Olli Teijonmaan muistokisan tulokset 9.7.

9.7.2019

Tämän illan kisojen palkintojenjakajat olivat itseoikeutetusti Johanna ja Juuso Teijonmaa, jotka jakoivat isänsä muistoa kunnioittavan kilpailun palkinnot lajien kolmelle parhaalle. Ollin muisto elää kirkkaana, myös hienon kilpailutapahtuman muodossa!

M 100m
1)   Jarmo Eromäki                    HaukivKi                  11,54            
2)   Eetu Kumpulainen                 KuopRei                   11,58            
3)   Lauri Hietaharju                 JyväskKU                  11,71            
4)   Mouctar Diallo                   SavonlRie                 11,79            
5)   Kaarle Muurikoski                VarkKV                    11,85            
6)   Antti Tanhuamäki                 SavonlRie                 12,18            
7)   Sakari Vallius                   JoensKa                   12,19            
8)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 12,37            
9)   Ville Kyrönlahti                 KangasnKa                 12,42            
10)  Akseli Eskelinen                 LappUM                    12,43            
     Erno Mehtonen                    SavonlRie                 DQ               
     Rasmus Lehikoinen                JoensKa                   DNS              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1)   Antti Tanhuamäki                 SavonlRie                 12,18            
2)   Sakari Vallius                   JoensKa                   12,19            
3)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 12,37            
4)   Akseli Eskelinen                 LappUM                    12,43            

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,2
1)   Jarmo Eromäki                    HaukivKi                  11,54            
2)   Eetu Kumpulainen                 KuopRei                   11,58            
3)   Lauri Hietaharju                 JyväskKU                  11,71            
4)   Mouctar Diallo                   SavonlRie                 11,79            
5)   Kaarle Muurikoski                VarkKV                    11,85            
6)   Ville Kyrönlahti                 KangasnKa                 12,42            
     Erno Mehtonen                    SavonlRie                 DQ               
     Rasmus Lehikoinen                JoensKa                   DNS              


N 100m
1)   Milla Heiskanen                  IisVi                     12,22            
2)   Netta Salo                       SavonlRie                 12,55            
3)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 12,70            
4)   Juulia Kokko                     ImU                       12,75            
5)   Veera Kauhanen                   HeinävYU                  13,20            
6)   Mette Ukkonen                    SavonlRie                 13,41            
7)   Anni Kaipainen                   JuvU                      13,88            
     Ellinoora Riikinsaari            EspTa                     DNS              
     Janika Pulkkinen                 SavonlRie                 DNS              
     Gia Reinholm                     JyväskKU                  DNS              
     Pinja Hirvilahti                 JyväskKU                  DNS              
     Emilia Kiiski                    JoensKa                   DNS              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1)   Veera Kauhanen                   HeinävYU                  13,20            
2)   Mette Ukkonen                    SavonlRie                 13,41            
3)   Anni Kaipainen                   JuvU                      13,88            
     Ellinoora Riikinsaari            EspTa                     DNS              
     Janika Pulkkinen                 SavonlRie                 DNS              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,3
1)   Milla Heiskanen                  IisVi                     12,22            
2)   Netta Salo                       SavonlRie                 12,55            
3)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 12,70            
4)   Juulia Kokko                     ImU                       12,75            
     Emilia Kiiski                    JoensKa                   DNS              
     Gia Reinholm                     JyväskKU                  DNS              
     Pinja Hirvilahti                 JyväskKU                  DNS              


M 200m
1)   Joonas Liukkonen                 JuvU                      22,88            
2)   Jarmo Eromäki                    HaukivKi                  23,21            
3)   Rasmus Lehikoinen                JoensKa                   23,25            
4)   Lauri Hietaharju                 JyväskKU                  23,32            
5)   Mouctar Diallo                   SavonlRie                 23,42            
6)   Eetu Kumpulainen                 KuopRei                   23,46            
7)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 24,61            
8)   Ville Kyrönlahti                 KangasnKa                 24,64            
9)   Sakari Vallius                   JoensKa                   24,95            
10)  Antti Tanhuamäki                 SavonlRie                 24,97            
     Akseli Eskelinen                 LappUM                    DNS              
     Juhani Ryynänen                  JuuanU                    DNS              
     Erno Mehtonen                    SavonlRie                 DNS              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1
1)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 24,61            
2)   Ville Kyrönlahti                 KangasnKa                 24,64            
3)   Sakari Vallius                   JoensKa                   24,95            
4)   Antti Tanhuamäki                 SavonlRie                 24,97            
     Akseli Eskelinen                 LappUM                    DNS              
     Juhani Ryynänen                  JuuanU                    DNS              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,2
1)   Joonas Liukkonen                 JuvU                      22,88            
2)   Jarmo Eromäki                    HaukivKi                  23,21            
3)   Rasmus Lehikoinen                JoensKa                   23,25            
4)   Lauri Hietaharju                 JyväskKU                  23,32            
5)   Mouctar Diallo                   SavonlRie                 23,42            
6)   Eetu Kumpulainen                 KuopRei                   23,46            
     Erno Mehtonen                    SavonlRie                 DNS              


N 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Milla Heiskanen                  IisVi                     24,75            
2)   Netta Salo                       SavonlRie                 26,00            
3)   Veera Kauhanen                   HeinävYU                  27,31            
4)   Anni Kaipainen                   JuvU                      28,23            
5)   Riikka Pitkänen                  SavonlRie                 28,45            
     Juulia Kokko                     ImU                       DNS              
     Pinja Hirvilahti                 JyväskKU                  DNS              


M 800m
Loppukilpailu
1)   Konsta Hämäläinen                SulkU                     1.59,21          
2)   Kristian Backman                 ImU                       1.59,26          
     Elmeri Hämäläinen                SulkU                     DNS              


N 800m
Loppukilpailu
1)   Saaga Attenberg                  MikkKV                    2.28,02          
2)   Pinja Yläharju                   PuumVi                    2.28,60          
3)   Heta Neuvonen                    EspTa                     2.32,84          
4)   Anni Berg                        LappUM                    2.34,34          
5)   Iida-Emilia Kaiponen             SavonlRie                 2.34,50          
6)   Heidi Tyrväinen                  SavonlRie                 2.39,92          
7)   Nella Mutka                      SavonlRie                 2.42,93          


N 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 14,60            
2)   Neea Käyhkö                      SavonlRie                 14,66            
3)   Aliisa Luukkainen                SavonlRie                 14,88            
4)   Roosa Rissanen                   SavonlRie                 16,61            
     Janika Pulkkinen                 SavonlRie                 DNS              


N Seiväs
Loppukilpailu
1)   Elina Peltola                    LappUM                    310              
     300    310    320   
     o      o      xxx   

2)   Roosa Rissanen                   SavonlRie                 300              
     260    280    290    300    310   
     oo     o      o      o      xxx   

 

M Pituus
Loppukilpailu
1)   Väinö Ripatti                    SavonlRie                 5,65 +1,1         
     5,22   5,50   5,65   5,57   x      x     
     +0,3   +1,1   +1,1   +0,4   +1,7   +1,4  

2)   Juhani Ryynänen                  JuuanU                    4,22 +1,9         
     4,09   4,21   4,15   x      4,22   4,03  
     +0,5   +1,0   +0,7   +1,1   +1,9   +1,2  

 

N Pituus
Loppukilpailu
1)   Neea Käyhkö                      SavonlRie                 5,86 +0,2         
     5,40   5,61   5,56   x      5,75   5,86  
     +1,1   +0,9   +0,4   +1,5   +0,8   +0,2  

2)   Aliisa Luukkainen                SavonlRie                 5,47 +1,8         
     5,17   5,24   x      x      5,23   5,47  
     +1,0   +1,4   +0,6   +0,7   +0,9   +1,8  

3)   Niina Piiroinen                  MikkKV                    5,19 +1,0         
     5,19   x      5,19   x      x      4,94  
     +1,8   +0,7   +1,0   +0,2   +0,2   +1,1  

4)   Netta Karvinen                   KerimU                    5,12 +0,8         
     5,00   5,12   4,99   4,84   x      x     
     +1,7   +0,8   +0,6   +0,3   +0,8   +1,4  

5)   Riikka Pitkänen                  SavonlRie                 5,08 +1,0         
     5,05   x      4,92   4,99   4,90   5,08  
     +0,7   +0,3   +0,9   +0,3   +1,0   +1,0  

6)   Mette Ukkonen                    SavonlRie                 4,88 +0,3         
     x      x      x      4,87   x      4,88  
     +1,4   +0,6   +0,3   -0,5   +0,6   +0,3  

7)   Heidi Tyrväinen                  SavonlRie                 3,94 +0,9         
     3,94   x      3,87   -      -      -     
     +0,9   +0,4   +0,9                       

     Gia Reinholm                     JyväskKU                  DNS              
     Jaana Sieviläinen                JoensKa                   DNS              


M Kuula
Loppukilpailu
1)   Ville Halonen                    PyhäsU                    14,75            
     x      x      14,75  x      x      x     

 

N Kuula
Loppukilpailu
1)   Henna Sallinen                   SavonlRie                 12,46            
     x      12,46  x      x      x      x     

2)   Tuula Penttinen                  PuumVi                    11,25            
     11,25  x      x      x      x      -     

3)   Venla Pirinen                    ParikkU                   8,98             
     8,98   8,78   8,98   x      8,96   x     

4)   Henna Pirinen                    ParikkU                   8,03             
     7,88   7,88   7,95   7,94   7,88   8,03  

5)   Roosa Rissanen                   SavonlRie                 7,91             
     x      7,36   7,91   x      x      x     

     Noora Laakso                     JuvU                      DNS              


N Kiekko
Loppukilpailu
1)   Tuula Penttinen                  PuumVi                    45,60            
     45,07  x      45,50  45,60  x      x     

2)   Henna Sallinen                   SavonlRie                 38,77            
     38,77  x      x      x      x      x     

 

M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Panu Auvinen                     JuvU                      65,06            
     60,06  57,70  65,06  61,58  61,24  60,33 

2)   Ville Miettinen                  JuuanU                    64,42            
     x      x      x      x      58,72  64,42 

3)   Tapio Kekäläinen                 KaavKai                   60,68            
     58,32  59,22  58,91  58,49  60,68  -     

 

P9 40m
Loppukilpailu
1)   Elmo Kutvonen                    SavonlRie                 6,91             
2)   Viljami Puustinen                SavonlRie                 7,05             
     Samuel Adun                      HKV                       DNS              


T9 40m
1)   Helmi Siitonen                   RistU                     6,74             
2)   Venla Ek                         SavonlRie                 7,22             
3)   Helmi Makkonen                   SavonlRie                 7,38             
4)   Ilona Immonen                    SavonlRie                 7,49             
4)   Eevi Saksman                     SavonlRie                 7,49             
6)   Nea Kurki                        PunkahU                   7,54             
7)   Nora Kurki                       PunkahU                   7,59             
8)   Loviisa Pulkkinen                SavonlRie                 7,65             
9)   Annika Sairanen                  SiilPo                    7,69             
10)  Lilli-Lotta Kaiponen             SavonlRie                 7,77             
11)  Lotta Lindholm                   SavonlRie                 8,17             
12)  Matleena Toivanen                HKV                       8,35             

Loppukilpailu erä 1
1)   Loviisa Pulkkinen                SavonlRie                 7,65             
2)   Annika Sairanen                  SiilPo                    7,69             
3)   Lilli-Lotta Kaiponen             SavonlRie                 7,77             
4)   Lotta Lindholm                   SavonlRie                 8,17             
5)   Matleena Toivanen                HKV                       8,35             

Loppukilpailu erä 2
1)   Helmi Siitonen                   RistU                     6,74             
2)   Venla Ek                         SavonlRie                 7,22             
3)   Helmi Makkonen                   SavonlRie                 7,38             
4)   Eevi Saksman                     SavonlRie                 7,49             
4)   Ilona Immonen                    SavonlRie                 7,49             
6)   Nea Kurki                        PunkahU                   7,54             
7)   Nora Kurki                       PunkahU                   7,59             


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Viljami Puustinen                SavonlRie                 6,60             
     5,49   5,55   6,27   6,60  

2)   Elmo Kutvonen                    SavonlRie                 5,97             
     5,79   5,97   x      5,61  

 

T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Lotta Lindholm                   SavonlRie                 5,53             
     5,39   5,06   x      5,53  

2)   Ilona Immonen                    SavonlRie                 5,08             
     4,83   5,01   4,57   5,08  

3)   Juulia Lahtinen                  LohtVei                   4,86             
     4,61   4,86   4,86   4,17  

4)   Helmi Siitonen                   RistU                     4,71             
     4,57   4,67   4,71   4,64  

5)   Helmi Makkonen                   SavonlRie                 4,27             
     4,21   4,08   4,27   3,76  

6)   Lilli-Lotta Kaiponen             SavonlRie                 4,03             
     3,67   3,53   3,70   4,03  

7)   Annika Sairanen                  SiilPo                    4,00             
     3,89   3,85   3,73   4,00  

8)   Eevi Saksman                     SavonlRie                 3,91             
     3,91   3,29   3,48   3,03  

9)   Loviisa Pulkkinen                SavonlRie                 3,13             
     3,07   3,13   2,88   3,10  

 

P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Luca Kainulainen                 SavonlRie                 9,39             
2)   Johannes Kääriö                  SulkU                     9,48             
3)   Nico Mentula                     LuumPo                    9,49             
4)   Joel Kontio                      SavonlRie                 9,70             
5)   Otto Huttunen                    KerimU                    9,95             
     Aaron Adun                       HKV                       DNS              


T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      9,37             
2)   Helmi Kutvonen                   SavonlRie                 9,68             
3)   Netta Paloheimo                  KerimU                    9,75             
4)   Siiri Lindholm                   SavonlRie                 9,79             
5)   Janika Kainulainen               SavonlRie                 10,02            
6)   Emma Puustinen                   SavonlRie                 10,12            
7)   Lilli Tiainen                    KerimU                    10,15            
     Anni Saksman                     SavonlRie                 DNS              


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Nico Mentula                     LuumPo                    4,10             
     3,98   4,04   4,05   4,10  
                                

2)   Luca Kainulainen                 SavonlRie                 4,02             
     3,88   x      3,82   4,02  
                                

3)   Joel Kontio                      SavonlRie                 3,72             
     3,59   3,72   3,55   3,56  
                                

4)   Otto Huttunen                    KerimU                    3,62             
     3,62   3,55   3,51   x     
                                

5)   Huugo Makkonen                   SavonlRie                 3,40             
     3,40   3,35   3,16   x     
                                

     Aaron Adun                       HKV                       DNS              
     Samuel Adun                      HKV                       DNS              


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      4,05             
     3,86   3,98   3,96   4,05   -      -     
                                              

2)   Lilli Tiainen                    KerimU                    3,67             
     3,63   3,67   3,63   3,21   -      -     
                                              

3)   Emma Puustinen                   SavonlRie                 3,65             
     3,48   3,65   3,57   3,52   -      -     
                                              

4)   Siiri Lindholm                   SavonlRie                 3,63             
     x      3,60   3,61   3,63   -      -     
                                              

5)   Netta Paloheimo                  KerimU                    3,62             
     3,62   3,46   3,29   3,60   -      -     
                                              

6)   Janika Kainulainen               SavonlRie                 3,48             
     3,48   3,43   3,44   3,38   -      -     
                                              

7)   Anni Saksman                     SavonlRie                 3,19             
     3,12   2,98   2,87   3,19   -      -     
                                              

 

P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Santtu Rautio                    KerimU                    8,40             
2)   Aapo Turtiainen                  KerimU                    8,96             
3)   Otso Nyyssönen                   JoensKa                   9,14             
4)   Onni Nyyssönen                   JoensKa                   9,38             
5)   Soini Ripatti                    SavonlRie                 9,62             


T13 60m
1)   Sofia Kokko                      MikkKV                    8,69             
2)   Mette Voutilainen                SavonlRie                 8,77             
3)   Moona Malinen                    KerimU                    9,00             
4)   Ella-Sofia Kaiponen              SavonlRie                 9,01             
5)   Anni Pullinen                    KangU                     9,14             
6)   Essi Nurmela                     SavonlRie                 9,38             
6)   Oona Immonen                     SavonlRie                 9,38             
8)   Peppi Seppänen                   KerimU                    9,59             
9)   Sonja Liimatta                   SavonlRie                 9,69             
10)  Jemina Nurmela                   LuumPo                    10,06            

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,6
1)   Essi Nurmela                     SavonlRie                 9,38             
2)   Peppi Seppänen                   KerimU                    9,59             
3)   Sonja Liimatta                   SavonlRie                 9,69             
4)   Jemina Nurmela                   LuumPo                    10,06            

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,1
1)   Sofia Kokko                      MikkKV                    8,69             
2)   Mette Voutilainen                SavonlRie                 8,77             
3)   Moona Malinen                    KerimU                    9,00             
4)   Ella-Sofia Kaiponen              SavonlRie                 9,01             
5)   Anni Pullinen                    KangU                     9,14             
6)   Oona Immonen                     SavonlRie                 9,38             


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Joonatan Hämäläinen              SulkU                     3.14,85          
2)   Aapo Turtiainen                  KerimU                    3.16,21          
3)   Oliver Viitanen                  KerimU                    3.50,44          


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Aada Rautiainen                  KiihtU                    3.29,01          
2)   Oona Immonen                     SavonlRie                 3.33,45          
3)   Peppi Seppänen                   KerimU                    3.43,02          
4)   Ella-Sofia Kaiponen              SavonlRie                 3.47,69          
5)   Siiri Lindholm                   SavonlRie                 3.51,49          
6)   Maija Halko                      SavonlRie                 3.52,10          
7)   Essi Nurmela                     SavonlRie                 3.59,81          
8)   Lotta Lindholm                   SavonlRie                 4.22,16          


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Soini Ripatti                    SavonlRie                 115              
     110    115    120   
     o      o      xxx   

 

T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sofia Kokko                      MikkKV                    145              
     133    137    140    145    150   
     o      xo     o      xo     xxx   

2)   Moona Malinen                    KerimU                    137              
     115    120    125    129    133    137    140   
     o      o      o      o      o      o      xxx   

3)   Essi Nurmela                     SavonlRie                 129              
     115    120    125    129    133   
     o      xo     o      xo     xxx   

4)   Sonja Liimatta                   SavonlRie                 125              
     110    115    120    125    129   
     xo     o      o      xo     xxx   

5)   Jemina Nurmela                   LuumPo                    120              
     110    115    120    125   
     o      o      o      xxx   

5)   Mette Voutilainen                SavonlRie                 120              
     115    120    125   
     o      o      xxx   

7)   Siiri Lindholm                   SavonlRie                 115              
     105    110    115    120   
     o      o      o      xxx   

 

P13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Isko Kovanen                     SavonlRie                 46,20            
     x      x      43,58  43,90  46,20  43,09 

2)   Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  25,06            
     24,00  x      25,06  x      x      x     

     Soini Ripatti                    SavonlRie                 NM               
     x      x      -      -      -      -     

 

T13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Vilma Härkönen                   SavonlRie                 40,67            
     36,95  x      x      40,67  x      38,69 

 

P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,1
1)   Timi Lempinen                    LapLu                     12,56            
2)   Aatu Hartikainen                 SavonlRie                 12,71            
3)   Topi Taskinen                    MikkKV                    13,44            
4)   Ville Häkämies                   YlämPy                    14,44            


T15 100m
1)   Aada Heiskanen                   SavonlRie                 13,58            
2)   Saaga Attenberg                  MikkKV                    13,65            
3)   Suvi Vehomäki                    SulkU                     13,82            
4)   Tytti Repo                       LappUM                    14,00            
5)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    14,10            
6)   Saara Himanen                    JuvU                      14,11            
7)   Emma Halonen                     SavonlRie                 14,14            
8)   Anni Berg                        LappUM                    14,15            
9)   Helmi Laine                      SavonlRie                 14,28            
10)  Miisa-Riina Virta                SavonlRie                 14,44            
11)  Siiri Pirinen                    JuvU                      14,56            
12)  Silja Häkämies                   YlämPy                    15,25            

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,4
1)   Saara Himanen                    JuvU                      14,11            
2)   Emma Halonen                     SavonlRie                 14,14            
3)   Miisa-Riina Virta                SavonlRie                 14,44            
4)   Siiri Pirinen                    JuvU                      14,56            
5)   Silja Häkämies                   YlämPy                    15,25            

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0
1)   Aada Heiskanen                   SavonlRie                 13,58            
2)   Saaga Attenberg                  MikkKV                    13,65            
3)   Suvi Vehomäki                    SulkU                     13,82            
4)   Tytti Repo                       LappUM                    14,00            
5)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    14,10            
6)   Anni Berg                        LappUM                    14,15            
7)   Helmi Laine                      SavonlRie                 14,28            


T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Siiri Nyyssönen                  JoensKa                   12,36            
2)   Aada Heiskanen                   SavonlRie                 12,80            
3)   Helmi Laine                      SavonlRie                 12,90            
4)   Erin Kainulainen                 SavonlRie                 13,14            
5)   Aada Äikäs                       MikkKV                    13,60            
6)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    14,20            
     Silja Häkämies                   YlämPy                    DQ               


P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aatu Hartikainen                 SavonlRie                 5,17 +1,5         
     5,12   5,17   4,94   5,04   5,02   x     
     +0,4   +1,5   +0,5   +0,7   +1,1   +0,8  

2)   Topi Taskinen                    MikkKV                    4,90 -0,8         
     4,90   x      x      x      x      x     
     -0,8   +0,5   +0,8   +0,5   +0,5   +0,5  

3)   Santtu Rautio                    KerimU                    4,62 +0,9         
     4,53   x      4,57   4,62   x      x     
     +0,2   +0,5   +0,4   +0,9   +0,7   +1,5  

 

T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Tytti Repo                       LappUM                    4,85 +0,8         
     4,50   4,62   4,82   4,55   4,77   4,85  
     +1,2   +0,5   +1,0   +0,2   +1,0   +0,8  

2)   Helmi Laine                      SavonlRie                 4,83 +0,7         
     4,71   4,79   4,55   4,54   4,83   4,63  
     +0,7   +1,0   +0,7   +0,6   +0,7   +0,6  

3)   Erin Kainulainen                 SavonlRie                 4,78 +1,0         
     4,54   x      x      4,61   4,78   x     
     +0,4   +0,6   +1,0   +0,7   +1,0   +0,7  

4)   Aada Äikäs                       MikkKV                    4,70 +0,9         
     4,67   x      x      4,49   4,70   x     
     +1,2   +1,4   +1,5   +1,3   +0,9   -0,3  

5)   Saara Himanen                    JuvU                      4,59 +1,1         
     4,54   x      4,59   4,56   4,54   4,38  
     +1,6   +1,6   +1,1   +1,2   +0,9   +0,7  

6)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    4,49 +0,8         
     4,39   x      4,36   x      4,49   x     
     +1,0   +0,6   +0,9   +1,0   +0,8   +0,4  

7)   Miisa-Riina Virta                SavonlRie                 4,37 +0,7         
     4,37   4,34   4,33   x      x      4,18  
     +0,7   -0,1   +1,2   +1,1   +0,9   +1,0  

8)   Suvi Vehomäki                    SulkU                     4,27 +0,5         
     4,15   4,10   4,27   4,05   4,20   4,24  
     +1,3   +0,3   +0,5   +0,5   +0,6   +1,1  

9)   Emma Halonen                     SavonlRie                 4,14 +0,7         
     4,14   x      3,89  
     +0,7   +1,4   +0,9  

     Siiri Nyyssönen                  JoensKa                   DNS              


P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Veeti Hietalahti                 JuvU                      14,17            
     13,85  x      14,17  13,67  x      x     

 

T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  10,78            
     10,16  10,43  10,64  x      10,78  x     

2)   Tuuli Kammonen                   MikkKV                    9,68             
     9,19   9,02   8,91   8,90   8,77   9,68  

3)   Erin Kainulainen                 SavonlRie                 6,75             
     6,75   6,63   6,35   5,87   6,72   6,42  

 

N17 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Ellinoora Riikinsaari            EspTa                     16,92            
     Emilia Kiiski                    JoensKa                   DNS              


M17 Moukari
Loppukilpailu
1)   Arttu Härkönen                   SavonlRie                 62,96            
     59,59  61,33  62,96  59,61  62,53  x     

2)   Juho Koponen                     VarkKV                    51,92            
     x      51,10  51,92  49,79  50,19  50,42 

 

N17 Moukari
Loppukilpailu
1)   Minttu Kovanen                   SavonlRie                 56,36            
     49,87  50,74  53,33  48,76  49,61  56,36 

2)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  44,75            
     x      43,86  44,75  43,81  42,91  41,26 

3)   Eveliina Sairanen                SiilPo                    35,61            
     34,38  x      35,61  x      31,09  33,45 

4)   Henna Pirinen                    ParikkU                   31,13            
     27,43  x      x      31,13  x      29,55 

5)   Tuuli Kammonen                   MikkKV                    23,51            
     x      19,61  x      23,22  23,51  23,01