Seuracupin 1. piirikisan tulokset 18.6.

19.6.2019

Loppupisteet:

Savonlinnan Riento 12455
Mikkelin Kilpa-Veikot 11447
Kerimäen Urheilijat 9899
Sulkavan Urheilijat -41 7174
Joroisten Urheilijat 6183
Juvan Urheilijat 4877

Tulokset:

P11 60m
1)   Luca Kainulainen                 SavonlRie                 9,3h             
2)   Jami Piispa                      JuvU                      9,5h             
3)   Elmo Kutvonen                    SavonlRie                 9,6h             
3)   Roope Räsänen                    KerimU                    9,6h             
5)   Valtteri Toivonen                KerimU                    9,9h             
6)   Otto Oittinen                    SavonlRie                 10,0h            
7)   Eeli Kurppa                      MikkKV                    10,1h            
8)   Otso Immonen                     SulkU                     11,2h            
9)   Jasper Vihavainen                JorU                      11,3h            
10)  Iivari Kiljunen                  JuvU                      11,8h            
     Hannes Nurmi                     MikkKV                    9,7h             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,5
1)   Elmo Kutvonen                    SavonlRie                 9,6h             
2)   Valtteri Toivonen                KerimU                    9,9h             
3)   Otso Immonen                     SulkU                     11,2h            
4)   Jasper Vihavainen                JorU                      11,3h            
5)   Iivari Kiljunen                  JuvU                      11,8h            

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,0
1)   Luca Kainulainen                 SavonlRie                 9,3h             
2)   Jami Piispa                      JuvU                      9,5h             
3)   Roope Räsänen                    KerimU                    9,6h             
4)   Otto Oittinen                    SavonlRie                 10,0h            
5)   Eeli Kurppa                      MikkKV                    10,1h            
     Hannes Nurmi                     MikkKV                    9,7h             


T11 60m
1)   Nelli Lötjönen                   KerimU                    9,2h             
2)   Helmi Kutvonen                   SavonlRie                 9,5h             
3)   Mahla Elomaa                     SavonlRie                 9,9h             
3)   Emilia Pirttijärvi               SavonlRie                 9,9h             
3)   Elli Laamanen                    SulkU                     9,9h             
6)   Meri Seppänen                    SavonlRie                 10,0h            
7)   Nea Tuomainen                    JorU                      10,1h            
8)   Pina Lampinen                    JorU                      10,3h            
9)   Meeri Lyytinen                   MikkKV                    10,4h            
10)  Petra Suhonen                    JorU                      11,1h            
11)  Minea Tikkanen                   JuvU                      11,4h            
12)  Taru Huovinen                    JorU                      12,0h            

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,7
1)   Helmi Kutvonen                   SavonlRie                 9,5h             
2)   Nea Tuomainen                    JorU                      10,1h            
3)   Pina Lampinen                    JorU                      10,3h            
4)   Petra Suhonen                    JorU                      11,1h            
5)   Minea Tikkanen                   JuvU                      11,4h            
6)   Taru Huovinen                    JorU                      12,0h            

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,5
1)   Nelli Lötjönen                   KerimU                    9,2h             
2)   Elli Laamanen                    SulkU                     9,9h             
2)   Emilia Pirttijärvi               SavonlRie                 9,9h             
2)   Mahla Elomaa                     SavonlRie                 9,9h             
5)   Meri Seppänen                    SavonlRie                 10,0h            
6)   Meeri Lyytinen                   MikkKV                    10,4h            


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Nico Ikäheimonen                 SavonlRie                 3.41,4h          
2)   Alvi Jankko                      JorU                      3.42,7h          
3)   Hannes Nurmi                     MikkKV                    3.47,8h          
4)   Oliver Viitanen                  KerimU                    3.48,2h          
5)   Onni Huoman                      KerimU                    3.54,1h          
6)   Akseli Tarkiainen                JorU                      4.01,2h          
7)   Eemeli Jyrkinen                  SU-41                     4.38,6h          
8)   Aleksi Jyrkinen                  SU-41                     4.49,2h          
     Samu Pylkkänen                   JuvU                      DNS              
     Topias Nurmi                     MikkKV                    3.53,2h          


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Aino Tarkiainen                  JorU                      3.28,7h          
2)   Silja Valtola                    MikkKV                    3.29,2h          
3)   Netta Paloheimo                  KerimU                    3.45,5h          
4)   Janika Kainulainen               SavonlRie                 4.06,2h          
5)   Lumi Haapala                     SavonlRie                 4.14,6h          
6)   Taiga Haapala                    SavonlRie                 4.14,9h          
7)   Hertta Malinen                   MikkKV                    4.27,0h          
8)   Ruut Räisänen                    SulkU                     4.30,3h          
9)   Silja Jäntti                     JuvU                      4.31,7h          


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Oskari Kokko                     MikkKV                    4,13             
     4,00   4,13   4,10   4,04  
                                

2)   Lenni Natunen                    JorU                      3,74             
     3,74   3,66   3,66   x     
                                

3)   Oskari Toivonen                  KerimU                    3,66             
     3,37   3,30   3,64   3,66  
                                

4)   Kasper Yin                       SavonlRie                 3,53             
     3,53   3,33   3,40   3,45  
                                

5)   Leevi Takanen                    SavonlRie                 3,52             
     3,52   3,17   3,26   3,42  
                                

6)   Aapo Käyhkö                      KerimU                    3,50             
     3,29   3,21   3,42   3,50  
                                

7)   Veikko Suikki                    JuvU                      3,36             
     3,36   3,26   3,14   3,02  
                                

8)   Alex Penttinen                   SU-41                     2,91             
     2,77   2,49   2,85   2,91  
                                

 

T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Saga Kallioinen                  MikkKV                    3,96             
     3,80   3,96   3,92   3,82  
                                

2)   Venla Juvonen                    SavonlRie                 3,84             
     3,62   3,64   3,57   3,84  
                                

3)   Emma Puustinen                   SavonlRie                 3,63             
     3,56   3,63   3,51   3,52  
                                

4)   Laura Suutarinen                 MikkKV                    3,59             
     3,59   3,46   3,31   3,28  
                                

5)   Eevi Holma                       JorU                      3,39             
     3,23   3,39   3,38   3,30  
                                

6)   Martta Seppänen                  JorU                      3,28             
     3,20   3,28   3,23   3,11  
                                

7)   Aada Pirinen                     KerimU                    3,13             
     3,03   3,01   3,13   2,88  
                                

8)   Anni Saksman                     SavonlRie                 3,10             
     2,95   3,03   3,10   2,97  
                                

9)   Taika Kaipainen                  JuvU                      2,37             
     2,34   2,23   2,31   2,37  
                                

10)  Vilhelmiina Kärki                SU-41                     2,32             
     2,01   2,19   2,22   2,32  
                                

 

P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Otto Huttunen                    KerimU                    20,97            
     x      20,97  19,34  17,42 

2)   Väinö Kuronen                    JorU                      16,28            
     12,41  11,37  16,28  16,06 

3)   Viljami Puustinen                SavonlRie                 15,88            
     15,88  x      14,93  14,97 

4)   Topias Nurmi                     MikkKV                    15,59            
     12,91  14,39  15,59  12,60 

5)   Nuutti Seppänen                  Su-41                     15,50            
     14,18  15,17  14,78  15,50 

6)   Jooa Kantanen                    JuvU                      11,88            
     x      10,06  x      11,88 

 

T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      21,41            
     x      21,41  x      x     

2)   Emma Hämäläinen                  SulkU                     18,12            
     18,12  17,49  15,58  17,27 

3)   Lilli Tiainen                    KerimU                    16,88            
     x      16,32  16,88  14,83 

4)   Siiri Lindholm                   SavonlRie                 12,66            
     x      x      12,66  x     

5)   Ilona Toivola                    MikkKV                    12,16            
     x      12,16  x      x     

6)   Iida Pekkalin                    JorU                      12,13            
     x      x      10,82  12,13 

7)   Sonja Suutarinen                 MikkKV                    10,62            
     9,28   10,62  x      7,21  

8)   Vilja Kuronen                    JorU                      9,68             
     7,72   9,20   9,67   9,68  

 

P11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1)   Savonlinnan Riento 1             SavonlRie                 31,2h            
   1) Nico Ikäheimonen, 2) Kasper Yin,
   3) Elmo Kutvonen, 4) Luca Kainulainen
2)   Mikkelin Kilpa-Veikot            MikkKV                    32,0h            
   1) Eeli Kurppa, 2) Hannes Nurmi,
   3) Topias Nurmi, 4) Oskari Kokko
3)   Kerimäen Urheilijat              KerimU                    32,7h            
   1) Otto Huttunen, 2) Oskari Toivonen,
   3) Onni Huoman, 4) Roope Räsänen
4)   Savonlinnan Riento 2             SavonlRie                 33,0h            
   1) Viljami Puustinen, 2) Otto Oittinen,
   3) Leevi Takanen, 4) Niklas Pakarinen
5)   Joroisten Urheilijat             JorU                      35,0h            
   1) Alvi Jankko, 2) Väinö Kuronen,
   3) Akseli Tarkiainen, 4) Lenni Natunen
6)   Juvan Urheilijat                 JuvU                      36,3h            
   1) Jooa Kantanen, 2) Jami Piispa,
   3) Iivari Kiljunen, 4) Veikko Suikki
7)   Sulkavan Urheilijat -41          SulkU                     38,7h            
   1) Otso Immonen, 2) Aleksi Jyrkinen,
   3) Eemeli Jyrkinen, 4) Alex Pettinen


T11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1)   Savonlinnan Riento 1             SavonlRie                 31,3h            
   1) Janika Kainulainen, 2) Emilia Pirttijärvi,
   3) Venla Juvonen, 4) Siiri Lindholm
2)   Mikkelin Kilpa-Veikot            MikkKV                    32,4h            
   1) Saga Kallioinen, 2) Laura Suutarinen,
   3) Sonja Suutarinen, 4) Sani Vanhanen
3)   Savonlinnan Riento 2             SavonlRie                 33,1h            
   1) Anni Saksman, 2) Emma Puustinen,
   3) Mahla Elomaa, 4) Meri Seppänen
4)   Kerimäen Urheilijat              KerimU                    33,2h            
   1) Nelli Lötjönen, 2) Netta Paloheimo,
   3) Lilli Tiainen, 4) Aada Pirinen
5)   Joroisten Urheilijat 1           JorU                      34,2h            
   1) Pinja Lampinen, 2) Eevi Holma,
   3) Aino Tarkiainen, 4) Nea Tuomainen
6)   Sulkavan Urheilijat -41          SulkU                     35,8h            
   1) Elli Laamanen, 2) Ruut Räisänen,
   3) Vilhelmiina Kärki, 4) Emma Hämäläinen
7)   Juvan Urheilijat                 JuvU                      36,6h            
   1) Minea Tikkanen, 2) Silja Jäntti,
   3) Sara Ehrnrooth, 4) Taika Kaipainen
8)   Joroisten Urheilijat 2           JorU                      37,0h            
   1) Martta Seppänen, 2) Taru Huovinen,
   3) Vilja Kuronen, 4) Iida Pekkalin


P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,0
1)   Santtu Rautio                    KerimU                    8,4h             
2)   Antti Puustinen                  MikkKV                    9,3h             
2)   Sisu Ukkonen                     JuvU                      9,3h             
4)   Benjamin Blau                    SulkU                     9,6h             
5)   Kuutti Suhonen                   JorU                      9,8h             
6)   Oska Yin                         SavonlRie                 9,9h             
7)   Kaapo Koponen                    JorU                      10,3h            


T13 60m
1)   Ella-Sofia Kaiponen              SavonlRie                 8,6h             
2)   Silja Kallioinen                 MikkKV                    8,8h             
3)   Sini Pekkalin                    JorU                      9,0h             
4)   Meeri Kurttila                   MikkKV                    9,1h             
5)   Nele-Liis Mei                    JuvU                      9,3h             
6)   Enni Hietalampi                  SavonlRie                 9,4h             
7)   Siiri Eskelinen                  KerimU                    9,5h             
8)   Kerttu Kärkkäinen                JorU                      9,7h             
9)   Sonja Hämäläinen                 JuvU                      10,0h            
     Nina Suvanto                     SU-41                     DNS              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,4
1)   Meeri Kurttila                   MikkKV                    9,1h             
2)   Siiri Eskelinen                  KerimU                    9,5h             
3)   Kerttu Kärkkäinen                JorU                      9,7h             
4)   Sonja Hämäläinen                 JuvU                      10,0h            
     Nina Suvanto                     SU-41                     DNS              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,2
1)   Ella-Sofia Kaiponen              SavonlRie                 8,6h             
2)   Silja Kallioinen                 MikkKV                    8,8h             
3)   Sini Pekkalin                    JorU                      9,0h             
4)   Nele-Liis Mei                    JuvU                      9,3h             
5)   Enni Hietalampi                  SavonlRie                 9,4h             


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Eetu Valtola                     MikkKV                    3.04,2h          
2)   Joonatan Hämäläinen              SulkU                     3.08,7h          
3)   Lenni Paloheimo                  KerimU                    3.25,9h          
4)   Soini Ripatti                    SavonlRie                 3.39,0h          
5)   Erik Naumanen                    JorU                      3.40,7h          
6)   Hugo Hyppönen                    JuvU                      3.46,7h          
     Antti Puustinen                  MikkKV                    DNS              


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Neela Ombati                     MikkKV                    3.27,8h          
2)   Oona Immonen                     SavonlRie                 3.37,7h          
3)   Emma Korpikallio                 MikkKV                    3.39,4h          
4)   Taija Huovinen                   JorU                      3.42,3h          
5)   Maija Halko                      SavonlRie                 3.47,5h          
6)   Maisa Reinikainen                SulkU                     3.48,9h          
7)   Fanni Malinen                    MikkKV                    3.49,9h          
8)   Peppi Seppänen                   KerimU                    3.50,3h          
9)   Silja Himanen                    JuvU                      3.51,9h          


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Tuukka Käyhkö                    KerimU                    145              
     110    115    120    125    130    135    140    145    150   
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxx   

2)   Oleg Lysakov                     SavonlRie                 130              
     110    115    120    125    130    135   
     o      o      o      o      xo     xxx   

3)   Toni Hämäläinen                  SulkU                     125              
     105    110    115    120    125    130   
     o      xo     o      o      xxo    xxx   

4)   Ahti Suikki                      JuvU                      120              
     95     100    105    110    115    120    125   
     o      o      o      o      o      xo     xxx   

4)   Leo Heimonen                     MikkKV                    120              
     105    110    115    120    125   
     o      o      o      xo     xxx   

 

T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sofia Kokko                      MikkKV                    145              
     135    140    145    150   
     o      o      xo     xxx   

2)   Sonja Liimatta                   SavonlRie                 135              
     110    115    120    125    130    135    140   
     o      o      o      o      xo     xo     xxx   

3)   Tiia Käyhkö                      KerimU                    130              
     110    115    120    125    130    135   
     o      o      o      o      o      xxx   

4)   Iida-Maria Rissanen              SulkU                     130              
     115    120    125    130    135   
     o      o      o      xxo    xxx   

5)   Matilda Seppänen                 JorU                      120              
     110    115    120    125   
     o      o      xo     xxx   

5)   Mette Voutilainen                SavonlRie                 120              
     110    115    120    125   
     o      o      xo     xxx   

 

P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aapo Turtiainen                  KerimU                    35,76            
     33,04  35,76  31,83  33,15 

2)   Isko Kovanen                     SavonlRie                 34,78            
     31,29  34,21  34,78  33,45 

3)   Tero Hiltunen                    SulkU                     28,07            
     28,07  26,47  27,75  26,90 

4)   Perttu Kosonen                   JuvU                      25,77            
     25,56  22,98  25,77  25,57 

5)   Leevi Varhomaa                   MikkKV                    18,57            
     x      16,91  18,57  16,60 

6)   Samu Koponen                     JorU                      12,59            
     10,88  11,50  11,35  12,59 

     Leo Heimonen                     MikkKV                    26,05            
     23,91  26,05  24,85  23,97 

 

T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Moona Malinen                    KerimU                    35,20            
     34,47  35,20  x      25,06 

2)   Vilma Härkönen                   SavonlRie                 23,22            
     20,60  21,86  23,03  23,22 

3)   Veera Niittymäki                 SavonlRie                 22,55            
     21,89  22,55  22,48  17,85 

4)   Oosa Kantanen                    JuvU                      21,79            
     21,46  21,79  x      21,62 

5)   Veera Pöyry                      MikkKV                    21,28            
     20,39  21,28  20,95  20,04 

6)   Nea Mikkonen                     SulkU                     19,26            
     18,78  19,11  17,80  19,26 

7)   Hanna Naumanen                   JorU                      17,60            
     13,13  14,76  12,94  17,60 

8)   Vilma Turunen                    JorU                      11,26            
     11,22  8,49   10,78  11,26 

 

P13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Kerimäen Urheilijat              KerimU                    54,2h            
   1) Santtu Rautio, 2) Aapo Turtiainen,
   3) Lenni Paloheimo, 4) Tuukka Käyhkö
2)   Mikkelin Kilpa-Veikot            MikkKV                    59,1h            
   1) Joona Leinonen, 2) Leo Heimonen,
   3) Eetu Valtola, 4) Oskari Kokko
3)   Sulkavan Urheilijat -41          SulkU                     1.00,2h          
   1) Benjamin Blau, 2) Joonatan Hämäläinen,
   3) Tero Hiltunen, 4) Toni Hämäläinen
4)   Savonlinnan Riento               SavonlRie                 1.00,8h          
   1) Oleg Lysakov, 2) Isko Kovanen,
   3) Oska Yin, 4) Soini Ripatti
5)   Juvan Urheilijat                 JuvU                      1.01,9h          
   1) Sisu Ukkonen, 2) Hugo Hyppönen,
   3) Ahti Suikki, 4) Perttu Kosonen
6)   Joroisten Urheilijat             JorU                      1.08,1h          
   1) Erik Naumanen, 2) Kaapo Koponen,
   3) Samu Koponen, 4) Kuutti Suhonen


T13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Mikkelin Kilpa-Veikot 1          MikkKV                    55,7h            
   1) Veera Pöyry, 2) Sofia Kokko,
   3) Neela Ombati, 4) Silja Kallioinen
2)   Savonlinnan Riento               SavonlRie                 57,6h            
   1) Ella-Sofia Kaiponen, 2) Sonja Liimatta,
   3) Oona Immonen, 4) Mette Voutilainen
3)   Kerimäen Urheilijat              KerimU                    1.00,5h          
   1) Moona Malinen, 2) Peppi Seppänen,
   3) Tiia Käyhkö, 4) Siiri Eskelinen
4)   Joroisten Urheilijat             JorU                      1.01,7h          
   1) Taija Huovinen, 2) Matilda Seppänen,
   3) Kerttu Kärkkäinen, 4) Sini Pekkalin
5)   Mikkelin Kilpa-Veikot 2          MikkKV                    1.03,7h          
   1) Fanni Malinen, 2) Emma Korpikallio,
   3) Meeri Kurttila, 4) Tiina Toivola
6)   Juvan Urheilijat                 JuvU                      1.03,8h          
   1) Silja Himanen, 2) Nele-Liis Mei,
   3) Oosa Kantanen, 4) Sonja Hämäläinen
     Sulkavan Urheilijat -41          SulkU                     DNS              
   1) Nina Suvanto, 2) Nea Mikkonen,
   3) Iida-Maria Rissanen, 4) Maisa Reinikainen


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,2
1)   Aatu Hartikainen                 SavonlRie                 12,3h            
2)   Topi Taskinen                    MikkKV                    13,2h            
3)   Sisu Kuutti                      KerimU                    14,2h            
4)   Topi Hämäläinen                  SulkU                     14,8h            


T15 100m
1)   Aada Heiskanen                   SavonlRie                 13,4h            
2)   Saaga Attenberg                  MikkKV                    13,5h            
3)   Amanda Asikainen                 MikkKV                    14,0h            
3)   Emma Halonen                     SavonlRie                 14,0h            
5)   Siiri Pirinen                    JuvU                      14,1h            
6)   Janna Hämäläinen                 SulkU                     14,3h            
7)   Janni Silvennoinen               KerimU                    14,8h            
8)   Rita Räisänen                    JorU                      15,0h            
9)   Viivi Huupponen                  JorU                      16,1h            

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,9
1)   Janna Hämäläinen                 SulkU                     14,3h            
2)   Janni Silvennoinen               KerimU                    14,8h            
3)   Rita Räisänen                    JorU                      15,0h            
4)   Viivi Huupponen                  JorU                      16,1h            

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,5
1)   Aada Heiskanen                   SavonlRie                 13,4h            
2)   Saaga Attenberg                  MikkKV                    13,5h            
3)   Amanda Asikainen                 MikkKV                    14,0h            
3)   Emma Halonen                     SavonlRie                 14,0h            
5)   Siiri Pirinen                    JuvU                      14,1h            


P15 2000m
Loppukilpailu
1)   Vinski Malinen                   MikkKV                    6.56,0h          
2)   Anttoni Kunttu                   KerimU                    7.55,0h          


T15 2000m
Loppukilpailu
1)   Heidi Paasonen                   MikkKV                    7.13,5h          
2)   Lotta Kairikko                   SavonlRie                 7.48,7h          
3)   Iida-Emilia Kaiponen             SavonlRie                 7.51,0h          
4)   Nelli Paloheimo                  KerimU                    7.58,0h          
5)   Elina Naumanen                   JorU                      7.58,4h          
6)   Julia Ruottinen                  SulkU                     8.49,5h          
     Janina Vanhanen                  MikkKV                    DNS              


P15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Kai Yin                          SavonlRie                 240              
     145    155    165    175    185    195    205    215    225    235    240    245   
     o      o      o      o      o      o      o      o      xo     o      xo     xxx   

2)   Elmo Hietala                     MikkKV                    195              
     155    165    175    185    195    205   
     o      o      o      o      xo     xxx   

 

T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Aada Äikäs                       MikkKV                    215              
     155    165    175    185    195    205    215    225   
     o      o      o      o      xxo    o      o      xxx   

2)   Essi Nurmela                     SavonlRie                 195              
     145    155    165    175    185    195    205   
     xxo    xo     o      o      o      o      xxx   

3)   Piitu Lampilehto                 SulkU                     185              
     115    125    135    145    155    165    175    185    195   
     o      o      o      xxo    o      o      o      o      xxx   

 

P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Niko Tiihonen                    SavonlRie                 9,13             
     9,13   8,72   8,24   8,40  

2)   Ville Kolehmainen                MikkKV                    7,37             
     6,71   6,90   7,37   6,68  

3)   Lucas Honkanen                   KerimU                    7,32             
     7,04   7,02   x      7,32  

     Aapo Kytölä                      JorU                      DNS              


T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Helmi Laine                      SavonlRie                 9,55             
     8,28   7,86   9,05   9,55  

2)   Peppi Ukkonen                    MikkKV                    9,45             
     8,62   7,80   9,45   7,96  

3)   Saara Himanen                    JuvU                      6,98             
     6,64   6,98   6,36   6,77  

4)   Iines Karjalainen                KerimU                    6,96             
     6,96   6,47   6,49   6,69  

5)   Veera Paroinen                   JorU                      6,71             
     6,69   6,71   x      6,25  

6)   Liisi Pelkonen                   SU-41                     5,82             
     4,52   4,44   5,40   5,82  

 

P15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Savonlinnan Riento               SavonlRie                 51,0h            
   1) Kai Yin, 2) Kalle Huttunen,
   3) Niko Tiihonen, 4) Aatu Hartikainen
2)   Mikkelin Kilpa-Veikot            MikkKV                    57,9h            
   1) Ville Kolehmainen, 2) Topi Taskinen,
   3) Vinski Malinen, 4) Elmo Hietala
     Kerimäen Urheilijat              KerimU                    DNS              
   1) Antti Sairanen, 2) Anttoni Kunttu,
   3) Sisu Kuutti, 4) Lucas Honkanen


T15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Mikkelin Kilpa-Veikot            MikkKV                    53,1h            
   1) Amanda Asikainen, 2) Janina Vanhanen,
   3) Aada Äikäs, 4) Saaga Attenberg
2)   Savonlinnan Riento               SavonlRie                 54,8h            
   1) Helmi Laine, 2) Emma Halonen,
   3) Aada Heiskanen, 4) Iida-Emilia Kaiponen
3)   Joroisten Urheilijat             JorU                      1.02,1h          
   1) Elina Naumanen, 2) Veera Paroinen,
   3) Viivi Huupponen, 4) Rita Räisänen


M17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,8
1)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 24,3h            
2)   Elmeri Hämäläinen                SulkU                     25,4h            
3)   Niklas Makkonen                  KerimU                    26,0h            
4)   Kosti Pöyry                      MikkKV                    26,8h            
5)   Teemu Markkanen                  JorU                      32,4h            


N17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,0
1)   Ronja Mihailov                   MikkKV                    28,1h            
2)   Suvi Vehomäki                    SulkU                     28,3h            
3)   Aada Ombati                      MikkKV                    28,4h            
3)   Iina Holma                       JorU                      28,4h            
5)   Heidi Tyrväinen                  SavonlRie                 28,9h            
6)   Assi Kovanen                     KerimU                    30,0h            
     Mimmi Hyppönen                   JuvU                      DNS              


M17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Väinö Ripatti                    SavonlRie                 12,64 +1,1         
     x      12,59  12,64  x     
     +2,8   +2,5   +1,1   +1,8  

2)   Arttu Turtiainen                 KerimU                    10,95 +2,2         
     x      10,95  10,56  10,80 
     +2,1   +2,2   +2,3   +2,2  

3)   Joona Räisänen                   SulkU                     10,52 +1,9         
     x      10,15  10,52  10,40 
     +2,2   +2,6   +1,9   +0,7  

     Antti Seppänen                   SU-41                     DNS              


N17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Heljä Halonen                    MikkKV                    10,34 +2,8  10,10 +1,6
     10,13  10,10  9,72   10,34 
     +2,4   +1,6   +1,7   +2,8  

2)   Ella Kainulainen                 SavonlRie                 9,92 +2,0         
     9,92   9,61   9,69   9,66  
     +2,0   +1,4   +3,0   +1,5  

3)   Elle-Roosa Piispa                JuvU                      9,79 +0,5         
     x      9,31   x      9,79  
     +2,8   +2,8   +1,8   +0,5  

4)   Eevi Immonen                     MikkKV                    9,43 +1,8         
     x      x      9,43   x     
     +2,0   +3,2   +1,8   +1,0  

     Janina Laine                     KerimU                    DNS              
     Riikka Pitkänen                  SavonlRie                 11,55 +1,8         
     11,55  11,49  11,46  x     
     +1,8   +2,4   +2,7   +2,7  

 

M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Arttu Härkönen                   SavonlRie                 14,05            
     x      12,47  14,01  14,05 

2)   Jooseppi Sallinen                SavonlRie                 9,92             
     9,83   9,43   9,92   9,83  

3)   Tuomas Räisänen                  SulkU                     9,38             
     8,86   x      x      9,38  

4)   Onni Paasonen                    MikkKV                    9,36             
     9,11   8,89   9,36   8,99  

5)   Kasperi Pennanen                 KerimU                    8,70             
     8,70   8,30   8,46   8,30  

 

N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Noora Laakso                     JuvU                      12,81            
     x      11,90  x      12,81 

2)   Moona Makkonen                   KerimU                    11,63            
     11,63  11,35  11,55  11,04 

3)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 9,69             
     8,46   9,69   9,14   8,65  

4)   Tuuli Kammonen                   MikkKV                    9,37             
     8,98   9,37   9,31   9,18  

5)   Veera Hintsanen                  SU-41                     8,74             
     8,74   8,05   8,21   8,72  

6)   Tiia Huovinen                    JorU                      6,53             
     6,14   6,12   6,53   6,47