Pm-hallien tulokset 4.2.

4.2.2018

M 60m
Loppukilpailu
1)   Santeri Örn                      PolvijU                   7,02             
2)   Joonas Liukkonen                 JuvU                      7,21             
3)   Ville Hyttinen                   KuopRei                   7,29             
4)   Konsta Kauppinen                 OrimJy                    7,40             
5)   Topi Julkunen                    JuvU                      7,53             
6)   Antti Tanhuamäki                 SavR                      7,64                       


Alkuerät erä 1
1)   Antti Tanhuamäki                 SavR                      7,57q            
1)   Topi Julkunen                    JuvU                      7,57q            
3)   Mouctar Diallo                   SavR                      7,61             
4)   Veikka Mikkonen                  SavR                      7,62             
5)   Jani Romo                        KngK                      8,85             
     Juhani Ryynänen                  JuuU                      DNS              

Alkuerät erä 2
1)   Santeri Örn                      PolvijU                   7,00q            
2)   Joonas Liukkonen                 JuvU                      7,23q            
3)   Ville Hyttinen                   KuopRei                   7,30q            
4)   Konsta Kauppinen                 OrimJy                    7,39q            
     Santeri Tanner                   LänsiUU                   DNS              


N 60m
Loppukilpailu
1)   Petra-Sofia Laakso               SavR                      7,95             
2)   Tanja Kokkonen                   LappUM                    8,20             
3)   Ella Kumpulainen                 SavR                      8,25             
4)   Katriina Mäyrä                   ImU                       8,48             
     Niina Piiroinen                  MiKV                      DNS                          


Alkuerät erä 1
1)   Roosa Rissanen                   SavR                      8,70             
2)   Etti Mehtonen                    SavR                      9,06             
     Linda Ahola                      ImU                       DNS              

Alkuerät erä 2
1)   Mette Ukkonen                    MiKV                      8,42             
2)   Riikka Pitkänen                  SavR                      8,59             

Alkuerät erä 3
1)   Petra-Sofia Laakso               SavR                      8,03q            
2)   Tanja Kokkonen                   LappUM                    8,15q            
3)   Niina Piiroinen                  MiKV                      8,16q            
4)   Ella Kumpulainen                 SavR                      8,22q            
5)   Katriina Mäyrä                   ImU                       8,37q            


M 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Henri Kangasniemi                IkaalU                    8,63             
2)   Antti Tanhuamäki                 SavR                      8,99             
     Juhani Ryynänen                  JuuU                      DNS              
     Santeri Tanner                   LänsiUU                   DNS              


N 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Ellinoora Karvinen               SavR                      8,92             
2)   Petra-Sofia Laakso               SavR                      9,00             
3)   Tanja Kokkonen                   LappUM                    9,08             
4)   Iitu Sutela                      LappUM                    9,43             


M Korkeus
Loppukilpailu
1)   Otso Mikkilä                     ImU                       179              
     130    135    140    145    150    155    160    163    166    171    175    179    182   
     -      -      -      -      -      -      o      -      o      xo     xo     o      xxx   

2)   Jani Romo                        KngK                      145              
     130    135    140    145    150   
     o      o      o      o      xxx   

 

N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Milka Riiali                     ImU                       163              
     130    135    140    145    150    155    160    163    166   
     -      -      -      -      o      o      xo     o      xxx   

2)   Anni Konnu                       ImU                       150              
     130    135    140    145    150    155   
     -      -      -      -      xxo    xxx   

3)   Etti Mehtonen                    SavR                      145              
     130    135    140    145    150   
     -      o      xxo    o      xxx   

4)   Roosa Rissanen                   SavR                      145              
     130    135    140    145    150   
     -      o      o      xo     xxx   

5)   Hilla Mikkilä                    ImU                       145              
     130    135    140    145    150   
     o      o      xo     xo     xxx   

 

M Pituus
Loppukilpailu
1)   Konsta Kauppinen                 OrimJy                    6,92             
     6,92   6,81   -      -      -      -     
                                              

2)   Henri Kangasniemi                IkaalU                    6,55             
     6,55   x      6,26   6,29   x      6,48  
                                              

3)   Otto Pulkkinen                   ImU                       6,53             
     6,44   x      6,34   6,31   6,53   x     
                                              

4)   Rasmus Hiltunen                  SavR                      6,17             
     x      x      x      x      5,88   6,17  
                                              

5)   Jimi Huuho                       PyhU                      5,65             
     5,57   x      x      x      5,29   5,65  
                                              

6)   Severi Niittymäki                SavR                      5,58             
     5,58   5,29   -      -      -      -     
                                              

     Juhani Ryynänen                  JuuU                      DNS              


N Pituus
Loppukilpailu
1)   Niina Piiroinen                  MiKV                      5,38             
     x      2,68   5,38   x      -      -     
                                              

2)   Riikka Pitkänen                  SavR                      5,24             
     5,24   5,13   5,20   4,96   x      x     
                                              

3)   Sani Rantalainen                 LappUM                    5,23             
     5,17   x      5,11   5,13   5,15   5,23  
                                              

4)   Milla Pirkkalainen               SavR                      5,15             
     5,05   5,15   5,12   x      5,07   5,04  
                                              

5)   Noora Tiainen                    LappUM                    5,13             
     4,91   5,13   5,04   4,94   4,87   4,97  
                                              

6)   Essi Vehmaa                      LappUM                    5,06             
     x      4,94   5,06   4,84   x      x     
                                              

7)   Mette Ukkonen                    MiKV                      4,96             
     x      x      4,91   x      4,72   4,96  
                                              

8)   Iitu Sutela                      LappUM                    4,93             
     4,70   4,91   4,77   4,70   4,83   4,93  
                                              

9)   Niina Karttunen                  SavR                      4,85             
     x      4,84   4,85  
                         

10)  Linda Ahola                      ImU                       4,60             
     4,60   4,57   4,54  
                         

11)  Iolanda Alecu                    LappUM                    4,48             
     x      x      4,48  
                         

 

M Kuula
Loppukilpailu
1)   Ville Halonen                    PyhU                      14,54            
     x      x      x      x      x      14,54 

2)   Henri Kangasniemi                IkaalU                    12,37            
     11,80  12,37  x      12,01  12,20  x     

3)   Esa Dufva                        MiKV                      10,27            
     9,63   9,83   9,76   9,72   10,27  x     

4)   Jani Romo                        KngK                      10,07            
     9,37   10,07  x      9,52   9,79   8,69  

 

N Kuula
Loppukilpailu
1)   Henna Sallinen                   SavR                      13,07            
     x      13,07  13,05  x      12,88  12,97 

2)   Salli Kirvesmies                 LappUM                    12,27            
     11,45  11,87  11,73  x      12,27  11,87 

3)   Roosa Rissanen                   SavR                      7,39             
     6,48   7,39   6,61   6,76   6,91   7,39  

4)   Etti Mehtonen                    SavR                      6,85             
     6,76   6,45   6,47   6,85   6,79   6,64  

 

P9 40m
1)   Toivo Takanen                    JoeK                      7,04             
2)   Mico Kärkkäinen                  HirU                      7,47             
3)   Samuel Ahtinen                   JoensKa                   7,58             
4)   Viljami Puustinen                SavR                      7,79             
5)   Onni Lång                        HirU                      7,89             
6)   Veikko Suikki                    JuvU                      8,13             
7)   Sebastian Matilainen             HirU                      8,20             
8)   Jeremias Palhomaa                HirU                      8,29             
     Otto Huttunen                    KerimU                    DNS              
     Iivari Tiihonen                  KngK                      DNS              

Loppukilpailu erä 1
1)   Mico Kärkkäinen                  HirU                      7,47             
2)   Onni Lång                        HirU                      7,89             
3)   Veikko Suikki                    JuvU                      8,13             
4)   Sebastian Matilainen             HirU                      8,20             
5)   Jeremias Palhomaa                HirU                      8,29             

Loppukilpailu erä 2
1)   Toivo Takanen                    JoeK                      7,04             
2)   Samuel Ahtinen                   JoensKa                   7,58             
3)   Viljami Puustinen                SavR                      7,79             
     Iivari Tiihonen                  KngK                      DNS              
     Otto Huttunen                    KerimU                    DNS              


T9 40m
1)   Netta Paloheimo                  KerimU                    7,41             
2)   Iida Nurmela                     SavR                      7,79             
3)   Ilona Immonen                    SavonlRie                 8,05             
4)   Aamu Palhomaa                    HirU                      8,13             
5)   Annika Sairanen                  SiilPo                    8,29             
6)   Adalmiina Väisänen               HirU                      8,32             
7)   Lotta Lindholm                   SavR                      8,46             

Loppukilpailu erä 1
1)   Ilona Immonen                    SavonlRie                 8,05             
2)   Adalmiina Väisänen               HirU                      8,32             
3)   Lotta Lindholm                   SavR                      8,46             

Loppukilpailu erä 2
1)   Netta Paloheimo                  KerimU                    7,41             
2)   Iida Nurmela                     SavR                      7,79             
3)   Aamu Palhomaa                    HirU                      8,13             
4)   Annika Sairanen                  SiilPo                    8,29             


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Toivo Takanen                    JoeK                      3,21             
     3,10   3,17   x      3,21  
                                

2)   Samuel Ahtinen                   JoensKa                   3,06             
     3,03   3,02   3,04   3,06  
                                

3)   Viljami Puustinen                SavR                      2,82             
     2,77   2,81   2,81   2,82  
                                

4)   Onni Lång                        HirU                      2,80             
     2,80   2,63   2,58   2,50  
                                

5)   Sebastian Matilainen             HirU                      2,77             
     2,69   2,74   2,65   2,77  
                                

6)   Veikko Suikki                    JuvU                      2,76             
     2,68   2,76   2,60   2,63  
                                

7)   Mico Kärkkäinen                  HirU                      2,74             
     2,61   2,63   2,74   x     
                                

8)   Jeremias Palhomaa                HirU                      2,45             
     2,27   2,40   2,38   2,45  
                                

     Iivari Tiihonen                  KngK                      DNS              
     Otto Huttunen                    KerimU                    DNS              


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Netta Paloheimo                  KerimU                    3,18             
     3,16   3,06   3,18   3,08  
                                

2)   Aamu Palhomaa                    HirU                      2,96             
     2,90   2,94   2,96   2,73  
                                

3)   Iida Nurmela                     SavR                      2,88             
     2,88   2,74   2,87   x     
                                

4)   Annika Sairanen                  SiilPo                    2,83             
     2,79   2,60   2,63   2,83  
                                

5)   Ilona Immonen                    SavonlRie                 2,80             
     2,67   2,80   2,65   2,69  
                                

6)   Lotta Lindholm                   SavR                      2,55             
     2,55   2,44   2,52   2,43  
                                

7)   Adalmiina Väisänen               HirU                      2,55             
     2,42   2,34   2,25   2,55  
                                

 

P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Viljami Puustinen                SavR                      6,10             
     6,09   6,05   6,10   5,92  

2)   Onni Lång                        HirU                      5,16             
     4,99   5,05   5,16   5,07  

3)   Toivo Takanen                    JoeK                      4,44             
     3,93   x      4,44   4,03  

4)   Jimi Romo                        KngK                      4,05             
     4,04   3,82   x      4,05  

5)   Mico Kärkkäinen                  HirU                      3,96             
     3,96   3,74   3,46   3,94  

6)   Sebastian Matilainen             HirU                      3,20             
     3,20   3,17   3,03   2,69  

     Otto Huttunen                    KerimU                    DNS              


T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Lotta Lindholm                   SavR                      4,29             
     x      3,88   3,93   4,29  

2)   Aamu Palhomaa                    HirU                      4,27             
     x      4,20   3,99   4,27  

3)   Ilona Immonen                    SavonlRie                 3,61             
     3,43   3,55   3,59   3,61  

 

P10 60m
Loppukilpailu
1)   Roope Räsänen                    KemU                      10,33            
2)   Kasper Yin                       SavR                      10,48            
3)   Nico Ikäheimonen                 SavR                      11,07            
     Elias Nyyssönen                  SavR                      DNS              


T10 60m
1)   Veera Pöyry                      MikkKV                    9,69             
2)   Elli Sarjanen                    SavR                      10,16            
3)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      10,24            
4)   Siiri Lindholm                   SavR                      10,27            
5)   Lilli Tiainen                    KerimU                    10,67            
6)   Jasmin Huuho                     PyhU                      10,85            
7)   Aino Heiskanen                   SavR                      11,08            
8)   Erika Kämppi                     HirU                      12,11            

Loppukilpailu erä 1
1)   Elli Sarjanen                    SavR                      10,16            
2)   Lilli Tiainen                    KerimU                    10,67            
3)   Aino Heiskanen                   SavR                      11,08            
4)   Erika Kämppi                     HirU                      12,11            

Loppukilpailu erä 2
1)   Veera Pöyry                      MikkKV                    9,69             
2)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      10,24            
3)   Siiri Lindholm                   SavR                      10,27            
4)   Jasmin Huuho                     PyhU                      10,85            


P10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ahti Suikki                      JuvU                      3,22             
     3,21   3,16   3,11   3,22  
                                

2)   Roope Räsänen                    KemU                      2,92             
     2,92   2,87   2,86   2,85  
                                

3)   Nico Ikäheimonen                 SavR                      2,89             
     2,89   2,63   2,63   2,80  
                                

     Elias Nyyssönen                  SavR                      DNS              


T10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Veera Pöyry                      MikkKV                    3,92             
     3,73   3,92   3,83   3,71  
                                

2)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      3,74             
     3,63   3,74   3,57   x     
                                

3)   Siiri Lindholm                   SavR                      3,51             
     3,51   3,48   3,43   3,41  
                                

4)   Jasmin Huuho                     PyhU                      3,45             
     3,44   3,45   3,42   3,33  
                                

5)   Lilli Tiainen                    KerimU                    3,38             
     3,38   3,38   3,28   3,24  
                                

6)   Elli Sarjanen                    SavR                      3,30             
     3,30   3,17   3,07   3,17  
                                

7)   Aino Heiskanen                   SavR                      2,93             
     2,93   2,85   2,77   2,76  
                                

8)   Emmi Kosonen                     SavR                      2,90             
     2,73   2,78   2,90   2,75  
                                

9)   Erika Kämppi                     HirU                      2,64             
     x      2,64   x      2,52  
                                

 

P10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ahti Suikki                      JuvU                      4,18             
     4,18   3,87   3,94   4,15  

 

T10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jasmin Huuho                     PyhU                      6,40             
     5,86   6,40   5,83   5,95  

2)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      6,31             
     6,12   5,79   6,31   6,14  

3)   Lilli Tiainen                    KerimU                    6,09             
     5,89   x      5,47   6,09  

4)   Siiri Lindholm                   SavR                      6,03             
     5,34   5,62   5,62   6,03  

5)   Veera Pöyry                      MikkKV                    5,47             
     5,41   5,45   x      5,47  

6)   Aino Heiskanen                   SavR                      4,65             
     4,65   x      4,55   4,01  

7)   Erika Kämppi                     HirU                      3,08             
     2,17   3,08   2,78   3,01  

 

P11 60m
Loppukilpailu
1)   Otso Nyyssönen                   SavR                      9,43             
2)   Onni Nyyssönen                   SavR                      9,63             
3)   Lenni Paloheimo                  KerimU                    9,65             
4)   Topias Mustonen                  JoensKa                   10,12            
5)   Oskar Kämppi                     HirU                      10,81            


T11 60m
1)   Ella-Sofia Kaiponen              SavR                      9,63             
2)   Sonja Liimatta                   SavR                      10,22            
3)   Nele-Liis Mei                    JuvU                      10,27            
4)   Peppi Kuitunen                   HirU                      10,51            
5)   Veera Niittymäki                 SavR                      10,76            
6)   Ronja Matilainen                 HirU                      11,01            
7)   Sara Kero                        SavR                      11,46            

Loppukilpailu erä 1
1)   Sonja Liimatta                   SavR                      10,22            
2)   Ronja Matilainen                 HirU                      11,01            
3)   Sara Kero                        SavR                      11,46            

Loppukilpailu erä 2
1)   Ella-Sofia Kaiponen              SavR                      9,63             
2)   Nele-Liis Mei                    JuvU                      10,27            
3)   Peppi Kuitunen                   HirU                      10,51            
4)   Veera Niittymäki                 SavR                      10,76            


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Topias Mustonen                  JoensKa                   120              
     90     95     100    105    110    115    120    125   
     -      -      o      o      o      xo     o      xxx   

2)   Onni Nyyssönen                   SavR                      115              
     90     95     100    105    110    115    120   
     o      o      o      o      o      o      xxx   

3)   Otso Nyyssönen                   SavR                      115              
     90     95     100    105    110    115    120   
     o      o      o      o      xo     xxo    xxx   

     Oskar Kämppi                     HirU                                       


T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sonja Liimatta                   SavR                      120              
     80     85     90     95     100    105    110    115    120    125   
     -      -      -      -      o      o      xo     o      o      xxx   

2)   Peppi Kuitunen                   HirU                      115              
     80     85     90     95     100    105    110    115    120   
     -      -      o      o      o      xo     o      o      xxx   

3)   Ella-Sofia Kaiponen              SavR                      115              
     80     85     90     95     100    105    110    115    120   
     -      -      o      o      o      o      xo     xxo    xxx   

4)   Veera Niittymäki                 SavR                      110              
     80     85     90     95     100    105    110    115   
     -      -      o      o      xo     xo     xxo    xxx   

5)   Nele-Liis Mei                    JuvU                      105              
     80     85     90     95     100    105    110   
     -      -      o      o      o      xo     xxx   

6)   Ronja Matilainen                 HirU                      85               
     80     85     90    
     o      o      xxx   

 

P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Topias Mustonen                  JoensKa                   7,39             
     7,39   7,29   6,85   7,11  

2)   Otso Nyyssönen                   SavR                      6,14             
     5,68   5,61   5,83   6,14  

3)   Onni Nyyssönen                   SavR                      5,51             
     5,51   5,12   5,04   5,51  

4)   Oskar Kämppi                     HirU                      4,44             
     x      3,77   4,21   4,44  

 

T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ella-Sofia Kaiponen              SavR                      6,88             
     6,25   6,32   6,28   6,88  

2)   Veera Niittymäki                 SavR                      5,71             
     5,25   5,48   5,28   5,71  

3)   Peppi Kuitunen                   HirU                      5,60             
     4,03   4,82   3,92   5,60  

4)   Nele-Liis Mei                    JuvU                      4,71             
     4,71   4,66   4,64   4,23  

5)   Ronja Matilainen                 HirU                      4,06             
     4,06   3,72   3,73   3,58  

 

P12 60m
1)   Juuso Tiihonen                   KngK                      9,08             
2)   Santtu Rautio                    KerimU                    9,58             
3)   Soini Ripatti                    SavR                      9,63             
4)   Eeli Mustonen                    JoensKa                   9,69             
5)   Oska Yin                         SavR                      10,73            

Loppukilpailu erä 1
1)   Juuso Tiihonen                   KngK                      9,08             
2)   Soini Ripatti                    SavR                      9,63             
3)   Eeli Mustonen                    JoensKa                   9,69             

Loppukilpailu erä 2
1)   Santtu Rautio                    KerimU                    9,58             
2)   Oska Yin                         SavR                      10,73            


T12 60m
1)   Senni Ohra-Aho                   KngK                      9,29             
2)   Moona Malinen                    KerimU                    9,53             
3)   Oona Immonen                     SavR                      9,68             
4)   Venla Attenberg                  MikkKV                    9,70             
5)   Essi Nurmela                     SavR                      9,93             
6)   Helmi Karjalainen                SavR                      10,26            
7)   Nea Torniainen                   HirU                      10,34            
     Berit Mei                        JuvU                      DNS              
     Sofia Kokko                      MikkKV                    DNS              

Loppukilpailu erä 1
1)   Essi Nurmela                     SavR                      9,93             
2)   Helmi Karjalainen                SavR                      10,26            
3)   Nea Torniainen                   HirU                      10,34            
     Berit Mei                        JuvU                      DNS              

Loppukilpailu erä 2
1)   Senni Ohra-Aho                   KngK                      9,29             
2)   Moona Malinen                    KerimU                    9,53             
3)   Oona Immonen                     SavR                      9,68             
4)   Venla Attenberg                  MikkKV                    9,70             
     Sofia Kokko                      MikkKV                    DNS              


P12 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Juuso Tiihonen                   KngK                      11,39            
2)   Eeli Mustonen                    JoensKa                   11,52            
3)   Soini Ripatti                    SavR                      12,67            


T12 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Oona Immonen                     SavR                      12,55            
2)   Essi Nurmela                     SavR                      13,68            
     Jonna Romo                       KngK                      DNS              
     Sofia Kokko                      MikkKV                    DNS              


P12 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Eeli Mustonen                    JoensKa                   130              
     105    110    115    120    125    130    137   
     o      o      o      o      o      xxo    xxx   

2)   Soini Ripatti                    SavR                      115              
     105    110    115    120   
     o      xxo    xxo    xxx   

 

T12 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Essi Nurmela                     SavR                      125              
     90     95     100    105    110    115    120    125    130   
     -      -      -      o      o      o      o      o      xxx   

1)   Moona Malinen                    KerimU                    125              
     90     95     100    105    110    115    120    125    130   
     -      -      -      -      o      o      o      o      xxx   

3)   Nea Torniainen                   HirU                      105              
     90     95     100    105    110   
     o      o      o      xo     xxx   

     Berit Mei                        JuvU                                       
     Jonna Romo                       KngK                                       
     Sofia Kokko                      MikkKV                                     


P12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Isko Kovanen                     SavR                      7,86             
     6,84   7,22   6,84   7,86  

2)   Eeli Mustonen                    JoensKa                   7,76             
     7,62   7,76   7,35   7,36  

3)   Topias Taavitsainen              RistU                     6,29             
     6,21   6,29   6,16   5,88  

4)   Soini Ripatti                    SavR                      5,51             
     5,42   5,23   5,51   5,24  

     Niko Tiihonen                    SavR                      DNS              


T12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Senni Ohra-Aho                   KngK                      7,07             
     6,50   6,79   7,07   x     

2)   Iines Karjalainen                KerimU                    6,72             
     5,95   6,17   6,72   6,14  

3)   Oona Immonen                     SavR                      5,85             
     5,37   5,33   5,85   5,59  

4)   Venla Lång                       HirU                      5,65             
     5,15   5,29   5,38   5,65  

5)   Nea Torniainen                   HirU                      4,85             
     4,81   4,85   4,84   4,65  

     Berit Mei                        JuvU                      DNS              
     Jonna Romo                       KngK                      DNS              


P13 60m
Loppukilpailu
1)   Topi Taskinen                    MikkKV                    8,98             


T13 60m
1)   Meeri Riiali                     ImU                       8,67             
2)   Saaga Attenberg                  MikkKV                    8,83             
2)   Aada Heiskanen                   SavR                      8,83             
4)   Venla Savolainen                 ImU                       8,95             
5)   Riikka Jokinen                   PyhU                      9,01             
6)   Tytti Repo                       JouK                      9,06             
7)   Suvi Vehomäki                    SulkU                     9,11             
8)   Janna Hämäläinen                 SulkU                     9,37             
9)   Eveliina Sairanen                SiilPo                    9,56             
10)  Aino Kiljunen                    JuvU                      9,57             
11)  Piitu Lampilehto                 SulkU                     9,70             

Loppukilpailu erä 1
1)   Saaga Attenberg                  MikkKV                    8,83             
2)   Venla Savolainen                 ImU                       8,95             
3)   Aino Kiljunen                    JuvU                      9,57             

Loppukilpailu erä 2
1)   Tytti Repo                       JouK                      9,06             
2)   Janna Hämäläinen                 SulkU                     9,37             
3)   Eveliina Sairanen                SiilPo                    9,56             
4)   Piitu Lampilehto                 SulkU                     9,70             

Loppukilpailu erä 3
1)   Meeri Riiali                     ImU                       8,67             
2)   Aada Heiskanen                   SavR                      8,83             
3)   Riikka Jokinen                   PyhU                      9,01             
4)   Suvi Vehomäki                    SulkU                     9,11             


T13 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Meeri Riiali                     ImU                       10,09            
2)   Riikka Jokinen                   PyhU                      10,39            
3)   Aada Heiskanen                   SavR                      11,09            
4)   Piitu Lampilehto                 SulkU                     12,88            


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Riikka Jokinen                   PyhU                      143              
     90     95     100    105    110    115    120    125    130    135    137    139    141    143    145   
     -      -      -      -      -      o      o      o      o      o      o      o      xo     o      xxx   

2)   Janna Hämäläinen                 SulkU                     125              
     90     95     100    105    110    115    120    125    130   
     -      -      o      o      o      o      xo     o      xxx   

2)   Tytti Repo                       JouK                      125              
     90     95     100    105    110    120    125    130   
     -      -      -      -      -      xo     o      xxx   

4)   Piitu Lampilehto                 SulkU                     125              
     90     100    105    110    115    120    125    130   
     -      o      o      xo     o      xxo    xxo    xxx   

5)   Emilia Björninen                 HirU                      95               
     90     95     100   
     o      o      xxx   

 

P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Niko Tiihonen                    SavR                      6,93             
     x      5,93   6,93   6,41  

2)   Aatu Hartikainen                 SavR                      6,81             
     6,37   6,81   6,60   6,81  

 

T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Eveliina Sairanen                SiilPo                    7,71             
     7,71   7,63   7,62   7,12  

2)   Siiri Martikainen                PuumVi                    7,39             
     6,56   x      x      7,39  

3)   Miia Hottinen                    ImU                       7,38             
     x      6,31   6,59   7,38  

4)   Emilia Björninen                 HirU                      7,19             
     6,41   7,19   6,86   6,80  

5)   Aada Heiskanen                   SavR                      7,13             
     6,85   7,13   6,53   5,97  

6)   Julia Ruottinen                  SulkU                     6,51             
     6,35   6,51   5,48   6,22  

7)   Janna Hämäläinen                 SulkU                     6,48             
     6,48   6,19   5,73   6,42  

8)   Venla Savolainen                 ImU                       6,32             
     5,39   5,53   6,32   5,09  

9)   Saaga Attenberg                  MikkKV                    6,06             
     6,06   5,95   5,42   x     

10)  Suvi Vehomäki                    SulkU                     5,59             
     5,52   4,45   5,59   5,15  

 

P15 60m
1)   Rasmus Lehikoinen                JoensKa                   7,86             
2)   Matias Ahtinen                   JoensKa                   7,90             
3)   Väinö Ripatti                    SavR                      8,06             
4)   Juho Koponen                     VarkKV                    8,19             
5)   Ville Kyrönlahti                 KngK                      8,36             
6)   Kari Nieminen                    VarkKV                    8,41             
7)   Miska Käyhkö                     SavR                      8,44             
8)   Jooseppi Sallinen                SavR                      8,75             
9)   Kai Yin                          SavR                      8,88             
     Sakari Vallius                   JoensKa                   DNS              

Loppukilpailu erä 1
1)   Ville Kyrönlahti                 KngK                      8,36             
2)   Kari Nieminen                    VarkKV                    8,41             
3)   Jooseppi Sallinen                SavR                      8,75             
4)   Kai Yin                          SavR                      8,88             

Loppukilpailu erä 2
1)   Rasmus Lehikoinen                JoensKa                   7,86             
2)   Matias Ahtinen                   JoensKa                   7,90             
3)   Väinö Ripatti                    SavR                      8,06             
4)   Juho Koponen                     VarkKV                    8,19             
5)   Miska Käyhkö                     SavR                      8,44             
     Sakari Vallius                   JoensKa                   DNS              


T15 60m
1)   Sofia Raatikainen                PyhU                      8,31             
2)   Nea Immonen                      JoensKa                   8,34             
3)   Nelli Anttonen                   ImU                       8,43             
4)   Siiri Nyyssönen                  SavR                      8,64             
5)   Milla Uitti                      ImU                       8,66             
6)   Heini Käyhty                     LappUM                    8,67             
7)   Elle-Roosa Piispa                JuvU                      8,72             
8)   Heidi Tyrväinen                  SavR                      8,83             
8)   Anniina Kuukka                   ImU                       8,83             
10)  Peppi-Rosa Penttinen             JoensKa                   8,90             
11)  Amanda Asikainen                 MikkKV                    8,91             
12)  Emma Halonen                     SavR                      9,03             
13)  Ella Naapuri                     SavR                      9,21             
14)  Iida-Emilia Kaiponen             SavR                      9,33             
     Saara Niittymäki                 SavR                      DNS              

Loppukilpailu erä 1
1)   Amanda Asikainen                 MikkKV                    8,91             
2)   Emma Halonen                     SavR                      9,03             
3)   Ella Naapuri                     SavR                      9,21             
4)   Iida-Emilia Kaiponen             SavR                      9,33             
     Saara Niittymäki                 SavR                      DNS              

Loppukilpailu erä 2
1)   Siiri Nyyssönen                  SavR                      8,64             
2)   Milla Uitti                      ImU                       8,66             
3)   Heini Käyhty                     LappUM                    8,67             
4)   Anniina Kuukka                   ImU                       8,83             
4)   Heidi Tyrväinen                  SavR                      8,83             

Loppukilpailu erä 3
1)   Sofia Raatikainen                PyhU                      8,31             
2)   Nea Immonen                      JoensKa                   8,34             
3)   Nelli Anttonen                   ImU                       8,43             
4)   Elle-Roosa Piispa                JuvU                      8,72             
5)   Peppi-Rosa Penttinen             JoensKa                   8,90             


P15 60m aidat
1)   Matias Ahtinen                   JoensKa                   9,10             
2)   Rasmus Lehikoinen                JoensKa                   9,13             
3)   Lauri Honkanen                   ImU                       9,39             
4)   Väinö Ripatti                    SavR                      9,57             
5)   Ville Kyrönlahti                 KngK                      10,24            
     Sisu Mikkilä                     ImU                       DNF              
     Sakari Vallius                   JoensKa                   DNS              

Loppukilpailu erä 1
1)   Lauri Honkanen                   ImU                       9,39             
2)   Ville Kyrönlahti                 KngK                      10,24            
     Sisu Mikkilä                     ImU                       DNF              

Loppukilpailu erä 2
1)   Matias Ahtinen                   JoensKa                   9,10             
2)   Rasmus Lehikoinen                JoensKa                   9,13             
3)   Väinö Ripatti                    SavR                      9,57             
     Sakari Vallius                   JoensKa                   DNS              


T15 60m aidat
1)   Nea Immonen                      JoensKa                   9,08             
2)   Sofia Raatikainen                PyhU                      9,49             
3)   Siiri Nyyssönen                  SavR                      9,68             
4)   Anni Konnu                       ImU                       10,35            
5)   Peppi-Rosa Penttinen             JoensKa                   10,42            
6)   Milla Korhonen                   VarpVi                    10,66            
7)   Eevi Immonen                     MikkKV                    10,86            
8)   Salla Korhonen                   VarpVi                    10,98            
9)   Iida-Emilia Kaiponen             SavR                      11,29            
10)  Emma Halonen                     SavR                      11,52            
     Saara Niittymäki                 SavR                      DNS              

Loppukilpailu erä 1
1)   Anni Konnu                       ImU                       10,35            
2)   Iida-Emilia Kaiponen             SavR                      11,29            
3)   Emma Halonen                     SavR                      11,52            
     Saara Niittymäki                 SavR                      DNS              

Loppukilpailu erä 2
1)   Milla Korhonen                   VarpVi                    10,66            
2)   Eevi Immonen                     MikkKV                    10,86            
3)   Salla Korhonen                   VarpVi                    10,98            

Loppukilpailu erä 3
1)   Nea Immonen                      JoensKa                   9,08             
2)   Sofia Raatikainen                PyhU                      9,49             
3)   Siiri Nyyssönen                  SavR                      9,68             
4)   Peppi-Rosa Penttinen             JoensKa                   10,42            


P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sisu Mikkilä                     ImU                       5,68             
     x      5,47   5,57   5,68   x      5,47  
                                              

2)   Juha Karjunen                    PyhU                      5,39             
     5,29   x      5,33   5,24   5,39   x     
                                              

3)   Miska Käyhkö                     SavR                      5,33             
     4,61   4,90   4,99   5,13   x      5,33  
                                              

4)   Väinö Ripatti                    SavR                      5,16             
     4,90   x      4,81   5,16   5,15   4,77  
                                              

5)   Ville Kyrönlahti                 KngK                      4,74             
     4,53   4,58   4,60   4,64   4,62   4,74  
                                              

6)   Kai Yin                          SavR                      4,01             
     3,77   3,90   3,50   3,82   3,88   4,01  
                                              

7)   Lauri Honkanen                   ImU                       3,82             
     x      x      3,82   x      x      x     
                                              

     Matias Ahtinen                   JoensKa                   DNS              
     Sakari Vallius                   JoensKa                   DNS              


T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sofia Raatikainen                PyhU                      4,96             
     4,82   4,49   4,54   2,90   4,80   4,96  
                                              

2)   Nelli Anttonen                   ImU                       4,76             
     4,76   4,73   -      4,46   4,62   4,69  
                                              

3)   Siiri Nyyssönen                  SavR                      4,70             
     x      x      4,70   3,19   x      4,67  
                                              

4)   Milla Uitti                      ImU                       4,64             
     4,39   4,64   4,51   4,14   x      x     
                                              

5)   Emmi Neuvonen                    ParikkU                   4,46             
     4,26   x      4,45   x      4,46   4,24  
                                              

6)   Elle-Roosa Piispa                JuvU                      4,40             
     4,34   4,12   4,40   4,26   x      4,36  
                                              

7)   Reetta Ryynänen                  PyhU                      4,35             
     4,35   4,24   x      x      x      x     
                                              

8)   Eevi Immonen                     MikkKV                    4,32             
     x      4,32   x      4,07   4,13   x     
                                              

9)   Heini Käyhty                     LappUM                    4,09             
     3,92   4,02   4,09  
                         

10)  Heidi Tyrväinen                  SavR                      4,08             
     4,05   4,08   4,08  
                         

11)  Iida-Emilia Kaiponen             SavR                      3,91             
     3,75   x      3,91  
                         

12)  Emma Halonen                     SavR                      2,88             
     x      2,88   x     
                         

13)  Milla Korhonen                   VarpVi                    2,85             
     x      2,85   x     
                         

     Amanda Asikainen                 MikkKV                    NM               
     x      x      x     
                         

     Anniina Kuukka                   ImU                       NM               
     x      x      x     
                         

     Senni Ohra-Aho                   KngK                      4,01             
     3,94   4,01   x     
                         

 

P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Kari Nieminen                    VarkKV                    12,06            
     11,29  11,85  11,62  11,52  12,06  11,35 

2)   Juho Koponen                     VarkKV                    11,69            
     11,30  11,40  x      10,69  10,72  11,69 

3)   Jooseppi Sallinen                SavR                      9,47             
     8,90   9,47   9,46   8,83   9,18   9,08  

4)   Miska Käyhkö                     SavR                      9,26             
     x      8,69   9,21   9,26   x      8,44  

5)   Kai Yin                          SavR                      6,05             
     x      x      5,61   6,00   x      6,05  

 

T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Henna Pirinen                    ParikkU                   9,97             
     9,97   9,97   9,13   9,17   9,22   9,97  

2)   Janna Huuho                      PyhU                      9,72             
     9,72   9,54   8,83   9,25   9,23   8,73  

3)   Salla Korhonen                   VarpVi                    8,58             
     8,45   7,91   -      7,54   8,58   8,36  

4)   Elle-Roosa Piispa                JuvU                      8,26             
     7,22   8,26   7,92   8,16   8,03   8,12  

5)   Siiri Nyyssönen                  SavR                      7,88             
     x      7,88   7,73   7,60   7,68   6,92  

6)   Milla Lepistö                    SavR                      7,53             
     6,96   7,53   7,28   7,05   6,96   7,00  

7)   Helmi Laine                      SavR                      7,08             
     x      6,76   7,08   6,14   5,53   x     

8)   Erin Kainulainen                 SavonlRie                 6,70             
     5,84   6,32   5,90   6,70   6,46   5,74  

9)   Amanda Asikainen                 MikkKV                    4,86             
     x      4,86   x     

     Iida-Emilia Kaiponen             SavR                      DNS              
     Nea Luukkonen                    PuumVi                    DNS              
     Reetta Ryynänen                  PyhU                      DNS              
     Sofia Raatikainen                PyhU                      DNS              


M17 60m
1)   Otto Pulkkinen                   ImU                       7,53             
2)   Rasmus Hiltunen                  SavR                      7,54             
3)   Severi Niittymäki                SavR                      7,72             
4)   Veikko Hirvonen                  SavR                      8,02             
5)   Jimi Huuho                       PyhU                      8,08             
     Kaarle Muurikoski                VarkKV                    DNS              

Loppukilpailu erä 1
1)   Severi Niittymäki                SavR                      7,72             
2)   Veikko Hirvonen                  SavR                      8,02             
3)   Jimi Huuho                       PyhU                      8,08             

Loppukilpailu erä 2
1)   Otto Pulkkinen                   ImU                       7,53             
2)   Rasmus Hiltunen                  SavR                      7,54             
     Kaarle Muurikoski                VarkKV                    DNS              


N17 60m
1)   Juulia Kokko                     ImU                       7,95             
2)   Niina Karttunen                  SavR                      8,00             
3)   Sani Rantalainen                 LappUM                    8,14             
4)   Milla Pirkkalainen               SavR                      8,30             
5)   Noora Tiainen                    LappUM                    8,38             
6)   Elina Rönkkö                     SavR                      8,40             
7)   Mimmi Ahonen                     PuumVi                    8,44             
     Noora Laakso                     JuvU                      DNS              
     Iolanda Alecu                    LappUM                    8,48             

Loppukilpailu erä 1
1)   Noora Tiainen                    LappUM                    8,38             
2)   Elina Rönkkö                     SavR                      8,40             
     Iolanda Alecu                    LappUM                    8,48             
     Noora Laakso                     JuvU                      DNS              

Loppukilpailu erä 2
1)   Juulia Kokko                     ImU                       7,95             
2)   Niina Karttunen                  SavR                      8,00             
3)   Sani Rantalainen                 LappUM                    8,14             
4)   Milla Pirkkalainen               SavR                      8,30             
5)   Mimmi Ahonen                     PuumVi                    8,44             


M17 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Otso Mikkilä                     ImU                       9,48             


N17 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Essi Vehmaa                      LappUM                    9,21             
2)   Hilla Mikkilä                    ImU                       11,03            


M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Joonas Pulkkinen                 RistU                     13,18            
     12,98  13,18  13,06  x      x      12,67 

 

N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Noora Laakso                     JuvU                      11,20            
     11,02  10,50  10,65  x      10,91  11,20 

2)   Milla Pirkkalainen               SavR                      11,03            
     11,03  8,89   10,98  -      -      -     

3)   Nea Roiha                        ParikkU                   11,02            
     10,84  10,86  10,81  11,02  10,63  x     

4)   Eeva Laine                       LappUM                    10,66            
     9,78   10,39  10,30  10,39  9,88   10,66 

5)   Minttu Kovanen                   SavR                      9,78             
     9,78   8,66   9,21   9,14   9,13   8,75  

6)   Venla Pirinen                    ParikkU                   9,39             
     9,31   9,39   9,28   9,14   9,26   9,22  

7)   Niina Karttunen                  SavR                      8,97             
     8,17   8,73   8,51   8,79   8,97   8,72