Viestikarnevaalien tulokset

15.5.2018

1.-4. lk sukkulaviesti
1. Pihlajaniemen koulu     3.46,02 
2. Mertala      3.49,4
3. Nojanmaan koulu     3.50,2 
4. Kellarpellon koulu     3.54,4 
5. Nätkin koulu 1.-4.lk    3.58,3

5.-6. lk sukkulaviesti     
1. Mertala 6lk      3.26,0 
2. Mertala 5lk      3.30,0
3. Nätkin koulu 5. lk:t    3.48,0

Yläkoulut ja 2.aste sukkulaviesti  
1. Mertalan koulun 9. luokat     3.00,1 
2. Lyseon Isku Ykköset     3.02,4 
3. Lyseon isku kakkoset     3.06,5 
4. Mertalan koulun 8. luokat     3.11,6
5. Mertalan koulun 7. luokat     3.16,7 

Puulaaki/harrastesarja sukkulaviesti
1. XAMK, staff       2,07,4 

1.-4. lk ruotsalaisviesti tytöt      
1.Nojanmaa 1
Iida Heikkilä, Ella-Sofia Kaiponen, Maija Halko, Elsa Kairikko  3.10,58
2. Pihlajaniemen koulu 4 lk
Kerttu Suomalainen, Enni Hietalampi, Saana Pirhonen, Telma Huopainen 3.16,52 
3. Mertala 4B
Kukka-Maaria Kemppainen, Siiri Nousiainen, Pihla Nurminen, Viivi Qvintus 3.24,30
4. Nojanmaa 2
Iida Kukkonen , Emilia Pirttijärvi, Inka Huoman, Veera Mutka  3.28,72
5. Nätki 1.- 4.lk
Viivi Luukkonen, Camilla Pesonen, Henna Ruottinen, Janika Kainulainen  3.31,81          
6. Nojanmaa 3
Sanni Tyni, Siiri Lindholm, Karita Immonen, Noora Päykkönen  3.34,82
7. Nojanmaa 4
Aada Lipsanen, Emilia Jokinen, Jonna Ahokas, Neea Räisänen  3.35,19
8. Kellarpellon koulu 3B 
Aino Halinen, Sanni Kotilainen, Hilma Tissarinen, Martta Huttunen  3.35,38
9. Nojanmaa 5
Julia Pirttijärvi, Emmi Kukkonen, Ilona Immonen, Lotta Lindholm  3.42,42

1.-4. lk ruotsalaisviesti pojat    
1. Kellarpellon koulu 4B
Arsi Lötjönen, Onni Kauppinen, Aaro Jaatinen, Lassi Vepsäläinen  3.07,91 
2. Nätki 1-4.lk
Arttu Leinonen, Aapo Kurri, Alf Paaso-Rantala, Musa    3.09,19
3. Pihlajaniemen koulu 4 lk 
Kristian Kukkonen, Veera Niittymäki, Ville Rissanen, Pauli Paju  3.09,44
4. Mertala 4B
Jerry-Pekka Käyhkö, Petteri Pullinen, Otso Nyyssönen, Onni Nyyssönen  3.20,13 
5. Nojanmaa 1
Lenni Kinnunen, Joonatan Rinkinen, Joel Vänttinen, Leevi Ihalainen  3.37,85
6. Pihlajaniemen koulu 2 lk
Topias Saarinen, Matias Pennanen, Petja Pirhonen, Jooa Laitinen  3.56,88


5.-6. lk ruotsalaisviesti tytöt      
1. Punkaharjun koulu 6.lk 
Kiira Kyhyräinen, Saga Kyhyräinen, Anni Kosonen, Aada Heiskanen   2.52,30 
2. Mertala 5BC  
Salla Mustonen, Sila Cegirge,  Jemina Nikkanen, Oona Immonen  3.01,39
3. Mertala 6B
Iida Kohvakka, Milana Oinonen, Venla Huoman, Lotta Kairikko  3.03,08
4. Kirjolan alakoulu 
Inka Jantunen, Caroliina Kokko, Ella Repo, Riikka Sikiö   3.05,84 
5. Mertala 5A 
Saara Vänttinen, Aada Salmenpää, Satu Sivula, Mette Vuotilainen  3.07,54 
6. Mertala 6A
Amalia Auramo, Pinja Nykänen, Alisa Pöllänen, Nika Lebedeva  3.12,19
7. Mertala 6F
Iines Mutanen, Siiri Aalto, Iina Vihavainen, Milla Niskasaari  3.25,33
8. Nätkin 5.lk
Ronja Karppinen, Mariela Hyvärinen, Ia Paakkunainen, Celina Paaso-Rantala 3.51,43

5.-6. lk ruotsalaisviesti pojat 
1. Nätki 5.lk 
Joona Tynkkynen, Hannes Kokkonen, Jaakko Tynkkynen, Simo Nousiainen 2.54,86 
2. Mertala 5-6 
Kabray Leh, Kari Kaskinen, Daniel Kosmo, Aslan Yalcin   2.58,09  

Yläkoulut ja 2.aste ruotsalaisviesti tytöt     
1. Mertalan koulun 9. luokat 
Niina Karttunen, Milla Pirkkalainen, Neea Käyhkö, Ella Kainulainen  2.26,10 
2. Lyseon Isku Kakkoset/2     2.37,22 
3. Mertalan koulun 8. luokat 
Ilona Tynkkynen, Jenni Immonen, Pinja Tavinen, Matilda Porola  2.45,49 
4. Kirjolan koulu II 
Henna Pirinen, Nea Ahokas, Tara Saikkonen, Julia Heiskanen  2.49,15
5. Lyseon Isku Ykköset/2     2.51,25 
6. Mertalan koulun 7. luokat 
Milla Lepistö, Anni Silvennoinen, Heidi Siitonen, Emmi Kettunen  2.55,92
7. Lyseon Isku Kakkoset/1     2.55,94
8. Talvisalo 7 - 8 
Helmi Laine, Saara Rantanen, Henna Räsänen, Erin Kainulainen  3.00,40
9. Kirjolan koulu I 
Vilma Soikkeli , Emmi Neuvonen, Diana Bôkova, Veera Siitonen  3.02,09
10. Kerimäen koulu 
Kata Räsänen, Mette Venäläinen, Lotta Räsänen, Reetta Lukkaroinen  3.07,09
11. Talvisalo 8A 
Reetta Laitinen, La Lakee, Arina Maslenikova, Sonja Orlova  3.09,16
12. Lyseon Isku Ykköset/1     3.12,81

Puulaaki/harrastesarja ruotsalaisviesti miehet     
1. Nooran enkelit / Riento 04 
Kai Yin, Helmi Laine, Erin Kainulainen, Iida-Emilia Kaiponen  2.42,52 
      
Puulaaki/harrastesarja ruotsalaisviesti naiset     
1. Savonlinnan Taitoluistelijat 
Telma Huopainen, Sonja Orlova, Veera Orlova, Maisa Reinikainen  3.12,74

Yläkoulut ja 2.aste ruotsalaisviesti pojat     
1. Lyseon Isku I      2.20,36 
2. Lyseon Isku Ykköset/2     2.23,29 
3. Mertalan koulun 9. luokat 
Niklas Turunen, Jesse Kiuru, Miska Käyhkö, Olli Nyyssönen  2.23,86
4. Lyseon Isku Kakkoset/1     2.27,10 
5. Lyseon Isku Ykköset/1     2.29,93 
6. Kerimäen koulu 
Miika Härkönen, Niklas Makkonen, Veeti Malkki, Arttu Turtiainen  2.31,09
7. Mertalan koulun 7. luokat 
Di Di, Samuli Liimatta, Eelis Mehtonen, Niklas Pulkkinen   2.35,36
8. Lyseon Isku Kakkoset/2     2.40,65