300m
Loppukilpailu
1)   Wilma Taavitsainen               RistU                     45,88            
2)   Elle-Roosa Piispa                JuvU                      47,87            
3)   Heidi Tyrväinen                  SavonlRie                 47,90            


P14 800m
Loppukilpailu
1)   Elmeri Hämäläinen                SulkU                     2.18,03          
2)   Aaro Parviainen                  RistU                     2.21,33          
     Arttu Turtiainen                 KerimU                    DNS              


T14 800m
Loppukilpailu
1)   Wilma Taavitsainen               RistU                     2.41,35          
2)   Kaisa Himanen                    MikkKV                    2.41,95          
3)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 2.42,25          
4)   Heidi Tyrväinen                  SavonlRie                 2.45,25          
     Eevi-Inkeri Tossavainen          SavonlRie                 DNS              
     Jessica Halonen                  SavonlRie                 DNS              


P14 2000m
Loppukilpailu
1)   Elmeri Hämäläinen                SulkU                     6.50,20          


T14 2000m
Loppukilpailu
1)   Kaisa Himanen                    MikkKV                    7.52,82          
     Eevi-Inkeri Tossavainen          SavonlRie                 DNS              
     Heidi Tyrväinen                  SavonlRie                 DNS              
     Jessica Halonen                  SavonlRie                 DNS              


T14 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 13,75            
2)   Eevi Immonen                     MikkKV                    15,12            
3)   Ronja Mihailov                   MikkKV                    15,32            


P14 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Väinö Ripatti                    SavonlRie                 16,01            
2)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 17,05            
3)   Jooseppi Sallinen                SavonlRie                 19,81            
     Lauri Honkanen                   ImU                       16,08            


P14 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 46,49            
     Rasmus Lehikoinen                JoensKa                   48,45            


P14 1500m esteet
Loppukilpailu
1)   Antti Seppänen                   SulkU                     6.05,77          
     Vinski Malinen                   MikkKV                    5.52,16          


T14 1500m esteet
Loppukilpailu
1)   Eevi-Inkeri Tossavainen          SavonlRie                 5.30,18          


P14 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 155              
     115    120    125    130    135    140    145    150    155    161   
     -      -      -      -      -      -      o      o      o      xxx   

2)   Väinö Ripatti                    SavonlRie                 145              
     115    120    125    130    135    140    145    150   
     -      -      -      o      o      xxo    o      xxx   

3)   Jooseppi Sallinen                SavonlRie                 125              
     115    120    125    130   
     o      o      o      xxx   

 

T14 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Riina Laakso                     JuvU                      135              
     120    125    130    135    140   
     o      xo     xxo    xo     xxx   

2)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 130              
     130    135   
     o      xxx   

3)   Ronja Mihailov                   MikkKV                    130              
     115    120    125    130    135   
     o      o      o      xo     xxx   

 

T14 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Saara Niittymäki                 SavonlRie                 230              
     180    190    200    210    220    230   
     o      -      o      o      xo     xo    

 

P14 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 280              
     240    250    260    270    280    290   
     o      -      xo     -      xo     xxx   

 

T14 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 4,50 +1,4         
     4,41   4,38   x      4,50   4,35   4,34  
     +2,2   +2,3   +1,8   +1,4   +2,4   +1,8  

2)   Ella Marttinen                   MikkKV                    4,47 +2,6  4,40 +1,4
     4,06   4,47   x      4,40   4,32   x     
     +0,0   +2,6   +1,2   +1,4   +0,9   +2,0  

3)   Eevi Immonen                     MikkKV                    4,33 +2,4  4,16 +1,5
     4,12   4,28   x      4,33   4,16   3,99  
     +1,8   +2,4   +1,5   +2,4   +1,5   +2,2  

4)   Ronja Mihailov                   MikkKV                    4,06 +1,2         
     3,97   x      4,06   3,80   3,77   3,63  
     +0,9   +1,5   +1,2   +2,8   +1,1   +1,3  

5)   Heidi Tyrväinen                  SavonlRie                 4,02 +1,8         
     3,85   4,00   3,80   3,89   4,02   4,02  
     +1,6   +2,0   +1,4   +1,9   +1,9   +1,8  

6)   Vilma Ukkonen                    JuvU                      3,86 +2,1  3,66 +1,3
     3,79   3,66   x      x      x      3,86  
     +2,1   +1,3   +2,0   +1,3   +1,7   +2,1  

7)   Ella Noponen                     RistU                     3,85 +1,3         
     x      3,43   x      x      3,85   x     
     +2,0   +2,1   +1,5   +0,8   +1,3   +1,8  

 

P14 Pituus
Loppukilpailu
1)   Niklas Makkonen                  KerimU                    4,98 +0,2         
     4,98   4,69   4,73   4,67   4,82   2,93  
     +0,2   +0,2   -0,4   +0,2   +0,2   -0,1  

2)   Veikka Lindqvist                 RistU                     4,87 -0,1         
     4,55   x      4,87   4,85   x      x     
     +0,3   -0,2   -0,1   +0,2   -0,1   +0,4  

3)   Aaro Parviainen                  RistU                     4,83 -0,1         
     4,68   4,45   4,64   x      x      4,83  
     +1,1   -0,7   -0,1   +0,8   +0,3   -0,1  

4)   Lauri Tuovinen                   MäntyhVi                  4,05 -0,2         
     4,00   3,70   4,05   3,88   -      -     
     +1,3   -0,4   -0,2   +0,8                

 

P14 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Veikka Lindqvist                 RistU                     11,20 +0,8         
     10,86  x      11,07  10,84  10,89  11,20 
     +1,8   +1,5   +2,0   +1,6   +1,6   +0,8  

 

T14 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Wilma Taavitsainen               RistU                     9,62 -0,2         
     9,49   9,38   8,97   9,52   9,40   9,62  
     -0,1   +0,2   -0,3   -0,6   +0,3   -0,2  

2)   Eevi Immonen                     MikkKV                    9,48 +0,2         
     9,48   9,37   9,31   9,45   9,47   9,46  
     +0,2   -0,1   -0,3   -0,4   -0,4   +0,2  

 

P14 Kuula
Loppukilpailu
1)   Veikka Lindqvist                 RistU                     12,44            
     x      11,80  12,44  11,69  10,83  11,11 

2)   Arttu Turtiainen                 KerimU                    11,45            
     11,26  11,45  10,12  11,38  x      11,02 

3)   Jooseppi Sallinen                SavonlRie                 8,45             
     8,13   8,33   7,97   8,24   8,42   8,45  

     Arttu Härkönen                   SavonlRie                 DNS              


T14 Kuula
Loppukilpailu
1)   Nea Luukkonen                    PuumVi                    8,98             
     8,48   8,98   8,97   8,91   8,49   8,73  

2)   Ella Marttinen                   MikkKV                    8,38             
     8,38   7,99   8,13   x      7,41   7,42  

 

T14 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Nea Luukkonen                    PuumVi                    40,35            
     40,35  34,94  39,25  36,72  36,23  x     

2)   Saara Niittymäki                 SavonlRie                 23,42            
     21,85  21,29  20,35  x      23,42  x     

3)   Elle-Roosa Piispa                JuvU                      20,78            
     x      18,10  20,78  x      18,57  x     

4)   Vilma Ukkonen                    JuvU                      20,63            
     20,58  19,35  x      20,63  19,32  x     

5)   Tiina Pulkkinen                  MikkKV                    16,73            
     13,92  15,03  15,53  16,73  15,57  14,45 

     Heta Neuvonen                    EspTa                     29,73            
     29,73  x      x      x      27,60  x     

 

P14 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Arttu Härkönen                   SavonlRie                 36,11            
     36,11  -      -      -      -      -     

2)   Arttu Turtiainen                 KerimU                    29,77            
     28,95  x      29,77  x      26,86  x     

3)   Onni Paasonen                    MäntyhVi                  25,71            
     21,91  x      20,11  19,79  22,86  25,71 

4)   Veikka Lindqvist                 RistU                     25,24            
     23,37  x      24,04  22,46  x      25,24 

5)   Jooseppi Sallinen                SavonlRie                 24,99            
     15,69  20,80  19,22  24,99  x      x     

     Lauri Honkanen                   ImU                       31,60            
     x      22,57  29,44  31,60  27,39  x     

 

T14 Moukari
Loppukilpailu
1)   Saara Niittymäki                 SavonlRie                 34,98            
     31,58  34,53  x      33,79  34,98  x     

2)   Riina Laakso                     JuvU                      31,85            
     x      31,85  x      29,84  31,64  30,56 

     Heta Neuvonen                    EspTa                     33,15            
     32,44  33,15  x      x      x      x     

 

P14 Moukari
Loppukilpailu
1)   Arttu Härkönen                   SavonlRie                 22,15            
     22,15  -      -      -      -      -     

 

P14 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Elmeri Hämäläinen                SulkU                     42,26            
     38,25  41,57  40,51  40,82  42,26  40,95 

2)   Arttu Turtiainen                 KerimU                    37,38            
     28,58  37,38  32,77  37,30  37,24  x     

3)   Niklas Makkonen                  KerimU                    34,28            
     33,18  32,62  30,55  34,28  34,05  32,89 

 

T14 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Tiina Pulkkinen                  MikkKV                    26,81            
     24,11  26,81  23,59  25,94  25,96  24,89 

2)   Elle-Roosa Piispa                JuvU                      22,54            
     22,54  x      22,03  x      22,38  x     

 

P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,1
1)   Aleksanteri Pirinen              JuvU                      12,89            


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,1
1)   Milla Pirkkalainen               SavonlRie                 12,86            
2)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 13,12            
3)   Mimmi Ahonen                     PuumVi                    13,14            
4)   Nea Hassinen                     MikkKV                    13,57            
5)   Mimmi Hyppönen                   JuvU                      14,36            
6)   Viivi Salonen                    MikkKV                    14,46            
7)   Kaisa Laatikainen                MikkKV                    14,93            
     Julie Ombati                     MikkKV                                     


P15 300m
Loppukilpailu
1)   Joona Räisänen                   SulkU                     42,52            


T15 300m
Loppukilpailu
1)   Ella Kainulainen                 SavonlRie                 43,94            
2)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 44,77            
3)   Nella Mutka                      SavonlRie                 48,83            
4)   Liisa Shevchenko                 MikkKV                    50,49            
     Karoliina Isomäki                KeskiUYU                  DNS              


P15 800m
Loppukilpailu
1)   Joona Räisänen                   SulkU                     2.22,20          
2)   Jesse Paunonen                   SavonlRie                 2.23,91          
     Lauri Tossavainen                SavonlRie                 2.16,76          


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Ella Kainulainen                 SavonlRie                 2.24,41          
2)   Nella Mutka                      SavonlRie                 2.37,48          
3)   Liisa Shevchenko                 MikkKV                    2.46,28          
     Veera Kontkanen                  JoensKa                   2.25,22          


P15 2000m
Loppukilpailu
1)   Jesse Paunonen                   SavonlRie                 6.56,32          


T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 12,29            
2)   Julie Ombati                     MikkKV                    12,53            
3)   Milla Pirkkalainen               SavonlRie                 12,92            


T15 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Liisa Shevchenko                 MikkKV                    55,03            


T15 1500m esteet
Loppukilpailu
1)   Ella Kainulainen                 SavonlRie                 5.22,06          


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Mimmi Ahonen                     PuumVi                    150              
     135    140    145    150    155   
     o      xo     o      o      xxx   

 

T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Janina Laine                     KerimU                    220              
     180    190    200    210    220    230   
     o      -      -      o      o      xxx   

     Roosa Rissanen                   SavonlRie                 290              
     180    190    200    210    220    230    240    250    260    270    280    290    300   
     -      -      -      -      -      -      o      -      o      -      o      xo     xxx   

 

T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Milla Pirkkalainen               SavonlRie                 5,17 +1,1         
     5,07   5,01   4,98   5,17   5,12   4,90  
     +2,0   +1,5   +3,2   +1,1   +1,4   -0,5  

2)   Mimmi Ahonen                     PuumVi                    5,15 +2,1  4,93 +1,5
     4,74   4,97   5,03   5,15   4,93   x     
     +1,0   +2,2   +3,1   +2,1   +1,5   +0,5  

3)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 4,84 +2,6  4,76 +1,5
     4,63   x      4,84   4,68   4,76   x     
     +0,9   +2,5   +2,6   +1,8   +1,5   +1,4  

4)   Noora Laakso                     JuvU                      4,84 +1,4         
     4,52   x      4,76   x      4,61   4,84  
     +0,7   +1,5   +1,2   +0,9   +2,5   +1,4  

5)   Janina Laine                     KerimU                    4,81 +1,9         
     4,81   4,81   4,80   3,26   4,57   4,75  
     +1,4   +1,9   +2,1   +2,0   +0,8   +0,7  

6)   Julie Ombati                     MikkKV                    4,70 +1,8         
     4,64   4,67   4,70   4,62   x      -     
     +1,7   +1,3   +1,8   +0,4   +1,6         

7)   Nea Hassinen                     MikkKV                    4,55 +1,8         
     4,55   4,45   x      4,51   x      -     
     +1,8   +1,1   +1,7   +1,4   +2,2         

8)   Moona Makkonen                   KerimU                    4,41 +1,2         
     4,27   4,17   3,80   4,41   4,13   x     
     +1,4   +2,5   +1,5   +1,2   +1,4   +1,0  

     Iida Mäkelä                      SavonlRie                 4,92 +0,9         
     4,92   x      x     
     +0,9   +1,2   +2,8  

 

T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Milla Pirkkalainen               SavonlRie                 11,47 +0,7         
     11,47  11,45  11,42  11,11  11,27  11,32 
     +0,7   +0,3   +0,8   +0,6   +0,2   +0,6  

2)   Janina Laine                     KerimU                    9,77 +0,4         
     9,71   9,50   9,77   x      9,56   9,34  
     +1,1   +0,3   +0,4   -0,1   -0,6   +0,2  

     Mette Ukkonen                    MikkKV                    10,99 +0,2         
     x      x      10,74  x      x      10,99 
     +0,4   +0,3   +0,3   +1,0   +0,2   +0,2  

     Riikka Pitkänen                  SavonlRie                 11,35 +0,2         
     11,25  10,63  x      11,29  11,24  11,35 
     +0,2   +0,2   -0,2   +0,3   +0,2   +0,2  

 

P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Joonas Pulkkinen                 RistU                     14,36            
     12,86  13,49  14,16  14,36  x      x     

2)   Aleksanteri Pirinen              JuvU                      10,24            
     9,26   9,79   9,32   9,84   9,43   10,24 

 

T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Noora Laakso                     JuvU                      11,15            
     10,21  x      9,68   10,60  11,10  11,15 

2)   Minttu Kovanen                   SavonlRie                 9,44             
     9,41   9,44   9,28   8,82   8,50   9,33  

3)   Mimmi Ahonen                     PuumVi                    9,05             
     x      8,61   8,85   8,53   8,59   9,05  

 

T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Minttu Kovanen                   SavonlRie                 28,94            
     27,69  27,72  x      25,36  x      28,94 

 

P15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Joonas Pulkkinen                 RistU                     38,67            
     36,17  x      36,68  38,67  33,88  x     

 

T15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Minttu Kovanen                   SavonlRie                 47,33            
     45,00  47,33  46,63  46,61  x      x     

     Tia-Maria Paldanius              IisVi                     DNS              


P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Joonas Pulkkinen                 RistU                     45,62            
     45,62  36,74  40,66  41,11 

 

T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Noora Laakso                     JuvU                      33,71            
     30,01  32,31  32,86  30,39  32,20  33,71 

2)   Liisa Shevchenko                 MikkKV                    23,39            
     x      x      14,46  16,87  23,39  23,25