Viestikarnevaalien tulokset 14.5.

14.5.2019

1.-4. luokat sukkulaviesti 16x80m
1. Nojanmaan koulu 3.51,7 (Arttu Hirvonen, Sofia Mikkonen, Joona Leinonen, Eevi Saksman, Eino Heinonen, Emmi Kukkonen, Jaro Kortelainen, Alisa Suutarinen, Arttu Aalto, Jasmin Hartikainen, Jasper Puurtinen, Aada Tuovinen, Eppu Seppänen, Inka Huoman, Taito Kosonen, Siiri Lindholm)
2. Pihlajaniemi 3.53,7
3. Kellarpellon koulu 4.04,8
4. Mertala 4.08,4

5.-6. luokat sukkulaviesti 16x80m
1. Pihlajaniemi 3.32,5 (Kerttu Suomalainen, Pauli Paju, Enni Hietalampi, Jose Kotiranta, Alma Louhula, Mika Loikkanen, Helmi Koikkalainen, Kristian Kukkonen, Saana Pirhonen, Ville Rissanen, Milja Matikainen, Oleg Lysakov, Netta Törrönen, Joonas Heikkinen, Essi Nurmela, Joel Vauhkonen)
2. Mertala 3.39,9

Yläkoulut ja 2. aste sukkulaviesti 16x80m
1. Lyseon Isku 1 3.05,8 (Tuukka Silventoinen, Veeti Kosonen, Juho Olenius, Erno Siitonen, Mikael Repo, Rasmus Hiltunen, Hekhmatullah Ahmadi, Ville Eevala, Roosa Rissanen, Milla Pirkkalainen, Niina Karttunen, Ella Kainulainen, Jenni Rahkola, Emmi Uotinen, Eveliina Laitinen, Katariina Laitinen)
2. Talvisalon koulu urheiluluokka 3.12,1
3. Mertala 1 3.17,2
4. Mertala 2 3.30,1

Puulaaki/harrastesarja sukkulaviesti miehet 8x80m
1. SaPKo C04 Blue 1.40,6 (Jonni Karjalainen, Samu Paakkunainen, Niklas Kokkonen, Eetu Lappalainen, Tero Koponen, Lassi Lönnroos, Roni Vänskä, Simeon Mutikainen)

1.-4. luokat ruotsalaisviesti tytöt 
1. Nojanmaa 1 3.15,6 (Veera Kosonen, Inka Huoman, Anni Saksman, Siiri Lindholm)
2. Nojanmaa 2 3.18,6 (Mette Seppänen, Jonna Ahokas, Veera Mutka, Emilia Pirttijärvi)
3. Anttolan koulu Ripsakat 3.25,6 (Nella Loikkanen, Iina Kinnunen, Netta Paloheimo, Aada Pirinen)
4. Kellarpellon koulu 4ab 3.26,1
5. Pihlajaniemi 3.30,1
6. Nätkin koulu 4 3.30,9
7. Mertala 4A 3.33,7
8. Nojanmaa 3 3.34,6
9. Mertala 3lk 3.44,8
10. Kellarpellon koulu 3b 3.46,7
11. Kellarpellon koulu 1b 3.49,4
12. Kellarpellon koulu 3a 3.50,9
13. Anttolan koulu Rapsakat 3.54,0
14. Kellarpellon koulu 2ab 3.56,1
15. Mertala 2B 3.57,7
16. Nojanmaa 4 4.02,6

1.-4. luokat ruotsalaisviesti pojat
1. Mertala 4A 3.08,3 (Jonni Suhonen, Kasper Yin, Miska Kapanen, Joel Kontio)
2. Anttolan koulu/Ritarit 3.10,2 (Aapo Sairanen, Justus Mikkola, Otto Huttunen, Onni Huoman)
3. Nojanmaa 1 3.20,3 (Taito Kosonen, Lenni Kinnunen, Pielpa Auravuo, Miika Malinen)
4. Nätkin koulu 4 3.24,4
5. Mertala 2A 3.27,6
6. Kellarpellon koulu 4a 3.30,6
7. Kellarpellon koulu 2a 3.32,8
8. Nojanmaa 3 3.33,7
9. Kellarpellon koulu 3a 3.36,5
10. Mertala 2B 3.39,9
11. Nojanmaa 2 3.42,4
12. Pihlajaniemi 3.42,4
13. Mertala 3lk 4.08,4
14. Kellarpellon koulu 1b 4.09,9

5.-6. luokat ruotsalaisviesti pojat
1. Kellarpellon koulu 6ab 2.47,0 (Noel Kukkonen, Eetu Ruuskanen, Jimi Pulkkinen, Aleksanteri Kuosmanen)
2. Pihlajaniemi 6a 2.57,8 (Joel Vauhkonen, Essi Nurmela, Oleg Lysakov, Joonas Heikkinen)
3. Kellarpellon koulu 5b 3.02,0 (Lauri Mononen, Lenni Rössi, Onni Kauppinen, Aaro Jaatinen)
4. Mertala 5lk 3.09,0
5. Pihlajaniemi 5a 3.19,4

5.-6. luokat ruotsalaisviesti tytöt
1. Mertala 5A 3.04,4 (Iida Heikkilä, Ella-Sofia Kaiponen, Elsa Kairikko, Maija Halko)
2. Pihlajaniemi 5a 3.13,4
3. Juvola 5-6-lk Kanajengi 3.17,1

Yläkoulut ja 2. aste ruotsalaisviesti tytöt
1. Lyseon Isku 1 2.33,4 (Roosa Rissanen, Milla Pirkkalainen, Niina Karttunen, Ella Kainulainen)
2. Talvisalon koulu 8U 2.38,8 (Melisa Lehtinen, Helmi Laine, Erin Kainulainen, Iida-Emilia Kaiponen)
3. Mertala 1 2.46,9 (Pinja Tavinen, Matilda Porola, Aada Ilvonen, Jenni Immonen)
4. Lyseon Isku 2 2.49,7
5. Kerimäen koulu 2.51,1
6. Parikkalan 9A 2.53,0
7. Talvisalon koulu 7-8U 2.54,5
8. Mertala 3 2.59,6
9. Mertala 4 3.12,4
10. Mertala 5 3.14,9
11. Mertala 2 3.38,0

Yläkoulut ja 2. aste ruotsalaisviesti pojat
1. SAMI 2.16,4 (Niko Mutikainen, Severi Niittymäki, Mouctar Diallo, Jeppe Malmstedt)
2. Lyseon Isku 2 2.26,8 (Mikael Repo, Rasmus Hiltunen, Hekhmatullah Ahmadi, Ville Eevala)
3. Kerimäen koulu 2.32,7 (Kasper Pennanen, Niklas Makkonen, Miika Härkönen, Arttu Turtiainen)
4. Lyseon Isku 1 2.42,9
5. Talvisalon koulu 7U-1 2.44,1
6. Mertala 1 2.44,4
7. Talvisalon koulu 8U-3 2.47,0
8. Talvisalon koulu 8U-1 2.48,6
9. Mertala 2 2.49,8
10. Talvisalon koulu 8U-2 2.50,8
11. Talvisalon koulu 7U-2 2.51,2

Puulaaki/harrastesarja ruotsalaisviesti miehet
1. SaPKo C04 Blue 2.44,3 (Antti Sairanen, Jonni Karjalainen, Lassi Lönnroos, Eetu Lappalainen)
2. SaPKo C04 Red 2.47,1 (Samu Paakkunainen, Niklas Kokkonen, Tero Koponen, Roni Vänskä)